Boşanmak istiyorum Fikir verin lütfen

Planlarınız uygulanabilir değil üzgünüm. Çocukları bırakırsanız onları unutun çünkü size düşman edecekler çocuklar da gelmek istemeyecek zaman geçince. Şimdi yapacağınız en mantıklı şey kurslara gidip sertifika almanız, güzellik üzerine olabilir mesela. Birikim yapmaya devam edin,çocuklarınız iyice büyüyüp okula gidene kadar bekleyin. Kocanızdan soğumuşsunuz haklısınız ama bu süreçte görmeyin duymayın suyuna gidin kendinizi kurtarana kadar. 16 yaşında evlilik yasak değil mi şikayet etseniz hapis cezası yok muydu? 16 yaşını doldurmuş muydunuz?

Bana bir şans verseler bile Onunla yeniden karı koca olmam ondan çok soğdum istemiyorum yanımda olmasını bende hep diyorum Kendime ya hergun ağlayacam yada tek bir sefer de bittirirp yeni bir sayfa açacam Kendime.. Çocukları babaya vermek istemiyorum ama mecburrum çalışıp ayağımın üstüne durarak onları o zaman yanıma alıp onlarla birlikte yaşamak istiyorum
Bakin iki seçeneğiniz var ya arkanızda bakmadan çekip.gitmek yada kizlar için kalıp mücadele etmek.kizlari sonra dan alirim fikriniz gerçek olmayacak kadar zor.siz en iyisi bunun kararını verin.bizden de anladığımız kadarı ile bunu dememizi bekliyorsunuz .ama vicdanı olan hiç bir kadın 3 tane küçücuk cocuga sırtını dön git demez..kimse kusura bakmasın biz anlaşarak bosandik ben eski es gayet en güzel şekilde yaklaşıyoruz cocuklara ona rağmen ayrılığın acısını silemiyoruz.o yuzden burda kimse 3 sabiyi bırak da hayatını kur diyemez.siz zannediyormusunuz ki 3 cocuga arkanızı dönüp gideceksiniz cocuklari bıraktığı niz gibi bulacaksınız..yada yıllar geçtikten sonra adam büyüttüğü baktığı cocuklari size elinize birakacak..cok zor bir karar ve bu kararı kendiniz vermelisiniz kimseyi ortak etmeyin..

Dorduncu cocugu yapmayin oncelikle.
Su anki sartlariniz cok zor, cocuklar cok kucuk, esiniz huyuna gidince duzgun davranan bir adam mi?
Madem maddi durumu iyi biraz huyuna gidip kendinize hem maddi hem egitim acisindan yatirim yapabilirsiniz. Hem cocuklar da kavga gurultu icinde buyumemis olur. Su an cok kucukler en azindan en kucugu okul cagina gelse sizin icin daha rahat olur. Yarim gun cocuklar okuldayken temizlige bile gitseniz akmasa da damlar.

Planlarınız uygulanabilir değil üzgünüm. Çocukları bırakırsanız onları unutun çünkü size düşman edecekler çocuklar da gelmek istemeyecek zaman geçince. Şimdi yapacağınız en mantıklı şey kurslara gidip sertifika almanız, güzellik üzerine olabilir mesela. Birikim yapmaya devam edin,çocuklarınız iyice büyüyüp okula gidene kadar bekleyin. Kocanızdan soğumuşsunuz haklısınız ama bu süreçte görmeyin duymayın suyuna gidin kendinizi kurtarana kadar. 16 yaşında evlilik yasak değil mi şikayet etseniz hapis cezası yok muydu? 16 yaşını doldurmuş muydunuz?
Evet çocuktum evlilik benim için evcillk oynu gibi sanıyordum sonrdan çok pişman oldum

Sevgili cansucum, sana Allahtan kolaylık ve sabır diliyorum öncelikle. Tavsiye istemişsin bir ablan olarak birkaç tavsiyem olacak. Öncelikle çocuklarını asla ama asla peşinde bırakmamalısın. Çok küçükler sana çok ihtiyaçları var. Ve bir anne olarak da benden iyi bilirsin ki anne olduğun an onların ihtiyaçları senin ihtiyaçlarının önüne geçti. Ben seni anlıyorum küçüktün, evlat sahibi olmanın sorumluluklarını kavramadan anne oldun. Ne yazık ki sebepler sonucu değiştirmiyor. 3 tane güzel yavrun var. Artık 3 düşünüp 1 hareket edeceksin. Bu demek değil ki sen artık yoksun. Elbette varsın sen bir bireysin mutlu olmak senin de hakkın. Ancak şu tabloda sana muhtaç olan 3 evlat varken salt mutluluk sonraki sıralamaya düşüyor.

