* Bozuk kalp pili *

sey icin sormustum, mesela benim babam beyin pili takiyor ama bunun oncesinde gerekli kontrolleri o yapmiyor. asistanlari var onlar yapiyor, sonrasinda bir sorun olsa yine babamla cozmuyorlar cunku ameliyatin yapilisi haric hicbir seyle ilgilenemiyor. yani boyle bir durum varsa doktordan degil direkt hastaneden sikayetci olun, bu buyuk bir sorumluluk ve bunu boyle yapmamalari gerekirdi.

ben benzer cok olay duydum ve gordum, bence ilk once hastaneye sikayette bulunmakta, daha sonra da kontrolu kimin sagladigini ogrenmekte fayda var. doktor icin de ayrica bastan savma hareket ettigi icin sikayette bulunabilirsin. cok uzuldum gercekten, tekrar cok gecmis olsun. yapabilecegim bir sey olursa her zaman yazabilirsin. ❤️

canımsın ❤️ Çok sağol .
Açıkçası bu dava olayı benim için 2. Planda . Öncelik annemin şu anda ne olacağı ? Pili dışardan makina ile mi kapatacaklar yoksa çıkarıp yenisini mi takacaklar o bile belli değil çünkü herşey risk. Artıları eksileri değerlendirip karar verecek doktorları.
Dua etmekten başka hiç birşey gelmiyor elimden.
ben yine kendi kendime doktora hastaneye söverken bir hırsla yazdım buraya fikir almak için. Aslında bedenen de , ruhen de , psikolojik olarakta dava- şikayet gücüne sahip değilim 😥

Bahsettiğiniz şey kalp pili değilde, yapay kalp cihazı olabilir mi? Şu çantalı olanlardan. Kalp pilinin otebilmesini anlayamadım. Dışarıyla bağlantısı yok ki onun, ayrıca hastaneden çıkarırken de doktordan bağımsız, pil ya da cihazin kendi kontrolünü yapan görevlisi gelir onay verirse çıkılır. Yoksa hastaneden çıkartılamaz kimse. Çok ilginç bir olay olmuş... Cihazda daha farklı durumlar olabiliyor ötme gibi..
Allah şifa versin. İnsallah iyi olur bir an önce anneniz.

Bahsettiğiniz şey kalp pili değilde, yapay kalp cihazı olabilir mi? Şu çantalı olanlardan. Kalp pilinin otebilmesini anlayamadım. Dışarıyla bağlantısı yok ki onun, ayrıca hastaneden çıkarırken de doktordan bağımsız, pil ya da cihazin kendi kontrolünü yapan görevlisi gelir onay verirse çıkılır. Yoksa hastaneden çıkartılamaz kimse. Çok ilginç bir olay olmuş... Cihazda daha farklı durumlar olabiliyor ötme gibi..
Allah şifa versin. İnsallah iyi olur bir an önce anneniz.
Yok hayır kalp pili. Nasıl çıktı ne oldu bilmiyorum 🤷🏻‍♀️ çünkü ben yoktum yanında maalesef.
Kontrol ettiler -etmediler ne desem yanlış :/ bildiğim tek şey , takıldıktan 1 hafta sonra ötmeye başladığı :KK43:

Bu linke bir tıklayıp , Kırmızı yazı ile ‘ton für die defekte Sonde‘ tıklayın . Tam olarak bu ses .

Yok hayır kalp pili. Nasıl çıktı ne oldu bilmiyorum 🤷🏻‍♀️ çünkü ben yoktum yanında maalesef.
Kontrol ettiler -etmediler ne desem yanlış :/ bildiğim tek şey , takıldıktan 1 hafta sonra ötmeye başladığı :KK43:

Bu linke bir tıklayıp , Kırmızı yazı ile ‘ton für die defekte Sonde‘ tıklayın . Tam olarak bu ses .

Ay çok şaşkınım.. benim babamda kalp pili kullandı. Hatta hastaneden çıkmadan önce bakıldı ki bağlantı kablolarının biri yerinde değil tekrar o cep kısmı açılıp yapıldı. Çok şükür ameliyat gerektirecek kadar zorlu bir iş değil ama yine de insanın çok canı sıkılıyor haklısınız. İnşallah sağlıkla sihhatle atlatır anneniz.. bizim EF si çok düştü babamın, kalp pili de daha kötü yaptı sanki mevcut durumu. Bilseydik EF si daha da düşmeden yapay kalp cihazına gecerdik. Ama malesef kalp yetmezliği çoklu organ yetmezliği ne döndü ve 3 ay önce 55 yaşındaki babamı kaybettik :KK43: inşallah sizler daha uzun yıllar annenize birlikte bir ömür yasarsiniz

Ay çok şaşkınım.. benim babamda kalp pili kullandı. Hatta hastaneden çıkmadan önce bakıldı ki bağlantı kablolarının biri yerinde değil tekrar o cep kısmı açılıp yapıldı. Çok şükür ameliyat gerektirecek kadar zorlu bir iş değil ama yine de insanın çok canı sıkılıyor haklısınız. İnşallah sağlıkla sihhatle atlatır anneniz.. bizim EF si çok düştü babamın, kalp pili de daha kötü yaptı sanki mevcut durumu. Bilseydik EF si daha da düşmeden yapay kalp cihazına gecerdik. Ama malesef kalp yetmezliği çoklu organ yetmezliği ne döndü ve 3 ay önce 55 yaşındaki babamı kaybettik :KK43: inşallah sizler daha uzun yıllar annenize birlikte bir ömür yasarsiniz
Başınız sağolsun çok genç :KK43: ben de babamı 11 sene önce 54 yaşında kalp krizinden kaybettim :KK43:
Şimdi anneciğim bu durumda.
Ben de kalp yetmezliğine bağlı çoklu organ yetmezliğinden çok korkuyorum :KK43: çünkü zaten böbrek ve ciğer %40’larda . EF %35 buna da şükür diyoruz. Allah herkesin bizim de yardımcımız olsun ne diyeyim 😢

