Boşanma Süreci

Sunshine232

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2021
1.129
1.644
32
Herkese selamlar. Kadınlar Klübünü uzun zamandır takip ediyorum hep okuyup feyz alırdım ama konu açmak bana da nasip oldu:) Hikayemi kısaca özetleyip süreç daha çok taze olduğu icin önerilerinizi istiyorum hanımlar .. Eşimle 4,5 yıldır evliyiz 2.5 yaşında bir kızım var zaten bu evliliğin tek iyi yanı da o oldu benim için . Eşimle çok farklı kültürlerde yetişmiş iki insanız gelenek görenek hayata bakış açısı zihniyet hersey bambaşka neden evlendiniz diye soracak olursanız da ikimiz de öğretmeniz görmüş geçirmiş insanlarız hep olur dedim orta yolu buluruz anlaşırız çok seviyoruz dedim ama olmadı başlarda beni kıyafet giyim kuşam erkek arkadaşlarımla olan samimiyetim konusunda çok darladı nişanlılık ve flört dönemi hep bu tür kavgalarla geçti ama salak ben bırakamadım hem de özgür yetişmiş bir insanken. Neyse evlendik ama sorunlar hiç bitmedi eşim siddete meyilli bir insan Tokat attı üstüme yürüdü ordan oraya aldı savurdu karşılık vermeye çalıştım ama benle onun gücü asla bir olmadı kaç kez bilirim ağlaya ağlaya okula gittiğimi .çok uzatmadan en sonki olaya geçeyim olay günü aileme gitti sabahtan bir konuda konuşmuşlar tatmin olmamış geldi evde bana soruyor hayır o öyle değil dedim ama çok paranoyak bir yapısı olduğu icin ısrarla sordu hayır dedikçe en son bağırdım anla diye bana küfür ede ede odaya gitti evden çıktım o hısımla telefonla aradım kavga etmeye başladık kırmış dökmüş elindeki herseyi komşumuz beni öldürüyor sanmış eve gittim akşam çocuğu alıp ne hakla gelirsin diye delirdi ses çıkarmadım üstüme geldi nerde kalacaktım dedim o an cinnet geçirdi üstünü basını yırttı seslere komşumuz geldi onun yanında olay iyice büyüdü ve saçlarımdan tutup defalarca savurdu nasıl kaçtım evden hatırlamıyorum kadın da aramızda kaldı ona da oldu olan ve eşim olacak serefsiz bir de bunun üstüne gidip beni aileme şikayet etmiş beni delirtiyor diye tabi beni dövdüğünü söylemeden ailem geldi kaçtığım eve herseyi öğrendi kızımı da aldım I günden beri annemlerdeyim gidip darp raporu aldım boşanma davamı da açtım es kişisi de olaylar olunca okullar da kapalı diye memleketine gitti ailesinin yanına bu süreçte hiç razı olmadı boşanmaya . Geçen hafta geldi istemiyorum boşanmak dedi eve geldi annemlere. Kardeşim ve annemle de bir güzel kavga edip defolup gitti şimdi mal paylaşımı konusunda zorluk çıkarıyor evlenmeden önce babasının ona aldığı parayı yeni araba alırken satıp o arabaya eklemiştik neymiş onun parasını düşüp o alacakmış altınlarını istiyor bana aldığı hediyeleri bile istiyor .. boşanmak bana çok zor gelirken psikolojik olarak çökerken onun para derdine düşmesi beni çok üzdü çocuğumuz var ileride ailem neden ayrı demesin diye sabrettim hep ama böyle bir ruh hastasına çok sabrettim kaçıncı siddeti ben unuttum😔 razı olmazsa şartlarıma cekismeli boşanacağız o da istemiyor anlaşmalı olsun bitsin diyor boşanan hanımlar siz ne yaptınız nasıl atlattınız bu süreci çocuklarınız nasıl inanın kafamda binlerce soru var enkazda kalmış gibiyim oysa para derdine düştü yuvası yıkılırken

Son düzenleme:
Merhaba canım, geçmiş olsun. Allah yeni hayatında iyilerle karşılaştırsın. Ben de boşandım ama çocuğum yoktu. Ne tazminat ne nafaka, hiçbir şey talep etmedim, tek celsede bitti. Çocuk olunca işler değişiyor tabii haklısın. Nikah altınları kanunen senin, ayrıca nafaka alacaksın. Evlilikten sonra edinilen mallar zaten ortak paylaşılacak. Anlaşmalı boşanmazsanız da araba alırken kimin daha çok para verdiğinin bir önemi yok, hiçbir katkın olmasa da kural olarak arabanın yarısı senin. Çocuk için bu süreçte bir pedagog yardımı iyi olur. Her şey gönlünce olsun 🙏🏻

