Boşanmak için erken mi? Bu evliliği sürdürmeli miyim?

valla şunu söyleyeyim kendini ezdirirsen hep ezilirsin. resti çekmen gerekiyorsa çekmelisin ama bence o kadın çok kurnaz diyim sana. böyle haksız konumuna düşürmeye çalışıyor seni. bence önce bi üzülme. sorgula cidden eşine ne hissediyorsun. o sana ne hissediyor. eğer dersen ki kafa yapısı değişirse sevgi hallolur o zaman da rest çekmen lazım. seni kaybetmeyi anlamazsa düzelmez yani bazı şeyler. önce güzelce konuş de ki biz yeni evliyiz ve ben bazı şeylere belli mesafede olmamızı istiyorum. olan her şeyi düzeltelim. yoksa ben gideceğim de. boşanacağım demeden tehdit etmeden güzel dille anlat kendini. ha baktın anlamıyor ve baktın sen ondan soguyorsun cidden bırak. ama bence bu söylediklerin eğer eşin kendini toparlarsa düzelebilecek şeyler. sevmiş evlenmişsiniz. bence akıllı davran kocanı kendi tarafına çek ama bence annesini suçlayarak bunu başaramazsın diyim ya da boşanma lafını da boşanmayacaksan açma bacım. ciddiysen bize sormazsın bile. sadece içinde bulundugun durum yüzünden bunalmışsın

Kesinlikle boşanmak için erken değil hatta nişanda o olayı yaşattıktan sonra yol verseydin keşke. Hemen hemen aynı şeyleri yaşamışız fakat ben ikinci çocuğuma hamileyim boşanamıyorum. Sakın çocuk yapmak gibi bir hata yapma. Bu defa kan içsen de kızılcık şerbeti demek zorunda kalırsın çocuğun için. Yerinde olsam biran önce sen yoluna ben yoluma. Hele de ekonomik özgürlüğün varsa 1 dk düşünme derim. Lütfen bu yazdıklarımı ciddiye al.
Eski konu

Kesinlikle boşanmak için erken değil hatta nişanda o olayı yaşattıktan sonra yol verseydin keşke. Hemen hemen aynı şeyleri yaşamışız fakat ben ikinci çocuğuma hamileyim boşanamıyorum. Sakın çocuk yapmak gibi bir hata yapma. Bu defa kan içsen de kızılcık şerbeti demek zorunda kalırsın çocuğun için. Yerinde olsam biran önce sen yoluna ben yoluma. Hele de ekonomik özgürlüğün varsa 1 dk düşünme derim. Lütfen bu yazdıklarımı ciddiye al.
Ah ah keşke nişandan sonra bitseydi evet haklısınız fakat biz o zaman oturup konuştuk, ailesiyle ilgili sıkıntılar karşısında hep beni savundu dedim bu adam ailesine karşı beni ezdirmez, annesinin de benim de yerimi bilir..Şimdi benim konumda eklemediğim yerler var. Konuyu açtıktan kısa süre sonra tartışma yaşadım eşimle bana tekme atmaya kalktı, kafama vurdu. Evden kovmak istedi, uzaklaştırma aldırdım. Malesef bu sürede 2 aylık hamile oldugumu ogrendim. Cok agladım ama olan oldu. Dedim artık bu mahallede oturmam. Gel evi taşiyalim. Ailelerden bir uzaklaşalım bebek icin cunku ev 2 dk mesafedeydi..Ben ev taşımam, yeniden deneyeceksek aynı evde deneriz dedi, dedim ben oturmam bu evde, aldım topladım esyaları annemin evine geldim..3 4 ay arayıp sormadı. Kontrollere kendim gittim. İs ortagi olan abimiz sayesinde maddi yardım etmeye başladı birazcık. İyi baba rolune burundu. Davayı da 1 ay önce acabildim 6 aydır ayrıyız . Kayınvalidem şeytanın önde gideni. Ne aradı ne sordu. Gorumcem tam bir cadaloz, ne mesajlar bana ne hakaretler..Geri dön demediler bile. Annemi istemiyorlardı hic annem bana sahip cikti hamile halimle. Kudurdular..Cok istedim evlilik toparlansın ama ne çaldigi altınları verme niyetinde ne ev taşıma..Bu yüzden dava sürecimiz başlayacak. Cocuk beni korkutmuyor mesleğim var annemin yardimiyla da en iyi şekilde bakacağım fakat o aileyi maddi manevi yıpratacağıma yemin ettim..

