Boşanmak için erken mi? Bu evliliği sürdürmeli miyim?

Bakiyorumda herkes direk bosan diyor kim bilir kendileri nelere susuyorlardir sizinde onlardan oldugunuza eminim buna erkillik değil insanlik deniliyor sizin unuttugunuz bir kavram sanirim. Beyninizi alin ve uzaklasin benim yazılarımdan bnm iletisimde olacagim biri degilsiniz
Değilim tabi "her şeye sus otur" diyen bir tiple kendine değer verilmesini savunan ben nasıl aynı olabiliriz.

Olur ben beynimi alıp gidicem ama sen de sinir sistemini al git olur mu :KK70:

O değil de koca kahrı çekmek insanlık, kahır çekmemek değil? Bir insan kendi hemcinsini bu kadar aşağı görüyor ve onu haksız çıkarmaya çalışıyorsa yaptığı insanlık değil buz gibi erkil kafalılıktır.

Değilim tabi "her şeye sus otur" diyen bir tiple kendine değer verilmesini savunan ben nasıl aynı olabiliriz.

Olur ben beynimi alıp gidicem ama sen de sinir sistemini al git olur mu :KK70:

O değil de koca kahrı çekmek insanlık, kahır çekmemek değil? Bir insan kendi hemcinsini bu kadar aşağı görüyor ve onu haksız çıkarmaya çalışıyorsa yaptığı insanlık değil buz gibi erkil kafalılıktır.
Sen bu yazdiklarini nerden okudun acaba nasil bukadar anlam yukleyebildin hayret dogrusu. Herseye sus otur diyen olmadi ama ufacik seye de senin gibiler ezdirmicem kendimi yok ataerkil yok ben ustnm yok bn ayaklrmn uzerndeym diye kendince sacma ataklar yapiyor. burda bole senin gibiler gercek hayatta nasil cok ii bilirim.kimsenin fikrine saygi duymayana saygi duymam.benim sinirimi sen daha gormedin cnm yanyana gelsek karsimda iki kelime edemezdin burdan sallamaya devamke 😬

Eşinizin size ziynetleri iade ettiğini ispat etmesi sonraki aşama. Öncelikle siz ziynetlerin sizde olmadığını ispatlayacaksınız. 'Ziynetlerin kadında olduğu bir karinedir.' Karinenin aksini iddia eden siz olduğunuz için ispat yükümlülüğü sizde.
Dedigim gibi 2 aydır altınlarımı istiyorum ve eşim vermiyor. Mesajlarda bu var ancak annemden başka tanığım yok. Sonucta onun benden aldığını ispatlamam gerek ki bende olmadığı kesinlessin. Ses kaydı vs de alamadım. Bende olmadığını ispat edemezsem ne olur dava red mi edilir yoksa erkekten ispat istenir mi?

Dedigim gibi 2 aydır altınlarımı istiyorum ve eşim vermiyor. Mesajlarda bu var ancak annemden başka tanığım yok. Sonucta onun benden aldığını ispatlamam gerek ki bende olmadığı kesinlessin. Ses kaydı vs de alamadım. Bende olmadığını ispat edemezsem ne olur dava red mi edilir yoksa erkekten ispat istenir mi?
Reddedilir.

Bazı aileler çok değişik oluyor her ailenin dinamiği farklı eşi ölmüş oğluna çok bağlanmış bazı erkek aileleri evlendiğinin farkına varamıyor düşünceli olgun olamıyor eski kafada olan da çok. Biz de genciz bazen fevri olabiliyoruz biraz politik olmak gerekiyor böyle bazı şeyleri daha kolay hallederiz aslında ama biraz acemilik biraz fevrilik işleri farklı noktaya getiriyor. Ailesi oldugu için mecbur bi bağ olacak illa ki bunu kafamızda kabul etmek gerekiyor ama kendimizi de ezdirmeden sağlam şekilde güzel bi dille bazı şeyleri halletmeye çalış. Biraz mesafe koy dersen oğlumu benden uzaklaştırmaya çalışıyor der bu sefer eşin de yanlış anlat cephe alır kelimeleri daha düşünerek konuş önceden planla ve politik ol kimseyle kötü olma sonra hepsi sana cephe alır daha sinir bozucu bir hal alır evliliğinizde de sorun olur

