Bir iki dert ettiğim şeyler...

Ya siz ne kadar buldumcuk bir insansiniz ya iyi ki bir evlenmissiniz. Annenizin yakin arkadasiymiş sonucta ve getirmek istemiş kimin bku diye nasil konusuyorsunuz annenizle siz ve kalbini kiriyorsunuz gelse noluyor?

Nikahtan sonra insanlarla birlikte yemek yenebilir gayette, nikah oldu hadi gule gule diyip basip gidilmiyor genelde. Başbaşa yiyecegin tonlarca yemek olacak kocanla neyin derdindesin bu kadar. Başbaşa kalasin varsa milleti nikaha da cagirma başbaşa kiyin.

Tatile giderken eger çok erken cikilacaksa ve cok yakin degillerse ben ugramazdim genelde boyle yola cikilacak zamanlarda biz evde kahvalti etmiyoruz cunku hiç.

Aslında evet bilmiyorum bu işleri o yüzden neye tam olarak tepki gösterip göstermeyeceğimi kestiremiyorum bazen saçmalıyabiliyorum. Sanırım haklısınız yarın anneme diyeceğim gelsin o kadında. Çok dengesizim bu aralar bende kendime sinir olmaya başladım her şey birbirine karışıyor bunaldımm
Afferim sana guzelim sakin kal hepimizin basindan gecti koca cok bulunur aile bulunmaz yarin oburgun hep ailen sana destek olucak o kapidan kalp kirmadan cik sana tavsiyem simdiden mutluluklar dilerim

Ya siz ne kadar buldumcuk bir insansiniz ya iyi ki bir evlenmissiniz. Annenizin yakin arkadasiymiş sonucta ve getirmek istemiş kimin bku diye nasil kalbini kiriyorsunuz gelse noluyor?

Nikahtan sonra insanlarla birlikte yemek yenir gayette, nikah oldu hadi gule gule diyip basip gidilmiyor genelde. Başbaşa yiyecegin tonlarca yemek olacak kocanla neyin derdindesin bu kadar başbaşa kalasin varsa milleti nikaha da cagirma başbaşa kiyin.

Tatile giderken eger çok erken cikilacaksa ve cok yakin degillerse ben ugramazdim genelde boyle yola cikilacak zamanlarda biz evde kahvalti etmiyoruz cunku hiç.
Gun asırı nısanlısı hakkında konu acıyor, hepsinde de şikayet ediyor. Sinirlendiği konular da bi cok insanın gulup gececegi seyler, ilginc bırı konusahıbı. Uslubuda kendi gıbı ilginc

1. Annemler olduğu için o kahvaltıya giderdim. Eşin anneci değil çoğu yerde adet bu. Ayrıca ısrar da etmemiş illa gidelim diye.
2. Kuaföre 1 kişi fazladan gelse ne olacak sanki üslup berbat..
3. Topluca da gidilir ayrı da gidilir. Toplu bir teklif gelse ben giderdim sonrasında eşimle bir şeyler yapardım
Yaşınız kaç bu arada?

22. Teşekkür ederim

Gun asırı nısanlısı hakkında konu acıyor, hepsinde de şikayet ediyor. Sinirlendiği konular da bi cok insanın gulup gececegi seyler, ilginc bırı konusahıbı. Uslubuda kendi gıbı ilginc
Peki bundan size ne hosunuza gitmyrsa cevap yazmayin yanlisi olabilir dinler dinlemez sarmadiysa yazmazsiniz olur biter

Biz de nikahtan sonra sevdiklerimizle yemeğe gitmiştik. Öyle güzeldi ki, çok mutluyduk valla. Kahvaltı olayı da gayet normal, hele ki kendi annem varsa ben giderdim açıkçası. Ha istemiyorsam da kafaya takıp bu kadar dert etmezdim, nişanlın saçma bir şey söylememiş çünkü. Ayrıca annenin yakın arkadaşına o kelimeyi kullanman ne kadar ayıp. Üzülüyorum gerçekten bu kadar tahammülsüz insanlara..

