bir kiracı konusu da benden olsun

Yok ben sizin konunuzu bilmiyorum, okumadım da, son cümle gözüme takıldı. Haklı ya da haksız bilmem siz yine de beddua etmeyin döner dolaşır size gelir Allah korusun korkarım ben :KK43:
Evet beddua kötü bir enerji haklılığımıza güvenip ettik
Etmemek lazım
Paylaşmak akıl almak için yazıyoruz ölümüne linç sanki bizi tanıyor olayı biliyor gibi saldırma
Bin pişman oldum üzüldüm
ama haklısınız
İyi akşamlar

dr_yad dr_yad tam olarak komik olan ne ?

Kendi ev sahibimiz yüzünden fahiş zam yapılarak mağdur edilmemiz mi?

Bedavacı fırsatçı kiracı tarafından mağdur edilmemiz mi?

Ya da sürekli burada sadece kiracılar mağdur oluyormuş gibi tavır takınman mı? Banbilmem nesi ile

Fırsatçı insanlar var bu ev sahibi de olabilir kiracıda
Ölümüne kiracı savunamayız

İzmirin göbeğinde Alsancakta 2450 tl ye 3+1 de oturan adamda bana göreahlaksız fırsatçıdır kiracı olması onu aklamaz.

Nokta.
Şimdi gülebilirsiniz.
Eski konunuzu gördüm buraya atılınca onun için komik geldi.
Ve ben de buraya kaç kere yazdım kiracıyım iki senelik ilk senemde yüzde yüz zam yaptık ve yıllık nakit ödedik.
Diğer sene 3 katı yaptık mesela çünkü ev sahibi ile hiç ama hiç muhatap olmak istemiyoruz istediğini alsın burada dedik.
Neyse bu kadar ettik,yaptık vs diye konuşmanız komik geldi bana kayınpederinizin evi için.
Sizin değil yani bu kadar takmayın bırakın kayınpederiniz veya çocukları mirasımız diye takılsın.
Siz kendi ailenizin mirası varsa onla uğraşın boşverin stres yapmayın

Eski konunuzu gördüm buraya atılınca onun için komik geldi.
Ve ben de buraya kaç kere yazdım kiracıyım iki senelik ilk senemde yüzde yüz zam yaptık ve yıllık nakit ödedik.
Diğer sene 3 katı yaptık mesela çünkü ev sahibi ile hiç ama hiç muhatap olmak istemiyoruz istediğini alsın burada dedik.
Neyse bu kadar ettik,yaptık vs diye konuşmanız komik geldi bana kayınpederinizin evi için.
Sizin değil yani bu kadar takmayın bırakın kayınpederiniz veya çocukları mirasımız diye takılsın.
Siz kendi ailenizin mirası varsa onla uğraşın boşverin stres yapmayın
öncelikle sağolun keşke stres yapmasak
Bizim kira çok yükselince kp o zaman buraya geçin ya ödeyemezseniz en azından ev sahipleri ile uğraşmazsınız dedi

Kulağım duymuyor kiracı ile uğraştırmayın siz geçin dedi

Biz de geçmek istemedik Eylül de oranın zam vakti gelince bin küsur olan kirayı kafasına göre 2450 yapmış sormuyor bile

Biz ilgilenmek zorunda kaldık

Kış giriyor vs diye tahliye taahhüdünamesine rağmen ses etmedik oturuyor
Biz kendi kiramızı şimdilik ödüyoruz kp de destek oluyoruz

O size de bana da faydası olmuyor diye üzülüyor
Madem kiracılar haklı otursun işte :)
Bu arada kendi ailemin durumu daha iyi kp tarafın sadece bu ev ve emekli maaşı
Yaşlı ve kulak duymaz bulunca kiracı biraz bu durumdan faydalanmış açıkçası

Niye yapmadınız? İzmir için gerçekten çok düşük. Kaç yıllık kiracı?
Evet ben bunu anlatmak istiyorum çok çok düşük
3 yıllık kiracı
Eylül sonuydu kontrat zamanı kış giriyor mağdur etmeyelim işte burada yazılanlar gibi zalim olmayalım dedik ama 2450 de bize haksızlık gibi
Öyle bekliyoruz bir daha eylül için bile bana telefonda 3500 yapacağını söyledi devlet kiracıdan yanaymış haklarını biliyormuş :)