Bazı aileler çok değişik oluyor her ailenin dinamiği farklı eşi ölmüş oğluna çok bağlanmış bazı erkek aileleri evlendiğinin farkına varamıyor düşünceli olgun olamıyor eski kafada olan da çok. Biz de genciz bazen fevri olabiliyoruz biraz politik olmak gerekiyor böyle bazı şeyleri daha kolay hallederiz aslında ama biraz acemilik biraz fevrilik işleri farklı noktaya getiriyor. Ailesi oldugu için mecbur bi bağ olacak illa ki bunu kafamızda kabul etmek gerekiyor ama kendimizi de ezdirmeden sağlam şekilde güzel bi dille bazı şeyleri halletmeye çalış. Biraz mesafe koy dersen oğlumu benden uzaklaştırmaya çalışıyor der bu sefer eşin de yanlış anlat cephe alır kelimeleri daha düşünerek konuş önceden planla ve politik ol kimseyle kötü olma sonra hepsi sana cephe alır daha sinir bozucu bir hal alır evliliğinizde de sorun olur
Kayınvalidem benim annem için annen seni dolduruyor, değişiyorsun dedi. Haddinizi bilin dedim siz de oğlunuza mesafe koyun dedim. Artık cok gec ben annemin evine geldim. Böyle cirkef kayınvalideyle şimdi bitmese 1, olmadı en gec 5 seneye biterdi. Yani 5 senemi kurtardım. Bu tür insanlara hep susup oturucaksınız. Yeterince sabrettim ben bu yüzden kendi yollarına gönderdim...

Kayınvalidem benim annem için annen seni dolduruyor, değişiyorsun dedi. Haddinizi bilin dedim siz de oğlunuza mesafe koyun dedim. Artık cok gec ben annemin evine geldim. Böyle cirkef kayınvalideyle şimdi bitmese 1, olmadı en gec 5 seneye biterdi. Yani 5 senemi kurtardım. Bu tür insanlara hep susup oturucaksınız. Yeterince sabrettim ben bu yüzden kendi yollarına gönderdim...
Hakkınızda hayırlısı olsun

