Boşanmak istiyorum Fikir verin lütfen

Çocuklar en çok size ihtiyacı olan yaşlarını sizden uzakta geçirecekler, 3 yıl sonra almaya kalksanız, mahkeme vermeyedebilir, çocuklar iyi ise.
Bu yüzden acaba şimdi beklesem mi az daha büyüsunler mi
Evlilik icinde alinam ev varsa yarisi size ait.
Velayet icinde şöyle soyleyeyim. Evlilik icinde gordugunuz her turlu siddeti bosanma davaniza ekleyin, darp raporu, eger sizi ölümle tehdit ediyorsa ses kayitlari delil olarak kullanilabilir ve velayeti babaya verin. Sonrasinda tekrar velayet davasi acip ayni evde yasamak imkansiz haldeydi, hayati tehlikem vardi, cocuklari birakip gitmek zorunda kaldim, su an cocuklara bakabilecek duzeni kurdum deyip alma ihtimaliniz var. En dogrusu bu konuyu avukatla gorusmeniz.
Evet aslında iyi fikir çok sağol lun

Herşeyi göze alıp yoluma mi devam etsem bilmiyorum
Çocuklarım dqn vazgeçebilirim arada görmek onlar için de benim içim de iyi diyebiliyorsaniz biz ne diyebiliriz ki ..bunun kararı sizde .Ben mesela çocuklarıma sırtımı dönüp kuracağım bir düzen dusunemiyorum.ama bu demek değil ki hergun dayak.yiyin kötü söz ısıtın. Aileniz cok destek olmali

Elbete arada görmek değil ben önce kendimi iyi etmek istiyorum ben baştan aşağı yeni bir cansu inşa etmek istiyorum sonra hayatın verdiği mücadelelere yaşamak istiyorum gerekirse kızlarım için gece gündüz dava açıp durup mahkemelerde sürüneyim, kendim için ve kızlarım için bu yola girmek istiyorum

:) Aynı evinde sadece nefretle bakıyorum ona birbirimizi yemekten çocuklarımiza iyi anne baba olamıyoruz, Çıkmaz bir şekilde sıkışıp kaldım 🤦🏻‍♀️
Allah yardimcin olsun, hanımlar haklı senin iyi birikim yapman gerekir. Birde evlendikten sonra alınan mallar ortak oluyor. Çocuklar kac yasinda

Allah razı olsun okula devam edemem, ama kişisel gelişim kitapları bol bol okuyorum boşandıktan sonra sudan çıkmış balık gibi aval aval insanlara bakmak istemiyorum kendimi geliştirmek için çaba gösteriyorum
Kenara bir birikim yapın bir daha darp olursa rapor alın muhakkak elinizde bulunsun, kendiniz ve çocuklar için nafaka ve tazminat alıp boşanabilirsiniz. Hatta evlilik birliği içinde alınan taşınmazlar varsa miras yolu ile gelenler hariç onlarında yarı hissesini alabilirsiniz. Yeterki iyi bir avukat bulun ve sakin kalın.

Neyse o da çok büyük değilmiş. 30 yaşında olsaydı yorumum farklı olucaktı. Yenide yetişkin bir insan ile reşit olmayan birinin ilişkisini asla onaylamıyorum.
Evet işte aklı daha küçük hiç olgun düşünmüyor 27 yaşında olacak hâlâ çocuk gibi cahillikten çıkmıyor gözü dünya malında hep para onun için birinci planda.