valla şunu söyleyeyim kendini ezdirirsen hep ezilirsin. resti çekmen gerekiyorsa çekmelisin ama bence o kadın çok kurnaz diyim sana. böyle haksız konumuna düşürmeye çalışıyor seni. bence önce bi üzülme. sorgula cidden eşine ne hissediyorsun. o sana ne hissediyor. eğer dersen ki kafa yapısı değişirse sevgi hallolur o zaman da rest çekmen lazım. seni kaybetmeyi anlamazsa düzelmez yani bazı şeyler. önce güzelce konuş de ki biz yeni evliyiz ve ben bazı şeylere belli mesafede olmamızı istiyorum. olan her şeyi düzeltelim. yoksa ben gideceğim de. boşanacağım demeden tehdit etmeden güzel dille anlat kendini. ha baktın anlamıyor ve baktın sen ondan soguyorsun cidden bırak. ama bence bu söylediklerin eğer eşin kendini toparlarsa düzelebilecek şeyler. sevmiş evlenmişsiniz. bence akıllı davran kocanı kendi tarafına çek ama bence annesini suçlayarak bunu başaramazsın diyim ya da boşanma lafını da boşanmayacaksan açma bacım. ciddiysen bize sormazsın bile. sadece içinde bulundugun durum yüzünden bunalmışsın
Konuyu açtıktan kısa süre sonra malesef fiziksel şiddete varan tartışma yaşadım. Uzaklaştrma aldırdım. Bu sürede hamile oldugumu ogrendim. 2.5 aylıkti nerdeyse. Dedim gel bu evi tasiyalim ben annenin karşısında oturmam. Ben evi taşıyamam, bir suru masraf. Kendi de esnaf yani cok kazaniyor..Altınları ortak hesaba koymadı..Dedim buraya kadarmış. Aylardır ne aradılar ne sordular. Görümcenin hakaretlerini saymazsam tabi.. Ailesi veriyor gazı bir özgüven anlatamam. Boşanma niyetinde o da. Ama davayı ben açtım. Istedi ki onun şartlarında devam edeyim..Annesi de hamile halimle beni ezmeye devam etsinler. Avukat tuttum tek kuruşumu da bırakmayacağım. Muhtemelen uzun sürecek davalar bizi bekliyor..

Konuyu açtıktan kısa süre sonra malesef fiziksel şiddete varan tartışma yaşadım. Uzaklaştrma aldırdım. Bu sürede hamile oldugumu ogrendim. 2.5 aylıkti nerdeyse. Dedim gel bu evi tasiyalim ben annenin karşısında oturmam. Ben evi taşıyamam, bir suru masraf. Kendi de esnaf yani cok kazaniyor..Altınları ortak hesaba koymadı..Dedim buraya kadarmış. Aylardır ne aradılar ne sordular. Görümcenin hakaretlerini saymazsam tabi.. Ailesi veriyor gazı bir özgüven anlatamam. Boşanma niyetinde o da. Ama davayı ben açtım. Istedi ki onun şartlarında devam edeyim..Annesi de hamile halimle beni ezmeye devam etsinler. Avukat tuttum tek kuruşumu da bırakmayacağım. Muhtemelen uzun sürecek davalar bizi bekliyor..
Sabır ve güç diliyorum size, çocuk için de
üzülmeyin, kavga gürültü ortamında büyüyeceğine huzurlu bir ev ortamında büyür. Annenizi size destek vermesin diye istememişler, yalnız kalıp her istediklerini yapmanızı istemişler. İnanın geçiyor her şey…

Sabır ve güç diliyorum size, çocuk için de
üzülmeyin, kavga gürültü ortamında büyüyeceğine huzurlu bir ev ortamında büyür. Annenizi size destek vermesin diye istememişler, yalnız kalıp her istediklerini yapmanızı istemişler. İnanın geçiyor her şey…
Teşekkür ederim, ben de öyle düşünüyorum... Hamileyken bana yaşatacaklarını tahmin ediyorum. Barışsam yine ailesi yüzünden kavga edeceğiz biliyorum. Böylesi hem bebeğim hem kendim için cok daha iyi..Evet annem hamile halimle bana sahip çıktı diye çıldırdılar zaten, anneme mesajlar attı görümcem annemle benim aramı bile bozmaya çalıştı. Keske en kısa zamanda kurtulsam onlardan..Umuyorum gecer...

