Bir vazgeçiş hikayesi...

Etmez görmez gözü o anlarda bi tek kendime uğraşıyorum bende beni vazgecmeye iten sebeplerden biride anlasılamamak sadece benim cocugum olacakmis gibi davranılmak
Olabildiğince hislerinizi incitmeden yazmak istiyorum. Ama şu cümleyi diyen birinden zaten çocuk sahibi olmamak gerek bence.
senin yüzünden gittik dedi
Çünkü bebek doğunca bitmiyor daha yeni başlıyor. Sorumluluğu tek başına üstlenmek çok zor. Bu adam yarın çocuk olunca sen istedin yaptık diye işin içinden çıkmaya çalışabilir. Umarım kırmamışımdır. :KK43:

Lütfen üzmeyin kendinizi. Demesi kolay biliyorum ama lütfen en azından bir süre kendinize odaklanın. Kendinizi dinleyin. Keyifli vakit geçirin. Gezin, tozun diyemiyorum ama dizi izleyin mesela. Kafanızını dağıtan bir program bulun ona takılın. Odak noktanız çocuk olmasın bir süre. Dikkatinizi dağıtın. 28 yaş çok küçük. 3 sene 4 sene sonra deneyin eğer isterseniz ama şu ara güzelce dinlenin.

Daha once hsiteroskopi ile.polip var denilip alinmisti perde ameliyatı oldum ben gereksiz limitte bi septum vardı açtılar cok onemli sayilmayacak ufak bi limit dediler ama yinede acildı yani bilemiyorum kimdi doktorunuz
Eray Çalışkan. Gereksiz ümit vermeyen biri diye diyorum. Yani aklinda bulunsun.

Ben sorunu ve tedavi sürecinizi pek anlayamadım nedir tam olarak sorun? Perde ameliyatından sonra mı oldu bu düşükler?

Bence kesin bir çocuğunuz olacak ama vücudunuzu biraz dinlendirmeniz lazım. Yani vücut dediğin de bir makina ve siz ona sürekli yükleme yapıyorsunuz. 3 yılda 9 hamilelik çok zor değil mi? 2021 i boş geçin. Daha 28 yaşındasınız. Biraz dinlenin, kafanızı rahatlasın. Bu psikoloji çok zor.

Olabildiğince hislerinizi incitmeden yazmak istiyorum. Ama şu cümleyi diyen birinden zaten çocuk sahibi olmamak gerek bence.

Çünkü bebek doğunca bitmiyor daha yeni başlıyor. Sorumluluğu tek başına üstlenmek çok zor. Bu adam yarın çocuk olunca sen istedin yaptık diye işin içinden çıkmaya çalışabilir. Umarım kırmamışımdır. :KK43:
Kırılmadım aksine bunu görüyorum ama öyle çok istiyorki o da bazen anlam veremiyorum bu soylediklerine

Dengesiz demek ki. 😔 Hep mi böyledir?
Evliligimizin basindam beri istedik biz bu bebegi fakat allah hamile kalmayı nasip etti ama devamini getirtmedi.. yani hamilelik donemleri son hamilelikler ozellikle basladığinda kendide strese giriyo benide stressin icine sokuyo yine basladikta gel gitler olacakda hastanelerde gececek zamanımizda diye surekli soyleniyor evet anliyorum bende meraklı degilim devamli kendimi gidip birine gostermeye devamli kanamalarla ugrasip hastaneye gitmeye o kadar ameliyat yada kurtaj olmaya ama ne yapayim... Yani başta ilk 6 7 gebelige kadar boyle degildi heyanla irdi benimle birlikte hala istiyor biliyorum ama hastane isi baslayacak diye ödü kopuyor

Evliligimizin basindam beri istedik biz bu bebegi fakat allah hamile kalmayı nasip etti ama devamini getirtmedi.. yani hamilelik donemleri son hamilelikler ozellikle basladığinda kendide strese giriyo benide stressin icine sokuyo yine basladikta gel gitler olacakda hastanelerde gececek zamanımizda diye surekli soyleniyor evet anliyorum bende meraklı degilim devamli kendimi gidip birine gostermeye devamli kanamalarla ugrasip hastaneye gitmeye o kadar ameliyat yada kurtaj olmaya ama ne yapayim... Yani başta ilk 6 7 gebelige kadar boyle degildi heyanla irdi benimle birlikte hala istiyor biliyorum ama hastane isi baslayacak diye ödü kopuyor
O da yıpranmıştır elbet ama sizin kadar değil.
Siz hem zihnen hem fiziken yorulmuşsunuzdur.
O da çok istiyorsa çocuğu belli zamanda belli şeyleri yerine getirmeli , katlanmalı. Çok üzüldüm inanın. Allah yardımcınız olsun.

