Beş kuruş etmezmişim

Kizlar meraha suanda oyle uzgun ve sinirliyim ki ellerim titreyerek yaziyorum sevgilimle 7 yildir birlikteyiz 3 yil once babam ogrenmisti ben unv yeni baslamistim o zaman daha sonra gorusme daha kucuksun vs demisti sevgilimle suan gorusuyoruz askerde dondukten sonrada evlilik planliyoruz. Bu kismi durumu anlayabilin diye anlattim kizlar bugune gelecek olursam babam amcamlarla ortak is yerimiz var bende bu yaz muhasebe pratigim olsun diye is yerinde calismaya basladim . Amcamla oturuyorduk ordan burdan islerin zorlugundan bahsediodu ben herkesin ne b.k oldugunu biliorum dedi seninde kendi kiziminda dedi sen 5 yildir adamla gorusuyorsun 5 ailesini taniyormusun babasini amcasini dedi bende oyle dinliyorum bize yakismazlar capulcular aile yasamlarini biliyormusun duzenli degil haberin varmi diye devam etti siz adim atsaniz ben biliorum nerde ne yaptiginizi simdi askerde dedi sen ailene layik biri olamadin 5 kurus etmezsin dedi oyle zoruma gittiki bu laf kizlar size anlatamam inanin bende dedim taniyorum ben sen ne biliosan soyle bende ogreneyim dedim insan genlerine ceker oda babasi amcasina benzer dedi nerde calisiyo babasi biliomusun ddi evet biliyorum dedim soyledim sonra ondan once nerdeydi dedi ben onuda soyledim kizimada birsey birakmicam parami catir catir yicem dedi defoldu gitti . Ben 7 yildir gorusuyorum ailesiyle bilerek tanistimki nasil insanlar aileme uyarmi yanlis bi durum varmi diye birsey goremedim amcamada sordum soylemedi gitti hic bir soyledigine inanmadim sevgilimde ailesinee ve kendine cok guveniyo istersen izin alip geliyim ailemlemle dedi yok dedim kizlar . Karisini aldatan bir adam bana boyle seyler soyleyip ders vermeye calisiyor ya cok uzuldum sende karini aldatiosun biliyoruz diyemedim :KK43:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

amcan tam bir gerizekalıymış. ebnce muhatap olma bir daha. erkek arkadaşınla olan konularını ailen bilsin bence.

Farklı bir şey söyleyebilirdiniz. Ben zaten erkek arkadaşınızın üzülüp üzülmemesinden ziyade, bu tarz mevzuların karşı tarafa aktarılmasının hoş olmadığını vurgulamak istemiştim. Siz siz olun, hiç bir zaman erkek arkadaşınıza yada ileride eşinize ailenizden kimseyi kötülemeyin. Hele ki, bu aileden kişi onu kötüleydiyse. İleride tüm bunlar kafanıza kakılır, benden söylemesi.

Aynennn katılıyom

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Sevgilinizin ailesinin durumu ne olursa olsun , sevgilin sana gelip '' ben kendime ve aileme güveniyorum'' dedikten sonra ve o çocuk sizinle birlikte olabilmek için canla başla bir şeyler yapmak için uğraşıyorsa , siz geleceğinize odaklanın.. Bu gereksiz , ön yargıyla dolu söylentilere ve kıskançlıkları sktr edin gitsin..

Baban, senin hiç bir şekilde zarar görmeni istemez..
Amcana kalmadan baban zaten ciddi anlamda senin zarar göreceğini düşünüyorsa zaten bu ilişkiye karşı çıkar. Senin iyiliğin için..

Baban , amcanın durumunu biliyor herhalde. Eşine sadık kalamayan bir adamın lafına kulak asar mı dersin ?
Ben olsam asmam..

O yüzden boş yere kendini sıkıyorsun..

Senin yerinde olsam babamla oturur karşılıklı konuşurdum.
Baba böyle böyle..
İleride daha iyi bir geleceğimiz olsun için asker dönüşü bunu yapacak veya askerde rütbe alıp kalmak isteyecek vs diyeceksin..
Bana inanmanı , insanların dolduruşuna gelmeden kendi doğrularımızı yanlışlarımızı veya olur mu olmaz mı ikimiz birlikte karar verelim de..
Hem babanın bu durum hoşuna gider, fikirlerime saygı duyuyor bana danışıyor ne kadar güzel diye düşünür..
Başına buyruk hareket etmediğini gösterir..

