Bencil Ebeveynler

gosrilankago

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2016
226
838
Altı çift on iki kişilik bir arkadaş grubumuz var,ikisi çocuklu diğer dört çift çocuksusuz.Her sene birlikte tatile gideriz ama bu sene pandemiden dolayı kaş kalkan tarafında villa kiralayalım dedik. Geçen sene hepbirlikte gittiğimiz tatillerde çocuklardan dolayı dinlenmek yerine daha çok kafamız şiştiği için bu sene dört çift plan yaptık ve diğer arkadaşlara da durumu anlattık. Kısaca dedik ki çocukları bırakacak yer bulabiliyorsanız dahil olabilirsiniz yoksa kimse tatilinde çocuk derdi çekmek istemiyor, onlarda anlayışla karşıladılar, ya da biz öyle sandık.

Biz tabii villa bakıyoruz filan derken çocuklu çiftlerden biri dedi ki biz annemi ayarladık çocukları bırakıp geleceğiz. Biz de tamam dedik , sıkıntı yok. Neyse beş çift villa kiraladık ama tabii villa fiyatları uçmuş durumda yani 8 kişilik bakacakken 10 kişilik villa tuttuk.

Konuya geleyim, bugün arkadaş aradı ve dedi ki annem müsait olmayacakmış mecbur çocuğu da getiricez, bir de gitmiş diğer çocuklu arkadaşlara da söylemiş onlar da demiş ki o zaman biz de gelelim en kötü şişme yatak getiririz sonuçta koskoca villa. Ben arkadaşa anlayışsızlık yaptığını ve eğer gelmek istiorlarsa ayrı bir villa tutmalarını söyledim. Bir de gelmiş bana diyor ki ne var yani 12 kişiyiz herkes yarım saat çocuklarla ilgilense hepbirlikte hallederiz. Sanki ben bütün sene onların veledine bakmak için çalıştım.

Arkadaşa parasını iade ettik ve yine bizim tuttuğumuz villa bölgesinde dört kişilik kiralayabilecekleri villaları gönderdim. Kısaca dedik ki gidin dördünüz ve çocuklar ayrı villada kalın bize bulaşmayın,yanınızda bakıcı götürün cocukları bırakıp yanımıza gelirsiniz.Biz böyle yapınca bu sefer dediler ki aynı villada kalmayacaksak biz gelmeyiz. Gelmeyin dedim ben de, tabii şu an bizimle konuşmuyorlar, çok anlayışsız davranıyormuşuz.

Sizce bunun ortak bir çözümü var mı? Ben neden sırf çocukları olduğu için daha anlayışlı olan taraf olmak zorundayım , neden tatilimde gürültü, çiş, kaka derdi çekip yok sigara içme gece ses yapmayalım diye kendimi kısıtlamak zorundayım. Benim de yılda 25 gün tatilim var neden gönlümce tatil yapmak istediğimde bencillikle suçlanıyorum.

En son sanırım tatili komple iptal edip adult otele gideceğiz çocuğu olmayanlarla, çünkü villa kiralıyorsak çocuksuz tatil yapma hakkımız yok.

Bencillik değil ki.
Siz de bencil çocuksuzlar oluyorsunuz.
Herkes arkadaşları ile tatil yapmak ister.
Yani ortak bir çare düşünülebilirdi. Çocuklu diye dışlanmak garip olmuş.
Onlarda aynı bölgede çocuklu aileler olarak bir villa tutup gündüzleri görüşülebilirdi.
En azından çocuklar uyudu sessiz olun muhabbeti olmazdı.

Haklısınız, çocuksuz biri olarak başkasının çocuğunun gürültüsünü çekmek istemeyebilirsiniz.

Sadece, bu şekilde keskin bir dille bana çocuklarımın istenmediği söylense arkadaşım tarafından ben tatili bırak normal hayatta görüşmezdim.

Çocuklardan bahsederken sanki evcil hayvandan bahsediyormuşsunuz gibi geldi -ki evcil hayvanlarda kesinlikle evlat gibidir-.
Belki hormonlarından dolayı hassas düşünüyorum bilemeyeceğim ama arkadaşlarınız da haklı söylemeden geçemeyeceğim.

Bence en başından açıkça söyleyen taraf olduğunuz için haklısınız. Çocuğum yok o yüzden ekstra hak veriyorum ben olsam ben de tatilimde çocuk istemezdim, kendi çocuğum olsa da ona göre ayarlardım tatili. Darılacak bir durum da yok en başında açıkça söylemişsiniz zorla olsun geliriz nolcak diye müdahil olmaları yanlış asıl.
mesela benim de çocuğum olsa böyle böyle çocuksuz tatil dense bırakacak yerim yoksa gitmem yani basit.

