Böyle bir ilişki olabilir mi? Siz olsanız ne yapardınız?

tamam böyle yazarsanız size hak veriyorum.

ama herkes afedersiniz 'hayvan' muamelesi görmüyor işyerinde. Çalışmaktan çok mutlu olan kadınlar da var.

Mutlu olanlar calissin kendi istegyle :) ben de mutluyum su anki is yerimde. Evlenince cikmayi dusunmuorum insallah. Ama karsimdaki erkek sart kosarsa maas karti filan diye olay degisirdi sanrm :)

Son kısım falso, adam sabit fikirli çok problem yaşarsın. İnsanların ne söylediğine bakma evlilik çocuk gibi konular yoruma açık değil, evlen diye baskı kuran insanlar yarın evine gelip ütünü yapmayacaklar. Bilmiyorum öğretirsen yardımcı olurum başka sen yapacaksın böyle istiyorum başka. Az yesinde hizmetçi tutsun hödük

Hemen cevaplayayim cunku ayni soruyu bende sordum. Ben senden yogun calisiyorum, eve gelince niye yemegi temizligi her seyi ben yapiyorum dedim, sen ne yapacaksin peki dedim, bende posetleri tasiyacagim dedi :)
harikaymış o zaman gerçekten evlenmenin gereksiz olduğunu düşünmekle hata etmiyorum. :)

Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle herkesin bayramını kutlarım. Bdv sürekli okuduğum bir platform, burası sayesinde çok deneyim kazandım diyebilirim, başkalarının kötü deneyimlerinden ders çıkarmayanlar kendi acı deneyimlerini yaşarlarmış, bu platform kötü olaylar karşısında dik durabilmek için çok güzel akıllar veriyor bana göre. Size benim için çok önemli bir şeyi danışmak istiyorum, böyle şeylere dışarıdan karar verilmesi çok zor biliyorum o yüzden ayrıntılı yazacağım koşullarımı, uzun olacak biraz kusura bakmayın lütfen.

32 yaşındayım, akademisyenim, hiç evlenmedim. Evlenmeyi istiyorum tabi ki ama evlenmezsem ölecekmişim tüm hayatım mahvolacak gibi bir ruh halimde yok. Nasip böyle demek ki diyip dua ediyorum hayırlısı olsun diye, işimde ilerlemeye çalışıyorum, yılda 3-4 kez yurtiçi, 1 kere de yurtdışı tatiline çıkarım, ailem de çok iyi insanlar, özet olarak evlilik dışında çok güzel bir hayatım var çok şükür.

Zaman zaman duygusal boşluğa düşsem de kötü bir evlilik yapıp hayatımı zindana çevirmektense yalnız olup mutlu olurum diye düşünüyorum. Bu zamana kadar çevre baskısını çok önemsemiyordum ama artık önemsemeyeceğim kademeyi çoktan geçtik. Hayatımdaki cogu insan bilincli veya bilinçsiz beni bu yönden vurmaya çalışıyor çünkü eleştirebilecekleri başka yönüm yok onlara göre. Çok sevdiğim lise arkadaşlarımla buluştum bugün, hepsinin çoluğu çocuğu var tabi hatta ikisi ikinci evliliklerini yapıp tekrar çocuk sahibi oldular, bana aciyor gibi konuştular, ben hayatımdam memnun olduğumu söylememe rağmen. Onlara göre çok üzgün olup sürekli ağlamalıyım, nasıl bu yaşta bekar olup mutlu olabildiğime inanmıyorlar. Bu nedenle artık kimse ile buluşmak istemiyorum, ben açmasam bile konu dönüp dolaşıp benim evlenememe geliyor, herkesin söylediği artık üzümün çöpü armudun sapı deme, önüne gelenle evlen yani.