Merhaba canım, geçmiş olsun. Allah yeni hayatında iyilerle karşılaştırsın. Ben de boşandım ama çocuğum yoktu. Ne tazminat ne nafaka, hiçbir şey talep etmedim, tek celsede bitti. Çocuk olunca işler değişiyor tabii haklısın. Nikah altınları kanunen senin, ayrıca nafaka alacaksın. Evlilikten sonra edinilen mallar zaten ortak paylaşılacak. Anlaşmalı boşanmazsanız da araba alırken kimin daha çok para verdiğinin bir önemi yok, hiçbir katkın olmasa da kural olarak arabanın yarısı senin. Çocuk için bu süreçte bir pedagog yardımı iyi olur. Her şey gönlünce olsun 🙏🏻
Degil mi adam taktı kafaya benim koyduğum araba parası var onu şimdiki arabanın fiyatından ki o parayı da artırarak söylüyor araba fiyatları arttığı icin . Ben yıllarca okulda hafta sonu kurslara gittim o evde yatarken evlenirken hiçbir şey talep etmedik ailecek . Gördüğüm muamele bu

Böyle ruh hastası bir adam nasıl öğretmenlik yapıyor? Çoluk çocuğa ne öğretiyor pes doğrusu pes !!!
Çok narsist bir insan öğrencilerine karşı çok iyi duyarlıdır çevresine karşı da öyle herkesin yardımına koşar ama evde bana kan kusturdu çocuğu bile benim haberim olmadan çaktırmadan yapmış ! Onunla da ilgilenmedi doğru düzgün şimdi kıymete bindi çocuk

Sevgili meslektaşım aman gurur yapıp maddi haklarınızı almamazlık yapmayın çocuğunuzun ve kendinizin geleceğini düşünün.. şiddete meyilli birinin öğretmenlik yapmaması için herhangi bir şey yapılamaz mı, MEB soruşturma fln açmaz mı acaba?
Sanmıyorum zaten çocuğum icin böyle birsey olsun da istemem inanın o etkilenmesin ileride babamın işine ne oldu demesin diye . Ben hala o geldi evde yalnız kaldı çocuğunu göremiyor diye üzülüyordum o para peşine düştü

Degil mi adam taktı kafaya benim koyduğum araba parası var onu şimdiki arabanın fiyatından ki o parayı da artırarak söylüyor araba fiyatları arttığı icin . Ben yıllarca okulda hafta sonu kurslara gittim o evde yatarken evlenirken hiçbir şey talep etmedik ailecek . Gördüğüm muamele bu
Küçük hesaplar yapması can sıkıcı gerçekten. Ev hanımı da olsan evde destek verdiğini, emek verdiğini , varlıkta ve yoklukta yanında durduğunu gözeterek “evlilikte edinilen mallar ortak” diyorlar. Bırak anlaşmasın ne isterse yapsın. Kadının “boşanmak istemiyorum” demesi süreci uzatıyor ama erkeğin talebi en fazla birkaç celse uzamasına neden olur. Avukatın detaylı bilgi verecektir zaten ama medeni kanun için, ortada ağır kusur yoksa kadın yanlısıdır diyebiliriz.

Allah yardımcınız olsun. Bu konuyu nişanlım şöyle yaptı böyle yaptı diyenler okusun ki aynı hatalar yaşanmasın.

Allah belasını versin kudurdum burda sinirden.
İstediği derde düşsün üzülecek adam karısına vurmaz zaten para derdine düşmesi normal çünkü kansız herif.
En kısa zamanda kurtulursun umarım kararlı duruşundan ödün verme lütfen

Allah yardımcınız olsun. Bu konuyu nişanlım şöyle yaptı böyle yaptı diyenler okusun ki aynı hatalar yaşanmasın.
Kesinlikle okusunlar nisan atmak o kadar kolay ki evlenip boşanmaya göre . Bir adam asla değişmiyor kimse değişir demesin siddetin de sonu gelmiyor birkere yapan hep yapıyor

Küçük hesaplar yapması can sıkıcı gerçekten. Ev hanımı da olsan evde destek verdiğini, emek verdiğini , varlıkta ve yoklukta yanında durduğunu gözeterek “evlilikte edinilen mallar ortak” diyorlar. Bırak anlaşmasın ne isterse yapsın. Kadının “boşanmak istemiyorum” demesi süreci uzatıyor ama erkeğin talebi en fazla birkaç celse uzamasına neden olur. Avukatın detaylı bilgi verecektir zaten ama medeni kanun için, ortada ağır kusur yoksa kadın yanlısıdır diyebiliriz.
Zaten ben ev hanımı olsam bana bir kuruş vermezdi adım gibi eminim . Her ay gelirim ondan yüksek oldu ikinci arabayı alırken kendim onun araba icin verdiği kadar para toplayıp verdim eline bana diyor ki sen biriktirdin ben eve harcadım bu adamın bir kez kira vermişlgii yokken üstelik

