Bir kadının tek başına tatile gitmesi

Valla ben gittim özendirmek gibi olsun:)) ama hepsi süperdi

KAMU SPOTU: YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR
1.Türkiyeyi çooooooook özlemiştim hem de bahar sezonu için kıyafete ihtiyacım vardı :)) İşten 1 gün izin alıp 3 günlüğüne İstanbula vınladım. Nişantaşında bir otelde kaldım. Arkadaşlarımla buluştum, delice alışveriş yaptım, gezdim, yürüdüm, sokakta bulduğum her şeyden yedim içtim, sokaktaki tüm kedileri sevdim şahhaneydi :KK50: Getirdiğim tüm parayı yedim üstüne kredi kartına tonla şey çektirdim, sabahın köründe havaalanına giderken cebimde sadece taksilik para kalmıştı:ruh:

2. Avrupa içinde kayağa gittim. Buraya da 4 günlüğüne gittim. çalışmaktan çok yorulmuştum tatile çok çok ihtiyacım vardı. Spa oteline gittim, yemekler de şahaneydi. Gündüz kayak yaptım, zaten dağda hava erken kararıyor, 2de otele dönüyordum sonra spa derken zaten akşam oluyordu. 1 gün de doğa yürüyüşü yaptım. Fikir vermek adına foto koydum feyz alın vınlayın konu sahibesi durmayın :KK200::KK50:Özellikle jakuzide karlı dağlara karşı sefa sürdüğüm fotoya dikkat çekerim :halay:Çok yaşa tatil kahrol çalışma

20190215_200443.jpg 20190216_142518.jpg 20190215_175423.jpg

Kızlar bir hayalim var. Salgın bitsin, hayat normale dönsün şöyle bir haftalığına bir yere tek başıma tatile gitmek istiyorum. Ama tek başıma daha önce bir yere hiç gitmedim. Özgürlüğüme kavuşmak gibi bir adım bu. Daha önce hep birilerine bağımlıydım, hep birilerinden izin alıyordum. Şimdi kimseden izin almadan, sadece haber vererek gideceğim. Ama biraz korkuyorum da. Var mı aranızda tek başına tatile giden? Bana cesaret verin kızlar.
Ben ... 😁 tabi bekar ve çocuksuzken :/ . Örnegin hafta sonu cumadan Paris’e gider pazar akşamı dönerdim . Yada yaz tatilinde bir hafta kendime ayırır kafa dinlemek için bir yerlere giderdim . Çok eğlenceli tavsiye ederim . Zaten birileriyle tanışmak tatil boyunca vakit geçirmek kaçınılmaz bir durum 😂😂

Tek başıma da gittim, kız arkadaşımla da gittim, nişanlıyken ve evlenince de gittim.

Hepsinin tadı başka. Hepsi güzel.

Ama kız kıza tatil 1 adım önde diyebilirim ❤
Arabamız altımızdaydı çılgın eğlenmiştik

Herkese en azından 1 kere en yakın kız arkadaşı ile tatil yapmayı öneririm

Türkiye’de kadın olarak tek başına tatil yapmak aşırı rahat ve kolay. Ben bekarken çok giderdim. Antalya Çıralı favori destinasyonum. Sakin, doğası muhteşem. Gece eğlencesi diye bir olay yok. Bungalowlarda kalıyorsun, Sadece tatil yapıyorsun. Tek başına tatil aşırı güzeldir. Huyunu suyunu bilmediğin sana trip atacak bir sevgili ya da kız arkadaş riski yoktur.
gokkusaginadusenbukalemun gokkusaginadusenbukalemun MissCherryBlossom MissCherryBlossom benim yurtdışında tek başıma tatil fobim var. Sizi gerçekten tebrik ediyorum 🌺😍 Ben hep Yol bilmem iz bilmem diye hep korktum. Metro, tren istasyonlarını bulamam diye hiç cesaret edemedim. Çin’e bir kere tek başıma fuar için gittim. Onda turla gittiğim için fuar alanına otobüs aldı, otobüs bırakıyordu. Kolaydı.
hayal kurmak ne güzel şey ❤️

