Borclarımı Düzenliyemiyorum

CuteMom

Dünya vazgeçenleri değil,azmedenleri hatırlar
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2008
45.778
24.640
arkadaşlar selamsize
benim işin içinden cıkamadığım bi durum söz konusu

1350 maaşım var Allah bereket versin :nazar: :KK69:

ama bir haylide artık kapatmam gereken borclarım var

bir dairem var eşimden ayrılınca kiraya verdim(babadman) oglum adına yatırım yapıyoruz onu elime gecmiyor yani

ayrıldıktan sonra evden ıgne almadım yenıden duzdum buda bır haylı masrafa soktu benı

toplarlıyamadım

toplayamıyorumda

180 tl kredi kartı taksitlendirilmiş borcum var dah a9 ay :KK30:

şuanda kartıma 1200 ödemem var

bunlar ne parası demeyin aldım aldıgımı ödedim elimde para kalmayınca veya ogluma ıhtıyac oldukca karttan aldım .. sonraki ay maaş karta gıttı elimde para kalmadıgında bır daha karta yuklendım ama toparlıyamıyorum cok sıkıldım artık :KK37:

gecen ay elimde 200 tl brıaktım

oğluma bez süt ve cicibebe alıyorum onun dışında zaten ailemle kaldıgım ıcın yemek yıyor falan

200 tl bıttı

kartan yuklendım yıne bı 50 elıme bırde ogluma market alısverısı yaptım

sanki tutumlu degılım kısamıyorum

bayram geldı ogluma alısverıs yapmam gerek mahcup edemem 18 aylık buarada oglum

neyı nasıl dagıtmalıyım bılemedım baskada ödemem gereken ama aciliyeti olmayan

yengeme 3 kucuk altın ,
birde oğluma bir kira borcum var
ailemde hani al kızımkomple borcunu bıtır demıyor teklıfte edemıyorum yuk oldugumuzu duusnuyorum biraz akılverırmısınız
not : nafaka falan almıyoruz. herhangi bir tazminatta almıyoruz.evlilikten kalan altınımızda yok.. tüp bebeğe gitmişti hepsi.. oğlumun altınları var ama onlarda dokunmuyorum
lütfen akıl verirmisiniz

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence biraz rahatlayana kadar oğlunuza birkaç kira borcu daha yapabilirsiniz
Sizi anlıyacaktır emin olun, hem zaten borç alıyorsunuz, ödersiniz
En mantıklısı bu olur, kendinizi çok fazla sıkmayın

canım 3-4 ay ebvvel almıştım ama henuz gerı bıle oduyemedım
sadık oldugumu dusunmuyorum
aldıgımı gerı koyamıyorum

oglumada kendımede aılemede gıysı alıyorum

gecen ay ıyı ıdım tatıle gittik annemle oglumla

halıylede masraf dusun

..
işin içinden cıkamıyorum ya..
hele 1 aydır artık dısarıda yemek yememeye bıle dıkkat edıyorum
parfümüm bitmişti almadıgımı fark edince zar zor ödedim kıydımda aldım

birde öte yandan 1 sene sonra evlenmeyı dusunuyorum

artık nasıl yapıcaksam ?.. off

Ama bu ay mesela anladığım kadarıyla 1380 TL ödemen var,1350 TL maaş
Yani mutlaka birinden borç alman gerekecek
O da oğlun olmalı , eğer aklı erse bunu o da ister hatta teklif eder
Borcuna da çok sadıksın bence, baksana, herkes evladına yatırım yapmayı düşünmez ki hem de maddi açıdan sıkışık bi durumdayken:KK9:
Bence bu ay da en azından almalısın,yoksa başkasına borçlanman gerekecek

Ama bu ay mesela anladığım kadarıyla 1380 TL ödemen var,1350 TL maaş
Yani mutlaka birinden borç alman gerekecek
O da oğlun olmalı , eğer aklı erse bunu o da ister hatta teklif eder
Borcuna da çok sadıksın bence, baksana, herkes evladına yatırım yapmayı düşünmez ki hem de maddi açıdan sıkışık bi durumdayken:KK9:
Bence bu ay da en azından almalısın,yoksa başkasına borçlanman gerekecek

