Beta değerim yükselir mi?

gariptarih

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2023
25
5
30
Merhabalar. Sat 27 şubattı. 3 Nisan günü gebelik testi yaptım pozitif çıktı. 4 nisanda saat 17.00 gibi kan verdim beta değerim 236 çıktı. 6 Nisan sabah 10 da kan verdim 276 çıktı. Doktor ultrasonda baktığında daha birşey gözükmüyor henüz yeni dedi. Değerin 2 kat artması gerekiyormuş sağlıklı gebelik için sizce normal mi artmış bu durumu yaşayıp daha sonra yükselen var mı?
Pcos hastasıyım geç döllenme olabilir dedi doktor

Merhabalar. Sat 27 şubattı. 3 Nisan günü gebelik testi yaptım pozitif çıktı. 4 nisanda saat 17.00 gibi kan verdim beta değerim 236 çıktı. 6 Nisan sabah 10 da kan verdim 276 çıktı. Doktor ultrasonda baktığında daha birşey gözükmüyor henüz yeni dedi. Değerin 2 kat artması gerekiyormuş sağlıklı gebelik için sizce normal mi artmış bu durumu yaşayıp daha sonra yükselen var mı?
Pcos hastasıyım geç döllenme olabilir dedi doktor
Sağlıklı gebelik diyebilmek için en az %60 artış isteniyor iki katı diye düşünüp kendinizi yıpratmayın. 2 defa beta vermişsiniz değeriniz az da olsa yükselmiş. 2 hafta içinde kanamanız vs. olmazsa keseyi zaten görürsünüz diye düşünüyorum. Hayırlı haberlerinizi alırız inşallah♥

Aynı kurumda mı verdiniz kanı ? Üzgünüm artış az kimyasal olabilir umarim her şey yolundadır

Farklı yerlerde verdim kanı. 15 Nisanda vereceğim tekrardan haftaya Pazartesi yani 17 Nisanda da doktora gideceğim. Kafama takmamaya çalışıyorum bakalım hayırlısı olsun

Merhaba son durumunuzu merak ettim, nasılsınız ?
Şuan aynı devam ediyor hafif kaşık ağrım var dinlenince geçiyor. 2 gündür akşam midem bulantım oldu. 1 hafta sonra kan vereceğim.
2 günde 1 veripte moralimi bozmak kafama takmak istemiyorum. Çok teşekkür ediyorum

Benimde 14 Nisan 10.57 mIU/ mL idi. Emin olmak için 17 Nisan'da tekrar yaptırdım bu sefer 107 U/L çıktı . Fakat sağlık ocağında ki aile hekimi binleri aşmış olması gerekirdi kapsül gebelik olabilir ama normal gebelik de olabilir dedi. Değer yükselmesi az mı sizce ? Bende çok arada kaldım 😐

Benimde 14 Nisan 10.57 mIU/ mL idi. Emin olmak için 17 Nisan'da tekrar yaptırdım bu sefer 107 U/L çıktı . Fakat sağlık ocağında ki aile hekimi binleri aşmış olması gerekirdi kapsül gebelik olabilir ama normal gebelik de olabilir dedi. Değer yükselmesi az mı sizce ? Bende çok arada kaldım 😐ilk betayi adet gunu mu verdiniz

Merhaba , öncelikle hayırlı olsun.
Ben de sizinle aynı durumdayım ve şu an hastaneden yazıyorum .
Cuma günü betahcg 520 bugün de 843 çıkınca ameliyatla tüpümü almak istediler . Büyük ihtimalle dış gebelik dediler ama kese vs görülmedi
Ben de tıp fakültesine geldim. Kan tahlilleri yapılıyor şu anda
Adetim bugün 8 gün geçti
Sizin kaçıncı günde yükseldi ?
Belki benimki de yükselir ve sorun yoktur
Ben adet gecikmesi 5 ve 8.çi günde kan tahlili yaptırdım.
Çok teşekkür ederim

