Boşanıyorum kimse beni anlamıyor

Merhaba ben 27 yaşındayım 4 yıllık evliyim 29 nisanda anlaşmalı boşanma davası açtım 11 Haziran'da durusmam var. Eşim boşanmak istemediğini sevdiğini çok pişman olduğunu söylüyor. Tasinalim diyor . Bir daha olmaz diyor. İşin aslı ben bunları binlerce kez duydum. Ne söz verdiyse tutmadı. Yada o bitmeyen öfkesini yenemedi. Bana hiçbir suçun yoktu diyor sen bana hep saygılı ve anlayışlıydın bu küfür gibi geliyor artık. Onca iyiliğime evliliğimiz zarar vermesin diye verdiğim mücadeleye karşılık bana yaşattığı onca şey nedendi peki. Gözünde boyleysem bunları neden yasattin. Sevmek bu değil . Boşanma sebebine gelirsek.. Ailesi annesi ve kardeşleri bana yapmadıkları kötülüğü bırakmadı. Bense karakterime çok ters birşey yaptım. Kendini koruyan ben korumadim. Sustum. Saygılı oldum eşim arada kalmasın ailesidir ben iyi oldukça hatalarını anlar bırakırlar böyle yapmayı dedim. Eşim hep yanımda arkamdaydi sözde. Onlara bişey yaptıklarında gerekeni söylüyordu. Ama o köprüyü hiç kuramadı. Herşeyine karisiyolardi evimize aldığımız yağa kadar bana alacağı ayakkabıya kadar söylüyordu ve onlar modeller atıyordu. Ne alcaksa üç görümcem ve annesi bilirdi ve o sormazdi söylerdi onlar illa model atar şunu yap bunu yap derlerdi. Bundan hiç polemik yapmadım kısaca o evden hiç çıkamadı. Biz evli olamadık. Bu sözde koruyan adamin psikolojisi bozulmasın diye kendimden verdiğim odun sonucu kendisinin psikolojisi ailesi tarafından bozuldu ve içindeki psikopat çıktı. İnsan gibi konuşmuyordu . Hep bir yüksek sesle küfürler bagirmalar ortada ne bir tartışma ne bir anlaşmazlık yoktu. Gittikçe bu psikolojik şiddet fiziksel döndü . Boşanmaya su gün karar verdim çatlatma iğnesi vurulup beş gün ilişki yasandiktan sonra yerleşme döneminde ailesine ofkelenip kendileri bizim birikimimizi onada bana sormadan altına çevirmişti kuyumcuda almış babası oda bişey diyememis bende babasıdır bişey dememiştir diye dedim 120 bin tllik altının evde durması tehlikeli olur ne babanın gönlü kirilsin ne benim bankaya koyalım dedim evde çalınır dersin bankaya koyarsın dedim çözüm buldum vay efendim sorumluluk onlarınmis ailesinde dursa nolcakmis diyerek bana el kaldırdı sözde baba olmayı isteyen adam ben o asamadayken üzerime sandalye attı iki yumruk attı kafama tabi ben kendimi korudum ve dayak yemedim ama bu şiddet göstermediği anlamını taşımıyor . Ögun bitti benim için boşanmaya karar verdim ama hamilelik dolayısı ile ailem geri dönmemi istedi istemedim ben mecbur kaldım dış gebelik oldu ben onu suçladim dedim o çocuk o olay yüzünden yanlış yere tuttundu. Neyse ben söyledim babamın ailemin zoruyla olmaz bu olaylar neticesinde ben seni istemiyorum boşanmak istiyorum diye kabul etmedi dinlemedim çok kötü şeyler yaşattılar bana ailecek. Kendimi korumak için bu evliliğin bitmesi lazımdı davami açtım. Buarada annesinde durmamasini isteme sebebim anne baba evime ses kayıt cihazı koyması yuva yıkmaya çalışması ve anneme kalp krizi geçirmesi ve ben neden onlar bunları yaparken hep sustum bilmiyorum donuyordum dönüyor kalıyordum. Neyse sonuç olarak şimdi gözünün açıldığını pişman olduğunu hayatını bana adayacagini söylesede çevremdekilerr annesinin ekmeğine yağ sürme desede ve ilkkez boşanma davası actin düzelir deselerde ben düzeleceğine inanmıyorum. Çok inandım çok kandirildim çok bekledim evliligim boyunca hep dayandim ama düzelmedi düzelmez ki ben affedemiyorum. Bebeğimi kaybetme sebebi olarak görüyorum o olayı ve ne kadar vaatlerde bulunsada ben o siddeti affedemiyorum . Kafam allak bullak insanlar istemediğim bir evliliğe zorlamaya devam ettikçe daha çok psikoljik çöküntü içine giriyorum bana yardım edin tarafsız üçüncü bir göze ihtiyacım var
Asla inanma hemen boşan yumruk atmak sandalye fırlatmak nedir yaa