İyi pazarlar herkese, ben 2 aylık evliyim. 10 senedir sevdiğim adamla evlendim ancak sorun üstüne sorun yaşıyoruz ve eşimin değiştiğini hissediyorum ve artık tahammul edemiyorum. Öncelikle eşimin babası vefat etmiş ablasıyla annesiyle yıllardır yaşamış biri ben de annem babam ayrı annemle yıllarımı gecirmis bir kadınım. Kayınvalidem haliyle oğlunu evin direği olarak gormus ve bağlanmis. Sevgililik döneminde cogunlukla kayınvalideme yemeğe gittim. Saygıda kusur etmedim. Ancak evde yaptığım nişanıma 60 kişi geldiler. Annem tek başına hizmet etti, bana takılan altın para kurdelamı eşim aldı. Annem buna çok üzuldü ama bir sekilde idare ettim. Nişandan sonra annem kayınvalidemi aramadı. Sürekli annemi maddi destek sağlamadı diye dışlamaya çalıştılar. Annem emekli yapamaz diye söylediysem de şu an eşim %50 olması gerekiyordu deyip beni üzüyor. Evimiz kayınvalideme 2 dakikalık mesafede cunku ev dugune son 2 hafta kala tutuldu, kabul etmek zorunda kaldım.. Eşimin kıyafetleri 1.5 ay gecikmeli geldi. Kıyafetleri hemen veremem dedi kayınvalidem hatta üzülurmus öyle dedi. Bir gün eşim hırkasını annesine birakmis anne bana onu verir misin dedim telefonda, yok kızım onu ben yıkayıp vercem dedi. Sinirlendim ver diyorum vermiyor. En son patladım dedim ki anne ciddi konuşalım artık evlendigimizin farkında ol dedim. Çok karısıyorsun mesafeli dur dedim. O da annene gittin değiştin seni doldurmus ben senin annene benzemem benim oglum o, mesafe koyamam benim adım ... dedi, resmen tehtid etti o kadar sinirlendim ki tüm gün ağladım. O an eşimi aradım dedim böyle konustu üzülme ben senin yanindayım dedi ancakk...1 hafta sonra eşimle konuşmus bambaska biri oldu. Sen benim annemle neden telefonda konusuyorsun, mesafe koy demissin yakışıyor mu sana vs...Bundan belli süre sonra atandığım zaman maaşımdan ev alırsak kredisini benim ödememi istedi. Memur olursan sana daha kolay kredi cikar dedi. 8 bin ödersin dedi şaşakaldım ve kabul etmedim. Ev mev almiyorum dedi. Dugunden kalan bir miktar altını elimden zorla aldı. Cok agladım ondan bunu beklemiyordum ama yaptı..Sürekli ailem surekli ablam. Arkadaslarina surekli guleryuz gostermemi onlarla vakit gecirmemizi istiyor. Kendisi esnaf cok calisiyor ve vakit geciremezken arkadaslarinla surekli birarada olmak istemiyorum. Annem şu an eşimle konusmuyor ben kayinvalidemle konusmuyorum. Sosyal medyada canım oglum bir tanecik oglum. Ama beni gormezden geliyor. Hatta sildim onları dunyanın en kotu geliniyim..Eşim surekli annesini savunuyor. Perde bakmaya bile gorumcemle gittim ben. Ona da ses cikarmadım alttan aldım ama eşim beni ezmeye başladı ki öğretmenim iyi bir eğitim kariyer gecmisim var. Her seye susuyorum. Onlar ise biz biz deyip duruyorlar. Boşanmayı düşünuyorum. Sizce erken mi? Pisman olur muyum?
Bu adam bukalemun mu ki, 10 seneden sonra, biranda nisanda renk degistirsin. Muhtemelen sen onceki sinyalleri gormemissin. klassik bir Türk hatunu sendromuna yakalanip "yillarimi verdim, evlenmeli, cocuk yapmali" dusuncesinde, ya gozlerine perde inmis, ya da gozardi etmissin.

Senin gecmisini bilemeyiz. Ama ilk tavsiyem, su an sakin cocuk yapayim deme

Bu adam bukalemun mu ki, 10 seneden sonra, biranda nisanda renk degistirsin. Muhtemelen sen onceki sinyalleri gormemissin. klassik bir Türk hatunu sendromuna yakalanip "yillarimi verdim, evlenmeli, cocuk yapmali" dusuncesinde, ya gozlerine perde inmis, ya da gozardi etmissin.

Senin gecmisini bilemeyiz. Ama ilk tavsiyem, su an sakin cocuk yapayim deme
Ne yazık ki boşanmaya karar verdiğimde hamile oldugumu ögrendim. 10 senede biz cok fazla görüşemedik. Tam sevgili de olamadık. 10 senedir sevdigim hoşlandığım bir insan oldugu icin sinyalleri görememekten ziyade, her seye tamam dedim, alttan aldım. Evlilik cinde bunlar rahatsız edici olmaya başladı..

Avukatım bana böyle bir sey söylemedi. Siz hukuk alanından mısınız
Eşim bana altınları geri verdigini bende oldugunu iddia ediyor. Kendisi bunu hic mi ispatlamak zorunda değil? Bana geri vermedi. Hakim bu durumda nasıl bir karar veriyor? Benim elimden beni itirerek aldı ziynet esyalarımı. Yaptığı yanına kâr mı kalacak?

