Boşanmış çocuklu kadınlar.

Eğer boşanma nedeniniz önemliyse zorluklara katlanılıyor. Ben 11 aylık bebeğim ve 8 yaş oğlumla ayrıldım. Önce evi ayırdım sonra boşandım. Oğlum ilk birkaç hafta ağladı sonra düzeldi. Kızım çok farkında değil ama bebek olmasına rağmen telefonda abisi konuşurken sesini duyunca heyecanlanıyor. Ben de babalarıyla anneleriyle büyüsünler isterdim ama o hayatın içinde olmaktansa ayrı yaşamaları daha iyi düşündüm.(aldatma yalan maddi manevi dolandırma psikolojik şiddet )
Hakkınızda hayırlısı olsun inş.

Boşanali 2 ayı biraz geçti.2 kizim var büyüğü 9 kucugu4 yaşında.10 yıldır sürdürmeye çalıştığım beni maddi manevi yoran bir evlilikti.Anlasmali 5 dakika da bitti.Cekismeli istemedim.cekimeli davalarda insanlar birbirinin yüzüne bakacak hali kalmıyor bazen.Biz çocuklarımız için görüşmek mecburiyetindeyiz. O yüzden anlaşmalı 5 dakikada bitti.dava açtık 14 gün so raya randevu verildi.hemen bitti.davadan 1 ay so ra kinlik vs değişimi yaptim.kizlarim babalarıyla hafta da 2 bazen 3 kere görüşüyor.istedijleri zaman kızlar da arıyor babası da asla sınır koymuyorum.ben huzurluyum.evet aile olarak birilerini görünce ben de üzülüyorum ama şimdi olmasa da 5 yıl so ra yine bu noktaya gelecektik.Ve o zaman şartlar daha zor olabilirdi.Buyuk kizim ilk zamanlar çok üzüldü ama sonra gorduki anne mutlu babayla istediği zaman görüşüyor alıştı duruma.cocuklarim babasını bir daha göremeyeceğini düşünüyordu.Ama babaları kızlarıma düşkün.Onlar da babalarına bu benim için gayet iyi.eski eşimden tek beklentim kızlarını arayıp sorması arkalarında durması.Simdilik her şey yolunda
Nasıl böyle olgunlaştınız? O adamı görmeye tahammülüm yok çocuklarımı alması bile beni geriyor ki 3-4 haftada bir maksimum yarım gün alıyor. Be çocuklarımı da etkiledim özellikle büyüğüm 8 yaş hiç sevmiyor babayı küçüğüm 17 aylık farkında değil. Ben sanırım bu işi beceremedim. Biz kendi içimizde iyiyiz düzenimiz iyi ama babayla alakalı durum kötü

Eger kararin net ise bir an once olmasi daha iyi.. cocuk ne kadar kucuk o kadar cabuk alisir

Merhabalar
Eşimden boşanmak üzereyim. Henüz eyleme geçmedim ama kararımı verdim. 2 yaşında bir bebeğim var ve vicdan olarak çok yıprandım. Ona haksızlık yapıyormuşum gibi hissediyorum ama evliliğin sürdürülebilecek bir yanı da kalmadı.
Süreç nasıl oluyor ? Çocuk çok etkileniyor mu ileride ne gibi sorunlar yaşar ?
Sırf çocuğum üzülmesin diye bu cehennemi yaşamayı bile düşünüyorum.
5 yıllık evli 2 Yaşında çocuk annesiyim .. 2 haftadir annemdeyim torunlarini özlediler diye geldim .. gitmek için gün sayıyorum..niye mi ? 50 yaşında kocaman insanlar boşa o zaman cek git o zaman tutan mi var diye kavga ediyor çünkü..30 yıldır değişmeyen muhabbetler.. keşke en başında boşanıp yollarını ayirsalardi çocukken daha büyük azaptı şimdi torunları aynı muhabbete sahit oluyor..

