Boşanmak istiyorum ama nasil ? bunaldim

Sürekli buraya konu açıyorsun. Herkes sana olması gerekeni, yapman gerekeni uzun uzun ayrıntılarıyla anlatıyor. Hem de hiç bıkmadan usanmadan.
Fakat sen bir arpa boyu yol katedmiyorsun.
Ömrü billah dayak yiye yiye hakaret, küfür, şiddet içinde aklını yitireceksin.
Peki buradan ne gibi bir sonuç bekliyorsun. Seni çocukla tehdit etmesine aldırış etme blöf yapıyor. Bırak bakalım çocuğu ona 3 gün bakabilecek mi. Üç saat sonra kendi geri getirir sana.
Ailen ne derse desin. Kalk git kapılarına ve bir daha o eve o hayata geri dönme. Olacak olan olur zaten. Ama bunun için senin harekete geçmen lazım.

Benim ilk eş pisliğini anlatmışsın resmen ...öncelikle boşanmaya para ödemedim ben hiç ...sana sorum şu eşinin meslegi ne ? Eğer memursa sana hakaret ederken veya sana şiddet mutlaka uyguluyordu uyguladiktan sonra ses kaydı ve görüntü al bunları gizli bir gmail hesabina ve flash diske at dursun güvendiğin bir arkadasinada olabilir....sonra öncelikle ailenin yanına gideceksin sanki ziyarete gidiyormuş gibi çocuğunla birlikte ..ailene öncelikle ses kaydını ve görüntüleri izleyeceksin sonra diyeceksin ki ben boşanma davası acicam herşeyi ayarladım eğer benim yanımda olmayacaksınız kadın sığınma eviyle konuştum ( seni kapından arabayla alırlar ) beni almaya gelecekler diye şöyle .... Eşin memursa ona şunu şöyle mesajla yazma eğer çocuğuna 2500 TL nafaka verip anlaşmalı boşanmaz isen ayrıca her yıl Üfe Tüfe ye göre artacak bu oran ...sana maddi manevi tazminat davası acagim elimde bana uyguladugin şiddete yönelik deliller var ( delillerin ne olduğunu asla söyleme çünkü gizli kayıt yasak)

Benim uyguladigim adım bu şekilde oldu Allah yardımcın olsun
Bi kac siddet resmi var ama yetersiz ses kaydi kanunen yasak diye yapmiyordum boşanma sureci nasil oluyor avukat olmadan kolay kolay nafaka velayet saglanamaz cinku avukatlarda cok pahali diye duydum eşimin fabrikasi var 1tane 2tanede arabasi ama bnimle evlenmeden önce olan mülkleri evlendikten sonra hic bi mal almadi yaşadigimiz evi bile babasinin ustune yapti

bir iş bul birikim yap
1-2 sene sabret
Sonrada baroya git ve sana avukat atamalarını iste
Eşin sigortalı işte çalışıyorsa nafakada alırsın.
Seni ailen mi evlendirdi bu küçücük yasta bu adamla ?
Eğer öyleyse cidden böyle ailelere devlet ceza vermeli

Bi kac siddet resmi var ama yetersiz ses kaydi kanunen yasak diye yapmiyordum boşanma sureci nasil oluyor avukat olmadan kolay kolay nafaka velayet saglanamaz cinku avukatlarda cok pahali diye duydum eşimin fabrikasi var 1tane 2tanede arabasi ama bnimle evlenmeden önce olan mülkleri evlendikten sonra hic bi mal almadi yaşadigimiz evi bile babasinin ustune yapti
Eşinin fabrikası var , ailen tatillerde dubleks yazlik kiralıyor, ama siz salonda yer yatağında mı yatıyorsunuz? Bacım bu nasıl bir vizyon sapması , ya bunlar senin üzerinde bı deney yapıyorlar , ya da sen burda bizim üstümüzde bişey deniyorsun gibi geldi bana

Barodan ücretsiz avukat tutuluyor.

bir iş bul birikim yap
1-2 sene sabret
Kaçarak evlenmiş.

