Boşanmak istiyorum

uzun süre maruz kaldığınız için kanıksamışsınız. tepki veremiyorsunuz. mantıken içinde bulunduğunuz hayatın yanlış olduğunu ve çözümü biliyorsunuz. ama aksiyona geçemiyorsunuz.
bence profesyonel yardım alın. özgüveninizi tazeleyin. maddi imkanınız da varsa alın kızınızı kendinize güzel bi hayat kurun. emin olun çocuk ilerde bazı şeyleri fark edince niye boşanmadın anne diye size sitem edecek.

Teşekkür ediyorum

Defedin şu adamı. En azından 1 haftasonu kızınız sizde kalır. Niye izin veriyorsunuz buna? Ne kadar zamandır böyle? Anasını ve oğlunu çekmek zorunda değilsiniz?

Defedin şu adamı. En azından 1 haftasonu kızınız sizde kalır. Niye izin veriyorsunuz buna? Ne kadar zamandır böyle? Anasını ve oğlunu çekmek zorunda değilsiniz?
12 Eylül den beri her haftasonu gidiyorlar.Kızımda sende gel anne diyor ben kayınvalidemin yaptıklarına dayanamıyorum.Özel gün olmadığı sürece gitmeyeceğim dedim.Üzücü olan şu ki kızım artık büyüyor ve bazı şeylerin farkında.1 ay önce çok kötü tartıştık eşim evden git dedi bana .Kızım hayır sen gitmeyeceksin anne kendisi gitsin dedi.

Anneannem herkes zorla duruyor(koca evinde) derdi. Sanırım haklı. Evlerde, dışardan görünen evliliklerin içinde ne olup bittiğini kimse bilmiyor. Nasıl siz lohusa iken üstelik size yardım edilmesi için verilen hak ile annesiyle tatile çıkabilir. Ne yapacağız bu kadın olduğu için ezilen insanların erkek çocuk üzerinden değer görmeye otorite kurmaya çalışmalarını. Sanki başkasının torunu çocuğu oluyor hayret ettim.

Ben ilk aydan çektim isyan bayrağını 8 buçuk yıl nasıl dayandınız? Kalbinizin kırıklığını hissettim. Kendiniz için en sağlıklı kararı alırsınız umarım.

Esiniz duzelmez cok ciddi sorunlari olan bir karakter. Esiniz sizi bu hale sistemli bir sekilde getirmis. En basinda sizi asagilamaya baslamis ve siz her yapilani sindirdikce bir yenisini eklemis. Hepimiz bu hayata bir kez geliyoruz tekrari yok. Ne kadar erken bir karar verirseniz sizin icin o kadar iyi olur. Alin elinize kagit kalemi bu evliligin sizin icin artilarini ve eksilerini yazin. Sizin o en basinda kurdugunuz hayallerle bu gun geldiginiz noktaya bir bakin.

çoğu insanın kabul etmeyeceği şeyleri etmişsiniz, doğum izninde kvyle tatile gitmek nasıl bir kafadır, nasıl adamlar var hayret ediyorum. çözümünüz belli, boşanacaksınız eşiniz gidip annesiyle yaşayabilir, çokta memnun olur gibi geliyor..

Durumunuzu okurken gözüm doldu. Gerçekten anlam veremiyorum bu durumlara acaba sizi 6 aylık dönemde kendisine çeken neydi hangi özelliğinizi sevmişti de şimdi sevmiyor. Onu biliyor musunuz
Beni hala sevdiğini söylüyor,çok değerlisin der ama ben hissetmiyorum.Tartışma esnasında ağzına geleni söyler.Boşanmak istemez(.Özellikle kızımız olduğu için)Kızına şimdi çok düşkün.Doğum yaptığımda eşim acilde 24 saat her gün çalışıyordu.Günde 4 saat uykuyla .Babalık izninde çok bunaldım deyip gitti o dönemde boşanmak istiyorum dedim . Sonra özür dilerim hataydı gitmem falan bir şeyler dedi.

Tabi boşanmak istemez çocuktan ötürü ama seni evin içinde yabacı gibi görmesi çok üzüyor ruhunu zayıflatıyordur. Bazı şeylerin üstünü çizmek gerekiyor. İkinizinde oturup ayırılık olma ihtimali var mı ayrılınca iyi mi olacak kötü mü olacak diyip masaya yatırmanız lazım. Bazı şeyleri düzeltmek ayrılmaktan ve boşandıktan sonraki hayattan daha kolay

İşiniz gücünüz olmasa eğitimsiz olmasanız bu ortama katlanmanızı bir nebze anlayacağım. Boşansanıza neyi bekliyorsunuz? Daha yaşamayacağınız ne kalmış acaba? Yollayın anasıyla uyusun ömür boyu

doğum yaptığınızda boşanmalıydınız. çok geç kalınmış. 5 yıla yazık etmişsisiniz. sağılmalık inek yerine koymuşlar. acaba boşanmak için ne yapması gerekiyor. o kadar olay varki boşanmak için . siz neyi bekliyorsunuz.

Biraz acımasız olacak ama titri yüzünden mi boşanmıyorsunuz? Öyleyse bunlar hiç önemli şeyler değil. Bir psikolojik destek alın. Gözünüzün önündeki perde kalksın önce. Ne için çalışıyorsunuz? Sürekli kovulup dislandiginiz bir evden çıkamayacak kendi hayatınızı devam ettirmeyecekseniz yapmayın bunu ya. İnsan kendine bu hayatı reva görür mü? Yanında uyumak istemediği biriyle sevişir mi? Bir de kısalığından dem vuruyorsunuz. Cinsel performansı üst düzey olsa bunu da görmezden geleceksiniz. Sert yazmamın sebebi gözünüzün açılmasını isteyisim. Yazık günah. Kimse böyle bir hayatı, sevgisizliği, değersizliği hak etmez.

Düğün günü kavgayla başlayan evliliğin nesine bu kadar güvendiniz de o çocuk dünyaya geldi. En başından beri adam ve ailesi aynı tutumu sergilemiş. Bir de hiçbir muhtaçlığınız yok.
Ayrılmaya cesaret bulamamak kaçıncı seviye bir mazoşizm yahu?
Dünya kadar gidecek yeri olmayan ama bu zulme katlanmak istemeyip hayata tutunmaya çalışan kadın var.
Bu tutum sağlıklı mı sizce?

5 yaşında çocuğun ebeveyniyle uyuması doğru değil. Odasında yatağında uyumaya alıştırın. Eşinizle ilgili gerekenler söylenmiş zaten.

Bukadar şey yaşayıp hala karar veremediyseniz önce bir psikolojik destek alın kendinize yönelik çalışın yoksa budurumun içinde kalmaya devam edersiniz. Zaten ilerleyen zamanda sizde kararınızı vermiş olursunuz. Herşeyin farkındasın aslında

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…