Bıyıksızkedi'nin Başarı Öyküsü

biyiksizkedi

Guru
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2010
128
59
Selam Arkadaşlar,
Öncelikle belirtmeliyim ki diyet başarı öyküleri benim yolumda cok büyük yardımcım oldu.Motivasyonumu kaybettiğim zamanlar bu topiğe gelir ve başarı öykülerini okur ve daha azimli devam ederdim.

Hiçbir zaman cok zayıf olmadım ama tartıda 78kg'yu gördüğümde naptım ben kendime diye sorma zorunluluğu hissettim.Kilo yüzünden toplumdan dıslanma,içime kapanma,özgüven sorunu yaşamadım.Çünkü kilom fazlayken de aynı insanım azken de aynı insanım,eğer bu insanların bana olan bakış açılarını değiştiriyorsa bu onların acizliği diye düşünüyorum.

Fakat sizin de bildiğiniz gibi sağlık sorunları mutlaka ortaya çıkar fazla kiloda.Ben midemin başını yedim mesela.Sonra beğendiğim kıyafetleri alamamak,giydiğimde güzel görünmemesi,sabah işe giderken fazlalık saklamak beni çok yordu.Neden daha iyisi olabilirken bununla yetineyim dedim ve diyet hakkında bir çok sey okudum,inceledim.

Diyetteyim ben diye düşündüğüm zaman hakkaten zorluk yaşadım.Fakat düzgün beslenmeliyim,yeme düzenimi değiştirmeliyim diye düşündüğümde her şey daha kolay oldu.
İlk 2 hafta evet mide küçülene kadar eziyet yaşadım diyebilirim ama sonrasında zaten mide küçülüyor ve ufaktan alışmaya başlıyorsunuz yeni düzene.
Ekmeği sadece kahvaltıda 1 dilim kepekli olarak yedim.Yumurtamı,peynirimi,domatesimi,zeytinimi eksik etmedim.
Öğlen genelde sebze yemeği ve yoğurt veya tavuk,balık ızgara veya salata yedim.Akşama doğru ya bir tane meyva ya da bir avuç ceviz yedim.Akşam yemeğimi mutlaka 8den önce yedim ve ne varsa aksam yemeğinde bir tabak yedim ekmeksiz.Yatmadan 2 saat önce meyva yedim eğer cok acıkmışsam.
Ama bu sürekli böyle gitmedi tabi.bir gün aburcubur veya yememem gereken bir sey yediysem ertesi gün daha dikkatli yiyip düzenimi oturttum.
Çok canım istediyse az yedim abartmadan ama yedim.
Adet dönemi öncesi hepimiz fazlaca acıkıyoruz ozamanlar makarnaya ağırlık verdim,kırmızı et yedim ki gözüm dönüp ne var ne yoksa yemeden dengeyi sağlamak için.Gerçekten işe de yaradı,tok hissettirdi ve sınırı aşmadım.

Ayrıca adet olduğum ilk gün tatlımı,çikolatamı hiç ihmal etmedim.ama normal zamanlarda fazla yaklasmamaya çalıstım.

Bu işin en kısa özeti mideniz acımadan sofradan kalkmak.Bunu becerirseniz kesinlikle kilo probleminiz olmaz.Eğer ay cok yedim,ay midem acıdı sözlerini üst üste sarfediyorsanız bilin ki fazla kilonuz tamamen sizin suçunuz.

Spor hiç yapmadım ama gezmeyi çok seviyorum o yüzden fazla evde oturan bir insan değilim.İşim akşama kadar masa başında oturmak ama iş çıkışı mutlaka gideceğim yerlere yürüyerek gidiyorum.

Ayrıca ilk bir iki haftada mucize yaşayıp aniden incecik olmayı beklemeyin.sabırlı olursanız o görüntünüze mutlaka ulaşırsınız zaten.
Bir de sen böyle cok tatlısın zayıflarsan çirkin olursun diyenlere aldanmayın,hiçbir zaman öyle olmuyor.

Bu arada boyum 175.Diyetime başlarken 78 kiloydum su an 63 kiloyum.Bir kaç kilo daha vermek istiyorum ama hala beynimi programlayamadım :)

Sizlere de bol şans arkadaşlar unutmayın kilo vermek sizin elinizde,sadece gerçekten istediğinize karar verin.