Sürekli buraya konu açıyorsun. Herkes sana olması gerekeni, yapman gerekeni uzun uzun ayrıntılarıyla anlatıyor. Hem de hiç bıkmadan usanmadan.
Fakat sen bir arpa boyu yol katedmiyorsun.
Ömrü billah dayak yiye yiye hakaret, küfür, şiddet içinde aklını yitireceksin.
Peki buradan ne gibi bir sonuç bekliyorsun. Seni çocukla tehdit etmesine aldırış etme blöf yapıyor. Bırak bakalım çocuğu ona 3 gün bakabilecek mi. Üç saat sonra kendi geri getirir sana.
Ailen ne derse desin. Kalk git kapılarına ve bir daha o eve o hayata geri dönme. Olacak olan olur zaten. Ama bunun için senin harekete geçmen lazım.
Katılıyorum her konusuna yazıyoruz şöyle yap diye cevap vermiyor iki gün sonra başka bir konuyla geliyor. Buraya yazıp rahatlıyor sanırım ama bu gidişle psikolojik sorunları başlayacak haberi yok 🤷‍♀️

Merhaba bayanlar çoğunuz konularimi biliyorsunuzdur eşimin çekilmezligi gecimsizligini gencecik kizim 21yaşinda elimden geleni yapiyorum en iyi yenek temizlik cocugumlada iyi sekilde ilgilenmeye çalisiyorum bakimli da olmaya çalisiyorum ama yine de yaranamiyorum benden yasça buyuk kel hasta kocamin cirkinsin kotusun serefsizsin gibi hakaretlerine katlanamiyorum sirf beni sevsin diye 48kg verdim tek başima dogumdan sonra zayifladim daha güzel oldum daha cok kotu olmaya basladi kiskanç cekilmez biri ben herseye ragmen hic kin tutmayip hep ona sevgi dolu yaklaşmaya çalistim olmuyo terslicek azarlicak birsey buluyo sürekli ailelerde boşandirmiyo kimse beni dinlemiyo bile sadece eşimi dinliyolar esim yalancilik bunda fitnelik fesatlik bunda evinin temizligine bakmiyo surekli bagiriyo çigiriyo diyo beni çileden cikariyo aglayarak sinir krizi geciriyorum sesim yuksek geliyo diye kiziyo bagirip cagirmam bu kavga ederken nazik konusmami bekliyo kendisi böğuruyo suratima surekli beni yalanci cikartiyo bir konu konusuyoruz diger gun sen yalan soyluyosun ben oyle demedim diyo cocugum dikkat eksikligi sebebiyle özel egitim göruyor raporsuz aylik 1700 tl civari öduyor eşim ve cocugum yeni başladi şuan en hassas dönemi dedi doktor bi travma bi bagiriş duymamasi gerekmiş evi terk etmeyi düşundum ailemle son defa konuşup ama cocuguma o egitimi nasil verdirebilirim hem maddi açıdan hem de yaşadigim şehirden başka bi şehirde baska uzmanlar tarafindan bide çocugum bu olaylardan etkilenirse diye korkuyorum suan en hassas dönemiymis cunku dayanamiyorum artik sürekli nereye kadar zorlucaz diyip duruyo bana istemiyo beni her sabah 6bucukta kahvalti hazirla diyo bana kahvalti hazirliyorum yer yataginida kaldiriyorum ayni anda cocuga bakiyorum kahvaltida adam akilli birsey yemiyor çayini bile tam icmiyo kalkiyo borek yaptim tadina bari baksaydin diyorum sanane bakmak istemiyorum benim yemek yememe ne karısiyorsun diyip bagiriyor. Cidden yoruldum sürekli böyle neredeyse hergun kendi ailesiyle vakit geçiriyoruz saat gece 12-1oluyo onlarda burda kalin diyo gece vakti dönuyoruz eve orda hadi kalkalim demem yasak zaten kaynbabamlarda hergun orda kalalim istiyo cocugun kiyafeti bezi yok bahanesi uyduruyorum satin alip eve koyuyolar sıkiliyorum bunaliyorum evlendi evleneli bi tatlile goturmedi hem yasadigimiz sehir icinde gezdik