Bir garip iş görüşmesi stresi !

meredithgrey

2013-2022’de vivelamour ve 2022’deki felidaee’yim.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2013
13.436
31.590
Merhaba hanımlar. Sanırım herşeyi bu kadar büyüterek erken öleceğim. Şimdiki derdim de gitmek istemediğim iş görüşmesi hakkında.

Bir süredir iş arıyorum tahmini yüz tane başvurum var, ilanların çoğu halen aktif ve ben gerçekten çalışmak istiyorum. Hatta kendimi asalak gibi hissediyorum diye bir konum da mevcut. Ve Cuma günü gerçekten büyük bir şitketten telefon geldi yarın görüşmeye çağırdılar. Şirket büyük ama pozisyon küçük. Ama firma gerçekten kurumsal ve sanırım 8-5 mesaisi var. ( Birazdan küfür edeceğinizi duyar gibiyim ) Ama benimle konuşan ik yetkilisi inanılmaz ukala bir kızdı. Ve ben gidip sırf plazada çalıştığı ve büyük bir firmada olduğu için ukalalıkta master yapmış biri tarafından ezilmekten korkuyorum. Çünkü iş tecrübem olduğu kadar iş arama ve iş görüşmesi tecrübem de var ve korkuyorum. Nedense içimde kötü bir his var, gidip sükutu hayale uğrayacak gibi hissediyorum.

Dert kısmına gelince Cuma eşimin ailesiyle beraberdik ve onlara söyledim görüşmeyi. O ara annem aradı ona da söyledim. Şimdi yarın gitmezsem insanlar " vive de hem iş arıyor hem gitmiyor" diyecek diye korkuyorum. Hatta eşimden de çekiniyorum. Görüşmeye gitmeyebilir beklemeye devam edebilirim ama insanların ne diyeceğini düşünmek gerdi beni başıma ağrılar girdi.

Şirket dediğim gibi çok büyük bir firma. Gıdadan tekstile kozmetiğe bir çok alanda faaliyetleri var ama nedense içimde kötü hisler var ayaklarım gitmiyor. Ama dediğima gibi annem soracak naptın diye, kayınvalidem soracak, görümcem soracak, eşim soracak. Ve ben ezileceğim.

Bilmiyorum çok bunaldım regl oldum bu ay çok ağır geçiriyorum bunun da etkisi var mı bilmiyorum ama konuya çok taktım.

Bu arada eşimin ailesinde çalışan kadın yok. Kayınvalidem zaten emekli görümcem de çalışmıyor ev kadını. Yani eleştirecek durumda değil beni. Başıma ağrılar girdi hanımlar ne yapayım söyleyin ?

gıt bence olursa olur olmazsa olmaz ,
eger ık dakı bayan terbıyesızlık yaparsa verırsın cevabını zaten daha gorusmeden gıcıklık yapan ıse baslayınca da aynı tavırlara gırer

Ne kaybedersin ki görüşmeye giderek?

Baktın ki ortam hoşuna gitmedi, çıkarsın, yani kim seni zorla tutabilir. :KK66:

Görüşmeye elimi kolumu sallayarak gidemeyeceğim için hazırlandığımla kalırım, hevesim kırılır, sinirim bozulur vs vs.

İş görüşmeleri ,işsilik bizim evimizde de en sıkıntı konu çünkü sürekli işsiz kalmayı beceren bir kocam var.
3 kere mülakata çağırıp sonra almayan kurumsal şirketler,kariyer siteleri,yanıt vermeyen firmalar vs derken ben de fazlasıyla bunaldım .
Bence sonradan pişman olmamak için görüşmeye git ama çok da umursamadan rahat ol yani
Ben de geçen hafta olmaz nasılsa dediğim bir iş görüşmesinde daha ilk görüşmede işi aldım
Hayırlısı olsun

kimin ne dedigine bakma ilk once bu seni daha fazla yipratirsin ... bence git gorusmeye ne kaybedersin kendini bukadr yipratma ole insanlar her yerde var bence on yargini bir yok et kendine guven o ukaliligini yapsin sen hanimefendiligini bozma sayginla terbiyenle hanimefendiliginle döv onu :)

Merhaba hanımlar. Sanırım herşeyi bu kadar büyüterek erken öleceğim. Şimdiki derdim de gitmek istemediğim iş görüşmesi hakkında.