Türkiye’de kadın olarak tek başına tatil yapmak aşırı rahat ve kolay. Ben bekarken çok giderdim. Antalya Çıralı favori destinasyonum. Sakin, doğası muhteşem. Gece eğlencesi diye bir olay yok. Bungalowlarda kalıyorsun, Sadece tatil yapıyorsun. Tek başına tatil aşırı güzeldir. Huyunu suyunu bilmediğin sana trip atacak bir sevgili ya da kız arkadaş riski yoktur.
gokkusaginadusenbukalemun gokkusaginadusenbukalemun MissCherryBlossom MissCherryBlossom benim yurtdışında tek başıma tatil fobim var. Sizi gerçekten tebrik ediyorum 🌺😍 Ben hep Yol bilmem iz bilmem diye hep korktum. Metro, tren istasyonlarını bulamam diye hiç cesaret edemedim. Çin’e bir kere tek başıma fuar için gittim. Onda turla gittiğim için fuar alanına otobüs aldı, otobüs bırakıyordu. Kolaydı.
hayal kurmak ne güzel şey ❤️
Çok az düzeyde bile diliniz varsa sorun yaşamazsınız. Bir çok ülkedeki ulaşım araçlarının haritaları ya da telefon uygulamaları var. Mesela uygulamaya gideceğiniz yeri yazıyorsunuz hangi araçla nasıl gideceğinizi gösteriyor. Çok büyük rahatlık. Bir çok meydan, park, istasyon, cafe gibi yerlerde wifi var. İnternet sıkıntısı yaşamıyorsunuz. Zaten internet varsa da bilgiye ulaşmak çok rahat 😊 Türkiye’de yabancısı olduğunuz bir şehirde gezmek gibi bir şey aslında.

Kızlar bir hayalim var. Salgın bitsin, hayat normale dönsün şöyle bir haftalığına bir yere tek başıma tatile gitmek istiyorum. Ama tek başıma daha önce bir yere hiç gitmedim. Özgürlüğüme kavuşmak gibi bir adım bu. Daha önce hep birilerine bağımlıydım, hep birilerinden izin alıyordum. Şimdi kimseden izin almadan, sadece haber vererek gideceğim. Ama biraz korkuyorum da. Var mı aranızda tek başına tatile giden? Bana cesaret verin kızlar.

Insallah dileginiz gerceklesir 🙏

Tek basima cok gezdim. Deniz tatili gibi tatil diyorsan tek gitmedim cunku kalabalikla en azindan aşkla güzel geliyor bana, tek basima denizde sıkılırım

Ama tek basima yurt ici yurt disi cok gezdim ❤ guzel bence, kimsenin tribini afrasini tafrasini cekmiyorsun.
Kafa nereye sen oraya miss ❤🙏
Istahlandim suan ama artik zor görünüyor benim icin...

Yas kac? Bahsettiginiz izin aldiginiz kisiler kim? Es mi aile mi?

Eğlenmek değil kafa dinlemek. Ruhumu dinlendirmek. Güzelce uyumak, kuş sesi veya denizin dalga sesiyle uyanmak. Makyajımı oyalana oyalana yapmak, biri beni bekliyor mu derdine düşmeden. Sahilde yürüyüş yapmak, güneşin batışını izlemek.

nasıl güzel anlatmışsınız, canım çekti :)

geçen yaz tek başıma gitmeyi düşünüyordum.
18 yaşında kız kardeşim var, baktım o da çok bunalmış falan hadi dedim beraber gidelim o halde.
işin içine kardeşim girince annem de peşimize takıldı :KK70:
sonuçta ailece ve kız kıza tatil yapmış olduk, güzeldi. annem denize sadece 1 kere geldi. biz kardeşimle takıldık. denizde eğlenmemiz, plajda içmemiz falan o kadar harikaydı ki anlatamam. çok iyi geliyor insana. benim de tek başıma hayalim var ama sıkılır mıyım diye düşünüyorum genelde. altımda araba olmadan tek başıma tatile gider miyim bilmiyorum ama çok istiyorum bir şekilde.
bence siz de gidin ya harika bir şey diye düşünüyorum.

Acayip güzel bir şey . Arkadaşlarımla da gittim kızkıza da sevgilimle de hepsinin yeri başka ama tek başına tatile gitmek harika . Hem tatilde olan tatilde kalır dimi 😀 insan kendni özgür hissediyor özgüvenli hissediyor. Sonuçta kendinizi bildikten sonra.. benm bir sürü arkadasım olmuştu hatta bi İtalyan kızla hala konusuruz WhatsApp üzerinden

Harıka olur.Tek degılde erkek kankamla gıtmıştım.Super otesıydı .Gulduk eglendık ve geldık .

