Benim yaptığım baskı mı? (Eş ile iletişim)

Eşinizin, damat eşinin ailesiyle mesafeli olur gibi bir sözü de vardı değil mi?
Ben kendisinin biraz eski kafalı olduğunu düşünüyorum.
Erkek adam şöyle yapmaz böyle yapmaz, karısının ailesiyle samimi olmaz, karısına hesap vermez, canı nasıl istiyorsa öyle davranır, belli gelişmemiş kalıplar bar kafasında.

Bu mentalite de bir eşle de rahat rahat iletişim kuramazsınız konularinizdan gördüğüm kadarıyla zaten kuramıyorsunuz da.

Yazdıklarınızda ayrı yatacak birşey yok, sizi yola getirmeye çalışıyor aklınca.
Ben de öyle düşünüyorum.
Beni kalıba sokmaya çalışıyor.
Saydıklarınızın hepsini Allahın izniyle değiştirmeye çalışıyorum. Oluyor da...
Sadece tavrımı koymam gerek bu durumda.
Böyle basit konudan bu kadar hiddetlenmesi, sudan sebeple bu kadar kalp kırması ben yıpratıyor.

canım erkeklerin bu şekilde ani çıkışları olabiliyor. biz evliliğimizde başlarda çok yaşıyorduk bunları. ayrı yatma vs. bizde de oldu. bende psikologa gittim. eşim yaptığım yemeği dahi yemiyordu böyle durumlarda. dedi ki üstüne gitme gelmezse gelmesin yemezse yemesin hiçbir şeyi kişisel algılama, hayat telaşından insanlar dolarak farklı tepkiler verip dışa vurumlar yapabiliyor dedi. şimdi kendi haline bırakıyorum sonra normale dönüp özür diliyor :)
Ben barışmak için çok üzerine gittim, yani kendimi anlatmak için olay sonra koptu büyüdü zaten. Haklısınız çok tşeekkür ederim

Ne kadarlik evlisiniz? Acaba ilk zamanlar mi diye merak ettim. Cunku bir sure sonra esler arasi bir rutin oluyor. o rutin devam ederken zamanla farkli davranan taraf varsa altindan baska problemler cikiyor, o yuzden soruyorum. Insanin esine kacta gelirsim canim, suraya ugrayacak misin vs diye sormasindan daha dogal bisey olamaz. Sorus sekli tabi burda en onemlisi. Ama anladigim kadariyla siz cok nazik bir uslupla soruyorsunuz. Ben de mesela oyle sorarim gereken durumlarda aksi halde ters teper. Ben esinizin tavrini inanilmaz gereksiz buldum. Neden bu kadar tepki gosterdigini hic anlayamadim acikcasi.
4 aylık :)

Erkeklerin geneli böyle galiba. Ben hesap vermem, ben haber vermem, ben özgürüm... Eşine haber verince kılıbık hissediyor kendini. Böyle triplere giren adam da ne bileyim olmamıştır bence
Kendini tamamlamış insan takılmaz böyle şeylere. Bence baskıcı değilsiniz
Ama eşiniz tehlikeli geldi bana.

Kendiliğinizden barışıp bu durumu kabul etmiş mesajı vermeyin sakın.

Eşim bana her adımını haber verir. Nereye kimle neden gittiğini. Bir kez bile sormama gerek olmadı. Ben işteyken evden bir yere gitse bak şuraya gidiyorum haberin olsun der. Ha bu hesap vermek mi hayır. Başımıza bir şey gelse birbirimizin yerini bilmemiz lazım sonuçta. 9 da geleceğim diyen adam 12'ye kadar gelmediyse ben bi telaşlanırım başına bir şey mi geldi diye... Böyle sebeplerden birbirimizi haberdar etmeliyiz.
Evet öyle olmalı. Normalde ben sormadan kendi haber verir. Ama insan karısının aramayacağı rahatlığını garantilememeli.