Kabullenme demek isterim fakat arkanızda aile yok, paranız yok, 3 tane kız çocuğu…
Kiralar, faturalar aldı başını gitti her köşe başında sapık mülteci dolu…

Tek başınıza mücadele edemeyip ikinci evliliginizi yapmak zorunda kalacaksınız.
3 tane kız çocuğu ile…

İyi düşünüp karar vermeniz gerekiyor…

sizin adnıza cok cok üzüldüm . Çocukken evlendirilmişsiniz şu anda da çok gençsiniz. Eşiniz de çok büyük değil . Malesef ekonomi felaket durumda çift maaşla bile ayakta kalmak zor . Tek başınıza çalışıp 3 cocugun maddi manevi ihtiyaçlarını karşılamanız çok zor. Ya velayeti tamamen babaya bırakıp kendinize hayat kuracaksınız sadecr belli günler de kızlarınızı göreceksiniz ya da eşiniz eğer eğitilebilir biri ise geçmişe sünger çekip tekrar aile olmaaya çalışmanız gerek. Anladıgım kadarı ile sizin ya da eşinizin ailesi hiç bir şey yapmayacak bu şekilde devam etse de.

sizin adnıza cok cok üzüldüm . Çocukken evlendirilmişsiniz şu anda da çok gençsiniz. Eşiniz de çok büyük değil . Malesef ekonomi felaket durumda çift maaşla bile ayakta kalmak zor . Tek başınıza çalışıp 3 cocugun maddi manevi ihtiyaçlarını karşılamanız çok zor. Ya velayeti tamamen babaya bırakıp kendinize hayat kuracaksınız sadecr belli günler de kızlarınızı göreceksiniz ya da eşiniz eğer eğitilebilir biri ise geçmişe sünger çekip tekrar aile olmaaya çalışmanız gerek. Anladıgım kadarı ile sizin ya da eşinizin ailesi hiç bir şey yapmayacak bu şekilde devam etse de.
Bana bir şans verseler bile Onunla yeniden karı koca olmam ondan çok soğdum istemiyorum yanımda olmasını bende hep diyorum Kendime ya hergun ağlayacam yada tek bir sefer de bittirirp yeni bir sayfa açacam Kendime.. Çocukları babaya vermek istemiyorum ama mecburrum çalışıp ayağımın üstüne durarak onları o zaman yanıma alıp onlarla birlikte yaşamak istiyorum

Bilmiyorum Okumak iyi olur da bende o kafa yook ne liseye gittim nede doğru dürüst çalıştım 3 çocukla nasıl evde açıktan okuurum onlarla anca ilgileniyorum
Açıktan liseyi bitirebilirsin, koca koca yaşlılar okuyorlar. Sen de hayli hayli yaparsın. İleride kızlarım okumuş anneleri olduğunu görsünler, diğer çocukların annelerini kıskanmasınlar diye bir bahane bul. Okul gibi kalkıp hergün gitmeyeceksin sonuçta bir yere.

Evet işte aklı daha küçük hiç olgun düşünmüyor 27 yaşında olacak hâlâ çocuk gibi cahillikten çıkmıyor gözü dünya malında hep para onun için birinci planda.
Ne yazikki bazı insanlar böyle. Sevmiyorsanız hemen boşanın diyecektim ama ortada 3 çocuk var. Eğitim durumunuz ne?

Allah razı olsun okula devam edemem, ama kişisel gelişim kitapları bol bol okuyorum boşandıktan sonra sudan çıkmış balık gibi aval aval insanlara bakmak istemiyorum kendimi geliştirmek için çaba gösteriyorum

Bak ablacim cahil dedigin insan seni dovmus etmis elle tutulacak tek bir yani yok buraya kadar sana hak veriyorum.akli daha kucuk olgun dusunemiyor diyorsun ama kabul et sende 22 yasindasin ve cok farkli, cok olgun degilsin. Adamin 3 cocugu var para olmasa nasil gecineceksiniz hic dusundun mu? Kisisel gelisim kitaplari okuyorum demissin ama gercek hayat kitaplardaki gibi degil ve sen merdiven silerek 3 cocugunu birakma hayalleri kuruyorsun. Tamam bosan ama once egitimini tamamla ve meslek sahibi ol. Cesaretliyim diyorsun ama yazdiklarina bakiyorum aileni ikna etmek falan umrunda degil. Muhtemelen hayat filmlerdeki gibi saniyorsun. Biraz dusunerek hareket et.