Bir süredir iş arıyorum tahmini yüz tane başvurum var, ilanların çoğu halen aktif ve ben gerçekten çalışmak istiyorum. Hatta kendimi asalak gibi hissediyorum diye bir konum da mevcut. Ve Cuma günü gerçekten büyük bir şitketten telefon geldi yarın görüşmeye çağırdılar. Şirket büyük ama pozisyon küçük. Ama firma gerçekten kurumsal ve sanırım 8-5 mesaisi var. ( Birazdan küfür edeceğinizi duyar gibiyim ) Ama benimle konuşan ik yetkilisi inanılmaz ukala bir kızdı. Ve ben gidip sırf plazada çalıştığı ve büyük bir firmada olduğu için ukalalıkta master yapmış biri tarafından ezilmekten korkuyorum. Çünkü iş tecrübem olduğu kadar iş arama ve iş görüşmesi tecrübem de var ve korkuyorum. Nedense içimde kötü bir his var, gidip sükutu hayale uğrayacak gibi hissediyorum.

Dert kısmına gelince Cuma eşimin ailesiyle beraberdik ve onlara söyledim görüşmeyi. O ara annem aradı ona da söyledim. Şimdi yarın gitmezsem insanlar " vive de hem iş arıyor hem gitmiyor" diyecek diye korkuyorum. Hatta eşimden de çekiniyorum. Görüşmeye gitmeyebilir beklemeye devam edebilirim ama insanların ne diyeceğini düşünmek gerdi beni başıma ağrılar girdi.

Şirket dediğim gibi çok büyük bir firma. Gıdadan tekstile kozmetiğe bir çok alanda faaliyetleri var ama nedense içimde kötü hisler var ayaklarım gitmiyor. Ama dediğima gibi annem soracak naptın diye, kayınvalidem soracak, görümcem soracak, eşim soracak. Ve ben ezileceğim.

Bilmiyorum çok bunaldım regl oldum bu ay çok ağır geçiriyorum bunun da etkisi var mı bilmiyorum ama konuya çok taktım.

Bu arada eşimin ailesinde çalışan kadın yok. Kayınvalidem zaten emekli görümcem de çalışmıyor ev kadını. Yani eleştirecek durumda değil beni. Başıma ağrılar girdi hanımlar ne yapayım söyleyin ?
ihtimallere bakalım
gidersin: görüşme bok gibi geçer reddedilirsin
gidersin: görüşme güzel geçer ve işe girersin
gitmezsin: reddedilirsin...

sen işe girmek mi istiyorsun? daha şansını denemeden gitmezsin şıkkını seçip direk elenmeyi mi?stresi baskın geliyor anlıyorum ama gitmezsen direk eleneceksin ...görüşmeye git bence sonra da çık kendine bir sinema ısmarla :KK66:

Eger isi istiyorsan git kaybedecek biseyin olmaz

Ama bana bazen insanim icinin sıkıldığı seyler hayir degilmis gibi gelir sanki o iste mutlu olamazmissiniz falan gibi eger boyle bi fusunce varsa bence gitme konusanlar bir iki konusup susar

Sonuçta bi mecburiyetin yok ki bu acidan dusun

:) gitme o zaman kötü hissedeceksen bu kadar büyütme. ama yani bir kız için saçma belki suratını görmeyeceğin biridir.

Canım gidicen kendi geleceğin için herkesten bağımsız olabilmek için ...Gitmeden yaşamadan nolacağını bilemezsin ön yargılarını bir kenara at ve git görüşmeye.

Canım gidicen kendi geleceğin için herkesten bağımsız olabilmek için ...Gitmeden yaşamadan nolacağını bilemezsin ön yargılarını bir kenara at ve git görüşmeye.