İkinci tavsiyem olgunlaşman. Olgunlaşmanın ilk adımı hayatını olduğu gibi gerçekleriyle görüp kabul etmektir. Ki bahsettigin tek çalışıp 3 çocuğa yetme fikri inan ki gerçekçi değil maalesef ki mümkün de degil. Hayat çok pahalı, hiç ev ekonomisini yönettin mi bilmiyorum. Bunları gözardı etme. Bahsettigin işleri yaparak kiranı bile ödeyemezsin. Elbette rızkı veren Allah senin de yavrularının rızkını da verir ancak bir de bize akıl vermiş ki düşünelim. Önce tedbir sonra tevekkül.

Eşinle ilgili ne diyebilirim bilemiyorum. Çektiğin kötü muamelelere ve şiddete üzüldüm Allahtan sana ferahlık eşine de iyi huy diliyorum. Ne kadar zor olacak olsa da çocukların büyüyene kadar huyuna gitmelisin. Geçmiş tartışmaları kaldır at. Şimdiye ve gelecege odaklan. Eğitimine devam etmeye çalış bunu öncelikle kendin için yap. Başaramam sanma başarırsın. Ama akıllıca ilerlemelisin. Üzülerek söylüyorum ki boşanmak hayatını iyilestirmeyecek şu senaryoda. Eşinle inatlaşma. Demiyorum ki kendini ezdir. Ama artık huyunu ögrenmissindir. İdare etmeye çalış çocukların için, ayrılmak istiyorsan yine ayrılırsın ama çocukların bu kadar küçükken meslegin yokken ve aile destegin yokken bu fikir hiç mantıklı değil.
O çocukların hiç bir suçları yok. Sanma ki bizi büyüten anneler çok mutluydu da iyi annelik yaptılar. Seni koşulsuz seven 3 evlat var, onlarin sevgisiyle iyi olmaya çalış. Allahtan yardım iste. Bunlar hep imtihan. Önce kendin sonra çocukların için mücadele et.
Ama her şeyin bir zamanı var.
Roma bir günde kurulmadı nihayetinde...

Merhaba arkadaşlar ben CANSU 16 yaşında evlendim 3 tane kızım var şuan 22 yaşındayım eşimle görücü usulü Evlendim çocuktum kadın oldum anne oldum çok zor dönemler yaşadım, dayak yedim her hamilelikten Sustum cahildim yumruğumu masaya vurmadım her defasında hamilelik yaşadım daha çok mecbur kaldım,Şimdi aklım büyüdü, düşüncelerim değişti,Ben hayatımı böyle yaşamak istemiyorum hâlâ bu adamın kahrını yaşamak istemiyorum çocuklarım küçücük ailem boşanmak için destek vermiyor,bende şuan birikim yapıyorum gizli gizli üç beş kuruş atıyorum, Amacım iyi bir para biriktirip kendime bir ev kirası çıkartmak evet iş her yerde var ben gerekirse merdiven temizlerim tekstil de çalışırım Yeterki ayağımın üstüne durarak çocuklarıma iyi bir anne olmak için mücadele verecem ,Şimdi şu konuda danışmak istiyorum ben eğer Boşansam kızlarım babaların yanında kalmak zorunda çünkü kendim önce toparlanıp iş bulup ev tutana kadar , Yanlış mi düşünüyorum Bende onlari bırakmak istemiyorum ama mecburrum en azından bir müddet... Allah'ın izniyle yanıma alacam onlar için çalışacam onlara iyi bir gelecek vermek için çalışıp didinecem, Kızlar annem diyor ki Mecbursun kocandir susacaksin çocukların için sizce ömür boyu susup kaderim diyip keseyim mi sesimi yoksa hissettiğime göre mi yola tek ve yanlız mi çıkayım siz bana akıl verin Ama şöyle söyleyeyim eşimle evliliğimiz kalmadı çok gözümde soğdu aynı YATAKDA aylarca bile yatmıyoruz cinsellik zamanında altında ölü gibiyim sanki bana tecavüz ediyormuş gibi kendimi kötü hissediyorum işi bitince odasına gittiğinde ağlıyorlar kendi vücudumu kullanılmış gibi hissediyorum Kendimden tiksiniyorum,o derece kopulduk, çocukları için fedakarlık yapıip bir ömür böyle mi devam etsem?ama ben iyi değilim iyi olmayınca iyi anne de olamiyorum, Kendimi mutlu etmek istiyorum ben ayakada dursam her zorluğu üsteslensem boşansam daha iyi olur benim için bazen Boşanmak da en Hayrlısi oluyor, Lütfen siz bişey söyleyin yanlış mı yapıyorum?
Tamamen birikim yapın.Madem boşanacaksiniz çocuklarınızı yanınızdan ayirmayin.