Arkadaşlarınız çocuklarına velet dediğinizi duysalar sizinle tamamen iletişimi keserler. bunu söylemek istedim öncelikle

Ayrıca istenilmedikleri yere bu kadar ısrarla gitmek isteyen insanları hiç anlayamayacağım . Ailece tatil yapmak yerine sizinle yapmak istiyorlar ve üzerine laf işitiyorlar. Birde hala ısrar ediyorlar. Ben olsam sizinle toptan iletişimi keserdim. Çocuğumu istemeyen İnsanların yüzüne dahi bakmam. Sanki başka arkadaş yokmuş gibi davranmaları şaşırtıcı

Kimseyi çocuğumla rahatsız etmek istemem hele istemeyen açık açık bunu söyleyen insanları asla çocuk istenmeyen yere gitmem cocugumsuz tatil benim için tatil değil onsuz hiç bir şey keyif vermiyor bana siz haklısınız onlarda haklı çocuğu birakmak istemez ayrı tatil yapılır sorun çözülür zaten çok net söylenmiş sorun yok

Aynı muhabbet bizimde görümcemlerle oldu.
Onlarda birer çocuk var bizde yok.
Bir de çocuk olur tamam da dünya onların çocuklarının etrafında dönüyor.
2 gün bir araya geliyoruz bıktırıyorlar tatili duyunca hiç istemedim.
Eşime gerekirse çadır da kalırım onlarla tatile gitmem dedim.
Bir de senin çocuğun yok onların var diye sürekli işi sana yaptırmaya çalışıyorlar ( yani bana )
Dediğin gibi erken yat, erken kalk.
Ses yapma sus falan gitme bence onlarla kafan daha rahat olur.

Haklısın.

Haklısınız, çocuksuz biri olarak başkasının çocuğunun gürültüsünü çekmek istemeyebilirsiniz.

Sadece, bu şekilde keskin bir dille bana çocuklarımın istenmediği söylense arkadaşım tarafından ben tatili bırak normal hayatta görüşmezdim.

Çocuklardan bahsederken sanki evcil hayvandan bahsediyormuşsunuz gibi geldi -ki evcil hayvanlarda kesinlikle evlat gibidir-.
Belki hormonlarından dolayı hassas düşünüyorum bilemeyeceğim ama arkadaşlarınız da haklı söylemeden geçemeyeceğim.
Baştaki tatil konseptimiz zaten “çocuksuz” ve bunu onlardan gizli yapmadık , şahsen onlar “çocuklu” tatil ayarlasalar ben koşarak uzaklaşırım. Yani kısaca planı biz yapmışız ve onların dahil olmak için tek bir şartı sağlamaları gerekiyor. Ama baştaki koşullara uymak istemiyorlar ve bizim onlara uymamızı bekliyorlar. Ben de bu sorunun cevabını arıyorum , neden? Çocukları var diye hep onların istediği şekilde mi hareket etmeliyiz? Sizin dediğinize göre çocukları istemediğimizi söyleme hakkımız yok, boynumuzu büküp o gürültü ve tatsız ortama razı gelmemiz gerekiyor o zaman.

Cesaretinize hayran kaldım
Millet burada sömürgeci komşusuna hayır diyemiyor
Siz kaç yıllık arkadaşlarınızı dışlamışsınız
Bize de biraz anlatsanıza nasıl yapıyorsunuz :KK70:

Çocuğum olacak inşallah
Ama ben size çok hak verdim
Arkadaşlarınızın yüzsüzlüğüne de hayran kaldım.
Biri benle çocuğumu istemese ne oyun çeviririm ne de bu duruma rağmen biz de gelelim diye tuttururum.
Nasıl tutturuyorlar anlamış değilim
İstenmiyorsunuz arkadaş, dahası var mı?
Ek olarak niye yarım saat yarım saat çocuğa bakasınız ki?
Kimin bebeği ise o baksın

Şimdi siz neden villadan vazgeçtiniz? Villa kiralasanız baskın yapar gibi gelecekler mi?