3-4 ay evvel bu ay için ödüyeceğim demiştim
aileminde güvenini kaybettim
çok utanıyorum boyle durumlardan ıstıyemıyorum halletmeye calıstıkca boguluyorum borcun ıcıne taptaze borclar
oğluma bayramlık alıcam oda var

ailemle konusmayanı denemem gerek
bırıkım konusundada baska carem yoktu ne maddı ne manevı oglumun bende nbaska kımsesı yok

evlenırım kardeslerı olur acıkta kalır oglum dıye kırayı bankaya yatıyoruz cıddı para eder bu 20 senede ınsallah

sağol destegın ıcın canım

3-4 ay evvel bu ay için ödüyeceğim demiştim
aileminde güvenini kaybettim
çok utanıyorum boyle durumlardan ıstıyemıyorum halletmeye calıstıkca boguluyorum borcun ıcıne taptaze borclar
oğluma bayramlık alıcam oda var

ailemle konusmayanı denemem gerek
bırıkım konusundada baska carem yoktu ne maddı ne manevı oglumun bende nbaska kımsesı yok

evlenırım kardeslerı olur acıkta kalır oglum dıye kırayı bankaya yatıyoruz cıddı para eder bu 20 senede ınsallah

sağol destegın ıcın canım

Rica ederim canım ben de borçlu olduğum için az çok tahmin edebiliyorum durumunu
Allah yardımcınız olsun

Aileme soramadım malesef

ama oğlum için ailemde bildiği baknaya yatırılmak uzere bende olan bi para var 300 tl kadar
acaba izinsiz onumu kullansam dıyorum off ya

Merhaba,
beni yanlış anlamayın sakın ama sanırım siz maaşınızı harcarken biraz çar çur edenlerdensiniz,Allah bereket versin,daha çok versin ama sizden daha az maaş alanlar kira ve ev giderlerini karşılayıp birde çocuk okutuyorlar.
Toplam borcunuz ne kadar onu bir hesaplayın önce K.kartı,sağa sola borçlar kaç para tutuyor,anladığım kadarıyle bordrolu çalışansınız,borçlarınızı kapatmak için uygun faizle,sizi üzmeyecek,sıkıntıya düşürmeyecek şekilde ödeme planı olan bir ihtiyaç kredisi alabiliyor musunuz onu araştırın,eğer sizi zorlamayacak şekilde alabiliyorsanız ihtiyaç kredisi alıp borçlarınızı kapatın,ihtiyaç kredisi sonrası elinize kalan maaşınızla aylık zaruri harcamalarınızı yaparsınız,dışarıda yemek yemeyin,parfüm alma ihtiyacı duyuyorsanızda daha ekonomik türden olanları seçin,ailenize,kendinize ve oğlunuza alacağınız giyimleride ihtiyaç fazlası almayın,almanız gerekenleride mağazalar yerine pazarlardan almayı tercih edin,hatta kendinize kıyafet almak yerine elinizdekileri kombinleyin,değişik aksesuarlarla farklı şeyler giyiyormuş hissi uyandırın,mutfak alışverişlerinizde aşırılıktan kaçının,fazla fazla almak yerine tüketeceğiniz kadarını alın ve marketlerin indirimlerini takip etmeye özen gösterin.Ki zaten yanlış anlamadıysam ailenizle yaşıyormuşsunuz,evin tüm yükümlülükleri sizin üstünüzde değildir,borçlarınızdan kurtulduktan sonra maaşınızı kontrollü harcamayı öğrenirseniz sırtınız yere gelmez:KK34:

Selam olsun
öncelikle bi aksatlıktan dolayı yorum yazan arkadasın nıckname goremıyorum
evet dıyorum oyle yapıyormusum
son durumdan haberdar edeyım
borclarımı bıtırdım
Allaha bınlerce kez sukur olsun
devam eden borclarım su
kk taksıtlendırılmıs borcu var 188 tl 7 ayı kaldı <3
baska bır kk suanda borcu var onumuzdekı ay odemesı 240 sonrakı ay 180 dusuyor 2 ay sonra 90 dusucek (telefonum bozuldu bırde aksılık bu gıbı yaptıramadım blackberry ıdı cok ıstedıler 500 tl telefona ldım )
telefon faturam va r 65 tl
hesaplıyorum
188 + 240 + 65 = 493 tl
dovizler yukseldı maasım 1400 denk gelıyor suanda 1000 kalıyor
o kadar rahatladımkı
bu ayıda gecırınce kk taksıtle 3 altınıda alayım dıyorum
yaza evlenmeyıde dusunuyorum bu arada :KK70:
ha bırde gune gırdım ayda 100 tl
oda bırıkım sonucta
ve bu ay 100 tl kenara attım
bıze son borcları odedıgımızden 300 tl kalmıs oldu 250 kaldı 12 gun oldu maası alalı
sıgara ıcmıyorum
coook cok mutluyum kenara 100 tl attım bırde gune gırınce tarıfsız duygular ıcındeyım
bır daha asla ama asla bulasmıyacagım
hatta duruma gore aya altınları nakıdde alabılırım bıktım borc odemekten
ve her aldıgımı ama 1 tl pogcayı bıle yazıyorum
12 bugun ayın
ve 140 tl haybeye bı gıder tesbıt ettım mınıcık mınıcık :)

buarada sıgaraya ayda 120 tl verıyordum
zor ama ıcmemeye calsııyorum ıcersemde babamdan abımden otlanıyorum gızlıce

X