hem onun dedesigillere babasigillere gittik bari arkadaş ortamina goturse yok hep yasli ortamina goturuyo bekarken her yil denize tatile giderdim evlendi evleneli eşim goturmedi bu yilda cocuk var hareketli durmuyo gidelim yakinlarda bi yere dedi ama başbaşa olunca cocuga ben bakcam surekli bana kizcak cocukla ilgilen cocuga bak diye kizcak ben yuzerken o bakarsa da bana kiyilarda yuz dicek derinlerde yüzdugumde kizcak tek başima yuzcem nöbetleşe cocuk bakcagimiz icin ben kocamla gulup kahkaha atarak oynayarak beraber denize giremicem hep dul gibi gezmekten yoruldum ailem de tatile gitcek bu yil annem beraber gidelim dublex ev tutariz kimse kimseye karismaz cocuga bakiveririm yoksa tatilden birsey anlamassin dedi onlarla gudelim dedim hem ailem uyum saglayan herseyi ayip goren birileri degil ailem genç el ele tutusur oper sarilir babamla annem benim kocamla yapamadiklarimi yapiyo onlar eşim olmaz niye gideyim senin ailenle belki bende kendi ailemle gitmek istiyorum dedi eşimler birlik oldugu icin iş konusunda sadece evlerimiz ayri ondan piknik filan olsun hep kaynanam kayinbabam eltim kayinlarim cümbur cemaat gidiliyo yani denizde öyle gidelim diyo sanki cocuga bakiverceklermis gubi daha cok içim kararcak kayinvalidem surekli insanin içini çurutcek şekilde konuşuyo eltim bnden buyuk oldugu icin tepeden konusuyo zaten kayinvalidemle eltim hala yegen gerisini siz düsunun eltimin cocuguda durmuyo oglum bebekken bile kayinvalidem kucagina alirdi oglum agladiginda hiç pış pıslamaz beni çagirir al cocugunu gotur derdi eltimin cocugunuysa hep kayinvalidem buyuttu. Yanlarinda rahat olamicam her hareketime birsey dicekler biliyorum. Zaten herseye ayip diyolar esim yanlarinda elimi dahi tutmaz. Sonra iyi tmm basbasa gidelim dedim kabul etmedi senin bu şerefsizliginle bi yere gidilmez evde oturcaz bayramdada gitmiyoruz bi yere dedi surekli hakaretleri ve ailesiyle bi arada olmaktan sıkildim cocugumun bu dönemleri geçince boşanma davasi acmak istiyorum o zamana kadar tum gücumle sabredicem ama bosanma davalarinda 10bin tl civari ucret aliniyomus avukat filan dogru mu benim maddi gucum yok o kadar banka gesabimda en fazla zar zor biriktirdigim bi 500-600tl m oluyo nasil yapiliyor bu isler
Çocuğunuz biraz düzelince acil boşanın eşiniz narsist bir insan...

Eşinin fabrikası var , ailen tatillerde dubleks yazlik kiralıyor, ama siz salonda yer yatağında mı yatıyorsunuz? Bacım bu nasıl bir vizyon sapması , ya bunlar senin üzerinde bı deney yapıyorlar , ya da sen burda bizim üstümüzde bişey deniyorsun gibi geldi bana
Hava sicak oldugu icin farkli odada yatiyoruz o yuzden yer yatagi

bir iş bul birikim yap
1-2 sene sabret
Eşim bahkurlu kendi isi var calisamam cocuga bakiyorum eşim izin vermiyor barodaki avukatlar hic ucret almiyor mu

Merhaba bayanlar çoğunuz konularimi biliyorsunuzdur eşimin çekilmezligi gecimsizligini, gencecik kizim 21yaşinda elimden geleni yapiyorum,en iyi yenek temizlik cocugumlada iyi sekilde ilgilenmeye çalisiyorum, bakimli da olmaya çalisiyorum ama yine de yaranamiyorum, benden yasça buyuk kel hasta kocamin cirkinsin kotusun serefsizsin gibi hakaretlerine katlanamiyorum.