Eşiniz size zaten nereye gittiğini veya geleceğini haber veriyormuş sizin mesajla sormanız onun için abartılı görünmüş siz daha yeni evlisiniz erkekler hemen adapte olamıyor bu evlilik işine biraz beklemelisiniz ve mesaj atmayın sizde o söylediğinde tamam deyip geçin ve siz bir yere gidincede o arayınca döneceğiniz zamanı haber verin bence evliliğe tam aşılamadığı için fazladan gereksiz tepki vermiş
Siz yemeğinizi yapın masanızı hazırlayın ama bence ya önceden yemiş olun ya da siz ondan sonra yeyin böylece ona bak bende kızdım ama sorumluluklarımı yerine getiriyorum kızgınlığımı sana ceza vererek değil araya mesafe koyarak geçirmeye çalışıyorum gibi bir mesaj vermiş olursunuz
Yazdıklarınız çok kıymetli. Çok teşekkür ederim...

Zannettiğiniz kadar tasasız sormuyorsunuz bence ya da başka bi durum var. Haberdar eden adama arayıp kaçta geleceksin denmez zaten. Aşağı yukarı bellidir işten kaçta çıkıp geldiği. Diyelim 7de geliyor. Saat 8 oldu gelmedi haber de vermemişse arayıp daha gecikecek misin denir benim bildiğim. Öyle her allahın günü aramaya mesaja gerek yok bunun eşlerin sorduğu normal sorular olduğunu düşünmüyorum ben. Ya da güven probleminiz var yok deseniz de.

Nerede, kiminle oldugunu, ne zaman donecegini sorarsin tamam da "mesajima niye cevap vermedin?" Sorusu saçma değil mi artik yani? Niye cevap vermemis olabilir? Gormedi, musait olmadi bir şekilde demek ki bunun da mi hesabini verecek evli diye.
Hayır, ben gelecek misin sorusu sorduğu için kasıtlı cevap vermediğini anladım, onu çözmeye çalıştım. Yani sana hesap sormadım ı anlatmaya çalıştım. Arayarak.

Ben barışmak için çok üzerine gittim, yani kendimi anlatmak için olay sonra koptu büyüdü zaten. Haklısınız çok tşeekkür ederim
ben 1,5 yıllık evliyim 1 yıla kadar eşim çok huysuzdu. ben de üzerine çok gittim sürekli tartışmalar uzadı büyüdü. eşim şiddet uygulayan biri değil ama birbirimize karşı çok kırıcı olduk. bu noktada kadına çok fazla şey düşüyor. eşim geçmiş ilişkileri sebebi ile sürekli ayrılma yanlısı, tartışmacı biriydi. şimdi de ara sıra geliyor o haller ama, çok cahilmişiz falan diyor. ben çareyi başka şeylerle meşgul olmakta buldum. ssen de öyle yap çok kafana takma. düzelir herşey :)

Eşinizin eve geldiği saat belli değil midir ya da en azından evde yemek yenilen, olunması gereken bir saat?
Buna uyulmayacaksa aranır şöyle oldu diye haber verilir ama gün içinde ‘şimdi ne yaptın, neredesin, gelecek misin’ gibi sorular bana da sorulsa sinirlenirim.

Ha evet en fazla sinirlenir, laf söylerim.
Bunu uzatmanın, kavga haline getirmenin ya da ayrı yatacak bir mevzu yapmanın altında başka sebepler vardır mutlaka.
Size muhtemelen sınır çizmeye çalışıyor, gelmeyin bu oyunlara.

Hayır, ben gelecek misin sorusu sorduğu için kasıtlı cevap vermediğini anladım, onu çözmeye çalıştım. Yani sana hesap sormadım ı anlatmaya çalıştım. Arayarak.
O konuyu bi netleştiremedim kafamda
Eşinizi niye aradınız neye geç cevap verdi hala tam anlamadım

Sebep her neyse mesaja cevap vermeyince arayarak daha da hesap sormuş olmuşsunuz
Zaten adam müsait olsa ya da cevaplamak istese cevap yazar
Üstüne başka insanlarla beraberken bi de aramak sadece kavga çıkarır 🤷‍♀️