Boşanma kararirini aldigimda oğlum 2.5 yaşındaydı. Babası sorumsuz bir ebeveyndi. Ilk başlarda zor oluyor. Ama onlar için oyun herşeyi olmasa da çoğu seyi oyunla atlatabiliyorsun. Biz telefonda tartisirken bile huzursuz oluyor siz aynı ortamda düşünün. Iyi şartlarıniz olmalı. Ben evimi dagitmamistim odası evi duzeni aynıydı. Sad3ce baba gitmişti. Tatilde gittik eglendikte en iyi arkadaşın-arkadasi oluyorsun. Sorumluluğunu öğreniyor mesela yemek yaparken annecim bana yardım eder misin yetisemiyirum diyorum koşa koşa geliyor birlikte biseyler yapmaya bayılıyor. Babası uzaktan iyi olsun ona yeter. Kimse istemez böyle olmasını. Güçlü olmak çok zor maddi manevi Allah yardimciniz olsun şimdiden.

Bu psikolojiyi yaşamış biri olarak söylüyorum. Şimdiki çocukların boşanmadan çok fazla etkilendiğini düşünmüyorum. Hatta umurlarında bile değil. Ama anne yüreği ve etraftaki asalak tiplerin çocuğun her olumsuz hareketini "annesi babası ayrı o yüzden psikolojisi bozuk" diye etiket yapıştırması sebebiyle önyargı oluşuyor. Bi kendi çocuğuma bakıyorum bi başkasının çocuğuna. Benim çocuğumun boşanmama bağlandığı davranışı, annesi babası ayrı olmayan çocukta fazla fazla var ama o şımarık benimkinin teşhisi "baba eksikliği" :) anlatabilmişimdir umarım.

Bu psikolojiyi yaşamış biri olarak söylüyorum. Şimdiki çocukların boşanmadan çok fazla etkilendiğini düşünmüyorum. Hatta umurlarında bile değil. Ama anne yüreği ve etraftaki asalak tiplerin çocuğun her olumsuz hareketini "annesi babası ayrı o yüzden psikolojisi bozuk" diye etiket yapıştırması sebebiyle önyargı oluşuyor. Bi kendi çocuğuma bakıyorum bi başkasının çocuğuna. Benim çocuğumun boşanmama bağlandığı davranışı, annesi babası ayrı olmayan çocukta fazla fazla var ama o şımarık benimkinin teşhisi "baba eksikliği" :) anlatabilmişimdir umarım.
İşte canımı sıkan noktalardan biri.Ben öğretmenim mesela, sınıfımda davranış problemleri olan hiç durmayan bir öğrencim var, gecelerde müdür yardımcısı bana "Anne babası boşanmış mi onun "diye sordu.Boyle birkaç örnek sayarım.Bosanmis aile çocuklarında etiket var neyazikki

Benim Kv ve Kp eşim 3 yaşındayken boşanmış. Eşimi genel olarak ananesi büyütmüş. İlerleyen senelerde babasıyla iletişimi de kopmuş. Bir erkek çocuk için baba figürünün olmaması çok zor. Aile kavramı hiç yoktu. Aynı masada yemek yiyen anne-baba öyle bir ortam görmemiş. Bir de benim eşimde kadınlara karşı müthiş güvensizlik vardı. Her kadın annesi gibi çocuğa rağmen eşini terk eder korkusu vardı. Evliliğimizin başlarında epey mücadele ettik. Çocukla filan kendi aile kavramını buldu. 🙏🏻
Sizi konularınızdan ve yaptığınız güzel yorumlardan tanıyorum. Haddimi aşmayacaksam, siz nasılsınız? Her şey yolunda mı?
Konu sahibinin de affına sığınıyorum. Asla konuyu meşgul etmek istemem. Görünce sormak istedim.

Sizi konularınızdan ve yaptığınız güzel yorumlardan tanıyorum. Haddimi aşmayacaksam, siz nasılsınız? Her şey yolunda mı?
Konu sahibinin de affına sığınıyorum. Asla konuyu meşgul etmek istemem. Görünce sormak istedim.
Teşekkür ederim Ceku, o senin güzelliğin ❤️
Ben tedavilerle hamile kalmıştım. 7 ay önce kız evladım oldu. Doğumdan sonra biraz gergin günler yaşadık. Çocuk büyütmen dünyanın en zor şeyiymiş. Çok şükür toparladık. 🙏🏻 Şimdide 7 haftalık hamileyim 🙂
Sende iyisindir inşAllah. Sormana çok sevindim 😘

