Bir teklif geldi kv ye muhtaç olmaktansa

Kimse kusura bakmasın bana göre çocuk gelişimi açıktan okunarak öğrenilebilecek bir bölüm değil. Çocuk bu çocuk, toplumun en küçük ve en önemli bireyleri, geleceğimiz. Onlar nasıl yetiştirilirse öyle giderler. Yea sen aöf çocuk gelişimi okuyorsun hadi gel sigortasız başla demek nasıl bir düşünce tarzıdır? Nasıl insanlara çocuklar emanet ediliyor, şaşırdım kaldım. Umarım işveren şikayet edilir başka birşey demiyorum.

yakında aöfte tıp da okunacak bu gidişle.
belki evine bakıcı diye beğenmeyip almayacağın insanlar bu şekilde öğretmen olabiliyor.
buna üzülüyorum.

Bence de ne biçim kreş. Hiç bir tecrübesi ve eğiti olmayan birini işe alarak çocuklarımızı heba ediyor

bu mesleği edinip çocukları yetiştirmeye gönül veren, bunun için senelerce dirsek çürüten onca pırıl pırıl gencimiz varkenn böyle olaylar beni çok üzüyor.
yazık günah o gençlerin emeklerine.

Kimse kusura bakmasın bana göre çocuk gelişimi açıktan okunarak öğrenilebilecek bir bölüm değil. Çocuk bu çocuk, toplumun en küçük ve en önemli bireyleri, geleceğimiz. Onlar nasıl yetiştirilirse öyle giderler. Yea sen aöf çocuk gelişimi okuyorsun hadi gel sigortasız başla demek nasıl bir düşünce tarzıdır? Nasıl insanlara çocuklar emanet ediliyor, şaşırdım kaldım. Umarım işveren şikayet edilir başka birşey demiyorum.
Zaten okuduğu bölümden mezun olsa dahi öğretmenlik yapamıyor bu bölümü çok araştırdım ist. Ünv. Çocuk gelişimini. Formasyonda alamıyor öğretmen olamıyor. Açıktan sadece aöfde var oda yğksek puan ile alıyor mezun olunca öğretmen olabiliyorsun.

Zaten okuduğu bölümden mezun olsa dahi öğretmenlik yapamıyor bu bölümü çok araştırdım ist. Ünv. Çocuk gelişimini. Formasyonda alamıyor öğretmen olamıyor. Açıktan sadece aöfde var oda yğksek puan ile alıyor mezun olunca öğretmen olabiliyorsun.

aöf ün yüksek puanı ne olabilir ki ? adı üzerinde zaten normal bir üniversiteye giremeyenler burayı tercih etmiyor mu ? benim zamanımda öyleydi en azından.
bir de bazı mesleklerin gerçekten gönül verilerek yapılması lazım. öğretmenlik, doktorluk gibi... yani sırf mesleğim olsun diye böyle birşey okunmamalı bana göre.

Açıktan okuyup kimse öğretmen olmuyor arkadaşlar sakin olun 😀 dediğim gibi sadece anadolu ünv. Açıköğretimde var oda yüksek puan alan girebiliyor ✌🏻✌🏻✌🏻

aöf ün yüksek puanı ne olabilir ki ? adı üzerinde zaten normal bir üniversiteye giremeyenler burayı tercih etmiyor mu ? benim zamanımda öyleydi en azından.
bir de bazı mesleklerin gerçekten gönül verilerek yapılması lazım. öğretmenlik, doktorluk gibi... yani sırf mesleğim olsun diye böyle birşey okunmamalı bana göre.
Evet çoğu bölüme barajı geçince girebiliyorsunuz ama çocuk gelişimi aöfte bu puanlarla alıyor
354FA55E-B207-4583-929B-900E27EE08D0.jpeg

