Bizim için fedakarlık yapmasını istedim. Yapmadı..

Masalmasall

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2018
100
105
30
Beş yıllık ilişkim var. Üniversitede tanıştık aynı sınıftaydık. Sonra o hazırlıktan sonra okulu bıraktı. Ama ben ona çok ısrar ettim okula devam et diye. Hatta ayrıldık okulu bıraktığı için. Taa o zamanlar bile okumazsan olmaz diyordum. Ama asla dinlemedi beni. Başka bölüm oku o zaman diyordum. O zaman da ben okuyana kadar yıllar geçecek ben bekleyemem senin okulun bitince evlenicez tarzında şeyler söylüyordu. Anlayacağınız okulu sevmiyor. Kısaca sorum şu; ben çok kötü bir insan mıyım bunları düşündüğüm için yoksa sizce mantıklı mı ya da bunları istemek hakkım mı bana yardımcı olun lütfen ne yapmam lazım. Göremediklerimi gösterin lütfen ya da yanlışımı söyleyin

Son düzenleme:
Adam okumak istemiyorsa ona baskı kuramazsınız. "kriterlerinize" uymuyorsa uymuyor. Değiştirmeye çalışmak yanlış. Bir insan okumadanda ailesini geçirebilir. Bur arkadaşım hiç okumadan çalışıp zengin oldu. Siz bu adamı bırakın çünkü olduğu gibi sevmiyorsunuz zaten
Ama ben onu tanıdığımda üniversite okuyordu ve ona bu okuldan mezun olman benim için önemli bitirmek için söz verir misin demiştim ve o da söz vermişti bana.. Şİmdi ise okumayacağım diyor

Adam okumak istemiyorsa ona baskı kuramazsınız. "kriterlerinize" uymuyorsa uymuyor. Değiştirmeye çalışmak yanlış. Bir insan okumadanda ailesini geçirebilir. Bur arkadaşım hiç okumadan çalışıp zengin oldu. Siz bu adamı bırakın çünkü olduğu gibi sevmiyorsunuz zaten

Katılıyorum

Ama ben onu tanıdığımda üniversite okuyordu ve ona bu okuldan mezun olman benim için önemli bitirmek için söz verir misin demiştim ve o da söz vermişti bana.. Şİmdi ise okumayacağım diyor

Oda orda sizin onun için doğru kişi olmadığınızı anlayıp ayrilmaliydi. Demek ki o zamanlarda gerçekten buna inaniyordu

Memur olmak için gardiyan olmak istiyor. Malum lise mezunları da gardiyan olabiliyor ondan
Evlilige hazir degil, okumaya hazir degil. Statu icin universite okumasini istiyor olabilirsin ama bu da senin calisip ona bakman anlamina gelecek. Okumak istemeyen biri icin degmez.

Is bulmasi icin deme , cogu universite mezunu is bulamiyor cunku...

Yol yakinken ayril.

Hobi olarak calısmak istedigini söylemenden sonra tüm ciddi cevaplarım tükendi
Ev geçindirmek gibi derdim olmasını istemiyorum. Öğretmenim, çocukları seviyorum onlar için haftada 15 saat çalışmayı kastediyorum hobi derken. Eğer geçim derdim olursa bu iki katına çıkacak bu da geçim derdi için çalışmak oluyor ben bunu istemiyorum.

Evlilige hazir degil, okumaya hazir degil. Statu icin universite okumasini istiyor olabilirsin ama bu da senin calisip ona bakman anlamina gelecek. Okumak istemeyen biri icin degmez.

Is bulmasi icin deme , cogu universite mezunu is bulamiyor cunku...

Yol yakinken ayril.
Beni sanırım sadece siz anlayabildiniz. Teşekkür ederim değerli yorumunuz için...

Ev geçindirmek gibi derdim olmasını istemiyorum. Öğretmenim, çocukları seviyorum onlar için haftada 15 saat çalışmayı kastediyorum hobi derken. Eğer geçim derdim olursa bu iki katına çıkacak bu da geçim derdi için çalışmak oluyor ben bunu istemiyorum.
Memur olucak diyosun
Ev gecindirmek derdi neden olsun ki
Üniversite bitirse de mezun olduktan sonra yine memur olmak isteyebilir ve yine aynı maaşı alır ne farkedicek ?

Bunu ondan istemeniz bana göre kötü biri olduğunuzu göstermez bir kadın geleceğini düşünmeli aşkla gözünü kör etmemeli sevmek evlenmek için tek kriter değil bence mantıklı davranmak gerek. O sizi önemsiyorsa zaten herşeyi yapar okur siz söylemeden yapar hatta. Söylediklerinizden rahatsız olup gurur bile yapmamış anladığım kadarıyla.. Hakkınızda hayırlısı olsun..

Okumakla çok para kazanmak aynı şeyi karşılamıyor maalesef.Oku oku diye adamı daraltıyorsunuz da ücretli öğretmenlik yapıyormuşsunuz.Siz de çok kazanmıyorsunuz demek ki.Üstelik siz okulu bitirmişsiniz.

Bakın hayat böyle bişey değil.Sizin de onun da emek vermesi lazım.Ben hobi olarak çalışiyim adam beni rahat ettirsin diye bir dünya yok gerçek hayatta.

Memur olucak diyosun
Ev gecindirmek derdi neden olsun ki
Üniversite bitirse de mezun olduktan sonra yine memur olmak isteyebilir ve yine aynı maaşı alır ne farkedicek ?
2700-2800 lira maaş alacak eğer gardiyan olursa. Çocuk olduktan sonra ben işten ayrıldığımda nasıl geçineceğiz

Okumakla çok para kazanmak aynı şeyi karşılamıyor maalesef.Oku oku diye adamı daraltıyorsunuz da ücretli öğretmenlik yapıyormuşsunuz.Siz de çok kazanmıyorsunuz demek ki.Üstelik siz okulu bitirmişsiniz.

Bakın hayat böyle bişey değil.Sizin de onun da emek vermesi lazım.Ben hobi olarak çalışiyim adam beni rahat ettirsin diye bir dünya yok gerçek hayatta.
Henüz bu haziran ayında mezun oldum. Hem ücretli öğretmenlik yapıyorum hem de kpssye hazırlanıyorum. Ücretli öğretmenliği boşta kalmamak için yapıyorum.

Ben Üniv mezunu memurum eşim lise mezunu memur. 8 senelik evliyiz bir kere bile demedim sende açıktan oku en azından diye. Ama eşim bu yıl sınava girdi açıktan okumaya başladı. Kendi kararı. Bak ne güzel gardiyan lık olursa sende memur o da memur olur lise yada Üniv mezunu olmanın ne önemi var

2700-2800 lira maaş alacak eğer gardiyan olursa. Çocuk olduktan sonra ben işten ayrıldığımda nasıl geçineceğiz
Üniversite bitirince sanıyormusun ki özel sektör kucak acmıs onu bekliyor ?
Hasbel kader girdi bi yere diyelim işten atılmayacagının garantisini kim verebilir
Sektör piyasa adına ne dersen de bitik durumda işsizlik kol geziyor
Geleceginizi saglama almak istiyorsunuz ok anlarım ama bu adamı sevmiyorsunuz

X