Ne yazık ki boşanmaya karar verdiğimde hamile oldugumu ögrendim. 10 senede biz cok fazla görüşemedik. Tam sevgili de olamadık. 10 senedir sevdigim hoşlandığım bir insan oldugu icin sinyalleri görememekten ziyade, her seye tamam dedim, alttan aldım. Evlilik cinde bunlar rahatsız edici olmaya başladı..
Oturmamis bir evliligin icindeki o masum canin Allah yardimcisi olsun

İyi pazarlar herkese, ben 2 aylık evliyim. 10 senedir sevdiğim adamla evlendim ancak sorun üstüne sorun yaşıyoruz ve eşimin değiştiğini hissediyorum ve artık tahammul edemiyorum. Öncelikle eşimin babası vefat etmiş ablasıyla annesiyle yıllardır yaşamış biri ben de annem babam ayrı annemle yıllarımı gecirmis bir kadınım. Kayınvalidem haliyle oğlunu evin direği olarak gormus ve bağlanmis. Sevgililik döneminde cogunlukla kayınvalideme yemeğe gittim. Saygıda kusur etmedim. Ancak evde yaptığım nişanıma 60 kişi geldiler. Annem tek başına hizmet etti, bana takılan altın para kurdelamı eşim aldı. Annem buna çok üzuldü ama bir sekilde idare ettim. Nişandan sonra annem kayınvalidemi aramadı. Sürekli annemi maddi destek sağlamadı diye dışlamaya çalıştılar. Annem emekli yapamaz diye söylediysem de şu an eşim %50 olması gerekiyordu deyip beni üzüyor. Evimiz kayınvalideme 2 dakikalık mesafede cunku ev dugune son 2 hafta kala tutuldu, kabul etmek zorunda kaldım.. Eşimin kıyafetleri 1.5 ay gecikmeli geldi. Kıyafetleri hemen veremem dedi kayınvalidem hatta üzülurmus öyle dedi. Bir gün eşim hırkasını annesine birakmis anne bana onu verir misin dedim telefonda, yok kızım onu ben yıkayıp vercem dedi. Sinirlendim ver diyorum vermiyor. En son patladım dedim ki anne ciddi konuşalım artık evlendigimizin farkında ol dedim. Çok karısıyorsun mesafeli dur dedim. O da annene gittin değiştin seni doldurmus ben senin annene benzemem benim oglum o, mesafe koyamam benim adım ... dedi, resmen tehtid etti o kadar sinirlendim ki tüm gün ağladım. O an eşimi aradım dedim böyle konustu üzülme ben senin yanindayım dedi ancakk...1 hafta sonra eşimle konuşmus bambaska biri oldu. Sen benim annemle neden telefonda konusuyorsun, mesafe koy demissin yakışıyor mu sana vs...Bundan belli süre sonra atandığım zaman maaşımdan ev alırsak kredisini benim ödememi istedi. Memur olursan sana daha kolay kredi cikar dedi. 8 bin ödersin dedi şaşakaldım ve kabul etmedim. Ev mev almiyorum dedi. Dugunden kalan bir miktar altını elimden zorla aldı. Cok agladım ondan bunu beklemiyordum ama yaptı..Sürekli ailem surekli ablam. Arkadaslarina surekli guleryuz gostermemi onlarla vakit gecirmemizi istiyor. Kendisi esnaf cok calisiyor ve vakit geciremezken arkadaslarinla surekli birarada olmak istemiyorum. Annem şu an eşimle konusmuyor ben kayinvalidemle konusmuyorum. Sosyal medyada canım oglum bir tanecik oglum. Ama beni gormezden geliyor. Hatta sildim onları dunyanın en kotu geliniyim..Eşim surekli annesini savunuyor. Perde bakmaya bile gorumcemle gittim ben. Ona da ses cikarmadım alttan aldım ama eşim beni ezmeye başladı ki öğretmenim iyi bir eğitim kariyer gecmisim var. Her seye susuyorum. Onlar ise biz biz deyip duruyorlar. Boşanmayı düşünuyorum. Sizce erken mi? Pisman olur muyum?
meslektaşınız olarak size sadece şunu söylemek istiyorum kayınvalide vs geçin asıl önemli ayrıntı evin kredisi için sizin sabit maaşınıza güvenmesi.. paranızı yer net.. okumuş eğitimli insansınız isterseniz 20 yıldır birbirinizi tanıyo olun davul bile dengi dengine...

