Boşanmak istiyorum

Dreamgirll

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2022
11
16
35
Merhabalar ben 34 yaşında öğretmenim 8.5 yıllık evliyim 5 yaşında kızım var. Eşimle 6 ay konuştuktan sonra evlenme kararı aldık.Gelin görünkü düğün günü tartışmayla başlayan evliliğim hem kavga tartışma iletişimsizlikle geçti. Eşim hergün 3 bira içen, az konuşan arkadaşlarıyla zaman geçirmeyi seven biri. Eşli olarak kimseyle görüşmüyoruz. Evliliğimizin ilk yılları eşli gruplarda yada akraba oturmalarında eşim beni aşağılardı.Sürekli kalbimi kırardı. Çocuğum olduğunda eşim babalık izninde gidip 1 hafta annesiyle tatil yaptı. Sonra birlikte gelip kayınvalidem bizimle kaldı. Bana çok eziyet etti sürekli eşimle aramızı bozmaya çalıştı. Birgün beni evden atmaya kalktı. Eşim sandalyede oturmuş hiç ses etmedi. Çok kırıldım.( Sebebi eşimin kayınvalideme sürekli para vermesini istememem.) Kayınvalidemin 2 tane emekli maaşı var. Kayınvalidem eşimi kendi eşi gibi görüyor.Arabada önde oturuyor Kayınvalidem bana iftira atmaya bile kalktı. Görümce desen onunla artık görüşmüyorum. Eşim her hafta sonu annesine gider kızımızı da alıp. Ben hafta sonu yalnız kalırım. Bana sende gel der ama ben kayınvalidemin eziyetlerine katlanamıyorum. O yüzden oraya gitmek istemiyorum. Cuma gidip pazar günü gelirler. Eşimle artık birlikte uyumuyorum çünkü ikimizde birbirimizi çok kırdıkEşimle haftada 2 defa cinsel birlikteliğimiz oluyor . Ayrıca eşimin erken boşalma sorunu var. Eşim ilgisiz ben eşimin tavırları yüzünden ve annesinin eziyetlerinden psikolojik sorunlar yaşıyorum bana git kendin tedavi ol dedi . Ama annesinin bana eziyet ettiğimi haksız olduğunu kabul etti. Ev işlerinde kısmen yardım eder. Beni bir kere oda dışarı atmaya çalıştı sonra hemen içeri aldıSonra 1 hafta konuşmadım. Bu arada benim evim ve araba alacak maddi gücüm ar. Ben artık kendimi çok yalnız ve yorgun hissediyorum. Kendime güvenimi kaybettim. Kimseyle görüşemiyorum sorunlarım aklıma geliyor hafta sonu evde yalnız geçiriyorum. Boşanmayı düşünüyorum ama cesaret toplayamıyorum . Şimdiden teşekkür ederim okuduğunuz için

Babalik izni alip annesi ile 1 hafta tatil yaptigi gun bosamaliydiniz.

Babalik izni alip annesi ile 1 hafta tatil yaptigi gun bosamaliydiniz.
O kadar Haklısınız ki o dönem depresyona girmiştim bebeğim uykusuz kolik bir bebekti. İnsan bazen gitmesi gereken zamanda gidemiyor öylece kalıyor sanki bu yapılanlar kendisine yapılmıyormuş gibi yavaş yavaş alışıyor. Haşlama kurbağa sendromu

Boşan kardeşim bitir direk sende öğretmensinbak. Ve o adamla beraber uyumayıp cinsellikte beraber olmaniz da tuhaf
Sen kararını verdin bosaniyosun galiba. Biraz önce senin konundan geldim aynısını sende yapmışsın bacim niye yorum yapanlara o kadsr kızdın bak aynı yorumu sende başkasına yapiyosun

Madem ki cesaret edemiyorsunuz benim size tavsiyem once bir terapi alin kendinizi bir toparlayin, ozguveninizi bir tazeleyin sonrasi corap sokugu gibi gelir.

Eşimle artık birlikte uyumuyorum çünkü ikimizde birbirimizi çok kırdıkEşimle haftada 2 defa cinsel birlikteliğimiz oluyor.....

??????? Burada bir yazim yanlisi ya da ifade bozuklugu olmali. Birbirinle celisiyor , dogrusunu yazar misin?

Çok sabırlıymışsınız... Beni yalnız bırakan adamla hala evli kalmam kalmayacağım da

Allah yardımcınız olsun diliyorum verdiğiniz karardan hiçççç pişman olmayacağınız bir dönem olur hayatınızda. Ben boşanın ya da boşanmayın demeyi doğru bulmuyorum kimseye, böylesi hayati bir karar verirken şurada yazılan beş on cümleyle yorum yapılmasını da doğru bulmuyorum. Sadece sizi anladığımı söylemek istiyorum. Yazınızda o yorgunluk hissediliyor. İnsan ne ümitlerle evleniyor çocuk dünyaya getiriyor, bir elmanın iki yarısı olmayı umuyor belki, kayın hısmı dengesizlikleri, hayatın tüm zorlukları karşısında insan yanında sahip çıkamayan derdine ortak göğüs germeye isteksiz bir adamla evli olunca niye evliyim ki o zaman yere batsın diyebiliyor. İnşallah çok mutlu olursunuz kırıldığınız yerlerden çiçekler açarsınız

Cinsellik 3 - 4 dk da bitiyor. Sonra duş alıyoruz eşim TV izler geç saatlere kadar. biz kızımla yatak odasında yatıyoruz eşim ayrı odada uyuyor

Siz gerçek misiniz ? Ve en önemlisi öğretmen olduğunuza emin misiniz? Cümleler yaşanılanlar saçma sapan aklım almadı.
Evet yaşanılanlar saçma sapan olmasa neden boşanmayı düşüneyim? Bakın ben eskiden çok mutlu, özgüveni yüksek biriydim. Öyle şeyler yaşıyorsunuz ki kendinizi bile tanıyamıyorsunuz. Bazı şeyleri yazarken es geçmiş bile olabilirim. Bir sürü kırıcı laf söz.... En yakınlarınıza anlatamıyorsunuz. Ne hayallerle evleniyorsunuz. Her defasında düzelir düzelecek diyorsunuz zaman kaybı aslında

Cinsellik 3 - 4 dk da bitiyor. Sonra duş alıyoruz eşim TV izler geç saatlere kadar. biz kızımla yatak odasında yatıyoruz eşim ayrı odada uyuyor

Bu kadar koptuysaniz, fikrimce herseyi hersekilde kesip atin. Kendiniz icinse ayri, ama bu durumda dokunmasini bile icim almazdi.

Böyle bir evlilikte hâlâ cinselliğin olmasına şaşırdım. Bu adamdan tiksinilir ancak.

Değer verene değer verilir yoksa olan boşa geçmiş yıllara oluyor. Neyi bekliyorsunuz ? Def edin gitsin.

Anlaşmalı bir şekilde bir an önce boşanmanız hayrınıza görünüyor. Çocuğunuzu bu mutsuz ve sağlıksız ortamda büyütmeyin lütfen.

Konunuzu üzülerek okudum. Umarım en kısa zamanda hak ettiğiniz bir yaşam modeli içerisinde çocuğunuzla birlikte mutlu olursunuz. Görünen o ki içinde bulunduğunuz hayat sizi hasta edecek. Çünkü resmen eşiniz ve kayınvalideniz patolojik birer vaka gibi görünüyorlar. Yaşadıklarınızı kimse hak etmez..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…