Bir korniş meselesi :)))

Hepinize merhabalar ve kucak dolusu sevgiler ❤
Nasılsınız , nasıl gidiyo iyisiniz İnşAllah :)
Ben de yuvarlanıp gidiyorum işte 🙇
Hiçbir başlığa uymayan yazılar bölümüne uyduğu için buraya açıyorum . Dert değil çünkü .
Neyse konuya gireyim .
Bu perdeye dikilen aparatın adını ben şu yaşıma kadar korniş diye bilirdim , meğer o korniş değil onun adı düğmeymiş , belki ben gibi bilmeyen varsa ( bence yoktur ) burdan öğrenmiş olur :)
Nasıl mı öğrendim . Geçen yıl tuhafiyeye gittim sürekli gidip alışveriş yaptığım yerdir . Giderim yeni neler gelmiş Allah razı olsun tek tek gösterir ordaki abla ❤
Dedim sizde korniş var mı çok almıcam bi 10 tane olsa yeterli , hayır dedi biz satmıyoruz . Allah dedim koskoca tuhafiyede korniş satılmıyo olcak iş değil . Ben iki lafın arasına kornişi sıkıştırıyorum , niye korniş satmıyonuzki satsaydınız bu gün ben alcaktım ne güzel , abla bana diyo burdan kimse almaz Hannaz , ben ama ben alırdım , herkes alırdı , bence siz korniş de satmaya başlayın :KK70:
Neyseee eve geldim annemi aradım , anne dedim sizde korniş var mı , var kızım ama eski ya 3 ya 4 tane olması lazım , iyi anne işimi gördüğü kadar dedim gelirken kornişleri de getir anne unutma . Kızım ben nasıl getireyim ağır kızım oğlun gelsin arabayla alsın , anne perdeye takılan kornişin neresi ağır olur anne koy minik poşete getir diyiceee, annem gayet sabırlı ve sakin sormaya başladı (annem çok sabırlıdır sanırım anneme çekmişim ) ,"annem sen ne istiyosun" dedi annem korniş dedim , ne yapcaksın kızım kornişi , perdeye dikcem anne , kızım onun adı düğme , perdeyi taktığın yer ( açıklaya açıklaya konuşuyo kıyamam ) hani tavanda çakılı olan uzuuun şey var ya işte onun adı korniş ,deyince benim gözümün önüne tuhafiyedeki korniş istemem geldi , Allahım nasıl gülüyorum nasıl gülüyorum 😂😂😂
Tuhafiyeci ablaya neler neler dedim kaldıki kadın satmıyoruz dedikçe ısrarla 😂😂
Bu da böyle bi anımdır arkadaşlar .
Hepinize sevgiler benden .
Okurken kahkaha attım . haliyle kafada canlandı tuhafiyecinin ifadesi 😀😀

Gelinlikliçi ve perdecinin ortak sahibi olan biryerde çalıştığım dönemde ( orta okul sonlarda yaz aylarında çalışıyordum) müşteri gelmiş benden korniş istemişti tabi ben onun ne olduğunu bilmiyorum ( gerçi düğme dese onu da bilemezdim ya 😅) patronu aradım dedim boyle boyle müşteri korniş istiyor bir fırça yemişim ki patrondan sormayın ne arar bizde korniş diye sonra diğer dükkandan geldi meğer düğme istiyor oda adini bilmiyormuş ben fırça yedimle kalmıştım 😬

20201219_161334.jpg

Bu düğmeleri kullanıyorum ben çok pratik tavsiye ederim. 😁

Küçükken tüp bebeği tüpten yapıyorlar sanıyordum.
Patlma riski var sanıyordum:KK70:
Ben de tüp bebegin tüpten yapıldıgnı sanıyordum bi arkadaşımız vardı kulakları çınlasın Ziya o tüp bebekmiş asla onunla oturmak istemezdim.,işleştirmelerde onu istemezdim birsey olur diye jsjskks

X