Arkadaşlar selam.
Nasıl bir başlık seçeceğimi bilemedim açıkçası.
Eşimle çok şükür aramızda bir güven problemi yok.
Bir yere gittiğinde haberdar eder, dönerken de haberdar eder.
AMA!!!!
Kaçta geleceksin? Neden gidiyorsun? Gibi soruları duymak istemediğini söylüyor bana.
Ben hesap sormak amaçlı sormuyorum bunları.
Örneğin dün , kendi bekarken yaşadığı mahallesindeydi, “canım eve mi geleceksin, yoksa başka bir yere mi geçeceksin” diye sordum.
Ve sonra aradım. Aslında eve geldiği halde yani o sürede yoldayken, mahalleme geçiyorum dedi. Ben de mesajıma neden cevap vermedin deyince “bana öyle sorular sorma diye kaç kez dedim” vs çıkıştı.
Geldiğinde çok büyüdü tartışmamız. “ Ben sana haber veriyorum zaten senin öyle sorular sormanı istemiyorum” diyor. “Bundan sonra da haber vermicem görürsün, madem öyle, işine geliyorsa” vs dedi. Yani böyle saçma basit konularda özgürlük naraları atmaya o kadar hazır ki.
Ben de evliliğin böyle olmayacağından bahsedince, benim konuşmalarımdan sıkıldığını vs söyledi bayağı sesimiz yükseldi. vs vs. Sonra evden çıktı, geç saatte döndü ayrı uyudu.
Şu an konuşmuyoruz.
Hanımlar, gerçekten kısıtlayan bir insan değilim.
Ama bir kadının eşine sormaya hakkı olan soruları egosundan dolayı sormamı hak görmüyor.
Kalbimi o kadar kırdı ki sözleriyle.
Barışan ben olmak istemiyorum.
Evde yüzümü görsün istemiyorum.
Hep yanaşan taraf ben oldum ama bunun sonu yok. Durduk yere kırıyor kalbimi.
Normalde sabah o işe giderken kahvaltı hazırlarım her sabah eksiksiz. Bu sabah kalkmadım. Çünkü dün ilk kez ayrı uyudu.
O kadar gereksizdi ki tepkileri bağrışları. Kendime bir noktada saygısızlık etmiş oluyorum normal davrandıkça.
Yaşlarınızı ögrenebılırmıyım ?

Aman ya hesapta sorarim ben gayet niye sormayacak misim ki? Beni arayip İş var işten geç cikacagim dedigi halde de arada "hadi bitmedi mi ne zaman geliyorsun" da derim. Evde yalnizsam bazen canim sıkılıyor tek başıma. Bu da yeterli bir neden. 😁 İlla amaci olmasi gerekmiyor.

Şu saatte eve gel, oraya git gitme, bunu yapma diye devamli darlamiyorsa, bisey sormuş eşi söylese ölmez.
Neyin egosuysa bu.

Son düzenleme:
Şu an bir şey yoktur ama ilerde sevgili yapıp ayrı hayat dahi yaşayabilir siz sorgulamazsaniz rahatça...o yaşama yol mu yapıyor nedir yani aksi halde çok saçma bu tavrı...asla alttan almayın eninde sonunda yola gelecek diye düşünüyordur sizin için.....hiç konuşmayın sadece bu davranışınla senden soğumaya başlıyorum bu iş nereye varacak bilmiyorum diye mesaj atıp asla konuşmayın ....evin içinde bunalım takılın

Aman ya hesapta sorarim ben gayet niye sormayacak misim ki? Beni arayip İş var işten geç cikacagim dedigi halde de arada "hadi bitmedi mi ne zaman geliyorsun" da derim. Evde yalnizsam bazen canim sıkılıyor tek başıma. Bu da yeterli bir neden. 😁 İlla amaci olmasi gerekmiyor.

Şu saatte eve gel, oraya git gitme, bunu yapma diye devamli darlamiyorsa, bisey sormuş eşi söylese ölmez.
Neyin egosuysa bu.
Aslında aynen öyle. Ben de 24 saat eşimi düşünmüyorum ama 9 dan sonra yasak var malum. Yani bekarlık evimden arkadaşlarımdan uzağım... onun çıkış izni var artık. Bana espriler yapıyor ben kaçar vs diye. Yokluyor işte. Sanıyor ki hep ona bağımlıyım. Yani öyle hissetmek istiyor sonra bu histen kaçmaya çalışır gibi yapıyor. Öyle olduğum yok.