Sen ne kadar güçlü mutlu olursan evlatlarına da okadsr faydan olur. Tabi üzücü bir durum kimse istemez ama kendini toparlaman ve kurtarman için ne gerekiyorsa yap bence. Birde size çok iyi bir avukat lazım reşit olmadan evliliği de kanıt gösterirseniz belki çok şey değişir

Çocukları birakirsaniz baba bu durumu mahkemede kullanır. Çocukları da doldurur anneniz gitti diye. Hakim de kötü görebilir. Bence sakın davranıp el altından belediyelerin yada aile bakanlığınin sığınma evlerini araştırın. Kabul ederlerse çocukla oraya gidebilirsiniz. Orda 3-6 ay süreli kalınıyor diye biliyorum. Bir çoğu meslek edindirme kursu veriyor. Ordan meslek edinip çalışmaya başlayabilirsiniz. Ama tek başınıza gerçekten zor. Çocuklar çok ufak. Calissaniz kim bakacak onlara mesela. Allah yardımcınız olsun. Birileri varsa ilk başta destek isteyin

Merhaba arkadaşlar ben CANSU 16 yaşında evlendim 3 tane kızım var şuan 22 yaşındayım eşimle görücü usulü Evlendim çocuktum kadın oldum anne oldum çok zor dönemler yaşadım, dayak yedim her hamilelikten Sustum cahildim yumruğumu masaya vurmadım her defasında hamilelik yaşadım daha çok mecbur kaldım,Şimdi aklım büyüdü, düşüncelerim değişti,Ben hayatımı böyle yaşamak istemiyorum hâlâ bu adamın kahrını yaşamak istemiyorum çocuklarım küçücük ailem boşanmak için destek vermiyor,bende şuan birikim yapıyorum gizli gizli üç beş kuruş atıyorum, Amacım iyi bir para biriktirip kendime bir ev kirası çıkartmak evet iş her yerde var ben gerekirse merdiven temizlerim tekstil de çalışırım Yeterki ayağımın üstüne durarak çocuklarıma iyi bir anne olmak için mücadele verecem ,Şimdi şu konuda danışmak istiyorum ben eğer Boşansam kızlarım babaların yanında kalmak zorunda çünkü kendim önce toparlanıp iş bulup ev tutana kadar , Yanlış mi düşünüyorum Bende onlari bırakmak istemiyorum ama mecburrum en azından bir müddet... Allah'ın izniyle yanıma alacam onlar için çalışacam onlara iyi bir gelecek vermek için çalışıp didinecem, Kızlar annem diyor ki Mecbursun kocandir susacaksin çocukların için sizce ömür boyu susup kaderim diyip keseyim mi sesimi yoksa hissettiğime göre mi yola tek ve yanlız mi çıkayım siz bana akıl verin Ama şöyle söyleyeyim eşimle evliliğimiz kalmadı çok gözümde soğdu aynı YATAKDA aylarca bile yatmıyoruz cinsellik zamanında altında ölü gibiyim sanki bana tecavüz ediyormuş gibi kendimi kötü hissediyorum işi bitince odasına gittiğinde ağlıyorlar kendi vücudumu kullanılmış gibi hissediyorum Kendimden tiksiniyorum,o derece kopulduk, çocukları için fedakarlık yapıip bir ömür böyle mi devam etsem?ama ben iyi değilim iyi olmayınca iyi anne de olamiyorum, Kendimi mutlu etmek istiyorum ben ayakada dursam her zorluğu üsteslensem boşansam daha iyi olur benim için bazen Boşanmak da en Hayrlısi oluyor, Lütfen siz bişey söyleyin yanlış mı yapıyorum?
Kusura bakmayın ama annenıze cok gıcık oldum, hiçte bıle MECBUR DEGILSINIZ, SUSMAYIN

X