Cuma günü betahcg 520 bugün de 843 çıkınca ameliyatla tüpümü almak istediler . Büyük ihtimalle dış gebelik dediler ama kese vs görülmedi
Adetim bugün 8 gün geçti
Çok teşekkür ederim
Merhaba geçmiş olsun beta değeriniz maalesef yeterli artmamış ama inşallah güzel sonuçlar alırsınız

Adetim bugün 8 gün geçti
Çok teşekkür ederim
Ameliyatla tüpünüzü niye almak istiyorlar? Bildiğim kadarıyla dış gebelikte öyle bir şey yapılmıyor.

Şu an hastanedeyim bekliyorum bakalım
Ameliyatla tüpünüzü niye almak istiyorlar? Bildiğim kadarıyla dış gebelikte öyle bir şey yapılmıyor.
gitmiş olduğum devlet hastanesinde sadece tüpü alabilirim dedi doktor. İlaçla tedavi yapamıyoruz burada dedi. Ben de ameliyatı istemeyince tıp fakültesine gittim. Ayrıca ultrason ile bakmadan şüphe üzerine ameliyat deyince kesinlikle istemedim. Aynı gün tıp fakültesine gittim ve muayenede kese gözüktü. Hem de rahim içinde. Yani dış gebelik değil. Tabii perşembe günü yapılacak olan kontrollere göre hamilelik ile ilgili net bilgiler alacağım fakat dış gebelik olmamasına çok mutlu oldum. Çünkü daha önce sağ tüpüm alınmıştı . Fark edilmeyen dış gebelik ve bebek tüpümde patlamıştı. Çok geç fark edilmişti.

Şu an hastanedeyim bekliyorum bakalım

gitmiş olduğum devlet hastanesinde sadece tüpü alabilirim dedi doktor. İlaçla tedavi yapamıyoruz burada dedi. Ben de ameliyatı istemeyince tıp fakültesine gittim. Ayrıca ultrason ile bakmadan şüphe üzerine ameliyat deyince kesinlikle istemedim. Aynı gün tıp fakültesine gittim ve muayenede kese gözüktü. Hem de rahim içinde. Yani dış gebelik değil. Tabii perşembe günü yapılacak olan kontrollere göre hamilelik ile ilgili net bilgiler alacağım fakat dış gebelik olmamasına çok mutlu oldum. Çünkü daha önce sağ tüpüm alınmıştı . Fark edilmeyen dış gebelik ve bebek tüpümde patlamıştı. Çok geç fark edilmişti.
Çok geçmiş olsun. Gerçekten sağlık bu kadar kolay olmamalı ya. arkadaşımın kardeşinde de kist vardı oldukça büyük kız da daha bekar. Ona da devlette komple tüpleri alıcaz bebek sahibi olamazsın sonrasında demişler. Kız yıkıldı. Sonra başka hastanelere gitti kist alınabilirmiş tüplere dokunulmadan. İnsan yaptırmasa bile kısa süre olsa da yıkılıyor o an. İnşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız.

Çok geçmiş olsun. Gerçekten sağlık bu kadar kolay olmamalı ya. arkadaşımın kardeşinde de kist vardı oldukça büyük kız da daha bekar. Ona da devlette komple tüpleri alıcaz bebek sahibi olamazsın sonrasında demişler. Kız yıkıldı. Sonra başka hastanelere gitti kist alınabilirmiş tüplere dokunulmadan. İnsan yaptırmasa bile kısa süre olsa da yıkılıyor o an. İnşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız.
Tüp alınınca yumurtalıklar duruyorsa bebek sahibi olabilir. Eğer tüplerle birlikte yumurtalıkları da alırlarsa maalesef olmaz.
Tüplerde eğer sıkıntı varsa alınması gerekiyor zaten de şüphe üzerine almak istemesi beni rahatsız etti ve başka hastaneye gittim.

X