Sevgili cansucum, sana Allahtan kolaylık ve sabır diliyorum öncelikle. Tavsiye istemişsin bir ablan olarak birkaç tavsiyem olacak. Öncelikle çocuklarını asla ama asla peşinde bırakmamalısın. Çok küçükler sana çok ihtiyaçları var. Ve bir anne olarak da benden iyi bilirsin ki anne olduğun an onların ihtiyaçları senin ihtiyaçlarının önüne geçti. Ben seni anlıyorum küçüktün, evlat sahibi olmanın sorumluluklarını kavramadan anne oldun. Ne yazık ki sebepler sonucu değiştirmiyor. 3 tane güzel yavrun var. Artık 3 düşünüp 1 hareket edeceksin. Bu demek değil ki sen artık yoksun. Elbette varsın sen bir bireysin mutlu olmak senin de hakkın. Ancak şu tabloda sana muhtaç olan 3 evlat varken salt mutluluk sonraki sıralamaya düşüyor.

İkinci tavsiyem olgunlaşman. Olgunlaşmanın ilk adımı hayatını olduğu gibi gerçekleriyle görüp kabul etmektir. Ki bahsettigin tek çalışıp 3 çocuğa yetme fikri inan ki gerçekçi değil maalesef ki mümkün de degil. Hayat çok pahalı, hiç ev ekonomisini yönettin mi bilmiyorum. Bunları gözardı etme. Bahsettigin işleri yaparak kiranı bile ödeyemezsin. Elbette rızkı veren Allah senin de yavrularının rızkını da verir ancak bir de bize akıl vermiş ki düşünelim. Önce tedbir sonra tevekkül.

Eşinle ilgili ne diyebilirim bilemiyorum. Çektiğin kötü muamelelere ve şiddete üzüldüm Allahtan sana ferahlık eşine de iyi huy diliyorum. Ne kadar zor olacak olsa da çocukların büyüyene kadar huyuna gitmelisin. Geçmiş tartışmaları kaldır at. Şimdiye ve gelecege odaklan. Eğitimine devam etmeye çalış bunu öncelikle kendin için yap. Başaramam sanma başarırsın. Ama akıllıca ilerlemelisin. Üzülerek söylüyorum ki boşanmak hayatını iyilestirmeyecek şu senaryoda. Eşinle inatlaşma. Demiyorum ki kendini ezdir. Ama artık huyunu ögrenmissindir. İdare etmeye çalış çocukların için, ayrılmak istiyorsan yine ayrılırsın ama çocukların bu kadar küçükken meslegin yokken ve aile destegin yokken bu fikir hiç mantıklı değil.
O çocukların hiç bir suçları yok. Sanma ki bizi büyüten anneler çok mutluydu da iyi annelik yaptılar. Seni koşulsuz seven 3 evlat var, onlarin sevgisiyle iyi olmaya çalış. Allahtan yardım iste. Bunlar hep imtihan. Önce kendin sonra çocukların için mücadele et.
Allah razı olsun çok güzel dediniz dediğiniz yapmaya çalışacam okula devam etme konusunu bilmiyorum çünkü istek yok bende ama iş güç olsa yapardım evden bir yere gitmiyorum yoksa dışardan iş bulur çalışırdım bilmiyorum inanın ne yapacağımı

Allah razı olsun çok güzel dediniz dediğiniz yapmaya çalışacam okula devam etme konusunu bilmiyorum çünkü istek yok bende ama iş güç olsa yapardım evden bir yere gitmiyorum yoksa dışardan iş bulur çalışırdım bilmiyorum inanın ne yapacağımı
En azından liseyi bitirmek için çabalayın dersler inanın açıktan okumak çok kolay. Ortaokul mezunu olup da iş bulabilmeniz iyice zor inanın zincir marketler artık üniversite mezunlarını işe almıyor. Hayat çok zorlaştı. Eğer kararlıysanız ya çocuklarınızı bırakacaksınız dediğiniz gibi dönüp alma şansınız imkansıza yakın artık. Size tavsiyem liseyi bitirin evliyken bir işe girin paranızı biriktirin.