Karşıma çok aday çıktı şimdiye kadar, hepsinin mükemmel kariyerleri vardı, doktor, mühendis, hakim vs. Ama görmeniz lazım davranışları, daha ilk buluşmada maaş kartını bana vereceksin demi demeler, ben senin kişisel ihtiyaçlarına izin vermem mi diyenler, sen şu kadar alıyorsun şöyle işletirim ben o parayı mı demeler, ne kadar tuhaf erkek varsa hepsi çıktı maalesef, durum böyle olunca bile bile lades diyemiyorum. Cevremdeki insanlar bu durumlari bilmeme ragmen beni sucluyorlar, kimler kimler cikiyor hep sen bir bahane buluyorsun, kimsenin kocasi dort dortluk degil diye.

Simdiye kadar tek iliskim oldu, o da istemeye gelecegi hafta baska bir kizla mesajlarini yakaladim, evlenmeden bunu yapan evlenince neler yapmaz dedim ayrildim. Cok isabetli bir karar vermisim uc ayda nisanlanip evlendi. Uzerinden 1.5 sene gecti, bu kadar kotu bir insan bile mutlu ben niye olamiyorum diye dusunmuyor degilim ara sira da olsa. Ama sirf o evlendi diye oylesine biri ile de evlenmek istemiyorum, ben mutlu bir evlilik yapmak istiyorum.

Cok cok uzattim buraya kadar okuyan varsa cidden cok sansliyim.

Sormak istedigim sey su, karsima gonlume gore birisi cikmiyor, yas da ciddi derecede ilerledi, karsima cikan insanlarin kusurlarini gormemelimiyim? Yeni birisi cikti karsima, eski ben olsa hic dusunmeden gorusmeyi keserdim ama saydigim sebeplerden acaba olabilir mi diyorum, arti ve eksi yonlerini yazarak size danismak istedim.

1. Ayni yastayiz, meslegi memur. Eskiden olsa kariyerler denk olsun derdim ama artik insan olsun meslegi o kadar da onemli degil diye dusunuyorum.

2. Benden az kazaniyor ama ben eskiden beri paraya cok onem veren biri degilim. Ozellikle istersen calisirsin, istemezsen ben sana bakmakla yukumluyum demesi cok hosuma gitti. Ben calismadan yapamam zaten ama karsima hep param icin gelen adamlar oldugu icin boyle demesi hosuma gitti.

3. Cok yakisikli diyemem ama eli yuzu duzgun biri

4. Korumaci biri, ilgili bir sevgili olacagini dusunuyorum ama tabi emin de degilim

5. Ben egeliyim, o dogulu. Burada bu konu hakkinda okudugum paylasimlar beni korkuttu aslinda ama onyargili olma dedim. Ama tam olarak ataerkil bir yapiya sahip. Daha yeni tanisiyoruz bana soyledigi " bir kadin kocasina hizmet etmekten gocunmamali", bende calisiyorum niye sana hizmet edeyim ne yapilacaksa beraber yapariz dedim, ben eski kafaliyim yapamam diyor. Ben bilmeme ragmen ben utu yapmayi bilmiyorum bir kadin tutariz haftada bir gelir yapar diyorum, yok olmaz sen ogrenirsin diyor, niye inat ediyorsun diyorum, cunku senin yapmani istiyorum bu onemli diyor. En cok takildigim konu bu oldu acikcasi.

Sizce bu asilabilecek bir sorun mu, gorusmeye devam etmeli miyim? Buraya kadar okuyan arkadaslar varsa cok tesekkur ederim, gorusleriniz benim icin cok onemli.
Elalemin baskısıyla içine sinmeyen bir adamla değil evlenmek görüşme bile
Ayrıca hadi diğer tüm özellikleri geçtim kadın kocasına hizmet etmekten gocunmamali lafi bastan ayağı ofsayt
maaş kartını bana ver diyen adamdan daha kötü
Kendini iki sene sonra çocuğun altını değiştirip bir yandan koştur kostur yemek hazırlarken bir yandan işi düşünürken kalk bana kahve hazırla lafını duyduğunu düşün

