Bi türlü bulunamayan gelinlik..

1 lira bile az bir rakam değil ki.
Mesele orada ki rakamlarda değil. 1500 lira fazla ödese ne olacak ki? Yarın bir gün çalışır öderler.
Başka meselelere gelince kimse bakmıyor ama paraya..
Yapmayın lütfen. Genç kızların gelinlik hayallerini bu kadar basite indirgemeyin.
Gercekten size hayran kaldim sukür birileri anladi erkek tarafina yıkmaya calismiyorum parasini.. mesele taviz verince abartilmasi.
Aynen öyle baska mesele olunca catir catir harciyo kaynanam anne o olmasa da olur diyince aaaaa ayip kizim olmaz olack diyp konu kapaniyo.

Siz beni cok iyi anladiniz cok tesekkur ederimm.. mesele para degil dediginiz gibi taviz tavizi doguruyo.
Ben sizi çok iyi anladım.
ilk evliliğimde aynen bunun gibi saçma sapan 3 kuruş muhabbetine girdiler.
Ben gittim hiç içime sinmeyecek bir gelinliğe 2 bin tl verdim. Hiç güzel bir gelinlik değildi. Halbu ki istediğim gelinlik 2,600 tl idi. O 600 liralık farkı ailemden bekledi, bende asla istemem deyince o zaman bende almam dedi.
Ha bu tabi ki kötü bir örnek ama sonrasında hep para para ve para konuları geçti. Sonunda attım onu başımdan.
Şimdi yeniden evleniyorum ve açıkçası bu sefer hiç alttan alan taraf ben olmayacağım. Tabi ki bu demek değil ki gidip astronomik rakamlar vereyim. Ama gelinlik çoğu kadın için önemlidir. Bir kere olacak bir şeye elbette para harcarım ben. Bence al karşına konuş. Senin amacın ne? Neden her konuda hep annen var? O gelinliği annen mi giyecek? diye sor..
Yine sinirlendim!

Onların gelinlik için ayırdığı bütçe ne kadar? Farkı sen versen ya da ailen.
Valla bilmiyorum su an bindallilar bile pahali gelinlikcide 500 e bukdum bindalli kaynanam ona bile pahali dedi. Gakiba 100 lira bindalli 500 lira gelinlik istiyo.

Tamam deme sen de her dediğine onun dışında gelinlik pahalı evet ama artmıştır fiyatlar ben de Ankara’da diktirdim gelinliği sadece iki prova aldı gelinlik düğüne iki gün kala geldi ve istediğim bir yeri yapamamışlar mecbur öyle giydim şimdi de evde duruyor.
Kiralayabilirsin ama istersen .
Ama çok beğendim diyorsan al ne derse desin

Onların gelinlik için ayırdığı bütçe ne kadar? Farkı sen versen ya da ailen.
Konu sahibi yerine atlamış gibi olmak istemiyorum ama neden farkı ailesi ya da o versin?
Başka şeylere gelince adet şöyle böyle diyorlar. Nişan yapmaya kalkınca ya da kına kimse 5 kuruş vermiyor. Kızın ailesinin görevi diye. Bence taviz vermemeli.Tecrübe konuşuyor:)

Ben gittim hiç içime sinmeyecek bir gelinliğe 2 bin tl verdim. Hiç güzel bir gelinlik değildi. Halbu ki istediğim gelinlik 2,600 tl idi. O 600 liralık farkı ailemden bekledi, bende asla istemem deyince o zaman bende almam dedi.
Ha bu tabi ki kötü bir örnek ama sonrasında hep para para ve para konuları geçti. Sonunda attım onu başımdan.
Şimdi yeniden evleniyorum ve açıkçası bu sefer hiç alttan alan taraf ben olmayacağım. Tabi ki bu demek değil ki gidip astronomik rakamlar vereyim. Ama gelinlik çoğu kadın için önemlidir. Bir kere olacak bir şeye elbette para harcarım ben. Bence al karşına konuş. Senin amacın ne? Neden her konuda hep annen var? O gelinliği annen mi giyecek? diye sor..
Yine sinirlendim!

Bende hiç taviz vermemiştim.
Hep istediğim şeyler oldu iyi ki de öyle olmuş diyorum.
Tamam diyince hep daha fazlasını istiyorlar.

Valla bilmiyorum su an bindallilar bile pahali gelinlikcide 500 e bukdum bindalli kaynanam ona bile pahali dedi. Gakiba 100 lira bindalli 500 lira gelinlik istiyo.
Nişanlının parası yok mu? Her şeyi kayınvaliden mi yönetiyor bütçeyi? Nişanlınla anlaş sen.Kayınvalideden çıkmıyorsa para nişanlına ödetiyorsa sen nişanlınla konuş.

İşte aileler çok işin içinde
Kv lerde oturuyorduk, gelinlik bakacağız falan diye konu açıldı.
Durun dedi benim gelinliğim duruyor, ona baksın beğenirse onu giyer dedi.
Gitti sandıktan getirdi, kırmızı kuşağı bile üstündeydi hala :KK70::KK70::KK70:
Şok oldum, olmaz dedim ama nasıl bozuldu.
Hem ben kabarık istiyorum dedim. (onunkisi düzdü):KK70::KK53::KK45:
tövbe yarabim ya :KK45:
Ne çılgınlar var

Yine sinirlendim!
Tebrik ederim yeni evliliginizi belli zaten gormus gecirmis oldugunuz.. cok belli.
Insallah bundan sonra cok mutlu olursunuz.
Yok nisanlim zaten benim tarafimda sen stres yapma hallolcak diyo da anasinin laflari biktirdi beni. Izmire gidilirmiymis bi gelinlik icin. Beni 20 saate gondermeyi biliyo. 2 saatlik yola gondermiyo bizi. Bende sinirlendim gercekten bazen bogasim geliyo daha evlenmeden.