çok yıpranmışsınız

aralarda bir yerlerde yaşınızın 20li yaşlarda olduğunu gördüm

eğer doğru gördü isem korunmaya başlayın bir kaç yıl unutun bu konuyu

yenilenen, farklı konulara adapte olun

hatta çalışmıyorsanız iş bulup para biriktirin

sonra da şehrin en iyi doktoru olarak duyulan birisine gidip teslim olun

yani ben sen ne dersen yapacağım deyip kendiniz emanet edin okumayın, irdelemeyin düşünmeyin o ne derse yapın sadece robot olun

o zaman daha az stres ve toparlanmış vücutla sonuca ulaşmanız daha kolay olur

şimdilik kendinizi inzivaya çekin

ilerde de umarım bir yavruya anne olursunuz, belki doğum yaparak belki yapmadan ama bir yavruya anne olmak geleceğinizde mutlu günler getirsin size

Kırılmadım aksine bunu görüyorum ama öyle çok istiyorki o da bazen anlam veremiyorum bu soylediklerine
Aslında yaşanılan olumsuzluklardan dolayı öyle doylemis eşini.bazen hepimiz öyle davranıyoruz aslında.
Konumuzu okurken göz yaşlarını tutamadim. Oyle derinden hissediyirumki bebeğinizin olacağına biraz dinlenin rahatlayın sonra yeniden ümit etmeye başlayın.
Daha çok gencsin her şey çok güzel olacak sizin için🥰🥰🥰

Vazgeçtim...

Çok uzun zaman olmadı ama yaşadıklarım ve yaşatılanlar yüzünden vazgeçtim...

9 bebek kaybettim ben her hamileliğim her cift cizgi bi umuttu benim için...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 derken son adım dedim bi adım daha dedim 1 sene gecti üzerinden atlayamadım tam tamam dedim doktoruda buldum çok kişiye gittim çok şehir gezip çok doktorum deyip doktorluk yapamayan gördüm...
Son 1 adım ya tek bi adım Allah istemedi bende atamadım fırsat vermedi yaptıramadım.. çok yoruldum bu bi iç dökme deyin siz benim yazdıklarıma belki benimle üzülen ortak olan vardır hislerime ama bitti vazgeçtim ben bugün daha bugün vazgectim hemde..
Bir daha denememek üzere vazgectim bana umut verip İstanbula çagıran doktordansonra vazgeçtim bana umut verip beni yarı yolda bırakan o prof dan sonra vazgectim bana yapalım deyip 1 gece onceden olduğu yere çağırıp ertesi gün gelme sen dön ben seni sonra çağırırım diyen kendini umut vermeye adayan adamdan sonra vazgectim ben ve hiç birsey diyemedim gittiğim onca yolun harcadığım onca emeğin zorla toparladığım paramın hesabını bile soramadan vazgeçtim ben...

Umut verip söndürenlere gitmeyin içinizdeki heycanı küle cevirenlerle yola cıkmayın yolda eşimden duyduğum tüm laflarda üstüne tuzu biberi oldu ramazan ramazan evime alışveriş yapamadım ben İstanbul a gidip otelde kalıcaz diye arabamıza benzin koyup o doktora gidicez diye içimden hiç gelmedi senin yüzünden gittik dedi diye artık vazgectim.. tek başına çıkış olmuyor hiç bir kapıdan hep götüren biri oluyor.. Rabbim inşallah şifasını arayana kucağı bos kalmasın diye dua edene isteyene herkese nasip etsin anneliği babalığı ama benim dualarım olmadı belki hayırlısı buydu hep hayırlısı olsun istedik ama nasibimizi verip hayırada cevirmedi demekki bu kadarmış sınavım yada daha yeni başlıyor... Ben artık vazgectim canım acıdı bile diyemiyorum yaşadığım onca gerçeği acıyı anlatamiyorum kürtajlar ameliyatlar kalan parçalar doğurucam diye inat edip gecirdiğim iç kanama kesilen damarlar evde ellerime dogan 4 aylık bebeğim... bahsedemiyorum onları anlatamıyorum bitti bende gerçekten vazgeçtimmm