O istersen çalışırsin istemezsen çalışırsin lafina aldirma benim kuzenim bin çeşit söz aldi daha evlenmeden çalışmayacağına dair ne oldu yasal doğum iznini bile tamamlamadan işe döndu
Hem kocası hem kaynanasi burnundan getirdi
Kısacası lafla peynir gemisi yürümüyor

Ben evleneli 2 yıl oldu, 27 yaşındayım, kariyerim de var ve çalışmaya devam da ediyorum ama gelin görün ki bekar arkadaşlarımdan bile "e hadi çocuk yap, yeter bu kadar okul" hiç samimiyetim olmayan insanlar bile torununu gösterip "bundan bekliyoruz artık" filan diyolar. Velhasıl toplum baskısı hiç bitmez. Vizyonsuz insanlar sizi anlamaz, vizyon dediğiniz şey okumakla gelişir ama okumakla da kazanılmaz. Şunu da eklemek istiyorum, toplum olarak merak ederiz neden evlenmemiş diye ama anlık olarak sorulan merak sorularını hayatınıza mal etmeyin. İnsanlar nasıl bu kadar düşüncesizse aklına düşeni diline dolayabiliyor gerçekten anlamıyorum. Şu an görüştüğünüz kişi içinse kaçarak uzaklaşın, az yesin kendine hizmetçi tutsun, sonuçta bakış açısı bundan ibaret

Ayrıca bizim memleket kadar evlenmeyi cocuk doğurmayı başarı gören zihniyet başka yerde yok
Milyarca kadının tek bir gece uğrasmasıyla olan bir şey çocuk
İnsanı zorla kötü konusturuyorlar
Senin çalışman emeğin başarıyı elde etmek için verdiğin çabaya karşı tek gösterebildikleri şey cocuk mu
Benim bir arkadaşım da böyle beni darliyordu
Işte şöyle çocuğum böyle evliliğim insanın kucağına çocuğu olmasi hayatta en büyük başarısı sana acıyorum gibi bir sey dedi
Ben de dedim cocuk doğurmak başarıysa şu an kırmızı ışıkta 5 çocuğuyla dilenen suriyeli kadın bir ordinaryus dedim bir daha sesi çıkmadi

Sizi tebrik ediyorum görüşleriniz muhteşem.
Ben 26 yaşındayım evlendim boşandım.
Ve hersey çok mükemmel iken.
Severek aşık olarak evlenmistik kültürlerde aynıydı.
Çok çok eğitimli biriydi kendisi ama ne oldu.
Olmadı.
Öküz çıktı içinden.
İnanın bu işin kültürü falan hikaye.
İş güç de önemli değil.
Sadece hareketlerine bakarak karar verebilirsiniz.
Size değer veriyor mu yardım etmeyi sever mi.
Bu adamı Doğulu diye değil düşünce tarzından ötürü uygun bulmadim size.
Siz anlayışlı kibar yardımsever daha ileri görüşlü birini istiyorsunuz.
Ufacık bır açıklama bile bu işin olmayacağını göstermiş

Bende aynı cümleyi söylüyorum, ben iç huzuru olan mutlu bir insanım, evlilik bu mutluluğumu artırmayacaksa yapmam. Bana söylenen kimsenin evliliği mükemmel değil bazı şeylere katlanmak zorundasın, bu da katlanılabilecek bir şey mi onu düşünüyorum.

Artık takma meselesi değil, pişman olacaksın ileride yalnız kalınca diyorlar, ya pişman olursam diye korkuyorum.
ama bak doğru bazı şeylere katlanacaksın elbette ama
getiriler ve götürüler hesbı var sonuçta
snei mutlu etmiyor ve istediğin hayatı sunmuyorsa ne gerek var mesela başkasını çekmeye

Erkekler eşlerinin işi ve maaşının kendisinden düşük olmasını başta olmasa bile, eninde sonunda kompleks yapıyorlar. Ben örneğini bizzat kendim yaşadım. Ayrıca sen çalışmasan da ben sana bakarım zihniyeti de korkutucu. Ve de ütü öğrenirsin demesi. Geleneksel , kadın üzerinde tahakküm kurucu bir koca olacağını belli etmiş. Açıklamalarınıza konuşma tarzınıza baktığımda size uymadığını düşündüm. Mutsuz olacağınızı düşünüyorum .