Sırf beni sevsin diye 48kg verdim tek başima dogumdan sonra zayifladim daha güzel oldum daha cok kotu olmaya basladi, kiskanç cekilmez biri ben herseye ragmen hic kin tutmayip hep ona sevgi dolu yaklaşmaya çalistim olmuyo, terslicek azarlicak birsey buluyo sürekli, ailelerde boşandirmiyo kimse beni dinlemiyo bile sadece eşimi dinliyolar, esim yalancilik bunda fitnelik fesatlik bunda evinin temizligine bakmiyo surekli bagiriyo çigiriyo diyo, beni çileden cikariyo aglayarak sinir krizi geciriyorum sesim yuksek geliyo diye kiziyo, bagirip cagirmam bu kavga ederken nazik konusmami bekliyo kendisi böğuruyo suratima, surekli beni yalanci cikartiyo bir konu konusuyoruz diger gun sen yalan soyluyosun ben oyle demedim diyo.

Çocuğun dikkat eksikligi sebebiyle özel egitim göruyor, raporsuz aylik 1700 tl civari öduyor eşim ve cocugum yeni başladi şuan en hassas dönemi dedi doktor, bi travma bi bagiriş duymamasi gerekmiş evi terk etmeyi düşundum ailemle son defa konuşup ama cocuguma o egitimi nasil verdirebilirim, hem maddi açıdan hem de yaşadigim şehirden başka bi şehirde baska uzmanlar tarafindan, bide çocugum bu olaylardan etkilenirse diye korkuyorum suan en hassas dönemiymis cunku, dayanamiyorum artik sürekli nereye kadar zorlucaz diyip duruyo bana, istemiyo beni her sabah 6bucukta kahvalti hazirla diyo bana, kahvalti hazirliyorum yer yataginida kaldiriyorum ayni anda cocuga bakiyorum kahvaltida adam akilli birsey yemiyor çayini bile tam icmiyo kalkiyo, borek yaptim tadina bari baksaydin diyorum sanane bakmak istemiyorum benim yemek yememe ne karısiyorsun diyip bagiriyor.

Cidden yoruldum sürekli böyle neredeyse hergun kendi ailesiyle vakit geçiriyoruz, saat gece 12-1oluyo onlarda burda kalin diyo gece vakti dönuyoruz eve orda hadi kalkalim demem yasak zaten kaynbabamlarda hergun orda kalalim istiyo, cocugun kiyafeti bezi yok bahanesi uyduruyorum satin alip eve koyuyolar, sıkiliyorum bunaliyorum evlendi evleneli bi tatlile goturmedi hem yasadigimiz sehir icinde gezdik hem onun dedesigillere babasigillere gittik bari arkadaş ortamina goturse yok, hep yasli ortamina goturuyo bekarken her yil denize tatile giderdim evlendi evleneli eşim goturmedi, bu yilda cocuk var hareketli durmuyo gidelim yakinlarda bi yere dedi ama başbaşa olunca cocuga ben bakcam surekli bana kizcak cocukla ilgilen cocuga bak diye kizcak, ben yuzerken o bakarsa da bana kiyilarda yuz dicek derinlerde yüzdugumde kizcak tek başima yuzcem nöbetleşe cocuk bakcagimiz icin ben kocamla gulup kahkaha atarak oynayarak beraber denize giremicem, hep dul gibi gezmekten yoruldum, ailem de tatile gitcek bu yil annem beraber gidelim dublex ev tutariz kimse kimseye karismaz cocuga bakiveririm yoksa tatilden birsey anlamassin dedi, onlarla gudelim dedim hem ailem uyum saglayan herseyi ayip goren birileri degil, ailem genç el ele tutusur oper sarilir babamla annem benim kocamla yapamadiklarimi yapiyo onlar, eşim olmaz niye gideyim senin ailenle belki bende kendi ailemle gitmek istiyorum dedi.