Nasıl böyle olgunlaştınız? O adamı görmeye tahammülüm yok çocuklarımı alması bile beni geriyor ki 3-4 haftada bir maksimum yarım gün alıyor. Be çocuklarımı da etkiledim özellikle büyüğüm 8 yaş hiç sevmiyor babayı küçüğüm 17 aylık farkında değil. Ben sanırım bu işi beceremedim. Biz kendi içimizde iyiyiz düzenimiz iyi ama babayla alakalı durum kötü
Bence yanlış yapıyorsunuz. Çocuklarla babaları arasındaki iletişimi olumsuz etkilemeyin.Ben de çok şeyler yaşadım ama kızlarınla arası iyi olsun diye çoğu sete sustum.iyi ya da kötü hicbir şekilde beni ilgilendirmiyor.ama kızlarımın iyiliği için eski esin maddi manevi iyi olmasını isterim.kizlarimin arkasında dursun yeter.2 aydır asla konuşmadım.kizlar için konuşulacak bir şey varsa mesajlarınız.bosandiktan sonra çok kez barışmak istedi ama asla bir daha ol.ayacagini anladı.

Bence yanlış yapıyorsunuz. Çocuklarla babaları arasındaki iletişimi olumsuz etkilemeyin.Ben de çok şeyler yaşadım ama kızlarınla arası iyi olsun diye çoğu sete sustum.iyi ya da kötü hicbir şekilde beni ilgilendirmiyor.ama kızlarımın iyiliği için eski esin maddi manevi iyi olmasını isterim.kizlarimin arkasında dursun yeter.2 aydır asla konuşmadım.kizlar için konuşulacak bir şey varsa mesajlarınız.bosandiktan sonra çok kez barışmak istedi ama asla bir daha ol.ayacagini anladı.
Sadece sakin olum bu gunlerin geçeceğine inanın çocuklarınız sağlıklı ve yanınızda daha ötesi yok.ama babalarıyla iletişimlerini asla kötü etkilemeyi

İşte canımı sıkan noktalardan biri.Ben öğretmenim mesela, sınıfımda davranış problemleri olan hiç durmayan bir öğrencim var, gecelerde müdür yardımcısı bana "Anne babası boşanmış mi onun "diye sordu.Boyle birkaç örnek sayarım.Bosanmis aile çocuklarında etiket var neyazikki
Satın meslektaşım benim sınıfında 2 kızımın annesi bırakıp gitmiş.1 oğlumun babası 6 aylıktan itibaren görmüyor aynı şehirde olmalarına rağmen.Oglum biraz çekingen ama kızları babaanneleri büyütmüş. Maaşallah onlara çok uyumlu çocuklar.olumsuz davranışlar yok onlarda.insanlarin ne dediğini önemsemezsek her şey daha iyi olur.siz yürüyün o konuşanlar arkanızda kalsin

Teşekkür ederim Ceku, o senin güzelliğin ❤️
Ben tedavilerle hamile kalmıştım. 7 ay önce kız evladım oldu. Doğumdan sonra biraz gergin günler yaşadık. Çocuk büyütmen dünyanın en zor şeyiymiş. Çok şükür toparladık. 🙏🏻 Şimdide 7 haftalık hamileyim 🙂
Sende iyisindir inşAllah. Sormana çok sevindim 😘
Çok sevindim, gerçekten kalpten sevindim. Umarım hep mutlu olursun, harika bir haber😍😍😍

Satın meslektaşım benim sınıfında 2 kızımın annesi bırakıp gitmiş.1 oğlumun babası 6 aylıktan itibaren görmüyor aynı şehirde olmalarına rağmen.Oglum biraz çekingen ama kızları babaanneleri büyütmüş. Maaşallah onlara çok uyumlu çocuklar.olumsuz davranışlar yok onlarda.insanlarin ne dediğini önemsemezsek her şey daha iyi olur.siz yürüyün o konuşanlar arkanızda kalsin
Ben de uyumsuz olduklarını düşünmüyorum ama böyle bir algının varlığı canımı sıkıyor.Benim de oğlum kısmetse benim okulumda okuyacak,öğretmeni olmasını istediğim kişi aklımda fakat açıkçası ben istesem o ister mi diye düşünmeye başladım.
NOT: Bahsettiğim öğrencimin annesi babası beraber

Merhabalar
Eşimden boşanmak üzereyim. Henüz eyleme geçmedim ama kararımı verdim. 2 yaşında bir bebeğim var ve vicdan olarak çok yıprandım. Ona haksızlık yapıyormuşum gibi hissediyorum ama evliliğin sürdürülebilecek bir yanı da kalmadı.
Süreç nasıl oluyor ? Çocuk çok etkileniyor mu ileride ne gibi sorunlar yaşar ?
Sırf çocuğum üzülmesin diye bu cehennemi yaşamayı bile düşünüyorum.
Asıl ilerde çocuğunuzun psikolojisi bozulmasın diye bu cehennemi yaşamayın.Emin olun kavgalı ailede büyüyen çocuğun psikolojisi,ayrılmış ailede büyüyen çocuğunkinden daha kötü oluyor.