Böyle harika bir hayat yaşayıp birden birinin kölesi durumuna gelmek sizi acayip üzecektir.
Hayatınıza, düşüncelerinize, yaşamdan aldığınız zevke hayran olmamak elde değil.
Evlenmek çok mühim bişey değil ki sevdiğin, anlaştığın biri olmadan ne işe yarar.
Doğulu-egeli sentezi çoğu zaman iyi sonuçlar vermez.
Kendinize zaman ayırın.
Kulüplere üye olun, gezi kulüplerine vs katılın.
Sizin gibi biri çıkacaktır karşınıza...

insanlar bu konu yüzünden bana acıyorlar ablam dahi güzelsin ama çok seçicisin bir gün çok tipsiz biriyle evlenicen kimseyi begenmiyorsun diyor artık boşverdim sevdiğim yada sevebilecegim insanlar bana bakmıyor karşıma hiç hissetmiyecegim insanlar çıkıyor bu o diyecegim biri çıkmıyor hep itici geliyor karşıma çıkanlar bu yüzden hiç sanmıyorum artık evlenebilecegimi tamamen kader kısmet bu olay olacagı varsa olur bence. herkes evlenicek diye bişey yok toplum bunu anlamıyor yadırgıyorlar acıyorlar bunu çok yaşıyoruz malesef

Ayrıca bizim memleket kadar evlenmeyi cocuk doğurmayı başarı gören zihniyet başka yerde yok
Milyarca kadının tek bir gece uğrasmasıyla olan bir şey çocuk
İnsanı zorla kötü konusturuyorlar
Senin çalışman emeğin başarıyı elde etmek için verdiğin çabaya karşı tek gösterebildikleri şey cocuk mu
Benim bir arkadaşım da böyle beni darliyordu
Işte şöyle çocuğum böyle evliliğim insanın kucağına çocuğu olmasi hayatta en büyük başarısı sana acıyorum gibi bir sey dedi
Ben de dedim cocuk doğurmak başarıysa şu an kırmızı ışıkta 5 çocuğuyla dilenen suriyeli kadın bir ordinaryus dedim bir daha sesi çıkmadi
rezil bir zihniyet.
insan kendi öz ailesini bile bu saçma sapan zihniyet sayesinde daha iyi tanıyor. kuzenim evlenecek, 22 yaşında. sağlık sektöründe çalışacak henüz yeni mezun.evleniyor polisin biriyle. ne zaman babamla konusu açılsa resmen kızın evleniyor olmasını, çocuğun polis olmasını falan bana güzelliyor alttan alttan. dün hele, iyice emin oldum. insanlar ne kadar saçma sapan şeylere tav oluyorlar, özeniyorlar gerçekten anlamıyorum. neymiş çocuk polismiş, şimdi doğudaymış ama 1 sene sonra batıya gelecekmiş, bunlar ev bark da alırmış, iyi yaşarlarmış çocuğun maaşı bilmem ne kadarmış da falan filan. e iyi mi yapıyor şimdi dedim daha 22 yaşında evleniyor... zaten tanıyormuş ilkokuldan beri neden beklesin falan dedi. bilmiyorum bence çok genç ama Allah mesut etsin tabi dedim. bana demez mi 26-27 yaşında mı evlensin, yok o yaşta evlenmek iyi değilmiş de bilmem ne. ki ben 24 yaşındayım, evlenmeye fikir olarak bile sıcak bakan bir insan değilim zaten hayatımda birisi de yok. olması için çabalamıyorum ve açıkçası şu an gayet mutluyum ama babamla hiç konuşmayız böyle şeyleri. ne varmış o yaşta dedim? önemli olan evlenmek değil evliliği sürdürebilmek. evlenip boşanmaktansa geç evlenmek, mutsuz olmaktansa geç evlenmek ya da evlenmemek daha iyi dedim. annemle babam da ayrı bu arada hatta babam 2. evliliğini de sürdüremedi boşandı :KK70: ironiye bakar mısınız... önemli olan evliliği devam ettirebilmek, dedim. biz evlendik de ne oldu dedi sonra. evet aynen onu demeye çalışıyorum dedim. daha saçma bi ton şey söyledi ama onu dinleyecek kadar boş bir insan değilim allahtan. nedir yani şimdi 22 yaşında ya da 20 yaşında evlendin, hemen çocuk yaptın, gençliğin nasıl geçti anlamadın ama neymiş evlisin. başında kocan var, evet çok büyük bir ihtiyaç cidden. babamın ettiği lafların arasında kadını çalıştırmayacaksın, çalışınca havalanıyorlar gibi birşey de vardı. evet işte siz busunuz, siz erkekler böylesiniz diye insanlar evlenmiyorlar haklı olarak dedim en sonunda.