Şu an %50 %50 düşünüyorum. Az önce servisi olup olmadığını sormak için aradım telefonla bilgi veremiyorlarmış. Bir ukalalık bir ukalalık. İyice soğudum. Bilmiyorum gerçekten sinirlerim çok bozuk hissediyorum.

Şu an %50 %50 düşünüyorum. Az önce servisi olup olmadığını sormak için aradım telefonla bilgi veremiyorlarmış. Bir ukalalık bir ukalalık. İyice soğudum. Bilmiyorum gerçekten sinirlerim çok bozuk hissediyorum.

O tarz insanlar devlet dairesinde de mevcut , konuşmazsın görmezlikten gelirsin bence yeterli olur ben öyle yapıyorum. Mecbur diilsin insanlarla muhatap olmaya . İşini yaptıktan sonra ve mesafeyi iyi koruduktan sonra o tarz insanlar senden uzak durmayı tercih ediyor. Kız gönlün de yok :kahve: fikrim gitmen taraftarı en azından ailen bir şey diyince söyleyecek lafın olur !

Bence gidin.
Çünkü içine doğduğu gibi geçmeme ihtimali de yüksek. Hem egolu biri abuk subuk ezmeye kalkarsa da amaan nasılsa iş olmayacaktı diye kibar kibar cevabınızı verirsiniz. Ama kafanız rahat olur en azından.
Bir de pozisyon küçük de olsa bu tip kurumsal yerlerde başarılı olduğunuzda yükselme ihtimaliniz var. Küçük pozisyondan başka yerlere geçmeyeceğiniz de belli değil.
Benim kuzenim deneyimi olmadığı için sekreterliğe başladı, herkes koca üniversite mezunu kız sekreterlik yapıyor diyordu. Üç sene sonra İnsan Kaynaklarına geçmişti.
Bazı büyük firmalar kurum içinde eğitim yükseltmeyi tercih eder. Yani büyük pozisyonlara direkt dışardan deneyimli birini almak yerine, uygun eğitimi olan birini kendilerini eğitip yükseltmeyi tercih edebilir.
Giderseniz pişman olmazsınız, bir şey de kaybetmezsiniz. Ama gitmezseniz ne kaybettiğinizi bilemeyeceksiniz.

Telefonla maaş bilgisi verilmez de servis niye söylenmez ki?? Plaza ağzı bunlar.
Git ben olsam inadımdan o zoptirikleri eziklemek için yine giderdim.
Bu aralar gördüğüme sarasım var.
Dün de çalıştığım yerde bi hatun böyle tribale bağlamaya kalktı da alıverdim gazını iki çemkirme 3 bilmem ne,şimdi g.tn g.tün kaçıyo beni görünce.:KK53:

Telefonla maaş bilgisi verilmez de servis niye söylenmez ki?? Plaza ağzı bunlar.
Git ben olsam inadımdan o zoptirikleri eziklemek için yine giderdim.
Bu aralar gördüğüme sarasım var.
Dün de çalıştığım yerde bi hatun böyle tribale bağlamaya kalktı da alıverdim gazını iki çemkirme 3 bilmem ne,şimdi g.tn g.tün kaçıyo beni görünce.:KK53:

:KK70::KK70::KK70:

M meredithgrey şu deveye diken, insana.... Sözüne çok inanırım hatta iş görüşmelerinde bile işe yarar. Senin yerinde olsam sırf o kıza haddini bildirmeye giderim, ve bu sözü uygularım, aç açıkta değilsin nasılsa o iş olmazsa hiç bisi değişmez hayatında, bunun rahatlığıyla git ve bunu onlara hissettir. Para için gelmedim iş hayatında olmak istiyorum e tabi yaptığım işin karşılığını da almak isterim, ama önceliğim para değil şükür durumum iyi mesajı ver,hmmm servisiniz yoksa biraz düşüneyim de, sizin çalışanlarınızdan beklentileriniz ne(ya da duruma göre uygun bisi bul) mutlaka sen de soru sor, İşinize geliyorsa gibi davran bence.

X