Saç Kesim Şekilleri Bozulan Bukleler

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
Merhaba kizlar,
Benim kıvırcık saclarım doğal ve çok kıvırcık.onceleri bende her ürünü denedim,pahalı ucuz demedim aldım,jole, sprey,krem,köpük ne varsa artık...ve en sonunda mükemmel bir çözüm buldum.birincisi sacınıza uygun sampuan ve krem kullanın,yine sacınızın tipine uygun mutlaka maske kullanın haftada iki kez ( ben uç kez kullanıyorum)...sacınızı kesinlikle çok sıcak suyla yıkamayın,suyun ılık olması gerekiyor.yani vücudunuz usuyebilir ilk basta ama zamanla alisirsiniz.bende öyle oldu.

Ve kıvırcık saclilar nasıl yapıyor bilmiyorum ama ben kremleyince tarıyordum banyodayken,ama sonradan öğrendim banyodayken tarakla taramak cokta iyi değilmiş.ılık suyun etkisiyle genişleyen ve rahatlayan kıl köklerinden dolayı dökülme daha çok oluyormuş.o yüzden ben krem yada maske sürdüğümde parmaklarımla tarıyorum sacımı.
Kivirciklara gelince havlu ile kurutulmus saca " john frieda serum" sürüyorum.iyice yedirip ellerimle yukarı doğru buklleleri dolgunlastirdiktan sonra Vigo ile kurutuyorum.uç gün bile yatsam kalksam bozulmuyor tüy tüy olmuyor.birde ben çok kabarık seviyorum ertesi gün hiç uğraşmadan hafif kabartip sprey sıkıyorum gün boyu hiç bozulmuyor.
Hepinize tavsiye ederim,umarım memnun kalırsınız.:))

Bir de serum bilmeyenler varsa.bunun uç çeşidi var original,Extra strength ve thermal and UV protection.ben ucundende memnun kaldım.thermal protection olan kuruturken sacın daha az zarar görmesini sağlıyor

Ve kıvırcık saclilar nasıl yapıyor bilmiyorum ama ben kremleyince tarıyordum banyodayken,ama sonradan öğrendim banyodayken tarakla taramak cokta iyi değilmiş.ılık suyun etkisiyle genişleyen ve rahatlayan kıl köklerinden dolayı dökülme daha çok oluyormuş.o yüzden ben krem yada maske sürdüğümde parmaklarımla tarıyorum sacımı.
Kivirciklara gelince havlu ile kurutulmus saca " john frieda serum" sürüyorum.iyice yedirip ellerimle yukarı doğru buklleleri dolgunlastirdiktan sonra Vigo ile kurutuyorum.uç gün bile yatsam kalksam bozulmuyor tüy tüy olmuyor.birde ben çok kabarık seviyorum ertesi gün hiç uğraşmadan hafif kabartip sprey sıkıyorum gün boyu hiç bozulmuyor.
Hepinize tavsiye ederim,umarım memnun kalırsınız.:))

kullandığınız maskeler neler? teşekkürler değerli önerileriniz için :KK69:

merhaba amancia,
ben yine john friedA nin sari saclar icin olan maskasini kullaniyorum.onun disinda bir ara loreal boyali saclar serisinden maske kullandim ondanda cok memnun kalmistim.ikisini de tavsiye ederim..umarim ise yarar:)

merhaba amancia,
ben yine john friedA nin sari saclar icin olan maskasini kullaniyorum.onun disinda bir ara loreal boyali saclar serisinden maske kullandim ondanda cok memnun kalmistim.ikisini de tavsiye ederim..umarim ise yarar:)

teşekkürlerr :)))

aynen bunun bi çözümü yok mu yaa yıkadığım gün kıvırcık saçlar ertesi gün üstleri sönük ve düzleşmiş olarak uyanıyorum benim çözümüm hiç yatmamak galba :KK53::KK53::KK53:

ah bir de çözüm bulabilsek..