Sen akademik kariyer yapıyorsun tez dönemleri, seminerler, sempozyumlar derken koşturmalı bir hayatın var ve daha da yoğunlaşarak devam edecek.

Seni anlayacak birisi lazım.

Maaşı, kariyeri değil.

Akşam beşte eve geldiğinde yemek isteyecek yada sen niye 2.öğretim dersine giriyorsun diyen birisi seni mutlu edemez.

Evlenme için evlenilmeyeceğini zaten kendin diyorsun.

O gittiğin tatiller vs.. Seni rahatlatan şeyler..

Seni bunlatacak bir evlilikten uzak dur elbetteki...

Ayrıca ege ve Doğu açısından yemek kültürü bile çok farklı evliliklerde bu bile yıpratıcı oluyor.
Sen sebze severken o etsiz baharatsız yemek istemeyecek gibi..

Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle herkesin bayramını kutlarım. Bdv sürekli okuduğum bir platform, burası sayesinde çok deneyim kazandım diyebilirim, başkalarının kötü deneyimlerinden ders çıkarmayanlar kendi acı deneyimlerini yaşarlarmış, bu platform kötü olaylar karşısında dik durabilmek için çok güzel akıllar veriyor bana göre. Size benim için çok önemli bir şeyi danışmak istiyorum, böyle şeylere dışarıdan karar verilmesi çok zor biliyorum o yüzden ayrıntılı yazacağım koşullarımı, uzun olacak biraz kusura bakmayın lütfen.

32 yaşındayım, akademisyenim, hiç evlenmedim. Evlenmeyi istiyorum tabi ki ama evlenmezsem ölecekmişim tüm hayatım mahvolacak gibi bir ruh halimde yok. Nasip böyle demek ki diyip dua ediyorum hayırlısı olsun diye, işimde ilerlemeye çalışıyorum, yılda 3-4 kez yurtiçi, 1 kere de yurtdışı tatiline çıkarım, ailem de çok iyi insanlar, özet olarak evlilik dışında çok güzel bir hayatım var çok şükür.

Zaman zaman duygusal boşluğa düşsem de kötü bir evlilik yapıp hayatımı zindana çevirmektense yalnız olup mutlu olurum diye düşünüyorum. Bu zamana kadar çevre baskısını çok önemsemiyordum ama artık önemsemeyeceğim kademeyi çoktan geçtik. Hayatımdaki cogu insan bilincli veya bilinçsiz beni bu yönden vurmaya çalışıyor çünkü eleştirebilecekleri başka yönüm yok onlara göre. Çok sevdiğim lise arkadaşlarımla buluştum bugün, hepsinin çoluğu çocuğu var tabi hatta ikisi ikinci evliliklerini yapıp tekrar çocuk sahibi oldular, bana aciyor gibi konuştular, ben hayatımdam memnun olduğumu söylememe rağmen. Onlara göre çok üzgün olup sürekli ağlamalıyım, nasıl bu yaşta bekar olup mutlu olabildiğime inanmıyorlar. Bu nedenle artık kimse ile buluşmak istemiyorum, ben açmasam bile konu dönüp dolaşıp benim evlenememe geliyor, herkesin söylediği artık üzümün çöpü armudun sapı deme, önüne gelenle evlen yani.