Verdiğiniz kira sizin içinize siniyor mu?Adamın evini bir ay işgal edip bu enflasyon oranında sadece pazar parası kadar kira vermek size adil geliyor mu? EV sahibinin hakkına girmiş gibi hissetmiyor musunuz? Pes diyorum... Sizin gibilerin işte adalet duygusu fazla gelişmemiş oluyor...Fırsatçı kiracı sizin gibilere deniyor...Ev sahibi size teklif etmese bile sizin rahatsız olup kirayı yukarı çekmeniz gerekir ..
Evet icime siniyor 2 sene önce 1000 tl ye kiraladı kendisi 1 sene sonra 2000 yaptık daha 2 seneligiz emsaller olacak kadar uzun kiracı degiliz biz bu evde. Birde ev sahibinin ayak işlerini yapıyoruz. Hergün ugrayıp varsa ihtiyaçlarını alıyorum market fırın vb. Arada evinin bazı ufak tefek işlerini yapıyorum bulaşık yıkama çamaşır asma perde asma lamba degişme vb. Evde yapılacak ağır iş oldugunda agır eşya kaldırma yer degişme vb eşimi çagırır. Kısaca ufak tefek ayak işlerini yapıyoruz. Evde yemek yaptıgımda götürürüm arada vb. Yeterince adil mi. İstese kendine bakıcı tutabilir hergün gelip bizim yerimize bize yaptırdıgı işlerini yaptırmak için ama biliyor o zaman cebinden daha çok para çıkacak. Maaş sigorta vb. Bu şekil onunda işine yarayan kısım. İnsanlar anne babasına hergün ugrayıp angarya işlerini yapmıyor bu devirde. Diger kiracısı da bizimle aynı şekilde 2000 veriyor ama o 11 senelik kiracısı ben taşınana kadar genelde o uğrarmıs hergün ama haştalık ikiz torun bakımı yazın 2 3 ay köye gitmesi ekme biçme vb. Yine fındık zamanı bir süre gitmesi derken ugrayamıyor pek

öncelikle sağolun keşke stres yapmasak
Bizim kira çok yükselince kp o zaman buraya geçin ya ödeyemezseniz en azından ev sahipleri ile uğraşmazsınız dedi

Kulağım duymuyor kiracı ile uğraştırmayın siz geçin dedi

Biz de geçmek istemedik Eylül de oranın zam vakti gelince bin küsur olan kirayı kafasına göre 2450 yapmış sormuyor bile

Biz ilgilenmek zorunda kaldık

Kış giriyor vs diye tahliye taahhüdünamesine rağmen ses etmedik oturuyor
Biz kendi kiramızı şimdilik ödüyoruz kp de destek oluyoruz

O size de bana da faydası olmuyor diye üzülüyor
Madem kiracılar haklı otursun işte :)
Bu arada kendi ailemin durumu daha iyi kp tarafın sadece bu ev ve emekli maaşı
Yaşlı ve kulak duymaz bulunca kiracı biraz bu durumdan faydalanmış açıkçası
Bin küsür derken küsürü kaç 2450 lirayı 50tlsine kadar yazıp bini küsür yazmanız değişik geldi.
Izmir’in göbeği diyorsunuz 3 yıllık diyorsunuz kaçtan girdi o zaman bu kiracı?
Tamam son yıllarda kira arttı ama 2-3 yıl önce bile çok istenen merkezi yerler bin tl değildi ki?
Ben de büyük bir şehrin merkezinde oturuyorum ve kiralar veya ev fiyatları bu kadar artmamışken bin tlye girmedim evime.
Bana Izmir’in merkezi dediğiniz yerdeki kira ilk girişe göre bile mantıksız geldi ev göbekte olmayabilir mi?

3 yıl olduğuna eminim
Tam olarak kaça girdiğini bilmiyorum 1500-2 arasıdır büyük ihtimal hep 50 tl ,100 tl gibi bir artırma yapmış bunu duymuştum
Ev giriş katı 3+1
Kıbrış şehitleri caddesine çok yakın bilmiyorum biliyor musunuz İzmir’i
Biz bıraktık artık ilgilenmiyoruz oturuyor kiracı kp alıyor kirasını
Bir daha ki Eylülde ne olur bilinmez
Hayırlısı..