Yanlis anlamayin ama biraz kalabalik degil misiniz 25 gun ust uste baska ciftlerle bir arada yasamak da yormuyor mu sizi?
cocuklu ciftleri yakmayin kuserlerse kussunler ben markette cocuk aglamasina dayanamiyorum, yaptiklari sacmalik.
Villada 10 gün kalacağız benim toplam tatilim 25 gün anlamıbda demiştim

Niye böyle koloni gibi tatil yapıyorsunuz? Uygun fiyatlı küçük villa yok mu?
Hayatım boyunca arkadaş canlısı bir insan olmadım. Eşimle bungalovda tatil yaparım, havuzlu villa yerine çakıl taşlı plajda güneşlenirim. Kat kat keyif alırım.
Tatil benim dinlenme fırsatıdır. Böyle cümbür cemaat hiç istemem.

haklısınız kesinlikle. ben de bekarken hiç çekemiyordum, şimdi bekar biri de uğraşsın istemem.
bir de onların eğlencesini engellediğim için ekstra gerilirim aslında.
yine de o kadar velet falan diye düşünmeyin bunlar çocukların suçu değil ki ebeveynlerinin suçu/düşüncesizliği

Aynı muhabbet bizimde görümcemlerle oldu.
Onlarda birer çocuk var bizde yok.
Bir de çocuk olur tamam da dünya onların çocuklarının etrafında dönüyor.
2 gün bir araya geliyoruz bıktırıyorlar tatili duyunca hiç istemedim.
Eşime gerekirse çadır da kalırım onlarla tatile gitmem dedim.
Bir de senin çocuğun yok onların var diye sürekli işi sana yaptırmaya çalışıyorlar ( yani bana )
Dediğin gibi erken yat, erken kalk.
Ses yapma sus falan gitme bence onlarla kafan daha rahat olur.

Haklısın.

Denize bile çocuğa uygun saatte gitmek zorundasın
Bir de ne hikmetse bazı annelerin çocukları tam yemekten önce ve yemekten sonra ağlıyor. Bu da tüm yemek, sofra hazırlama ve toplama işleri sana kalıyor anlamına geliyor.
Buraya kadar gelmişiz, şu vadiyi gidip gezelim diyorsun
Sabah erkenden gitmek varken çocuğun uyku saatini bekliyorsun. Ya da çocuk oraya gelemez deniyor. Diğerleri de ayıp olmasın diye gidemiyor veya gidince trip yiyorlar
Afakanlar bastı

Cesaretinize hayran kaldım
Millet burada sömürgeci komşusuna hayır diyemiyor
Siz kaç yıllık arkadaşlarınızı dışlamışsınız
Bize de biraz anlatsanıza nasıl yapıyorsunuz :KK70:

Çocuğum olacak inşallah
Ama ben size çok hak verdim
Arkadaşlarınızın yüzsüzlüğüne de hayran kaldım.
Biri benle çocuğumu istemese ne oyun çeviririm ne de bu duruma rağmen biz de gelelim diye tuttururum.
Nasıl tutturuyorlar anlamış değilim
İstenmiyorsunuz arkadaş, dahası var mı?
Ek olarak niye yarım saat yarım saat çocuğa bakasınız ki?
Kimin bebeği ise o baksın

Şimdi siz neden villadan vazgeçtiniz? Villa kiralasanız baskın yapar gibi gelecekler mi?
Aslında bu olay doğal yollarla gelişti 😂çocuğu olmayan herkes ilk çocuğu olandan rahatsız oldu sonra çocuklu olanlar biraz dışarda kaldı ama zamanında onlar da çocuktan rahatsız olduğu için anladılar aslında sebebini. Burda sorun hem çocuk yapıp hem de eski hayatına devam etmeye çalışmakta , arkadaş senin bebeğin varsa sabaha kadar bizimle içemezsin , sen içemiyosun diye biz de içmeyecek değiliz.
villadan vazgeçmedik zaten ödemiştik ama umarım baskın yapmazlar