Canim cok tesekkur ediyorum oyle haklisinki bir kelimen bile yanlis diyemem ama sevgilim donunce babamla konusmak istiyorum

munem sağol canım eee rtık yaş da geldi bi deneyelim he:KK70: :KK70:

Annem biliyo herseyi tek tek anlatiyorum canim teyzemle sevgilim bir tesadufle tanistilar teyzem hic kotu bi yorum yapmadi

Canim sevgilim elektrik teknikeri askere gitti okulu bitince suan askerde assubaylik icin basvuru yapti sinava girecek assubay olarak kaliyim dio suanda albay şöföru gitmeden once tecilini bozdurup askere gitmeyi beklerken bi magazada satis danismanligi yapti boyle 7 yildir ailesinide kendinide taniyorum inan birseylerini gormedim hatta 3 yil filan oldu sanirim bu aile nasil ben bunlarla yaparmiyim diye ramazanda iftar davetlerini kabul edip yemege gittim sevgilim askere gitti o gun amca teyze dayi herkesi gordum tanistik

nişanlımla meslektaşlarmış :-)
içini rahat tut canım. amcan esmiş durmuş...

Canim cok tesekkur ediyorum oyle haklisinki bir kelimen bile yanlis diyemem ama sevgilim donunce babamla konusmak istiyorum

Bence bu durumu sevgilinle konuşmadan önce babanla konuşmalısın.
Eğer bu konuyu halletmeden sevgilini bu durumu açarsan, ileride en ufak problemleriniz de senin bu durumunu yüzüne vurur..

Amcan sadece yargılamış birde kadın,kız dostu olduğunu sanmıyorum şu namusumda namusum diyenlerden biraz sanırım geri kafalı bu zamanda artık gençler anlaşıyor seviyor ve sonra evleniyor amcan halen görücü gelsin evlensinlerde eski zaman adamı kalmış kaldı ki ama kendisine sevgili edinmiş ailenin rıskını bir kadına yediriyor ki yaşıda yerinde birde güya sana örnek olacak o erkek ya o herşeye yapabilir ,çifte standarta bak babanla bu durum dolayısıyla tartışma eğer olursa hemen sevdiğin çocuğu çağır ve tanıştır

Ailelerinde isler karisik ya canim kizinin sevgiliyi ogrendi simdi benimkini ortaya atip dikkatler i kendilerinden uzaklastiracak sanirim derdi bu 5 yildir biliyodum dedi neden donupte birsey soylemiyo yeni akli basina geldi

Bence amcanın derdi başka. Fesatlık gibi olmasın ama artık sen büyüdün. Eskisi gibi evde görüştüğü misafir gelen bir yeğen değilsin. Ortada ortak bir şirket var ve deneyim kazanmak için şirkette muhasebeye bakıyorum dedin. Değil mi?

Yani o zaman aklı yeni başına geliş olmuyor. Artık sen de onun başındasın. Yediği bir halt olursa artık onu izleyecek sadece baban değil sende varsın.yani şuan işyerine sende peydah oldun ve seni baştan sindirmeye çalışıyor.
Demek ki ya saklayacak bir şeyleri var. Ya da şirkete ödeyeceği bir şeyler var. Belki babanla anlaşmalı ama ailenin tümü de bilinsin istemiyor da olabilir.
Düşünsene bana benzer bir hikaye olmasaydı, bu densizliği başka bir ortamda hayli hayli yapardı. Yada direk babana söylerdi.

Tabi aklıma şu da geliyor. Evlenmeyi düşündüğün adamın maddi durumu.
Belki de kafasında şunu kurmuş da olabilir. Yeğenim bu adam evlenirse ikisi de ikisi de şirkete gelebilir. Yada hiç olmadı ortağa masraf çıkar. Şirketten para kaybı.

Umarım bu yazdıklarıma kırılmazsın. Yapılanların sadece 3 sayfasını okudum bunlar ve aklıma bunlar geldi. Şimdiden kolay gelsin

Bence amcanın derdi başka. Fesatlık gibi olmasın ama artık sen büyüdün. Eskisi gibi evde görüştüğü misafir gelen bir yeğen değilsin. Ortada ortak bir şirket var ve deneyim kazanmak için şirkette muhasebeye bakıyorum dedin. Değil mi?