Evet icime siniyor 2 sene önce 1000 tl ye kiraladı kendisi 1 sene sonra 2000 yaptık daha 2 seneligiz emsaller olacak kadar uzun kiracı degiliz biz bu evde. Birde ev sahibinin ayak işlerini yapıyoruz. Hergün ugrayıp varsa ihtiyaçlarını alıyorum market fırın vb. Arada evinin bazı ufak tefek işlerini yapıyorum bulaşık yıkama çamaşır asma perde asma lamba degişme vb. Evde yapılacak ağır iş oldugunda agır eşya kaldırma yer degişme vb eşimi çagırır. Kısaca ufak tefek ayak işlerini yapıyoruz. Evde yemek yaptıgımda götürürüm arada vb. Yeterince adil mi. İstese kendine bakıcı tutabilir hergün gelip bizim yerimize bize yaptırdıgı işlerini yaptırmak için ama biliyor o zaman cebinden daha çok para çıkacak. Maaş sigorta vb. Bu şekil onunda işine yarayan kısım. İnsanlar anne babasına hergün ugrayıp angarya işlerini yapmıyor bu devirde. Diger kiracısı da bizimle aynı şekilde 2000 veriyor ama o 11 senelik kiracısı ben taşınana kadar genelde o uğrarmıs hergün ama haştalık ikiz torun bakımı yazın 2 3 ay köye gitmesi ekme biçme vb. Yine fındık zamanı bir süre gitmesi derken ugrayamıyor pek
Sizin durum farkli.
Ev sahibine yardım ederek kirayı uygun tutuyorsunuz

Biz geçmek istemedik elimizde tahliye taahhüdnamesi var avukat icra takibi yapabilirim bu kira çok düşük işleme koyalım dedi yapmadık
Oturuyor Eylül sonu bir daha ki kontrat bana telefonda seneye içinde 3500 yapacağını söyledi
İhtar gönderip çıkarsin kayinbabaniz neden yapmamis. Ayrıca evi bu kadar sahiplenmeniz bana tuhaf geldi . Başka çocuğu yok mu bu adamın bir gelin olarak kiracı sizin falan sanmaniz çok değişik .

İhtar gönderip çıkarsin kayinbabaniz neden yapmamis. Ayrıca evi bu kadar sahiplenmeniz bana tuhaf geldi . Başka çocuğu yok mu bu adamın bir gelin olarak kiracı sizin falan sanmaniz çok değişik .
Merhaba,
çok detay yazdım önceki mesajlarıma bakabilirsiniz
Daha fazla parçalanamayacağım anlatmak için.
Sizin sandığınız gibi değil, ama sandığınız, anladığınız gibi olsa ne yazar, önemli değil iyi günler.

Kira fiyatlarını belirleleyn bir sistem mi var sanki türkiyede?
senin 15.000 lik dedğin evin asıl kira değeri sence o mu?
Yapılan yanlışlar sonucu, balona şekline gelmiş ev fiyatlarıın bu şelikde artarak devam edeceğini mi düşünüyorsun?
İyi de Türkiyede bir sürü malzeme yurtďışından geliyor...İnşaat malzemeleri de buna dahil...Euro dolar 10 katına çıktı ise yurtdısından gelen malzeme fiyatlarını da bu durum direkt etkiler...Ayrıca arsa fiyatları da arttı...Dolayısıyla bu durum ev fiyatlarına ve kira fiyatlarına doğal olarak yansır...15000 tl değilse bile o evin değeri en az 10000 eder...zaten pazar parası 2000 tl iken ev sahibinin 30 gün boyunca işgal ettiğin evi bir pazar parası değerinde olmamalı değil mi?...

Ayrıca evin kirasını belirleyen o evin satış değeridir...Satış değeri 10 katına çıkıyorsa kiranın da 10 katına çıkması normal...Evin değeri 10 katına çıkmamıştır, alan yok diyorsan etrafımda çok uçuk fiyatlara ev alanlar var...Bir sene önce ben de ev aldım...Ev fiyatları gerçekten 10 katına çıktı bir kaç sene öncesine göre..