Tek başına kelimesi bile cezbediyor insanı.
Yapılmalıdır, yaptım da.
Hatta tatili ayarlayıp, 2 gün sonra şehre gidip, bir de şehri kendi başıma gezdim, tozdum, izledim.
Yanımda başkaları varken göremediğim detaylar keşfettim.
İnsanın en yakın arkadaşı kendisidir, tanışmadan bilemezsiniz☺️

Evet sayın ve de oek sevgili konu sahibi. 3.evliiğiniz yapmadan önce bi tatile cıkın kı sızı hızmetcı gıbı kullanmak ısteyen adayınızı daha ıyı şutlayabılın demeye geldım. Bır kere eğitim için tek başıma Antalyaya gıttım ama o zaman evlıydım, bekarken hep tek basıma gıdıyordum yada en yakın arkadasımla. Kesınlıkle bırbırını darlama falan olmadan (ıste bırlıkte sabah kahvaltıya ınmek, aynı zamanda yuzmek vs zorunlulugu olmadan) verımlı bı tatıl yapıp donuyorduk. Yanı ben guneslenırken kıtap okumayı muzık dınlemeyı cok severım, yanımdakı bunlara tabi olmamakla beraber darlamaması da gerekıyor benı, tam kıtaba dalarken hadı yuzelım hadı gıdelım dıyen ınsanlara ayar oluyorum cunku, ha bır kere de nişan attıktan sonra tatıle tek basıma cıkmıstım ılk destinasyonum Antalya / Tekirovaydı hayvan gıbı yıyıp ıcıp sarhos sarhos dans etmıstım cok ıyı gelmıstı ve yaptıgım 3000km yol da cabası, eve donunce 4 gun kendıme gelememıstım, araba kullanmaktan et kesıgı olmustu tum vucudum ama çekzeldi yiaaa. Kocam olacak öküzle de her tatıl burnumdan gelmıstır buna gecıkmelı gıdılen balayı da dahıl, kendısı tam bır hırbo oldugundan herseye hır gür cıkarıp benı pısman etmıstı, Bodrum Marına'nın bu kadar pahalı olmasından bıle ben sorumluydum, neyse kı arrtık yok sukurler olsun. Cıkın cıkın korkmadan cıkın ama emeklı öğretmen gibi de yok kus sesı yok gun batımı derken eglenceyı de kacırmayın demeye geldım, bunları derken de tüm birikmiş zembereğimi akıttım sorry :confused: adamla tatıl pısmanlıktır net:KK53:

Niye eglenemeyesin ki? Eğlenmek icin illaha konuşacağın birisine mi ihtiyac var? Ben kendi basıma olduğum yolculuklardan inanılmaz keyif alıyorum.
Tek başıma ormanda sahilde kamp da yapıyorum, tek başıma yurtdışına da cikiyorum, tek başıma tura da katılıyorum. Hatta iş çıkışı,haftasonu tek başıma sevdiğim parka gidip hamagimi kurup ickimi içip kitap okuyorum, tek başıma piknik yapıyorum.
Neden yapamayasin ki???
Yollarda kendiyle başbaşa olmak kişiye kendisini daha çok yaklaştırır.
Ayrıca eş dost ile tatile gittiğinde sadece 'gitmis gezmiş' olursun,keyifli geçer. Ama tek başına olduğunda bir macera yaşamış olursun. Aksiliklere tek başına çözüm bulursun,daha rahat sosyallesirsin...aklına gelmeyecek anilar yaşayabilirsin.
Benim de eşim dostum var , hatta tanıdığım neredeyse herkes 'yaa biz seninle cikalim, ben de kamp istiyroum ama cesaret edemiyorum,senle gidelim, ayy hiç yurtdışına çıkmadım,ilk sefer beraber gidelim' falan diyorlar. Ama lafta kalıyor tabii ki. Yanımda biriyle tatile çıkacağıma tek çıkarım daha iyi diye düşünüyorum :) en azından kimsenin manzaraya karşı 350 çeşit fotoğrafını çekip enerjimi harcamam ya da olumsuzluklarda kimsenin mizmizlanmasini dinlemeden başımın çaresine bakarım. Yanımdakine ayıp olur mu diye düşünmeden sokak calgicisinin yanında bir saatimi harcar,yolda birisi 'surasi daha güzel' dedi diye bir snaiyede planımı değiştirebilirim.
Kesinlikle yap bunu En Büyük KK En Büyük KK

Nereye gitmek istiyorsunuz bilmiyorum ama alın biletinizi gidin.
Korkacak ne var,o kısmı hiç anlamadım.

X