En azından liseyi bitirmek için çabalayın dersler inanın açıktan okumak çok kolay. Ortaokul mezunu olup da iş bulabilmeniz iyice zor inanın zincir marketler artık üniversite mezunlarını işe almıyor. Hayat çok zorlaştı. Eğer kararlıysanız ya çocuklarınızı bırakacaksınız dediğiniz gibi dönüp alma şansınız imkansıza yakın artık. Size tavsiyem liseyi bitirin evliyken bir işe girin paranızı biriktirin.
Çalışmami istemiyor eşim yoksa çalışırdim, Liseyi bilmiyorum gerçekten okuma hevesim yok

Hiçbir kadın eziyet gördüğü mutsuz olduğu yerde durmasın ama maalesef hayat toz pembe değil mesleğiniz yok bir işe girseniz asgari ücretle nasıl geçineceksiniz ev kirası faturalar mutfak masrafı çocukları alırsanız bakıcı parası babaları nafaka versede çocukların masraflarına yetmeyecek. Allah hayırlı kapılar açsın inşallah aileniz insafa gelir size kucak açarlar

Merhaba arkadaşlar ben CANSU 16 yaşında evlendim 3 tane kızım var şuan 22 yaşındayım eşimle görücü usulü Evlendim çocuktum kadın oldum anne oldum çok zor dönemler yaşadım, dayak yedim her hamilelikten Sustum cahildim yumruğumu masaya vurmadım her defasında hamilelik yaşadım daha çok mecbur kaldım,Şimdi aklım büyüdü, düşüncelerim değişti,Ben hayatımı böyle yaşamak istemiyorum hâlâ bu adamın kahrını yaşamak istemiyorum çocuklarım küçücük ailem boşanmak için destek vermiyor,bende şuan birikim yapıyorum gizli gizli üç beş kuruş atıyorum, Amacım iyi bir para biriktirip kendime bir ev kirası çıkartmak evet iş her yerde var ben gerekirse merdiven temizlerim tekstil de çalışırım Yeterki ayağımın üstüne durarak çocuklarıma iyi bir anne olmak için mücadele verecem ,Şimdi şu konuda danışmak istiyorum ben eğer Boşansam kızlarım babaların yanında kalmak zorunda çünkü kendim önce toparlanıp iş bulup ev tutana kadar , Yanlış mi düşünüyorum Bende onlari bırakmak istemiyorum ama mecburrum en azından bir müddet... Allah'ın izniyle yanıma alacam onlar için çalışacam onlara iyi bir gelecek vermek için çalışıp didinecem, Kızlar annem diyor ki Mecbursun kocandir susacaksin çocukların için sizce ömür boyu susup kaderim diyip keseyim mi sesimi yoksa hissettiğime göre mi yola tek ve yanlız mi çıkayım siz bana akıl verin Ama şöyle söyleyeyim eşimle evliliğimiz kalmadı çok gözümde soğdu aynı YATAKDA aylarca bile yatmıyoruz cinsellik zamanında altında ölü gibiyim sanki bana tecavüz ediyormuş gibi kendimi kötü hissediyorum işi bitince odasına gittiğinde ağlıyorlar kendi vücudumu kullanılmış gibi hissediyorum Kendimden tiksiniyorum,o derece kopulduk, çocukları için fedakarlık yapıip bir ömür böyle mi devam etsem?ama ben iyi değilim iyi olmayınca iyi anne de olamiyorum, Kendimi mutlu etmek istiyorum ben ayakada dursam her zorluğu üsteslensem boşansam daha iyi olur benim için bazen Boşanmak da en Hayrlısi oluyor, Lütfen siz bişey söyleyin yanlış mı yapıyorum?