Ben olsam evde yatarım daha iyi. Maaş vermeyen adam asla sigorta yapmaz çünkü sigortanin elden yatmasi,elden alınması vs yasak. İstersen buradan okuyabilirsin.
Şimdi inanıyorsun ki bunlar sana maaş vermeyecek ama sigorta yapacak. Eee, ya sen onları şikayet edersen? Ya denetlenirlerse?? Neden bu riski alsınlar ki? Sigorta yapmayacaklar ama paramı elden verecekler desen, hadi neyse.
Ayrıca ömür boyu çalışmayacak , emeklilik çalışma gününü doldurmayacaksaniz, sadece su dönemde eşinize destek olmak için çalışıyorsanız SSKnizin yatmsina neden seviniyorsunuz ki? Zaten kocanizin ssksina bağlısiniz. İleride Cook yaslanip gününüz dolunca bir araba parası sigortaya peşin para ödeyip sonra onlardan minik minik, en düşük şekilde maaş bağlanması mantıklı mı? Etrafımda yapanlar var ama ben hep düşünürüm,bu işin mantigi nerede diye. o parayı degerlendirseler daha karlı . Sizin için de buradan alacağınız birkaç ay sigorta sizi ne uzatır,ne de bir şey katar.
Kaldı ki çalışanın emeğine saygı duymayan, bedavaya emek sömüren iğrenç bir kurum. Çocuğunu böyle ahlaksız bir kuruma vermek ister misin? Yaptıkları teklif gerçekten ahlaka uygun değil, ve böyle insanlardan her şey beklenir. Benim calisma deneyimim olan bir şirket de mesela maas daha yüksek olmasına rağmen sigortayi asgariden yapardı, bu bir ahlaksızlık. Ama bu tarz insani kurallari bir kere ihlal eden hep ihlal eder, o yüzden daha öyle iğrenç şeyleri ortaya çıkmıştı ki, şeytan görse şaşırır. Yani demek istediğim, size bedava çalışın diyen insanlar zamanla size başka kötülükler de yapabilirler.
Ayrıca siz orada deneyim falan kazanmayacaksiniz. Daha önce anaokulunda gonulluydum,bir proje kapsamında. Öğretmenler çalışıyor, görevli ablalar sadece çocukları giydiriyor, cisi olanı tuvalere götürüyor, kesilecek seyleri kesmeye yardım ediyor,yerdeki ıvır zıvır topluyor. Öyle etkinlik falan yapmıyorlar. Oradan kazanacağınız tek deneyim gözlem yapmak olur.
Bence evde dur, kendi cocugunla her sabah 10-15 arası krescilik oyna, kreş müfredatına uygun etkinljkleri kes ,biç, boya , daha hayırlı olur

yakında aöfte tıp da okunacak bu gidişle.
belki evine bakıcı diye beğenmeyip almayacağın insanlar bu şekilde öğretmen olabiliyor.
buna üzülüyorum.
Keşke bu tür (özellikle tıp ve çocuk alanı) bölümlerine sadece hakeden girse, yüksek puan alan herkes giremese. İnsan sevmeyen tonlarca doktor, çocuk sevmeyen bir sürü çocuk gelişimi uzmanı var. Gerçekten hakedebilen, hakkını layıkıyla yapabilen okumalı bu bölümleri.
Ayrıca aöf bazı bölümlere ciddi anlamda ket vuruyor, hem yığılma oluyor hemde mesela adam aöf evden aöf okumuş, dolayısıyla uzun zaman kpssye çalışma fırsatı olmuş çalışıyor kazanıyor gerçekten layıkıyla yapacak olan atanamıyor. Daha çook örnek var, aöf yüzünden çok yığılma oluyor bölümlerde.

Son düzenleme:
Arkadaşlar herkes yazdıklarında haklı tabiki ben olsam bende vermem ki oğlum zaten şuan bir kreşte eğitim görüyor.. Benim sadece tüm iş yerleri tecrübe istiyor bu bölümü okuduğum için aşina olmak istedim ve zaten beni öğretmen olarak tabiki almayacaklar sadece yardımcı olucam gözlemlicem bu kadar abartmanızı anlamadım ve ücrette talep etmedim çünkü gerçekten öğrenmek istiyorum oğlum konusunda gidersem ona farklı bir sınıfa verecekler bende anneyim tabiki ince eleyip sık dokuyorum ama öğrenmek ayıp değil.. Öğrenerek kazanıyoruz bazı şeyleri emek vererek dışarıdan okuyorum evet bunada çok laf eden olmuş imkanları bu kadarına yetiyor ama boş durmuyorum kurslara ve seminerlerede katılıyorum yaptığım şeyi ayıplar gibi kınar gibi konuşmanız hiç hoş değil..

abartıyor muyuz ? şaka dimi ?
kurslara gitmekle bu işler öğreniliyor olsaydı herkes bunun kursuna gider çocuk gelişimci olurdu. gerçi suç siz ve sizin gibi bu bölümleri uzaktan okuyanlarda değil buna imkan veren devlette. o puanı alıp üniversitede okuyamayan tutup uzaktan böyle bir bölümü bitirememeli. çünkü bu gerçek bir adaletsizlik.

kurslara gitmekle bu işler öğreniliyor olsaydı herkes bunun kursuna gider çocuk gelişimci olurdu. gerçi suç siz ve sizin gibi bu bölümleri uzaktan okuyanlarda değil buna imkan veren devlette. o puanı alıp üniversitede okuyamayan tutup uzaktan böyle bir bölümü bitirememeli. çünkü bu gerçek bir adaletsizlik.
Pardon da eğitim tabiki önemli ama okuyan cahile günümüzde bir hayli var ben elimden geldiğince kendimi geliştirmek istiyorum imkanlarım buna yetiyor yani eğitim görmüş yüksek tez almış bi insan şiddet uygulamıyor mu? Gördüğümüz şiddet olayları hep büyük ileri sevi diyede adını duyurmuş okullardan çıkıyor tabiki eğitim Seviyeside ilk sırada ama ilk sırada olan benim için vijdanı bir eğitmenin isterse 10 yıl üniversite okusun eşşekse eşektir. İlla iş bulucam olacak diye bir şey yok ben elimden geleni yapıyorum sadece.

Bu şekilde aşşağılamanız hiç hoş değil.. Sizin eminim eğitim seviyeniz bir hayli yüksektir.

X