Okuyup ortak olanlar allah razı olsun rabbim size hic zorluk yaşatmasınn kusura bakmayın hakkınızi helal edin zamaninızı çaldım

Ah canım.. seni çok iyi anlıyorum Annem seninle benzer şeyler yaşamış. Hatta doktorun biri demiş ki, senin asla ve asla çocuğun olmaz boşuna doktor doktor gezme, senin çocuğun olsun ben bileklerimi keserim demiş. 😠
Anne beni doğurduktan sonra o doktoru bulup suratına tükürseydin ya dedim.
Annem 40 yaşında yani umudunun bittiği anda hamile kalmış. Allah yardımcın olsun canım

Vazgeçtim...

Çok uzun zaman olmadı ama yaşadıklarım ve yaşatılanlar yüzünden vazgeçtim...

9 bebek kaybettim ben her hamileliğim her cift cizgi bi umuttu benim için...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 derken son adım dedim bi adım daha dedim 1 sene gecti üzerinden atlayamadım tam tamam dedim doktoruda buldum çok kişiye gittim çok şehir gezip çok doktorum deyip doktorluk yapamayan gördüm...
Son 1 adım ya tek bi adım Allah istemedi bende atamadım fırsat vermedi yaptıramadım.. çok yoruldum bu bi iç dökme deyin siz benim yazdıklarıma belki benimle üzülen ortak olan vardır hislerime ama bitti vazgeçtim ben bugün daha bugün vazgectim hemde..
Bir daha denememek üzere vazgectim bana umut verip İstanbula çagıran doktordansonra vazgeçtim bana umut verip beni yarı yolda bırakan o prof dan sonra vazgectim bana yapalım deyip 1 gece onceden olduğu yere çağırıp ertesi gün gelme sen dön ben seni sonra çağırırım diyen kendini umut vermeye adayan adamdan sonra vazgectim ben ve hiç birsey diyemedim gittiğim onca yolun harcadığım onca emeğin zorla toparladığım paramın hesabını bile soramadan vazgeçtim ben...

Umut verip söndürenlere gitmeyin içinizdeki heycanı küle cevirenlerle yola cıkmayın yolda eşimden duyduğum tüm laflarda üstüne tuzu biberi oldu ramazan ramazan evime alışveriş yapamadım ben İstanbul a gidip otelde kalıcaz diye arabamıza benzin koyup o doktora gidicez diye içimden hiç gelmedi senin yüzünden gittik dedi diye artık vazgectim.. tek başına çıkış olmuyor hiç bir kapıdan hep götüren biri oluyor.. Rabbim inşallah şifasını arayana kucağı bos kalmasın diye dua edene isteyene herkese nasip etsin anneliği babalığı ama benim dualarım olmadı belki hayırlısı buydu hep hayırlısı olsun istedik ama nasibimizi verip hayırada cevirmedi demekki bu kadarmış sınavım yada daha yeni başlıyor... Ben artık vazgectim canım acıdı bile diyemiyorum yaşadığım onca gerçeği acıyı anlatamiyorum kürtajlar ameliyatlar kalan parçalar doğurucam diye inat edip gecirdiğim iç kanama kesilen damarlar evde ellerime dogan 4 aylık bebeğim... bahsedemiyorum onları anlatamıyorum bitti bende gerçekten vazgeçtimmm

Okuyup ortak olanlar allah razı olsun rabbim size hic zorluk yaşatmasınn kusura bakmayın hakkınızi helal edin zamaninızı çaldım
Lohusayım içimde hissettim acınızı RABBIM inşallah en kısa zamanda bir melek göndersin size üzülmeyin mutlaka zamanı vardır herseyin

Öncelikle Allah gönlünüzdeki yaralara şifa versin inşallah tez zamanda.
Benim halam da çok fazla tedavi oldu , sizin gibi vazgeçtik deyince hamile kaldı . Eşiniz siz yıpranıyorsunuz , üzülüyorsunuz diye öyle demiştir . Sizin için çokça dua edeceğim inşallah.
Hem illa anne olmak demek doğurmak demek değil ki. Siz evlat istiyorsunuz , ülkenin bir yerinde de size muhtaç bir bebek vardır belki . Yaşadığımız her şeyin bir sebebi var. Azıcık dinlenin , sonrasında da evlat edinmeyi düşünün .
Kaç tane evlat edindikten sonra biyolojik anne olan kadın var biliyor musunuz? Bir sürü .

X