Yaw arkadaşım ortalığı neden bulandırıyorsun o vakit..Sen normal bi kiracı değilmişsin...Ev sahibinin bazı işlerini de görüyormuşsun..Seni durumun buradaki diğer kiracılardan farklı...

Niye şaşırıyorsunuz ki buradakilerin çoğu zaten konu ne olursa olsun herkesi linçliyorlar benim bütün konularımi özellikle
Arkadaşım reel hayatı olmayıp kadınlar kulübünde yaşayan üyeler var ..Günlük entrika, kaos, ego tatmini, onay ihtiyaçlarının hepsini burdan karşılıyorlar...Ben acıyorum onlara...

Sizin durum farkli.
Ev sahibine yardım ederek kirayı uygun tutuyorsunuz
Farklı degil çünkü bu fiyatı veren sadece biz degiliz. Karşı apartmanda memur bir kız 2300 veriyordu şu an 3500 olmuş bu sene ev sahibi farklı kişi. Yine aynı apartmanda en üst kat 2500 veriyor yine ev sahibi farklı kişi. Benim alt katım eşyalı 8 9 a vermek istiyordu en son ama 1.5 senedir tutulmadı. Tamam benim durum farklı da dedigim gibi ev sahipleri başka olmasına ragmen diger komşularında kiralar benzer seviyelerde. Tamam ekonomi moktan ama bu kiraların yükselmesinin bir diger sebebi bazı ev sahiplerinin birbirine bakıp kira yukseltmesi yılda 2 3 kere zam beklemeleri, 1 yıllık kiracıdan bile uçuk zamlar talep etmeleri. Elbetteki haksız kiracılar da var.

Yaw arkadaşım ortalığı neden bulandırıyorsun o vakit..Sen normal bi kiracı değilmişsin...Ev sahibinin bazı işlerini de görüyormuşsun..Seni durumun buradaki diğer kiracılardan farklı...
Anlattim ama dimi benimle benzer yakın veren başka komsular da var üstelik onların ev sahipleri farklı kisiler ve uzakta yasıyorlar. Yine alt katim esyalı olmasına ragmen 1.5 senedir boş tutulmadı ev sahibi 8 9 bin istiyordu en son. Baktıgın zaman bu ekonomi de evet 8 9 çok degil ama demek ki bizim bu mahalle de insanlar birbirlerine bakıp piyasa kızıştırmıyor demek ki.

İyi de Türkiyede bir sürü malzeme yurtďışından geliyor...İnşaat malzemeleri de buna dahil...Euro dolar 10 katına çıktı ise yurtdısından gelen malzeme fiyatlarını da bu durum direkt etkiler...Ayrıca arsa fiyatları da arttı...Dolayısıyla bu durum ev fiyatlarına ve kira fiyatlarına doğal olarak yansır...15000 tl değilse bile o evin değeri en az 10000 eder...zaten pazar parası 2000 tl iken ev sahibinin 30 gün boyunca işgal ettiğin evi bir pazar parası değerinde olmamalı değil mi?...

Ayrıca evin kirasını belirleyen o evin satış değeridir...Satış değeri 10 katına çıkıyorsa kiranın da 10 katına çıkması normal...Evin değeri 10 katına çıkmamıştır, alan yok diyorsan etrafımda çok uçuk fiyatlara ev alanlar var...Bir sene önce ben de ev aldım...Ev fiyatları gerçekten 10 katına çıktı bir kaç sene öncesine göre..
Artık 10 bin liranın altında kiralık ev fazla yok zaten.

Arkadaşım reel hayatı olmayıp kadınlar kulübünde yaşayan üyeler var ..Günlük entrika, kaos, ego tatmini, onay ihtiyaçlarının hepsini burdan karşılıyorlar...Ben acıyorum onlara...
Kiracıya yaptıklarına kesinlikle katılmadım o konuda sizi haklı bulmadım ama yorumda çok haklısınız...hele 5 6 tane kişi var bi onlar hiç çıkmıyor hep burdalar hangi konuya gireyim ilk onların yorumu gözüküyor zaten

X