İyi pazarlar herkese, ben 2 aylık evliyim. 10 senedir sevdiğim adamla evlendim ancak sorun üstüne sorun yaşıyoruz ve eşimin değiştiğini hissediyorum ve artık tahammul edemiyorum. Öncelikle eşimin babası vefat etmiş ablasıyla annesiyle yıllardır yaşamış biri ben de annem babam ayrı annemle yıllarımı gecirmis bir kadınım. Kayınvalidem haliyle oğlunu evin direği olarak gormus ve bağlanmis. Sevgililik döneminde cogunlukla kayınvalideme yemeğe gittim. Saygıda kusur etmedim. Ancak evde yaptığım nişanıma 60 kişi geldiler. Annem tek başına hizmet etti, bana takılan altın para kurdelamı eşim aldı. Annem buna çok üzuldü ama bir sekilde idare ettim. Nişandan sonra annem kayınvalidemi aramadı. Sürekli annemi maddi destek sağlamadı diye dışlamaya çalıştılar. Annem emekli yapamaz diye söylediysem de şu an eşim %50 olması gerekiyordu deyip beni üzüyor. Evimiz kayınvalideme 2 dakikalık mesafede cunku ev dugune son 2 hafta kala tutuldu, kabul etmek zorunda kaldım.. Eşimin kıyafetleri 1.5 ay gecikmeli geldi. Kıyafetleri hemen veremem dedi kayınvalidem hatta üzülurmus öyle dedi. Bir gün eşim hırkasını annesine birakmis anne bana onu verir misin dedim telefonda, yok kızım onu ben yıkayıp vercem dedi. Sinirlendim ver diyorum vermiyor. En son patladım dedim ki anne ciddi konuşalım artık evlendigimizin farkında ol dedim. Çok karısıyorsun mesafeli dur dedim. O da annene gittin değiştin seni doldurmus ben senin annene benzemem benim oglum o, mesafe koyamam benim adım ... dedi, resmen tehtid etti o kadar sinirlendim ki tüm gün ağladım. O an eşimi aradım dedim böyle konustu üzülme ben senin yanindayım dedi ancakk...1 hafta sonra eşimle konuşmus bambaska biri oldu. Sen benim annemle neden telefonda konusuyorsun, mesafe koy demissin yakışıyor mu sana vs...Bundan belli süre sonra atandığım zaman maaşımdan ev alırsak kredisini benim ödememi istedi. Memur olursan sana daha kolay kredi cikar dedi. 8 bin ödersin dedi şaşakaldım ve kabul etmedim. Ev mev almiyorum dedi. Dugunden kalan bir miktar altını elimden zorla aldı. Cok agladım ondan bunu beklemiyordum ama yaptı..Sürekli ailem surekli ablam. Arkadaslarina surekli guleryuz gostermemi onlarla vakit gecirmemizi istiyor. Kendisi esnaf cok calisiyor ve vakit geciremezken arkadaslarinla surekli birarada olmak istemiyorum. Annem şu an eşimle konusmuyor ben kayinvalidemle konusmuyorum. Sosyal medyada canım oglum bir tanecik oglum. Ama beni gormezden geliyor. Hatta sildim onları dunyanın en kotu geliniyim..Eşim surekli annesini savunuyor. Perde bakmaya bile gorumcemle gittim ben. Ona da ses cikarmadım alttan aldım ama eşim beni ezmeye başladı ki öğretmenim iyi bir eğitim kariyer gecmisim var. Her seye susuyorum. Onlar ise biz biz deyip duruyorlar. Boşanmayı düşünuyorum. Sizce erken mi? Pisman olur muyu

Kesinlikle boşanmak için erken değil hatta nişanda o olayı yaşattıktan sonra yol verseydin keşke. Hemen hemen aynı şeyleri yaşamışız fakat ben ikinci çocuğuma hamileyim boşanamıyorum. Sakın çocuk yapmak gibi bir hata yapma. Bu defa kan içsen de kızılcık şerbeti demek zorunda kalırsın çocuğun için. Yerinde olsam biran önce sen yoluna ben yoluma. Hele de ekonomik özgürlüğün varsa 1 dk düşünme derim. Lütfen bu yazdıklarımı ciddiye al.

X