Ne kadar ayıp annenizin yakın arkadaşıymış kadın üstelik anneniz yaşında birine kimin b.ku bu diye itham etmeniz hiç olmamış yazık. diğer yazdığınız şeylerde takılcak birşey değil nikahtan sonra sevdiğiniz kişilerle yemeğe gidilebilir ne var bunda onlar sizin mutluluğunuza ortak olmak için orda bulunuyorlar kahvaltı olayıda güzel düşünülmüş her ikinizinde aileside orda olucak memnun olmanız gerekirdi.

Önceki açtığım konularda herkes bana ayrıl demişti beni haklı bulmuştu hatta sizin yorumlarınızıda hatırlıyorum

Yani siz hep beni mi haksız gördünüz açtığım konularda
Yo, bu konuda haksızsın. Annenle konusma seklın özellikle..
Dıgerlerındr haklısın, nısanlın ilgisiz Bı cocuk evlencem diye ısrar ediyorsun Daha gencecıksın goz göre göre atese yuruyosun
Diger konularda haklı olman, neyi degıstırır?

Yo, bu konuda haksızsın. Annenle konusma seklın özellikle..
Dıgerlerındr haklısın, nısanlın ilgisiz Bı cocuk evlencem diye ısrar ediyorsun Daha gencecıksın goz göre göre atese yuruyosun
Diger konularda haklı olman, neyi degıstırır?

Anladım teşekkür ederim

Biz düğün aksai otelde kalip sabah kahvaltiyi da otelde yaptik. Ordan cikip esimin teyzesine takilari verdik bankaya kasaya koydular oradan da anneme gidip gelinligi biraktim kiralikti geri versinler diye. Kaynanama ugramamisiz ya onlarla da vedalassak iyi olurmus tabi arabayla uzun yola ciktik gitmek vaar donmek yok ne olmus yani. Ayrica üslup sert düğün stresinden hersey gözüne batar şimdi sal kendini bosver zaten ne kadar ugrasirsan ugras dört dörtlük olmuyor hic birsey sen eglenmene bak.

İyi akşamlar. Bir iki dert ettiğim konuları sizlerle paylaşmak istedim. Düğünden hemen sonraki gün balayına çıkacağız. Nişanlımın bana dediği sabah annemlerde kahvaltı yapar öyle çıkarız. Sinir geldi bana düğünün ertesi günü sabahın köründe kahvaltıya kaynanamlara gitmek nedir gerekli midir ? Dedim ki ben hazırlarım bişeyler ya da dışarda atıştırırız... sustu. Annenlerle vedalaşmayacakmısın dedi. Uzak yerden geldiğimiz için annemler kaynanamlarda yatacak düğünden sonra bir gece. Öyle diyince bir düşündüm ama gereksiz gibi ne biliyim. Sizce ?
2- Kuaföre giderken annem ve yengemle birlikte gidecektik. Annem tuttu bir başka şehirden gelen çok samimi olduğu bir arkadaşı varmış, bizimle gelmesi gerektiğini söyledi. Kadını tanımam etmem. Anneme dedim ki kimin b*ku bu kadın ne diye geliyor istemiyorum bana soruyor musun hiç. Bunu sorun etmekte haksız mıyım ?
3- Nikahtan sonra yemeğe gideceğiz illa topluca mı gitmek gerek ? Nişanlımla tek gitsem olmaz mı ?
Düğünden 2 gün sonra balayına çıktık. İlk sabah dışarda kahvaltı yaptık. Balayına gidilecek diye alışveriş yapmadık. Balayına çıkmadan kendi annemede kayınvaldemede uğradım kendi isteğimle. Sizinde anneniz orda kalıyomuş zaten gidilebilir.
Annenizin arkadaşı sizin düğün için geliyosa dediğiniz çok yanlış. Kuaför ücretini öder ödemezsiniz orası size kalmış ama kullandığınız tabir olmadı.
Nikahtan sonra aileler yemeğe gitmek istiyosa gidin hep birlikte. Ama başbaşa olmak istiyosanız nişanlınıza söyleyin.

X