Hayirlisi olsun...
Benim icin de dua et emi.
5 temmuz dava gunum..
Anlasmali miydi senin?
Anlaşmalıydi seninki nasıl.
Dua edicem rabbim inşallah bu zor süreci psikoljik olarak hirpalanmadan atlattirir dava oldu bitti hala diyolog kuruyor ertesi sabah çıktı eve geldi itiraz edicem dedim bir diyor bırakmam bir diyor sen boşandın beni dinlemedin bir diyor duzelcem gorceksin bir başka bişey bide bu süreçte karşı tarafın dengesizlikleri yoruyor

Anlaşmalıydi seninki nasıl.
Dua edicem rabbim inşallah bu zor süreci psikoljik olarak hirpalanmadan atlattirir dava oldu bitti hala diyolog kuruyor ertesi sabah çıktı eve geldi itiraz edicem dedim bir diyor bırakmam bir diyor sen boşandın beni dinlemedin bir diyor duzelcem gorceksin bir başka bişey bide bu süreçte karşı tarafın dengesizlikleri yoruyor
Offf yaaa
Bilmem mi o dengesizlikleri..
Benimki de oyle..
Aldatan, hayati dar eden, psikolojik siddete maruz birakan ve bosanmak isteyen kendisi...
Ama donup dolasip yine bana barisma sinyalleri cakan da kendisi..
Sanki evliligimiz cok saglammis da ben bosanmak istemisim gibi bana atmaya calisiyor sucu..
Benim de anlasmali. Korkum dengesizlik yapmasi mahkemede cunku inan bu evlilik bir kangren!
Asla olsem affetmem..

Eski esini her yerden engelle. Olmayinca olmuyor. Kimse de degismiyor. En fazla 4 ay degismis numarasi yapiyorlar. Adam normal degil. Kiymetini bilseydi evli iken bilirdi, o elini kaldiramazdi. Bosanmayi yenilgi olarak gorup hazmwdemediginden simdi degisecegim demesi. Bunlara kanma. Burada bir suru kadin var ayni adamla degistigini sanarak ikinci kez deneyen. Hepsi de adamlarin degismedigini gordu.
Telefonundan engelle eski esini. Artik onunla muhatap olma. Mesajlarina cevap verme. Cok rahatsiz ederse savciliga sikayet edecegim uzaklastirma cikartacagim de.

Asla affetme o şansı tanıdığın ann sana kendi isteklerini kendi bencilliğini dayatacak sırf millete de kendine de duzelmeyecegini göstermek için kendime de bir daha ispatlamak için tamam yapacam dediklerini yap dedim hemen tasinalim diyen kiraya çıkmak istemiyorum dedi ailesine gerekeni yapcak adam heemen yapamayacağını ima etti . Bir kez daha anladimki biz onlar için oyuncagiz onlar istediklerini yapcak biz boyun eğmek zorundayız anla diyor bide.. ben hep anladım ya sen ? Biz anlasilmaliyiz mahkum etmemeliyiz kendimizi sırf düzelsin diye istemediğim şeylere. Ve sadakat bir insan sadık değilse bitmeli sen öyle bir ilişkiye mahkum olmayacak kadar değerlisin değer vermesinin acısından ona tutunma.. kendimizi sevelim biz. Geresi sevilecek gibi değil zaten... Yaptıkları sadece vicdanlarını temizlemeye çalışmak...

Eski esini her yerden engelle. Olmayinca olmuyor. Kimse de degismiyor. En fazla 4 ay degismis numarasi yapiyorlar. Adam normal degil. Kiymetini bilseydi evli iken bilirdi, o elini kaldiramazdi. Bosanmayi yenilgi olarak gorup hazmwdemediginden simdi degisecegim demesi. Bunlara kanma. Burada bir suru kadin var ayni adamla degistigini sanarak ikinci kez deneyen. Hepsi de adamlarin degismedigini gordu.
Telefonundan engelle eski esini. Artik onunla muhatap olma. Mesajlarina cevap verme. Cok rahatsiz ederse savciliga sikayet edecegim uzaklastirma cikartacagim de.
İşte bizlerin en büyük zayıflığı bazen verdiğimiz mücadele oluyor. Okadar emeğe belki değer belki düzelir diyoruz umut en büyük düşman oluyor bize.. sonra daha da tükeniyoruz onlar da biliyor eğer değişirlerse kalacağımızı inanıyorlar degiseceklerine ama bunun için hiç birşey yapmayıp bizden bekliyorlar yine.. bencillik.. ben ve benim gibiler birinin bencilligine esir ediyoruz kendimizi