Eklentiler

• $Resim_016.jpg
    $Resim_016.jpg
    43,4 KB · Görüntüleme: 194
  • $SP_A0121.jpg
    $SP_A0121.jpg
    64,1 KB · Görüntüleme: 153
  • $35217_406058697685_689637685_4717397_139696_n.jpg
    $35217_406058697685_689637685_4717397_139696_n.jpg
    48,4 KB · Görüntüleme: 149
  • $59179_422089217685_689637685_5140845_618646_n.jpg
    $59179_422089217685_689637685_5140845_618646_n.jpg
    132,9 KB · Görüntüleme: 131
  • $bebebebee.jpg
    $bebebebee.jpg
    17 KB · Görüntüleme: 159
müthişsin canım valla ben 67 kiloyum yıllardır 60 ı göremedim darısı başıma.................................

canım tesekkürler :)
60 kilo olmak istiyorum dersen her gün kendine özellikle yemek yemeden önce mutlaka olursun :)
Ben yemeğe yeltendiğim zamanlar cıkarıp kıyafet deniyodum dısarı cıkacakmışım gibi iştah falan kalmıyodu :)

canım tesekkürler :)
60 kilo olmak istiyorum dersen her gün kendine özellikle yemek yemeden önce mutlaka olursun :)
Ben yemeğe yeltendiğim zamanlar cıkarıp kıyafet deniyodum dısarı cıkacakmışım gibi iştah falan kalmıyodu :)

canm 170 boyum 66 kilodan 82 ye çıktım delircem az da yiyorum veremiyorum 58kilo olmak amacım ama sence napmalıyım???

bence öncelikli olarak nerde yanlış yaptığını bulmak için yediklerini,hangi saatlerde yediğini yazmalısın.Ufak detayları atlamadan.Eğer yeme düzeninden kaynaklı bir sorun varsa ortaya cıkar zaten.ama 66'dan 82'ye cıkmak normal değil hormonlarını hiç kontrol ettirdin mi?Belki onlardan kaynaklı bir sorun vardır.Bazı ilaçların da kilo aldırdığı bilinir.düzenli kullandığın ilaçlar varsa onları da bir incele derim sorun ordan mı kaynaklı diye

tesekkürler arkadaslar insallah ihtiyac duyan herkes aynı sonuca ulaşır.
aslında bir bakıma insanın kendisine kafa tutması,yarışması gibi bir şey.
bir süre sonra kilo verdikçe zafer kazanmış komutan gibi hissetmeye başlıyorsunuz :)

Öncelikle azminizi ve bu azimle gelen başarınızı tebrik ediyorum.Yeni halinizle çok daha güzel görünüyorsunuz. :) Ben de sizin boyunuzda ve eski kilonuzdayım.Bu kadar kiloyu ne kadar zamanda verdiğinizi,kilo verdikten sonra vücudunuzda oluşan çatlak ve sarkma durumlarını merak ediyorum açıkcası.Sağlıklı günler dilerim. :)

Merhaba öncelikle tebrik ederim,,Ne kadar süreç sonra kilo vermeye başladınız ve ne kadar sürede bu kadar kiloyu verebildiniz.

tebrik ederim resimler arası okadar büyük fark varki dedim ikiside farklı kişi dedim bende 82 kilodan 67 ye düşüp saçlarımı boyayıp yesil lens takmısdım kimse tanımamısdı simdi gene 79 oldum kilo veriğp bida almamak istiyorum sni görünce azmettim tekrar basarıcam

Son düzenleme:
Tebrik ederim. Müthis bir degisim olmus. Darisi tüm zayiflamak isteyen tombiklere, icindede ben :KK1:

Son düzenleme:
tebrik ederim cnm..maşallah çok da hoşsun.

benim 3-4 kilo fazlam var canımı sıkıyolar.çünkü az kilo çok kilodan daha zor gidiyoo :KK43:((

Tesekkür ederim arkadaslar,dediğim gibi kiloluyken böyle cok hoşsun kilo verme diyenler verdikten sonra şok geçirdiler.
Siz onlara aldanıpta bırakmayın diyetinizi.

Öncelikle diyete basladığımda ilk ay hızlı kilo verdim.haftada 2kg gidiyordu daha sonraki 2 ay haftada 1 e düştü yani o hafta veremediysem bile diyeti bırakma girişiminde bulunmadım.Hiç zayıflayamamaktansa yavas yavas zayıflarım yine de amacıma ulaşırım diye düşündüm.Sonuçta bu kiloları bir haftada almadık,hemen verememekte cok normal.Toplamda 3,5 -4 ay sürdü diyebilirim.İdeal kiloma uzakken hızlı verdim yaklastıkça kilo verme hızım azaldı.
Yeşil çay metabolizmamı hızlandırma konusunda çok yardımcı oldu.Günde bir avuç yediğim cevizde.

Vücudumda hiç sarkma olmadı ama spor yapmadığım için göbek bölgem tas gibi olmadı,mekik çekmem gerekti.Çatlaklarım küçükken kilo alıp vermekten dolayı vardı zaten ekstra çatlak olmadı.Ama var olan çatlaklar kiloluyken kırmızı ve büyük bir şekilde belirgin görünüyordu,zayıflayınca çok daha belirsiz görünmeye başladılar.

Aslında ideal kiloya yaklastıktan sonra spora baslamak gerekiyor bence,daha şekilli ve daha zayıf görünürsünüz olduğunuzdan.
Önümüzdeki ay ben de spor salonuna başlamaya karar verdim,yazın sıcakta kabus gibi oluyor ama kışları cok daha güzel spor yapılıyor bence.

X