Ama insan karısının aramayacağı rahatlığını garantilememeli.

işte olay bu

eşin bu tavrına tepkili

karısının aramayacağı rahatlığına sahip olmamalı

neden karısı adamı sürekli kontrol mü etmeli

sen aramazsan yaramazlık mı yapar

kusura bakma ama eşini kalıba sokmak isteyen daha doğrusu kendini ve evliliği kalıba sokan sensin

dün başka konuya da yazdım gün içinde aramalı, haber vermeli ama merak eder algısına hiç sahip olmadım

eşiniz sizi gün içinde kaç kere arıyor konularına da anlam veremedim

evlisiniz ama yapışık ikiz değilsiniz

eşiniz ne zaman gelirse gelsin yapın çayınızı için eşinizin gelip gelmemesi ile sizin çayınızın bağlantısı ne

işte olay bu

eşin bu tavrına tepkili

karısının aramayacağı rahatlığına sahip olmamalı

neden karısı adamı sürekli kontrol mü etmeli

sen aramazsan yaramazlık mı yapar

kusura bakma ama eşini kalıba sokmak isteyen daha doğrusu kendini ve evliliği kalıba sokan sensin

dün başka konuya da yazdım gün içinde aramalı, haber vermeli ama merak eder algısına hiç sahip olmadım

eşiniz sizi gün içinde kaç kere arıyor konularına da anlam veremedim

evlisiniz ama yapışık ikiz değilsiniz

eşiniz ne zaman gelirse gelsin yapın çayınızı için eşinizin gelip gelmemesi ile sizin çayınızın bağlantısı ne
Aslında bu da bir bakış açısı.
Ama sanırım nasıl başlarsa öyle gider sözlerinden etkileniyorum. Ne bileyim.
Eşim şehir dışına gidecekse, “ .... gideceğim” diyor. Ama ben böyle bir emrivaki söylem yerine, muhabbet içinde gideceğini söyle ama ben sormadan nedenini de söyle diyorum. Karşı taraftan biraz empati bekliyorum.
O ona böyle davranılmasına izin vermez.
Bu arada eşim kendini çok sever. O saygısızlık olarak gördüğü davranışların cezasını veriyor bu büyük tartışma da onlardan biri.

Arkadaşlar selam.
Nasıl bir başlık seçeceğimi bilemedim açıkçası.
Eşimle çok şükür aramızda bir güven problemi yok.
Bir yere gittiğinde haberdar eder, dönerken de haberdar eder.
AMA!!!!
Kaçta geleceksin? Neden gidiyorsun? Gibi soruları duymak istemediğini söylüyor bana.
Ben hesap sormak amaçlı sormuyorum bunları.
Örneğin dün , kendi bekarken yaşadığı mahallesindeydi, “canım eve mi geleceksin, yoksa başka bir yere mi geçeceksin” diye sordum.
Ve sonra aradım. Aslında eve geldiği halde yani o sürede yoldayken, mahalleme geçiyorum dedi. Ben de mesajıma neden cevap vermedin deyince “bana öyle sorular sorma diye kaç kez dedim” vs çıkıştı.
Geldiğinde çok büyüdü tartışmamız. “ Ben sana haber veriyorum zaten senin öyle sorular sormanı istemiyorum” diyor. “Bundan sonra da haber vermicem görürsün, madem öyle, işine geliyorsa” vs dedi. Yani böyle saçma basit konularda özgürlük naraları atmaya o kadar hazır ki.
Ben de evliliğin böyle olmayacağından bahsedince, benim konuşmalarımdan sıkıldığını vs söyledi bayağı sesimiz yükseldi. vs vs. Sonra evden çıktı, geç saatte döndü ayrı uyudu.
Şu an konuşmuyoruz.
Hanımlar, gerçekten kısıtlayan bir insan değilim.
Ama bir kadının eşine sormaya hakkı olan soruları egosundan dolayı sormamı hak görmüyor.
Kalbimi o kadar kırdı ki sözleriyle.
Barışan ben olmak istemiyorum.
Evde yüzümü görsün istemiyorum.
Hep yanaşan taraf ben oldum ama bunun sonu yok. Durduk yere kırıyor kalbimi.
Normalde sabah o işe giderken kahvaltı hazırlarım her sabah eksiksiz. Bu sabah kalkmadım. Çünkü dün ilk kez ayrı uyudu.
O kadar gereksizdi ki tepkileri bağrışları. Kendime bir noktada saygısızlık etmiş oluyorum normal davrandıkça.
Aynısını siz yapsanız yer yerinden oynar ama

X