Saç Kesim Şekilleri Bozulan Bukleler

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
ben kullanmıştım bu yeşili güzeldi saclarım kvırcıkkekn sürüp cıkıyordum..ben bu avonun kırmızsını almayı düşünüyordum acaba onu kullanan var mı?

bende yeni birşey denedim bu sitede reyhan diye bir arkadaşımızın paylaşımıyla gliserin , bebe yağı ve suyu denedim o kabaran elektriklenen ve sert , jöle -biryantin-köpük dahil sert olan saçlarım şimdi hem doğal duruyor hemde görüntüden çok ellerin hep saçlarında olsun istiyorsun yumuşacık ve hareketli bukleler denemenizi tavsiye ederim çok az kullandığım halde bu sonucu aldım şöyle uyguladım yazayım sizede ...
yıkadım saçlarımı kremlerdim falan sonra kuruttum havluyla az nemi ıslaklık hala var sonra bebe yağını çok az elime döktüm ve elime yaydım sudan geçirdim ellerimi ve saçlarıma sürdüm 2-3 kere falan sonra eğdim başımı yine aynı işlem ,
biraz kabardı elektrikleri sonra aynı işlemi gliserinle yaptım saçıma gliserini sürdüğüm an yatıştı saçlarım ve öyle kurumaya bıraktım çok azla güzel sonuç aldım ama yapabilmek önemli olan ben becerememiştim çok yağlı kötü olmuştu ilkte sonra ise harika saçımın önüne fazla sürmüşüm onuda sudan geçirdim sonra düzeldi 2 gün geçmesine rağmen hala ilk kurduğu gibi deneyin kızlar...

gliserin mi hiç duymadım saca sürüldüğünüü hımm nerden buluyosun merak ettim

eczanelerde var denemeni tavsiye ediyorum bende işe yaradı inşallah sizdede yarar . saf gliserin al ve kesinlikle saçların ıslakken sür kuruyken sürdüğünde çok kötü yapıyor nemini alıyor. ıslakken sürdün mü nemini içine hapsediyor kırılmasını önlüyor tavsiye ederim...

kızlar benim de saçım iri bukleli.saçımı her gören perma mı yaptırıyosun diye soruyo :)) döküldükleri için saçımı kestirdim arkalara kat attırdım aynı özgürün saçına benziyo kaydirigubbakcemile2 gelelim asıl mevzuya :) kızlar yeni bi kür uygulamaya başladım hem buklelerim daha da belirginleşti hem de daha sağlıklılar size de öneririm.Şampuanınızın içine 1'er ampul Bepanten,Bemiks,Evigen,1'er kapak Çam terebentin,Hint yağı ve sarmısak yağı koyup karıştırın haftada 3 gün kullanmadan önce çalkalayarak kullanın.Saçınızı yıkadıktan sonra havlu ile sarın 5-10 dk bekletin.Saçınızı açtıktan sonra tarayın ve PANTENE MÜKEMMEL BUKLELER durulanmayan şekillendirici koruyucu krem kullanın o kadar güzel oluyo ki anlatamam ben çok memnunum.Yalnız ufak bi ayrıntı ben saçımı bir daha yıkayacağım zamana kadar taramıyorum.Tararsam elektriklenip şekilleri bozuluyo.Sabah kalktınız saç bozulmuş arzunuza kalmış isterseniz parmaklarınıza biraz pantene şekillendirici sürüp saçınızı parmağınıza dolayarak buklelerinize tekrar şekil verebilirsiniz yada kremi ellerinize dağıtarak vigo gibi friksiyon yapabilirsiniz.. hihoyyyt

Son düzenleme:
benim de saçlarım kıvırcık ve hatta geçen seneye kadar bakım makım pek umursamadığımdan tülerik bir kıvırcıktı kuaföre fön parası vererek geçti yıllarım.saçımın neden düz olmadığını,kıvırcık saçtan nefret ettiğimi düşündüm hep.neyse artık saçlarımla barıştım ve iyi ki kıvırcıkmışım diyorum çünkü onların buklelerini belirginleştirdim.bunu da sadece köpük yardımıyla yaptım.yumuşak styling köpüklerden alın hem doğal duruyor hem de yumuşacık kalıyor.ben saçlarımın perçem kısmını düzleştiriyor, arka kısmını da yıkadıktan sonra havlu ile ıslaklığını alıp öylece kendi haline kurumaya bırakıyorum,sabah kalktığımda kıvırcıklarım oluşmuş oluyor ve köpüğü elimle vigolar gibi sürüyorum.sonra da makinayla vigoluyorum çok da hoş oluyor. (benim ön kısımda kıvırcık olmama sorunu var ne tam düzler ne kıvırcıklar) bebe yağını denicem bunun için

bu arada ziraatci90 sizin yazdığınız karışım saç uzatma tekniklerine giriyor sanki, Pantene Mükemmel Bukleler de ilgimi çekti denemek gerek..tşk..

eczanelerde var denemeni tavsiye ediyorum bende işe yaradı inşallah sizdede yarar . saf gliserin al ve kesinlikle saçların ıslakken sür kuruyken sürdüğünde çok kötü yapıyor nemini alıyor. ıslakken sürdün mü nemini içine hapsediyor kırılmasını önlüyor tavsiye ederim...