Başınız sağolsun çok genç :KK43: ben de babamı 11 sene önce 54 yaşında kalp krizinden kaybettim :KK43:
Şimdi anneciğim bu durumda.
Ben de kalp yetmezliğine bağlı çoklu organ yetmezliğinden çok korkuyorum :KK43: çünkü zaten böbrek ve ciğer %40’larda . EF %35 buna da şükür diyoruz. Allah herkesin bizim de yardımcımız olsun ne diyeyim 😢
Size tavsiyem nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama kalp yetmezliği birimleri var büyük devlet hastanelerinde. Biz (ki kardeşim doktor olmasına rağmen) bu birimden çok geç haberdar olduk. Hem nakil hem de cihaz takılması işlemlerine orası bakıyor. Öyle bir yerde takipli olun. Özel hastanelere güvenmeyin.

Size tavsiyem nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama kalp yetmezliği birimleri var büyük devlet hastanelerinde. Biz (ki kardeşim doktor olmasına rağmen) bu birimden çok geç haberdar olduk. Hem nakil hem de cihaz takılması işlemlerine orası bakıyor. Öyle bir yerde takipli olun. Özel hastanelere güvenmeyin.
Annem artık Türkiye’de yaşamıyor. Almanya -Berlindeyiz. Burda özel kalp üzerine hastaneye gidiyoruz. Yorumlarınız ve fikirleriniz için çok teşekkür ederim ❤️

Tavsiye gibi değil ama ödem ve kalp diyince buruldum 😔 7 ay önce babamı kalp durmasindan kaybettik. Ilk kalp krizi gecirdi hastaneye gittik anjiyo olduk4 damar tikali uzun suredir de vucuda sinyal veriyormus babam hic hastayim demedi calisti o sekilde baypass oldu kalbin etrafindan 2 litre sivi cikarttik demislerdi. Odem de vardı Her sey iyi giderken taburcu oldugu 6. Gun evde kalbi durdu 58 yaşında 😔 insallah biran önce sağsalim halledersiniz bu sorunu Allah size sevdiklerine bağışlasın. Kesinlikle peşini birakmayin bu olayin insan hayatı bu kadar ucuz degil defalarca kontrol edilmeliydi o cihaz ilk gunden bu yana bozuk sinyali veriyormus nerdeyse. Siz hakkinizi ararsaniz belki bu konuda dikkatli davranirlar bundan sonra çok geçmiş olsun🙏

Bilgilendirme :

annem yarın sabah ameliyat olacak. Kalp pili bozuk değil, olması gereken yer yanlışmış. Yani doktor hatası. Doğru şekilde takılmadığı için 1 sene boyunca çalışmayan bir alet ile dolaşmış annem:KK43:
bu mesajımı okuyanlar yarın annemin ameliyatı için de dua eder misiniz ? Pandemiden dolayı göremiyoruz, çok üzülüyorum 😔 Allah tüm hastalara, beni anneme de şifa versin, yardımcı olsun. 🙏🏻❤️

Bilgilendirme :

annem yarın sabah ameliyat olacak. Kalp pili bozuk değil, olması gereken yer yanlışmış. Yani doktor hatası. Doğru şekilde takılmadığı için 1 sene boyunca çalışmayan bir alet ile dolaşmış annem:KK43:
bu mesajımı okuyanlar yarın annemin ameliyatı için de dua eder misiniz ? Pandemiden dolayı göremiyoruz, çok üzülüyorum 😔 Allah tüm hastalara, beni anneme de şifa versin, yardımcı olsun. 🙏🏻❤️
Çok üzüldüm ya işte şimdi sağlam bir dava açmalısınız
Çok geçmiş olsun hemen iyileşir umarım

Çok geçmiş olsun. Ben açıkçası hiç bir doktorun bile isteye bozuk pil takacağını düşünmüyorum. Pil sonradan bozulmuş olabilir mi? Türkiye deyken hiç pil kontrolü yapıldı mı

Çok geçmiş olsun. Ben açıkçası hiç bir doktorun bile isteye bozuk pil takacağını düşünmüyorum. Pil sonradan bozulmuş olabilir mi? Türkiye deyken hiç pil kontrolü yapıldı mı
Pil bozuk değil.
Pil olması gereken yerde değil yanlış yerde takılı.

Annem şu anda ameliyatta .

Doktor bile isteye yapmamıştır doğrudur ama %100 doktor hatası yüzünden hastanede ve pandemiden dolayı onun yanında olamıyoruz 😔

Pil bozuk değil.
Pil olması gereken yerde değil yanlış yerde takılı.

Annem şu anda ameliyatta .

Doktor bile isteye yapmamıştır doğrudur ama %100 doktor hatası yüzünden hastanede ve pandemiden dolayı onun yanında olamıyoruz 😔
Çok geçmiş olsun . Allah şifa versin.

Çok şükür çıktı. Daha doğrusu çıkmış. Hastaneye giriş yasak bu lanet pandemi yüzünden. Uyuyormuş.
Ters birşey olmamış çok şükür 🧿
ama detay bilmiyoruz, doktor bizi arayacak. Soran, dua eden herkese teşekkür ederim. Allah hepinizden razı olsun ❤️

X