Eşimler birlik oldugu icin iş konusunda sadece evlerimiz ayri, ondan piknik filan olsun hep kaynanam kayinbabam eltim kayinlarim cümbur cemaat gidiliyo, yani denizde öyle gidelim diyo sanki cocuga bakiverceklermis gubi daha cok içim kararcak, kayinvalidem surekli insanin içini çurutcek şekilde konuşuyo eltim bnden buyuk oldugu icin tepeden konusuyo, zaten kayinvalidemle eltim hala yegen gerisini siz düsunun, eltimin cocuguda durmuyo oglum bebekken bile kayinvalidem kucagina alirdi oglum agladiginda hiç pış pıslamaz beni çagirir al cocugunu gotur derdi, eltimin cocugunuysa hep kayinvalidem buyuttu.
Yanlarinda rahat olamicam her hareketime birsey dicekler biliyorum. Zaten herseye ayip diyolar esim yanlarinda elimi dahi tutmaz. Sonra iyi tmm basbasa gidelim dedim kabul etmedi, senin bu şerefsizliginle bi yere gidilmez evde oturcaz bayramdada gitmiyoruz bi yere dedi, surekli hakaretleri ve ailesiyle bi arada olmaktan sıkildim, cocugumun bu dönemleri geçince boşanma davasi acmak istiyorum o zamana kadar tum gücumle sabredicem ama bosanma davalarinda 10bin tl civari ucret aliniyomus avukat filan, dogru mu benim maddi gucum yok o kadar banka gesabimda en fazla zar zor biriktirdigim bi 500-600tl m oluyo nasil yapiliyor bu isler?
Öncelikle eşinin davranışlarının seninle ilgisi yok o onun karaktersizliği çocuğunun annesine hakaret eden aşağılık bir adam olması.
Kimsenin sizi boşandırmasına gerek yok kendin istiyorsan bu yeterli. Bir sonraki tartışmada aç telefonun ses kaydını mahkemede kanıt olarak kullan o böğürmeleri.
Valla böyle bir aileden çıkıp eşin gibi birine denk gelmek cehennem gibi bir şey olmalı nasıl dayandın bu zamana kadar ki annen ne güzel sizi düşünmüş onu bile kabul etmemiş. Bence sen tatili matili bırak hazır gencecikken kurtul bu adamdan valla gençliğini çürütür. Yazık. Hakaretlerini kayda almaya çalış mahkemede tazminat istemek için gerekli avukat ücretleri çekişmelide 10 bin TL civarı tanıdık bulursan 7ye kadar iniyorlar ama senin için en mantıklısı annenle güzelce konuş bir süre onlarla kal o arada muhtardan fakirlik belgesi alarak baroya başvur. Sana adli yardım adı altında avukat temin edecekler boşanmak için. Takıldığın yerde başlığımız var Boşananlar ve Boşanmaya Çabalayanlar diye oradan bize sorabilirsin.
Biran önce kurtulman dileğiyle.

O da dogru uzulunce sinirlenince cocugumla iyi ilgilenemiyorum bnde ama boşanirsam cocugun ozel egitim konusu ne olur bilemiyorum kendi ailem ufak hi sehirde yaşiyolar bizse buyuk şehirde oldugumuz icin buradaki okul alıştigi ortam daha kaliteli duzgun ve maddi yönden de karşilayabilirmiyim
Özel eğitimde devlet baya bir kısmını karşılıyor rapor olduğu zaman diye biliyorum ayrıca benim kardeşim de özel eğitimde çalışıyor detaylı bilgi için sorarım istersen sen aklına koy ama önce boşanmayı

Adam suratına böğürüyor ama dert el ele tutusamamak mi?! İlk olarak bu adamdan ailesinden beklentilerinizi kesin. Belli ki maddi imkansızlıklar boşanıp alıp başınızı gidemeyeceksiniz. O zaman olan durumu kendiniz için sağlıklı hale getirmeye çalışın. Ailesiyle mi vakit geçiriyorsunuz geçirin gitsin. Beklemeyin birgün bu adam hayatım şuraya gidelim bunh yapalım diyecek. Siz hala insanlık beklediğiniz için bu kadar yipraniyorsunuz. Fiziksel olarak kacamadiginiz bu cehennemden zihnen kaçın.