Iki tarafta haklı bence.
Çocuk gürültüsü istemeyebilirsiniz,size yorucu geliyor olabilir zira çocuğunuz yok alışkın olmayabilirsiniz haklı olarak.
2 çocuğum var,bana çocuksuz arkadaşlarım böyle bir teklif yapsa (çocukları bırakın gelin)geri çeviririm,çocuklarımın da hakkı tatil,onları bırakıp gitmeyi düsünmem. (1 -2 günlüğüne belki kaçılabilir ama 1 hafta 10 gün tatil yapacaksam çocuklarımı bunun dışında tutmam,tutamam) Kırılırmıyım ,sanmıyorum kırılacağımı. Ama uslupta önemli tabi. Söylemek var,söylemek var,burda biraz sert yazmışsınız,onlara da sert konuştuysanız kırılmış olabilirler.
Öte yandan acıkça biz cocuksuz tatil planlıyoruz,çocukları bırakabiliyorsanız gelin diyen birine de başta anneme birakırım deyip,sonra bırakamadım hepberaber bakarız ne olacak demem yani. Niye çocuğu olmayan birine böyle bir emrivaki yapayım ki ,çocuk bakmak istese dogurur,bakar. Herkes çocukları sevecek,bayılacak değil.Kendim derim ben gelemiyorum cocuklari bırakamıyorum diye.
Çocuklu ailelerde çocuklarindan ayrı kalmak istemeyebilirler,çocuklar da tatil yapsın diyebilirler dogal olarak zira bende o kafadayım bu da normal.
Tek tuhaf olan neden cocuklu aileler birleşip bir villa,diğer grup bir villa kiralamıyor. En makulu bu olur. Iki tarafta birbirini anlayamaz bu konuda,en azından çocuklu ailelerin çocuklari bir arada oynar,yer içer ,aileler de dinlenir koşturur ,gürültü patırtı sorun edilmez.
Cocuksuzlar da kendi aralarında sakin bir tatil yaparlar.

Altı çift on iki kişilik bir arkadaş grubumuz var,ikisi çocuklu diğer dört çift çocuksusuz.Her sene birlikte tatile gideriz ama bu sene pandemiden dolayı kaş kalkan tarafında villa kiralayalım dedik. Geçen sene hepbirlikte gittiğimiz tatillerde çocuklardan dolayı dinlenmek yerine daha çok kafamız şiştiği için bu sene dört çift plan yaptık ve diğer arkadaşlara da durumu anlattık. Kısaca dedik ki çocukları bırakacak yer bulabiliyorsanız dahil olabilirsiniz yoksa kimse tatilinde çocuk derdi çekmek istemiyor, onlarda anlayışla karşıladılar, ya da biz öyle sandık.

Biz tabii villa bakıyoruz filan derken çocuklu çiftlerden biri dedi ki biz annemi ayarladık çocukları bırakıp geleceğiz. Biz de tamam dedik , sıkıntı yok. Neyse beş çift villa kiraladık ama tabii villa fiyatları uçmuş durumda yani 8 kişilik bakacakken 10 kişilik villa tuttuk.

Konuya geleyim, bugün arkadaş aradı ve dedi ki annem müsait olmayacakmış mecbur çocuğu da getiricez, bir de gitmiş diğer çocuklu arkadaşlara da söylemiş onlar da demiş ki o zaman biz de gelelim en kötü şişme yatak getiririz sonuçta koskoca villa. Ben arkadaşa anlayışsızlık yaptığını ve eğer gelmek istiorlarsa ayrı bir villa tutmalarını söyledim. Bir de gelmiş bana diyor ki ne var yani 12 kişiyiz herkes yarım saat çocuklarla ilgilense hepbirlikte hallederiz. Sanki ben bütün sene onların veledine bakmak için çalıştım.

Arkadaşa parasını iade ettik ve yine bizim tuttuğumuz villa bölgesinde dört kişilik kiralayabilecekleri villaları gönderdim. Kısaca dedik ki gidin dördünüz ve çocuklar ayrı villada kalın bize bulaşmayın,yanınızda bakıcı götürün cocukları bırakıp yanımıza gelirsiniz.Biz böyle yapınca bu sefer dediler ki aynı villada kalmayacaksak biz gelmeyiz. Gelmeyin dedim ben de, tabii şu an bizimle konuşmuyorlar, çok anlayışsız davranıyormuşuz.

Sizce bunun ortak bir çözümü var mı? Ben neden sırf çocukları olduğu için daha anlayışlı olan taraf olmak zorundayım , neden tatilimde gürültü, çiş, kaka derdi çekip yok sigara içme gece ses yapmayalım diye kendimi kısıtlamak zorundayım. Benim de yılda 25 gün tatilim var neden gönlümce tatil yapmak istediğimde bencillikle suçlanıyorum.

En son sanırım tatili komple iptal edip adult otele gideceğiz çocuğu olmayanlarla, çünkü villa kiralıyorsak çocuksuz tatil yapma hakkımız yok.
Üç çocuklu bir anneyim ve size hak veriyorum. Bir günlük bir plan olur yardımcı olur insan ama tatil boyunca çok zor. Neden ısrar etmişler veya yol bir şekilde sizinle olamaya çıkmış anlam veremedim.

X