Siz bir sey anlamamışsınız yazdıklarımdan belli zaten açıklayayım. Kıyafet konusunda kayınvalidem zaten eşimin kışlıklarini veremeyecegini söyledi. Neymis üzülürmüş! Kız cocugu mu bu? Koca adam yani..Evi kendilerine 2 dakika mesafe tuttular ya bunu hep kullandilar. Nişanda bana takılan ve kendine takilan tum para ve altınları aldı. Bunu da bana degil annesine danışıp yaptı. Kredi konusunda şu var ki, daha atanmamisim etmemisim. 3 bin 4 bin neyse de 8 bin öde diyor bu hayat sartlarında bir de...Ihtiyacım olanı harclik vericekmis. Bunu zorla altınlarimi alip soyluyor. Borcu yokken yok bilezigi saticam yok besi bir yerdeyi geri verecegim..Hukuken bana ait onlar, borcu varsa ispatlardi gider bozdururduk. Evlilik birligi diyorsunuz ya bu mu evlilik birligi? Adam kafasına gore hareket etmek istiyor. Perde bakmaya gorumcemle gitmek zorunda kaldım. Cunku eşim işine geldiginde zaman ayırdı isine gelmediginde zaman ayırmadı. Anneye saygı demissiniz. Pekiii onların benim anneme saygisizlikları?? Nisanda tek başına hizmet eden annemi bir kez aramadı kayınvalidem. Dini nikahıma cagirmadilar benim annemi. Ceyizde kayınvalidem anneme merhaba demedi. Dugunde umursamadılar..Annem beni dolduruyormus evime gelmesini istemediler..Evlenerek yanlis yaptım ama hayat tecrube. Bu anlattiklarimın uzerine de şiddet gordum. Uzaklastirma aldırdım. Boşanip kurtulmayı bekliyorum. Annesiyle ve ablasıyla mutluluklar ona
Gelmiş geçmiş olsun, hiçbir hemcinsimin üzülmesini istemem, hele hele şiddet asla affedilemez.
Aile birliği derken ev de borç da ikinizin manasında demiştim.
Anneye saygı konusu sadece onun değil sizin anneniz için de geçerli tabii ki, başka türlüsünü kastetmemiştim.
Yaşadıklarınıza üzüldüm, bir an önce kurtulmanızı ve mutlu olmanızı canı gönülde dilerim🙏

Kocan anasından ayrılamamış daha
Kaynanan duygu sömürüsüyle sorumluluk ve baskı altına almış bunlar aslında 10 yılda kendini belli ederdi
heralde çok emek verdim daha ayrılamam diye düşündün ama daha kötü olmuş şimdi
Nişan takısı gelinin olur ki eksiğini tamamlasın ne saçma şeyler olmuş
Bence ciddi bir konuşma yapmalısın böyle devam edemeyeceğini düşünüyorsan

Kısa süren evlilikte çocuk dünyaya getirmek çocuğa haksızlık gibi geliyor bana. Hakkınızda hayırlısı olsun boşanma karariniz yerinde olmuş

Bende 10 sene görüşüp evlendim kayınpeder yıllardır yurt dışında eşim tek erkek 3 kız kardeş hepsi yapışkan bide beni kıskandılar aileme e kadar laf edip kibirli egolu insanlardı ilk sene hayatım zehir oldu çok dedim kesin karar verdim boşancam diye sonra dedim yıllardır bugünü bekledim hayal ettim evlendim onlara bu fırsatı vermeyecem dedim ve akıllıca hareket ettim sorunları gün yüzüne çıkarıp eşime göstermekten ziyade sessizce zamanla herkesin yerini herkese gösterdim ama asla ne annesini nede kardeşlerini şikâyet etmedim böyle böyle yapıyorlar demedim onlarla da tartışmadım aksine iyi niyetli cana yakın olmaya çalıştım eşimde bunu gördü yani onlar beni eşime kötü ederken beni eleştirken benim onlara iyi davranmam eşimin değişmesine vesile oldu sonuç hiçbiri evime giremiyor ve eşim her defasında annesine ya eşime değer vereceksiniz saygı duyacaksınız yada böyle konuşmayacaz işinize gelirse dedi siz sabırlı olun ve öncellikle sizden önce var olan alışkanlıkları birden değiştiremeyeceğinizi bilin kabullenin evliliğinizin tadını çıkarın
Eşiniz anasına 2 dk ev tutsun, sizin elinizden altınları alsın (500 bin degerinde) siddet uygulasın, evden kovmaya kalksın 8 bin kredi cekmenizi istesin, annenize cephe alsınlar, arkadaslarına karsı ezdirsin, hamile olun 9 ay anneniz size baksin 1 defa aramasinlar..Ben görurdüm o zaman nasıl devam ettiginizi ..10 sene ugrastım evet dogru Fakat bu kadar kötuluk üzerine devam etsem sen salak mısın diye sorarlardı adama..Lutfen kendi durumunuzla aynı kefeye koymayın. Aynı değil çünkü..