Bu arada bilmiyorum fırsatınız olur mu ama mutfak parası şu bu parası diyerek az biraz birikim yapmaya çalışın. Belki ilerde çocuğunuzla daha iyi bir döneme geçtiğinizde bu cehennemden kurtulursunuz. Ailenize falanda bu planlarınızı anlatmayın. Onlarda eşinizin farklı rengi çünkü. Annenize dersiniz ev tutacağına size bir mezar ayarlasin, o lafindan korktuğu elalem bakalım bir gün bu canavarın elinde kalırsanız ne diyecek.

Ses kaydı yap kesinlikle bazı durumlarda delil olarak kullanılabiliyor ..ama bu ses kaydı sana çok faydası olacak ...

1. Faydası aileni ikna etmek
2. Faydası çevre tarafindan barış baskısını kaldıracak
3. Faydası ise boşanma aşamasında olurda yumuşarsa günde 2 kere ses kaydını dinler o berbat hayata bir daha dönmeni engelleyecek

Memurdu ve işinden olmamak için o avukat ayarladı bende gittim anlaştım çocuğa vereceği nafakaya razı oldum uzatmamak için vs..yani hiç para ödemedim zaten onun dötü tutusmustu mesleğinden olurum diye paradan olurum diye ondan kendine pahalı bir avukat tutmuş ama bana yarar oldu avukat tutması Allah işte sen mazlum olunca ona guvenince koruyor seni ...

Barodan avukat talep edersin kadın sığınma evine git sana ne yapman gerekenleri anlatırlar ...bu süreç zorlu olur ama kurtulunca dünyalar senin oluyor özgürlük hzuur hayat neymiş görüyorsun ..daha yaşın genç şimdi bosanirsan..kendine yeniden hayat kurma imkanın var bende 26 yaşında boşandım yeniden evlendim aşk huzur dolu bir evlilik asla hakareti geçtim en ufak ses yükseltme yoktur evimizde ..

Yada bu zorlu süreçle uğraşma yaş somut boyu sevgisizlik saygı yok zaten ömür boyu yasa ..iki aşkım demesiyle mutlu olmaya çalış sen karar ver. Ama bosanmazsan en çok çocuğun için kötü olacak o büyüsün o baba denen hanzoya cevap vermeye başlasin o pislik onada hakaret eder ...vurur .. çünkü çocukları buyunce bazı dönemler hiç tatliliklari kalmıyor hatta bazen gıcık çekilmez oluyorlar ..ancak güzel ahlaklı anne babalar bu durumla güzel bir şekilde başa çıkabilir.

Rapor neden çıkmadı.Cocugun eğitime ihtiyacı varsa çıkması gerekti.Ozel eğitime başvurun orada raporla ilgilenen çalışanlar var tekrar denesinler.Raporlu hiç para ödemiyorsunuz.

Rapor neden çıkmadı.Cocugun eğitime ihtiyacı varsa çıkması gerekti.Ozel eğitime başvurun orada raporla ilgilenen çalışanlar var tekrar denesinler.Raporlu hiç para ödemiyorsunuz.
Dikkat eksikligi var devlet ona rapor vermiyor otizimlilere veriyor biz en başta otizm zannetmistik şukur degilmiş dikkat eksikligi icin gidiyor ve suan yaşadigim sehirdeki en iyisi ailemin yaşadigi şehir kucuk bi yer mesafede var

X