Karşıma çok aday çıktı şimdiye kadar, hepsinin mükemmel kariyerleri vardı, doktor, mühendis, hakim vs. Ama görmeniz lazım davranışları, daha ilk buluşmada maaş kartını bana vereceksin demi demeler, ben senin kişisel ihtiyaçlarına izin vermem mi diyenler, sen şu kadar alıyorsun şöyle işletirim ben o parayı mı demeler, ne kadar tuhaf erkek varsa hepsi çıktı maalesef, durum böyle olunca bile bile lades diyemiyorum. Cevremdeki insanlar bu durumlari bilmeme ragmen beni sucluyorlar, kimler kimler cikiyor hep sen bir bahane buluyorsun, kimsenin kocasi dort dortluk degil diye.

Simdiye kadar tek iliskim oldu, o da istemeye gelecegi hafta baska bir kizla mesajlarini yakaladim, evlenmeden bunu yapan evlenince neler yapmaz dedim ayrildim. Cok isabetli bir karar vermisim uc ayda nisanlanip evlendi. Uzerinden 1.5 sene gecti, bu kadar kotu bir insan bile mutlu ben niye olamiyorum diye dusunmuyor degilim ara sira da olsa. Ama sirf o evlendi diye oylesine biri ile de evlenmek istemiyorum, ben mutlu bir evlilik yapmak istiyorum.

Cok cok uzattim buraya kadar okuyan varsa cidden cok sansliyim.

Sormak istedigim sey su, karsima gonlume gore birisi cikmiyor, yas da ciddi derecede ilerledi, karsima cikan insanlarin kusurlarini gormemelimiyim? Yeni birisi cikti karsima, eski ben olsa hic dusunmeden gorusmeyi keserdim ama saydigim sebeplerden acaba olabilir mi diyorum, arti ve eksi yonlerini yazarak size danismak istedim.

1. Ayni yastayiz, meslegi memur. Eskiden olsa kariyerler denk olsun derdim ama artik insan olsun meslegi o kadar da onemli degil diye dusunuyorum.

2. Benden az kazaniyor ama ben eskiden beri paraya cok onem veren biri degilim. Ozellikle istersen calisirsin, istemezsen ben sana bakmakla yukumluyum demesi cok hosuma gitti. Ben calismadan yapamam zaten ama karsima hep param icin gelen adamlar oldugu icin boyle demesi hosuma gitti.

3. Cok yakisikli diyemem ama eli yuzu duzgun biri

4. Korumaci biri, ilgili bir sevgili olacagini dusunuyorum ama tabi emin de degilim

5. Ben egeliyim, o dogulu. Burada bu konu hakkinda okudugum paylasimlar beni korkuttu aslinda ama onyargili olma dedim. Ama tam olarak ataerkil bir yapiya sahip. Daha yeni tanisiyoruz bana soyledigi " bir kadin kocasina hizmet etmekten gocunmamali", bende calisiyorum niye sana hizmet edeyim ne yapilacaksa beraber yapariz dedim, ben eski kafaliyim yapamam diyor. Ben bilmeme ragmen ben utu yapmayi bilmiyorum bir kadin tutariz haftada bir gelir yapar diyorum, yok olmaz sen ogrenirsin diyor, niye inat ediyorsun diyorum, cunku senin yapmani istiyorum bu onemli diyor. En cok takildigim konu bu oldu acikcasi.