bende çok merak ettim gliserini şimdi ama kuruyken nası kötü yapıyoda ıslakken bukadar iyi olabilio anlamadım:) peki iyi geliyomu saça bakım gibi falan bişelerini düzeltiyomu saçın yoksa sadece neminimi koruyo cnm

kızlar bn yıllarca düz saclarımı kıvırcık yapmak için uğraşmış biriyim..şu anda saclarım o kadr kıvırcık ki gören permalı sanıor :)) tabi önceleri bu böle diildi , ilk kıvırcıklastıgı dönemlerde cok ugrastım ama sürekli elektiriklenip kabarıodu ve düzleşmesi için yeniden dualar etmeye farklı teknikler kullanmaya basladım ama nafile ..baktım olmucak artık kıvırcık olarak devam edeceğim bunun caresine bakmam gerektiğini düşünüdm...jöle, elidor 7/24 , pantene mükemmel bukleler durulanmayan krem, avon durulanmayan krem olmuyordu ne yapsam saclar kabarık ve garip dalgalı idi, son olarak bi arkadasımın tavsiyesine uyarak taft ultra güçlü sac köpüğünü aldımm o gunden sonra yaklasık bi hafta kullandım ve olanlara bn bile inanamadım..saclarımın buklelerine insanlar imrennerek bakıordu ve kesinlikle elektirklenme sorunu yasamıyordumm :KK1: o gunden beri taft benm vazgeç,ilmezim oldu...herkese tavsiye ediyorum biras sabır edip bi süre kullanın gelişmeleri görceksiniz...duştan cıkarken havlu sardıktan sonra havluyu cıkarıyorum...herhangi bi kurulama işlemi yapmadan köpüğü saclarıma vigo gbi yediriyorum daha sonra da vigo ile iice kurutuorm :KK1: sonuç mukemmel :KK66:

bi arkadaşım bahsetmişti: arkadaşı önemli olan doğru yıkamak demiş onun bukleleri cok güzel diyordu.. acaba bilen varmı doğru yıkamak nedir?:97:

doğru demiş bazen çok hoş olurken bazen olmuyo hiç duştan sonra...

ay kesinlikle buna ben de katılıyorum yaa nasıl yıkayacağız ki peki ben geçen gün bir yıkadımm kıvr kıvır oldu dün ise sonuç o zamankinden daha kötüydü bir tutarılığı yok yani

kızlar bn yıllarca düz saclarımı kıvırcık yapmak için uğraşmış biriyim..şu anda saclarım o kadr kıvırcık ki gören permalı sanıor :)) tabi önceleri bu böle diildi , ilk kıvırcıklastıgı dönemlerde cok ugrastım ama sürekli elektiriklenip kabarıodu ve düzleşmesi için yeniden dualar etmeye farklı teknikler kullanmaya basladım ama nafile ..baktım olmucak artık kıvırcık olarak devam edeceğim bunun caresine bakmam gerektiğini düşünüdm...jöle, elidor 7/24 , pantene mükemmel bukleler durulanmayan krem, avon durulanmayan krem olmuyordu ne yapsam saclar kabarık ve garip dalgalı idi, son olarak bi arkadasımın tavsiyesine uyarak taft ultra güçlü sac köpüğünü aldımm o gunden sonra yaklasık bi hafta kullandım ve olanlara bn bile inanamadım..saclarımın buklelerine insanlar imrennerek bakıordu ve kesinlikle elektirklenme sorunu yasamıyordumm :KK1: o gunden beri taft benm vazgeç,ilmezim oldu...herkese tavsiye ediyorum biras sabır edip bi süre kullanın gelişmeleri görceksiniz...duştan cıkarken havlu sardıktan sonra havluyu cıkarıyorum...herhangi bi kurulama işlemi yapmadan köpüğü saclarıma vigo gbi yediriyorum daha sonra da vigo ile iice kurutuorm :KK1: sonuç mukemmel :KK66:

bu da etki etmiyo bana.. :KK5:

Merhaba kızlar
Benim kıvırcık saclarım doğal ve Asır'ı kıvırcık.onceleri bende her ürünü denedim,pahalı ucuz demedim aldım,hole sprey,krem,köpük ne varsa artık...ve en sonunda mükemmel bir çözüm buldum.birincisi sacınıza uygun sampuan ve krem kullanın,yine sacınızın tipine uygun mutlaka maske kullanın haftada iki kez ( ben uç kez kullanıyorum)...sacınızı kesinlikle çok sıcak suyla yıkamayın,suyun ılık olması gerekiyor.yani vücudunuz usuyebilir ilk basta ama zamanla alisirsiniz.bende öyle oldu.
Ve kıvırcık saclilar nasıl yapıyor bilmiyorum ama ben kremlerinde yaratdım banyodayken,ama sonradan öğrendim banyodayken tarakla taramak cokta iyi değilmiş.ılık suyun etkisiyle genişleten ve rahatlayan kıl köklerinden dolayı dökülme daha çok oluyormuş.o yüzden ben krem yada maske sürdüğümde parmaklarımız tarıyorum sacımı.
Kivirciklara gelince haçlınız kurulaymış saca " john frieda serum" sürüyorum.iyice yedirip ellerimiz yukarı doğru buklleleri dolgunlastirdiktan sonra Vigo ile kurutuyorum.uç gün bile yatsam kalksam bozulmuyor tüy tüy olmuyor.birde ben çok kabarık seviyorum ertesi gün hiç uğraşmadan hafif kabartip sprey sıkıyorum gün boyu hiç bozulmuyor.
Hepinize tavsiye ederim,umarım memnun kalırsınız.:))

X