Allah belasını versin kudurdum burda sinirden.
İstediği derde düşsün üzülecek adam karısına vurmaz zaten para derdine düşmesi normal çünkü kansız herif.
En kısa zamanda kurtulursun umarım kararlı duruşundan ödün verme lütfen
Yok asla vermem ödün o davayı açtığım gün Aglaya ağlaya hersey bitti benim için . Ben sandım ki gelir özür diler en azından ailemden helalleşir o kavga etti bir de tepki görünce ailemden ki siddet olayını ilk kez oldu sanıyor annemler

Bu kadinlar kulübünde ne kadar benze rhikaye ile karşılaştım...ben de öğretmenim ve 2.5 yaşında kızım var ve ben de bosaniyorum...çok zor Allah yardım etsin...benim tek uzuldugum şey kızımın anne ve babasıyla birlikte yaşama şansını elinden almış olmamız...umarım ileri de suclamaz beni :KK43:

olan olmuş artık o onu yaptı/yapmadı vs demeyin. altınlar zaten sizin. çalışıyorsunuz kendi geliriniz de var..
zaten çocuğunuz sizde darp raporunuz da var mahkeme altın hariç kalan mal paylaşımında neye karar verirse ona göre paylaşılır. siz de kafayı buna takmayın zaten yaşadıklarınız yeterince ağır..
zaten nişanlılıkta fragmanı izlettirmiş, evlenmiş bu manyağa çocuk da yapmışsınız olan olmuuuuşş. şimdi boşanma psikolojisi denen manasız şeye girmek yerine bundan sonra evladımla birlikte kendi ayaklarımın üzerinde nasıl huzurlu yaşarım, neler yaparım onun planlarını kurup önünüze bakın ve bu adam kendini parçalasa dahi aman evladım var aman elalem ne der felan diyip geri döneyim demeyin..

Bu kadinlar kulübünde ne kadar benze rhikaye ile karşılaştım...ben de öğretmenim ve 2.5 yaşında kızım var ve ben de bosaniyorum...çok zor Allah yardım etsin...benim tek uzuldugum şey kızımın anne ve babasıyla birlikte yaşama şansını elinden almış olmamız...umarım ileri de suclamaz beni :KK43:
Kalbinizden sarılmak istedim suan inanın 🙏🏻 Ben de bu yüzden çok üzülüyorum ama kötü giden bir evlilikte büyümesindense ne iyisi bu .. kesin mi sizin peki dava açıldı mı

olan olmuş artık o onu yaptı/yapmadı vs demeyin. altınlar zaten sizin. çalışıyorsunuz kendi geliriniz de var..
zaten çocuğunuz sizde darp raporunuz da var mahkeme altın hariç kalan mal paylaşımında neye karar verirse ona göre paylaşılır. siz de kafayı buna takmayın zaten yaşadıklarınız yeterince ağır..
zaten nişanlılıkta fragmanı izlettirmiş, evlenmiş bu manyağa çocuk da yapmışsınız olan olmuuuuşş. şimdi boşanma psikolojisi denen manasız şeye girmek yerine bundan sonra evladımla birlikte kendi ayaklarımın üzerinde nasıl huzurlu yaşarım, neler yaparım onun planlarını kurup önünüze bakın ve bu adam kendini parçalasa dahi aman evladım var aman elalem ne der felan diyip geri döneyim demeyin..
Hersey o kadar baskısıyla oldu ki çocuğa beni farkında olmadan hamile kaldım evet tedbirini almam gerekti ama korunuyorum diyen kocama güvendim .. çocuk icin bir pişmanlığım yok su süreçte iyi ki de olmuş diyorum hatta en büyük destekçim🙏🏻 Adam altınları bölüşmeyı bırakın bendem daha fazla şey istiyor tazminat talebinde bulunacağım artık zaten hiçbir zaman iyi niyetten anlayan bir insan olmadı

Muhtemelen annesi babası onun başına kakıyodur öncesinde yaptığı masrafı, o da kendince acısını sizden çıkarıyodur. Ne kadar aptalca. Kendi ailesiyle sorunlarını çözemeyenler hep eşlerinden çıkarıyolar acısını. Bazen maddi-bazen manevi sebepler olabiliyor böyle.
Siz aldırmayın, çok can yakıcı evet ama doğru olan bu, elden başka bir şey gelmez. Kesinlikle narsist manipülatörmüş adam anlattığınıza göre. Şimdi kimi manipüle ediyor acaba, kime gösterecek o kirli yüzünü kim çekecek... Kızınızı da kendinizi de kurtarmışsınız ondan. Bence annesinin çektiklerini, kavgaları-çığlıkları-komşu müdahalelerini görerek büyümesindense; işinde gücünde takılan annesinin yanında büyümesi ve onu kafalamak için türlü çeşit jestler yapan babasıyla vakit geçirmesi daha sağlıklı olacaktır. İkinizi de sever böylece. (Babası mutlaka bu kimliğe bürünecek, bu sizi tedirgin etmesin sonuçta kızınız büyüdükçe anlayacak gerçeği)

X