Bende hiç taviz vermemiştim.
Hep istediğim şeyler oldu iyi ki de öyle olmuş diyorum.
Tamam diyince hep daha fazlasını istiyorlar.
Zaten konu sahibine ne kadar mantıksız yorumlar yazılıyor.
Yok ailen ödesin yok sen ver.
Neden ben vereyim? Ben bu taviz verip sonrasında değer görmüyorum diyen kadınları anlamıyorum.
En başta da kendimi. Kimse sana para harcamadın diye madalya falan takmıyor. Aksine e onu kabul etti hadi bunu da etsin diyorlar. Bilmiyorum benim çok içime yaradır. O yüzden 2.kez evleniyor olsam bile sanki ilk kez evleniyor gibiyim.Ve bu sefer asla taviz vermeyeceğim.

Ya şu evi düğünü ailelerin üstüne yıkmadan bütçenize göre yapsanız kimse kimseye karışmaz, parayı veren düdüğü çalar eskidendi o gelin alıyorlar biraz masraf yapsınlar muhabbeti. Kayınvalide yüzü görmeyelim diyen gelinler var. Neyse biz eşimle herşeyi yaptık kv hiçbirşey karışmadı istediğim gelinliği ben seçtim eşim ödedi dediğim gibi parayı veren düdüğü çalar paranız ne kadarsa o kadar.

tövbe yarabim ya :KK45:
Ne çılgınlar var

Eşimin bebeklik kilodunu bile hala saklıyor :KK70:

Konu sahibi yerine atlamış gibi olmak istemiyorum ama neden farkı ailesi ya da o versin?
Başka şeylere gelince adet şöyle böyle diyorlar. Nişan yapmaya kalkınca ya da kına kimse 5 kuruş vermiyor. Kızın ailesinin görevi diye. Bence taviz vermemeli.Tecrübe konuşuyor:)
Istediginiz kadar atlayiniz buyrun. Benden daha cok atlayin hatta. Zira kizlarimiz baya baya taviz verme yolunda ama tecrube konusuyo iste.

Haklı olabilirsin.Bu tür şeyler yaşamadığım için bilmiyor olabilirim.Bir çözüm yolu önerdim o gelinliği çok beğendiğini içine sindiğini söyleyince konu sahibi.

Nişanlının parası yok mu? Her şeyi kayınvaliden mi yönetiyor bütçeyi? Nişanlınla anlaş sen.Kayınvalideden çıkmıyorsa para nişanlına ödetiyorsa sen nişanlınla konuş.
Hayir kv oducek nisanlim oderse bide gelinlik parami mi odeyeyim ben? Zaten esyalarimizin cogunu ailem aldi zahmet olmazsa gelinligimi de alsin kaynnam.

Tebrik ederim yeni evliliginizi belli zaten gormus gecirmis oldugunuz.. cok belli.
Insallah bundan sonra cok mutlu olursunuz.
Yok nisanlim zaten benim tarafimda sen stres yapma hallolcak diyo da anasinin laflari biktirdi beni. Izmire gidilirmiymis bi gelinlik icin. Beni 20 saate gondermeyi biliyo. 2 saatlik yola gondermiyo bizi. Bende sinirlendim gercekten bazen bogasim geliyo daha evlenmeden.
Nişanlına söyle annesini alsın karşısına konuşsun.
Evlenecek bir kızın zaten bir sürü masrafı ve stresi oluyor. Bir de onun anasını mı eğleyeceksin?
Seni bu kadar üzmeye , sürekli hesap yaptırmaya kimsenin hakkı yok.
Şimdi kışkırtıyor diye düşüneceksin ama inan çok ağır şekilde yaşadım. Ve hiç bir kadının bunu yaşamasını istemiyorum.

Haklı olabilirsin.Bu tür şeyler yaşamadığım için bilmiyor olabilirim.Bir çözüm yolu önerdim o gelinliği çok beğendiğini içine sindiğini söyleyince konu sahibi.
Yaşamamış olsaydım ben de aynı böyle yorum yapardım. Ne güzel kalbiniz var ama lütfen siz de bu yola girdiğiniz zaman sizi en özel gününüzde üzmeyecek ve elinden geleni yapmaya çalışacak bir adamla birlikte olun.:KK200:

Zaten konu sahibine ne kadar mantıksız yorumlar yazılıyor.
Yok ailen ödesin yok sen ver.
Neden ben vereyim? Ben bu taviz verip sonrasında değer görmüyorum diyen kadınları anlamıyorum.
En başta da kendimi. Kimse sana para harcamadın diye madalya falan takmıyor. Aksine e onu kabul etti hadi bunu da etsin diyorlar. Bilmiyorum benim çok içime yaradır. O yüzden 2.kez evleniyor olsam bile sanki ilk kez evleniyor gibiyim.Ve bu sefer asla taviz vermeyeceğim.

Bende hep bunu söylerim.
Aynı zaman da evlenen arkadaşlarım oldu. Kv ne dediyse tamam dediler yaptılar sırf huzursuzluk çıkmasın diye.
Düğün oldu 2 ay sonra kavga kıyamet :KK70:
Neden çünkü gelin hanım artık her şeye tamam demez oldu ama kv hep daha fazlasını bekledi, karıştı.
Ben üzerime düşeni fazlasıyla yaptım ama ondan fazla da 1 lira bile harcamadım :KK70:
Sana çok katılıyorum Kajmery34 Kajmery34 :KK200: üzülme sakın bu sefer daha mutlu olursun inşallah

X