Eşiniz anasına 2 dk ev tutsun, sizin elinizden altınları alsın (500 bin degerinde) siddet uygulasın, evden kovmaya kalksın 8 bin kredi cekmenizi istesin, annenize cephe alsınlar, arkadaslarına karsı ezdirsin, hamile olun 9 ay anneniz size baksin 1 defa aramasinlar..Ben görurdüm o zaman nasıl devam ettiginizi ..10 sene ugrastım evet dogru Fakat bu kadar kötuluk üzerine devam etsem sen salak mısın diye sorarlardı adama..Lutfen kendi durumunuzla aynı kefeye koymayın. Aynı değil çünkü..
Detayları bilmediğim için haklısınız bence kurtulduğunuz için kurban bile kesseniz yeridir

İyi pazarlar herkese, ben 2 aylık evliyim. 10 senedir sevdiğim adamla evlendim ancak sorun üstüne sorun yaşıyoruz ve eşimin değiştiğini hissediyorum ve artık tahammul edemiyorum. Öncelikle eşimin babası vefat etmiş ablasıyla annesiyle yıllardır yaşamış biri ben de annem babam ayrı annemle yıllarımı gecirmis bir kadınım. Kayınvalidem haliyle oğlunu evin direği olarak gormus ve bağlanmis. Sevgililik döneminde cogunlukla kayınvalideme yemeğe gittim. Saygıda kusur etmedim. Ancak evde yaptığım nişanıma 60 kişi geldiler. Annem tek başına hizmet etti, bana takılan altın para kurdelamı eşim aldı. Annem buna çok üzuldü ama bir sekilde idare ettim. Nişandan sonra annem kayınvalidemi aramadı. Sürekli annemi maddi destek sağlamadı diye dışlamaya çalıştılar. Annem emekli yapamaz diye söylediysem de şu an eşim %50 olması gerekiyordu deyip beni üzüyor. Evimiz kayınvalideme 2 dakikalık mesafede cunku ev dugune son 2 hafta kala tutuldu, kabul etmek zorunda kaldım.. Eşimin kıyafetleri 1.5 ay gecikmeli geldi. Kıyafetleri hemen veremem dedi kayınvalidem hatta üzülurmus öyle dedi. Bir gün eşim hırkasını annesine birakmis anne bana onu verir misin dedim telefonda, yok kızım onu ben yıkayıp vercem dedi. Sinirlendim ver diyorum vermiyor. En son patladım dedim ki anne ciddi konuşalım artık evlendigimizin farkında ol dedim. Çok karısıyorsun mesafeli dur dedim. O da annene gittin değiştin seni doldurmus ben senin annene benzemem benim oglum o, mesafe koyamam benim adım ... dedi, resmen tehtid etti o kadar sinirlendim ki tüm gün ağladım. O an eşimi aradım dedim böyle konustu üzülme ben senin yanindayım dedi ancakk...1 hafta sonra eşimle konuşmus bambaska biri oldu. Sen benim annemle neden telefonda konusuyorsun, mesafe koy demissin yakışıyor mu sana vs...Bundan belli süre sonra atandığım zaman maaşımdan ev alırsak kredisini benim ödememi istedi. Memur olursan sana daha kolay kredi cikar dedi. 8 bin ödersin dedi şaşakaldım ve kabul etmedim. Ev mev almiyorum dedi. Dugunden kalan bir miktar altını elimden zorla aldı. Cok agladım ondan bunu beklemiyordum ama yaptı..Sürekli ailem surekli ablam. Arkadaslarina surekli guleryuz gostermemi onlarla vakit gecirmemizi istiyor. Kendisi esnaf cok calisiyor ve vakit geciremezken arkadaslarinla surekli birarada olmak istemiyorum. Annem şu an eşimle konusmuyor ben kayinvalidemle konusmuyorum. Sosyal medyada canım oglum bir tanecik oglum. Ama beni gormezden geliyor. Hatta sildim onları dunyanın en kotu geliniyim..Eşim surekli annesini savunuyor. Perde bakmaya bile gorumcemle gittim ben. Ona da ses cikarmadım alttan aldım ama eşim beni ezmeye başladı ki öğretmenim iyi bir eğitim kariyer gecmisim var. Her seye susuyorum. Onlar ise biz biz deyip duruyorlar. Boşanmayı düşünuyorum. Sizce erken mi? Pisman olur muyum?
Geç olmadan bu kararı hayata geçirin bence de. Annesinin sözünden çıkamayan annesinin evinde oturmaya devam etsin. Evlilikte herkes taşın altına elini koymalı ve aileden bağımsız bir birey olduğunu göstermeli. Boşanınca da size takılan altınların hepsini verecek zaten mecburen. Siz kanıtlarınızla onun kusurlu olduğunu göstermeye bakın. Yaşanacağı varmış imtihan diye düşünün.

Geç olmadan bu kararı hayata geçirin bence de. Annesinin sözünden çıkamayan annesinin evinde oturmaya devam etsin. Evlilikte herkes taşın altına elini koymalı ve aileden bağımsız bir birey olduğunu göstermeli. Boşanınca da size takılan altınların hepsini verecek zaten mecburen. Siz kanıtlarınızla onun kusurlu olduğunu göstermeye bakın. Yaşanacağı varmış imtihan diye düşünün.
Aynen öyle yapacağım teşekkürler 🙏

X