:)) konuyu 2009 da açmışsınız hala bir çözüm bulamadıysanız zaten bence ne yapsak boş :))) bende muzdariplerdenim..ve bende her sabah yıkamaktan yoruldum..sıcakta zaten mutlaka topluyorum..toplayacağımdan emin olduğum halde bile yıkıyorum toplu olsa bile iğrenç görünüyo..sanki 10 gündür yıkamamışım gibi..oysaki bi gün üstüne yattık sadece.. kızımda kıcırcık çok dua ettim hamileyken düz olsun saçları diye..onca duaya rağmen çıka çıka oda kıvırcık çıktı:)

Son düzenleme:
Burda başka bir konuya da aynısını yazdım. Kuru, sert, kalın telli ve kıvırcık saçlarım var. Sorunlu yani. Live Clean'in durulanan ve durulanmayan kremini bir süredir kullanıyordum ve memnundum. Şampuanını da aldım. Argan yağlı olan serisinden. Gerçekten memnunum. Eğer böyle giderse (çünkü bazen bir süre kullandıktan sonra etkisini yitirebiliyor bazı ürünler) kullanmaya devam edeceğim. İsterseniz bir deneyin. Watsonslarda bulunuyor. Ben tavsiye edebilirim.

3 yıl öncesine kadar fön fön diye kudururken 3 yıldır saçlarımın eski haline dönmesi için uğraşıyorum.Benim de harika buklelerim vardı,ama düz saç daha rahat diye çok sık fön çektirirdim.Bir sene kahkül belasına sardım,ve o kahkuller uzayana kadar fönsüz gezmedim.Sonuç:Facia! Küt kesilen saçlar ve o zamandan beri eski formuna kavuşmayan bukleler!Üstüne bir de saçımda 8 senedir röfle var.Röflenin de saçı açtığı söyleniyor,yani bukleleri açıyormuş kıvırvık saçlılarda...? dalgalı mı kıvırcık mı iri dalgalı mı böyle ortaya karışık ne olduğu belli olmayan şekilsiz bir saç stili işte!

sakın yıkayıp çıkmayın ben yıllarca güzel görünsün diye yıkayıp çıktım en sonunda sinüzit ameliyatı olmak zorunda kaldım artık umurumda değil...

banyodan sonra 7/24 saç kremi ve bol köpükleyip kurutuyorum. saçlarım tıkır tıkır oluyor tabi:) o saçla yattığımda sabah buklelerimin açılmış ve gayet güzel olduğunu görüyorum. tabi akşamına tiftiklenmiş saçlarla geliyorum:)

arkadaşlar anladığım kadarıyla çoğu kıvırcık vigo kullanıyor. ben de aldım, internetten bir sürü video izledim aynı onlardaki gibi kullandım ama hiç de istediğim belirginlikte ve kabarıklıkta olmadı buklelerim hatta hiçbir etkisi olmadı diyebilirim:/ kuaför jöleyi az sürmüşsündür dedi ama bilmiyorum kaskatı mı yapmak gerek illa jöleyle? saçma ama benim vigo başlığım mı kötü acaba diye düşünmeye başladım, o kadar para döküp teknosadan almış olmama rağmen:KK5:

Saçım öyle bukle kıvırcık değil ama Elidor'un Bukle Belirginleştirici kremi var.Onu sürdükten sonra saçlarımı ortadan ikiye ayırmış bir şekilde yastığa uzatıp o şekilde uyuyorum ya da yana dönmüş bir şekilde yatacaksam düzelterek yatıyorum ve bozulmadan kalıyor.

herkesde aynı sorun, hangi ürünü kullanırsam kullanıyım ,kalıcı buklelere kavuşamadım,
Hemde yattıysam sabah kalkınca aslan kral gibiyim:) hepsi ayakta, bende yoruldum hergün yıkayıp şekil vermekten

X