Dayak yemek derken kendimi korudum arkam dönüktü fırlattı sandalyeyi yakaldim havada ama demiri belime vurdu sonra arkadan yumruk vurdu bir tane ikinci de denk geldi ama tuttum elini kendi mi savundum devamını getirip o vurmayı ağzımı burnumu kircak şekilde bir dayağa donusturemedi biliyordu zaten arkadan saldirmazsa vuramayacagini belirtmiştim savunma ve dövüş konusunda eğitimim var ama işte istediğin kadar eğitimin olsun bil savunmayı savunmasız yakalaniyorsun
Dayak yemişsin işte, daha ne olması lazım dayak yedim diyebilmen için acaba?

Dayak yemek derken kendimi korudum arkam dönüktü fırlattı sandalyeyi yakaldim havada ama demiri belime vurdu sonra arkadan yumruk vurdu bir tane ikinci de denk geldi ama tuttum elini kendi mi savundum devamını getirip o vurmayı ağzımı burnumu kircak şekilde bir dayağa donusturemedi biliyordu zaten arkadan saldirmazsa vuramayacagini belirtmiştim savunma ve dövüş konusunda eğitimim var ama işte istediğin kadar eğitimin olsun bil savunmayı savunmasız yakalaniyorsun
Bu dayak. Dümdüz dayak. Basbayağı dayak. Siz dayak yemişsiniz. Nasıl bir manyakla yaşadıysanız bunu şiddetten saymıyorsunuz ama bunun adı şiddet dayak, dövmek. Dövmüş yani.

11 Haziran'da boşanma davası görüldü hükmün kabulünü bekliyorum
hakkınızda hayırlısı olsun
çok mutlu olun inşallah
katıldı mı mahkemeye
ailesi ne yaptı bu süreçte

belki aksi sinirli halleri olsa hadi bir şans daha verin derdik de
şiddet oldu mu olmaz
bide kendimi korudum demeyin bildiğiniz dayak yemişsiniz maalesef

İşte bizlerin en büyük zayıflığı bazen verdiğimiz mücadele oluyor. Okadar emeğe belki değer belki düzelir diyoruz umut en büyük düşman oluyor bize.. sonra daha da tükeniyoruz onlar da biliyor eğer değişirlerse kalacağımızı inanıyorlar degiseceklerine ama bunun için hiç birşey yapmayıp bizden bekliyorlar yine.. bencillik.. ben ve benim gibiler birinin bencilligine esir ediyoruz kendimizi
Su an bosanmanin verdigi bir travma donemindesin. Bunu hepimiz yasadik. Ara ara gelgitlerin olacak, bunlar normal ama bu adamin duzelecegine inanirsan ya da o gelgitli donemlerde adama kanip tekrar denemeye kalkarsan cok buyuk hata edersin. O gazetelerin ucuncu sayfalarindaki kadin cinayetine kurban gitmis kadinlar genelde ayni adama cok sans veren kadinlar ya da adamlarin hep duzelecegini sananlar. Inan bana bu adsm ruh hastasi, bu evliligi bu hale getirene kadar neredeydi, simdi mi akli basina geldi? Bu laflara kanma buyik hata edersin. Git baska biriyle yeni tertemiz sayfa ac ama bununla deneme. Ayni kisiyle ilkinde mutlu olamadiysan ikincisinde de mutlu olunmuyor. En basta gecmiste yasananlar en ufak tartismada tekrar su yuzune cikiyor. Bu adamla bagin kalmadi, cocuk da yok. Engelle gitsin heryerden. Seni bu sefer kandiramasa da zayif bir aninda kandirip agina dusurecegi kesin. Onunla hala iletisimde olmandan aliyor bu cesareti.

Bu bebekte bebek diye tutturan kadınları da hic anlamiyorum ya. Kafana 2 yumruk yemişsin üstüne sandalye fırlatmış hala bebek derdindesin. Hala adamla oturup dayağın kritigini yapip bebek yanlış tutundu tüh diyorsun🤦‍♀️🤮

Öyle yaptım 11 Haziran'da duruşma da da öyle yaptım tüm baskılara rağmen onun tüm boşanma demesine rağmen bide dedim eğer boşanmak istemiyorum dersen seninde ailenin de tüm yaptıklarınızı isptarlarim çekişmeli de tüm haklarımı alırım dedim oda zaten diyemedi sadece itiraz edicem seni bırakmam yaptı
Hakkınızda en hayırlısı ne ise öyle olsun inşallah

X