Yani o zaman aklı yeni başına geliş olmuyor. Artık sen de onun başındasın. Yediği bir halt olursa artık onu izleyecek sadece baban değil sende varsın.yani şuan işyerine sende peydah oldun ve seni baştan sindirmeye çalışıyor.
Demek ki ya saklayacak bir şeyleri var. Ya da şirkete ödeyeceği bir şeyler var. Belki babanla anlaşmalı ama ailenin tümü de bilinsin istemiyor da olabilir.
Düşünsene bana benzer bir hikaye olmasaydı, bu densizliği başka bir ortamda hayli hayli yapardı. Yada direk babana söylerdi.

Tabi aklıma şu da geliyor. Evlenmeyi düşündüğün adamın maddi durumu.
Belki de kafasında şunu kurmuş da olabilir. Yeğenim bu adam evlenirse ikisi de ikisi de şirkete gelebilir. Yada hiç olmadı ortağa masraf çıkar. Şirketten para kaybı.

Umarım bu yazdıklarıma kırılmazsın. Yapılanların sadece 3 sayfasını okudum bunlar ve aklıma bunlar geldi. Şimdiden kolay gelsin

Cok dogrusun canim hic kirilmadim inanki

Sanirim bizde ayni seyleri yaşayacagiz canim

Ins yasamazsiniz canim cok zor gunlerdi benim esim 4 yil ogretmenlik okudu kazanamadi kpss yi babam vermedi diye polis oldu gitti okudu 7 ay daha ve evlendik sukurler olsunki esimde biran pisman etmedi beni ki beni cekiyo bu buyuk birsey ins sizde egelleri asarsiniz ve mutlu huzurlu yuvaniz olur Allah guc kuvvwt versin sevgilinede sanada

Ben olsam babama söylerim tuğçe amcam bana bunları bunları söyledi derim. ki yaptımda halam konusunda herkes yerini bilsin :KK14:

Benim amcam iliskim hakkinda agzini acamaz hele ki 24 yasindayken...

İyi ki aile baglarimiz sıkı degilmis. Firsat versek bizimki de bu model.

Ins yasamazsiniz canim cok zor gunlerdi benim esim 4 yil ogretmenlik okudu kazanamadi kpss yi babam vermedi diye polis oldu gitti okudu 7 ay daha ve evlendik sukurler olsunki esimde biran pisman etmedi beni ki beni cekiyo bu buyuk birsey ins sizde egelleri asarsiniz ve mutlu huzurlu yuvaniz olur Allah guc kuvvwt versin sevgilinede sanada

Allah mutlulugunuzu daim etsin canim bende sizin gibi olmak istiyorum

Ben olsam babama söylerim tuğçe amcam bana bunları bunları söyledi derim. ki yaptımda halam konusunda herkes yerini bilsin :KK14:

Badecim eger babamin sevgilimle hala gorustugumden haberi olsun hemen soylerdim ama malesef suan sevgilim askerde babama goruatugumuzu soylemek istemiyorum

Allah mutlulugunuzu daim etsin canim bende sizin gibi olmak istiyorum

Canim sikma canini sen egerki kaderinse ki ins hayirlisiyla oyledir 7 semedir birliktelik az degil guvenin varsa biran suohe etme soylenenlere aldirma guclu ol ki zaten okudiguma gore senin durumun ve sebeolerin daha baska Allab gonlune gore hayirlisini versin ayitmasin rabbim emeginize yillariniza yillar kaysin sevgiyle ins :KK19:

Canim sikma canini sen egerki kaderinse ki ins hayirlisiyla oyledir 7 semedir birliktelik az degil guvenin varsa biran suohe etme soylenenlere aldirma guclu ol ki zaten okudiguma gore senin durumun ve sebeolerin daha baska Allab gonlune gore hayirlisini versin ayitmasin rabbim emeginize yillariniza yillar kaysin sevgiyle ins :KK19:

Canim icini rahatlattin inan allah senden razi olsun seninde mutlulugun daim olsun

X