Kesinlikle katılıyorum.Bizim toplumumuz Yeşilçam filmleri gibi dramatiğe bağlamayı çok sevdiği için,annesi babası ayrı çocuğun acıların çocuğu olduğunu düşünüyorlar,halbuki alakası yok.

Ben de uyumsuz olduklarını düşünmüyorum ama böyle bir algının varlığı canımı sıkıyor.Benim de oğlum kısmetse benim okulumda okuyacak,öğretmeni olmasını istediğim kişi aklımda fakat açıkçası ben istesem o ister mi diye düşünmeye başladım.
NOT: Bahsettiğim öğrencimin annesi babası beraber
Kızlarım benimle aynı okulda boşandıktan hemen sonra ikisinin öğretmeniyle de konuştum durumu.Buyuk kızımın öğretmeni "Inan kocamı bırakıp senle evlenesin var 🤣 bu kadar da vericilik olmaz demişti.Cevremdeki bütün arkadaşlarımdan destek alıyorum.Ha almasam ne olur ?Bir süre üzülürüm. Ama bu insanlar sizin için ne kadar önemli? Bu soruyu cevaplayın.Ben sırf benim çocuğuma değil genel olarak öğrencilere böyle etiketleme yapan öğretmenlerle diyalogu minimuma indiriyorum.Zorunlu haller dışında iletişime girmem.

Kızlarım benimle aynı okulda boşandıktan hemen sonra ikisinin öğretmeniyle de konuştum durumu.Buyuk kızımın öğretmeni "Inan kocamı bırakıp senle evlenesin var 🤣 bu kadar da vericilik olmaz demişti.Cevremdeki bütün arkadaşlarımdan destek alıyorum.Ha almasam ne olur ?Bir süre üzülürüm. Ama bu insanlar sizin için ne kadar önemli? Bu soruyu cevaplayın.Ben sırf benim çocuğuma değil genel olarak öğrencilere böyle etiketleme yapan öğretmenlerle diyalogu minimuma indiriyorum.Zorunlu haller dışında iletişime girmem.
Benim için önemli olup olmamaları değil,çocuğum senin sınıfında olsun mu deyince içinden uf sorunlu çocuk geliyor diye geçirirse içinden diye tedirgin olmaya başladım.Gerci oğlus okula birinci sınıftan önce gelir giderse sorunlu olmadığını görürler herhalde.
Bu etiketciler en çok bir arada olduklarım malesef.Bosanma davami öğrenince azalttilar neyseki

• Beğen
Reactions: Cac
Benim için önemli olup olmamaları değil,çocuğum senin sınıfında olsun mu deyince içinden uf sorunlu çocuk geliyor diye geçirirse içinden diye tedirgin olmaya başladım.Gerci oğlus okula birinci sınıftan önce gelir giderse sorunlu olmadığını görürler herhalde.
Bu etiketciler en çok bir arada olduklarım malesef.Bosanma davami öğrenince azalttilar neyseki
Küçük kizim 4 yaşında bu sene okulundaki anaokuluna başladı. Bu sene de nasipse aynı şekilde ana sınıfı olarak devam edecek. Öğretmeni sınıfın en küçüğü olmasına rağmen çok uyumlu olduğunu söylüyor hep.Biz çok fazla takıyoruz insanlar ne düşünüyor diye.belki de hiç korktuğunuz gibi olmayacak. Çok takmayın simdiden

Ben de ilk başta arada iletişim kurmak istedim oğluma ara oğlum o baban dedim ya da bebeğim hasta olduğunda çağırdım falan ama baktım ki onun umrunda değil ben de bıraktım. Ben anneliğimden sorumluyum babalıktan o sorumlu dedim. Umarım ben de biraz sakinleşir olgunlaşırım. Size de mutluluklar 💕

X