Sizce bu asilabilecek bir sorun mu, gorusmeye devam etmeli miyim? Buraya kadar okuyan arkadaslar varsa cok tesekkur ederim, gorusleriniz benim icin cok onemli.

Aynı dertlerden muzdaribiz.Bence bu çocukla olmaz ütüyü bile kendi öyle istiyormus sen yapacakmışsın.İleride herşeye karışır bu.Bir de aileye çok düşkün oluyorlar annesinin bir sözüne bırakır bu seni.Başka adayları değerlendir derim.

Kriterlerin icin su zamana gelmisin neden simdi onlardan vazgecesin. Evlilik tabiki guzel bisey fakat arkadaslarinin dedigini yaparsan (armudun sapi uzumun copu deme diye) iyi bi evliligin olmaz. Bu bahsettiginiz kisi neden utuye takilmis anlamis degilim bu kadar kesin konusmasi olmamis. Evlilik bu degil boyle bisey degil. Acikcasi disaridan bakan 3.goz olarak soyluyorum pek birbirinize uygun degilsiniz. Allah gonlunuze gore versin insallah:)

Bence kendinizi şanssız olarak görmeyin , ben de bu tür tanışmalar yaşadım ama inanın ilk buluşmada düşüncesini rengini belli etmemesi belli etmesinden çok daha kötü.Ben de birisiyle tanışmıştım bu şekilde o zamanlar çok da iyi yemek yapamıyordum arkadaşlığımız ilerledikçe bunu söylediğimde "Sen kimsenin aşçısı değilsin , ben yemek yapmayı biliyorum." diye atıp tuttu.Sonraları ise sen daha doğru düzgün yemek yapamıyorsun şeklinde laf vurmalara maruz kaldım.En azından sizinkiler direkt belli etmişler kendilerini.Ama gerçekten de ilk görüşmede maaş kartı muhabbeti çok can sıkıcı olsa gerek.

Ayrıca ben de sizin yaşadığınız türden baskılara çokça maruz kaldım.Yazdığınızdan yola çıkarak sizin gibi bir hayatım olduğunu tahmin ediyorum.Her evli insan için söylemiyorum ama bana mutlaka evlen , yaşın geçiyor şeklinde baskı yapan sözde arkadaşların çoğu evliliğinde çok mutsuzdu.Yani evliliklerinde duygusal şiddet , ekonomik şiddet gibi bir çok şeye bizzat şahit oldum.Ama ne hikmetse evliliği kötü gidenler sürekli evlen baskısı yapıyor bekarlara.Bence kendi kötü giden evliliğini saklayabilmek için millete evlenmeyi tavsiye ediyor.Hani hayatı aslında çok kötü ama evlenmeyi tavsiye edince herkes hayatını güzel zannedicek diye düşünüyo olabilir.Aklı başında , eşleri tarafından değeri bilinen arkadaşlarımsa hayatının tadını çıkar , elbet biri olur diyorlar.

Düşünsenize biri ile tanışıyor ve evlilik niyetinde olduğunuzu saklamıyorsunuz, konuşacağınız şey evin ütüsü mü olur?

Çok yorum yazdım farkındayım ama sırf bu konuya yazabilmek için üye oldum desem yeridir. :) Ben de sizin anlattıklarınızı nerdeyse birebir yaşıyorum , armudun sapı üzümün çöpü deme lafını o kadar çok duydum ki sen çok seçicisin cümlesi de devamında gelir.Ama bu son görüştüğünüz kişiyle olmaz gibi.Kadını hayat arkadaşı olarak gören biri değil belli ki.Sen çalışmasan da olur demesi de bence tamamen göz boyama.İşi bırakıp ondan para istediğinizi düşünebiliyor musunuz mesela? Ayrıca ütü , yemek , ev işi diye eşini yoran erkeklerin eşleri erkenden çöküyor.Teyzelerimde halalarımda annemin arkadaşlarında gözlemlediğim hep bu.

X