Valla ben pembe bir tablo cizemeyececegim.
Cocuklari yanıma alırım düşüncesini öncelikle geç, olacak şey değil o dediğin.
Çalışıp ayaklarının üzerine durma fikrini de geç.
Alacağın ücret belli.
Attığın taş kuşu urkutmez.
Merdiven silerek ne kiranizi ödeyebilirsiniz ne de çocuklarinizi yanınıza almak için birikim yapabilirsiniz.
Çocuklar en azından büyüyene kadar kendinizce önlemler almaya bakın.

Bosanma konusuna esin nasil bakar? Yani siddete egilimi var mi? Cok fazla kadin cinayeti duyuyoruz.
Ayrica 2 maasla bile 2 3 cocuklu bir aile zor geciniyor. Bosandiktan sonra cocuklarla gecinebilecek parayi kazanacak bir is bulmak zor olabilir.
Bir de basta velayeti babaya verirlerse geriye anneye vermeyebilirler.
Bence bir sure ortami kontrol et. Daha fazla para biriktir. Bosanirsan da esinden nafaka, cocuklsr icin ev falan iste. Zenginmis madem

Çok küçüksün daha tek başına ailende arkanda olmadan zorlanabilirsin.
Bunu tecrübeme dayanarak söylüyorum.
Tavsiyem devletten yardım istemen. Aile ve sosyal politikalar il müdürlüğüne gitsen durumu anlatsan avukat, psikolog desteği verseler öncelikle. Sonra da belki iş ev bulamana yardım ederler. Kızlar için kreş okul desteği yapılır belki. Çünkü hem boşanmanı isterim hem de kızlarından ayrılmamanı.

Çok zor canım ailen arkanda değilş nalesef Allah yardımcın olsun okumana eşin bişey diyomu demiyorsa okulunu bitir sonradan eşinin durumu iyiyse kendine para biriktir çocukların büyüyene kadar bekle çünkü sana destek olurlar boşan anne senleyiz derler önünde 5 6 senen var belki 7 8 bu süreçte iş bulacağın bir meslek edin oku para biriktir . Sakın bırakıp gidiyim deme çocukları .

Yaşadıklariniz çok üzücü.44 yaşında yeni boşanmış bir anne olarak yazicam size.
15 yıllık evlilikden sonra boşandım.20 yıldır çalışıyorum.Üniversite mezunuyum.Turkiye standartlarinda iyi bir işim var.Evlilik sonrasi bir miktar borçla ev ben de kaldi.Ona rağmen kıt kanaat geçiriyorum.Hayatinda çalışmamış, eğitimi, mesleği olmayan genç bir kadin için şartlar kolay olmayacaktır.Çocuklarinizi da bir kere bıraktıktan sonra geri almaniz çok zor.Onlarin psikolojisi de anneleri terkederse kolay toparlanmaz.
Eşinizi adam etmeye çalışın önce, belki biraz zaman kazanirsiniz.Konusun, kabul ederse evlilik danışmanından destek almayi teklif edin.3 çocukla boşanmak ona da cazip gelmeyecektir.Bu süreçte hem para biriktirmeyi hem de evden yapabileceginiz işler bakın mesela.El işi, pasta, börek yapıp satmak vs.gibi.
Siz daha çocuksunuz, çocuklariniz bebekler muhtemelen.Onlari terketmeden bosanmanin yolunu bulun.Allah yardımciniz olsun.

Ağzınıza sağlık

Valla tek çıkış yolun bence dikiş, el işi gibi bir şey öğrenmek. Halk eğitim gibi sertifikalı bir şekilde ileride mesleğe çevirebileceğin bir şey öğrenmelisin. Çocukları bırakmak demek onların da hayatını mahvetmek demek. Annenin terk etmesi hem de daha ufacıklar. Hiç çocuğun olmasa ya da bi tane olsa ailene bir şekilde dönerdin. 3 çocukla onlar da kabul etmez zaten 16 yaşında evlendirmezlerdi düzgün insanlar olsalardı. İşler senin açından kötü en az 5-6 sene daha tahammül etmen lazım. Bu süreyi iyi geçir okul bence önemli değil liseyi bitirsen ne olacak ama meslek önemli.
Gerçekten yaşanmamış bir hayat ya üzüldüm :KK43:

Eşin başkasına aşık olsa da seni kendiliğinden nafaka verip çocuklarla aynı eve koyup boşasa keşke. Sen çocuklara bakardın o da nafakasını verir yoluna bakardı.

X