Saç Kesim Şekilleri Bozulan Bukleler

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
Bende sizin gibi sabahları erkenden kalkıp saçlarını yıkayanlardanım. Ancak son 1 yıldır çok daha az vakit harcıyorum çünkü yöntemimi buldum :))
"Elidor Gösterişli Hacim"(Gri renk) şampuanı ile saçlarımı yıkıyorum. Kesinlikle duşta taramıyorum. Duştan çıkınca 10 dk kadar başımda havlu ile geziyorum ıslaklığı alıyor.
Daha sonra oturuyorum koltuğuma saçlarımı tarıyorum öne doğru. Taramam bitince bi sağa bi sola arkaya öne atıyorum :). Buklelerim tekrar ortaya çıkıyor.
Buklelerim belirdiğinde "Elidor Belirgin Bukleler"(Yeşil Renk) i bi güzel yediriyorum. Tekrar saçlarımı öne arkaya sallıyorum.
Bu işlemler bitince diplerimden başlayarak uçlara kadar güzelce kurutuyorum. Kuruyan saça az bişey daha krem sürüyorum.
Ve bu şekilde yaklaşık 8-9 saat hiç bozulmuyor. Üstelik çokta rüzgarlı bi yerdeyim :)

Yani kısacası ;
Duşta : Elidor Gösterişli Hacim
Duştan sonra nemli saça : Elidor Belirgin Bukleleri tavsiye ederim :) .

Ben John Frieda Dream Curls/Bukle Belirginleştirici Sprey kullanıyorum. Banyodan sonra saçlarımı uçları hafif nemli kalacak şekilde kurutup elime bir miktar spreyden sıkıyorum (aslında direk saça sıkılması gerekiyor ama bu şekilde bütün saçıma daha kolay dağıtıyorum) ve uçlarına yediriyorum. Hem buklelerimi ağırlaştırmıyor hem de dolgunluk veriyor. Ölçülü kullandığım sürece saçımda hiç yok gibi, kesinlikle sertleştirme de yapmıyor, memnunum. :) Ama zaten buklelerim kolay bozulan cinsten de değil onu da belirteyim.

Son düzenleme:
benimde helek ki boyam geldiğindensaçlarım da buklelerimde aşırı bozuluyor..banyodan sonra çok iyi ama ertesi gün çok kötü duruyor..pantene mükemmel bukleler 7/24 kullanıyordum.bu gerçekten çok iyiydi.ama şimdi satıştan kalktı mı bilmiyorum hiç bir yerde bulamadım..şekillendirici önerisi olan varsa sevinirim..

kızlar benimde böyle bir sorunum var.. bende 7/24 kullanıyorum. ilk yapınca çok hoş duruyor tabii ama akşam eve gelince felaket olmuş oluyor. köpük kullananlara soruyorum hiç kullanmadım sertleştriyormu?

ben her sabah banyo yapıyorum :)) ama bence bazen sönmüş buklelerle de çok güzel saç şekilleri yapılabiliyo, bazen sönmüş kullan ?

ben her sabah banyo yapmaya üşendiğim için duştan sonraki sabah bozulan buklelere bazen maşayla düzeltiyorum doğal olarak oda saçın yapısını bozuyo bide kuaförümü değiştirmiştim ara makas atmış saçıma onu uzatmaya çalışıyorum bi avuç kalmıştı saçım biraz uzadı şükür :KK5:

kızlar bn yıllarca düz saclarımı kıvırcık yapmak için uğraşmış biriyim..şu anda saclarım o kadr kıvırcık ki gören permalı sanıor :)) tabi önceleri bu böle diildi , ilk kıvırcıklastıgı dönemlerde cok ugrastım ama sürekli elektiriklenip kabarıodu ve düzleşmesi için yeniden dualar etmeye farklı teknikler kullanmaya basladım ama nafile ..baktım olmucak artık kıvırcık olarak devam edeceğim bunun caresine bakmam gerektiğini düşünüdm...jöle, elidor 7/24 , pantene mükemmel bukleler durulanmayan krem, avon durulanmayan krem olmuyordu ne yapsam saclar kabarık ve garip dalgalı idi, son olarak bi arkadasımın tavsiyesine uyarak taft ultra güçlü sac köpüğünü aldımm o gunden sonra yaklasık bi hafta kullandım ve olanlara bn bile inanamadım..saclarımın buklelerine insanlar imrennerek bakıordu ve kesinlikle elektirklenme sorunu yasamıyordumm :KK1: o gunden beri taft benm vazgeç,ilmezim oldu...herkese tavsiye ediyorum biras sabır edip bi süre kullanın gelişmeleri görceksiniz...duştan cıkarken havlu sardıktan sonra havluyu cıkarıyorum...herhangi bi kurulama işlemi yapmadan köpüğü saclarıma vigo gbi yediriyorum daha sonra da vigo ile iice kurutuorm :KK1: sonuç mukemmel :KK66:

Merhaba..Düz saçlarınızı kıvırcık yaptığınızı demişsiniz.Benim de şöyle bir sorunum var;kıvırcık olan saçlarım düzleştirici fazla kullanmam sonucunda düzeldi ve bu durumdan pek de hoşnut değilim.Acaba ne yaptınız da düz saçınız kıvırcık oldu? Çünkü yeniden kıvırcık saçlarıma kavuşmayı çok istiyorum..

kızlar bn yıllarca düz saclarımı kıvırcık yapmak için uğraşmış biriyim..şu anda saclarım o kadr kıvırcık ki gören permalı sanıor :)) tabi önceleri bu böle diildi , ilk kıvırcıklastıgı dönemlerde cok ugrastım ama sürekli elektiriklenip kabarıodu ve düzleşmesi için yeniden dualar etmeye farklı teknikler kullanmaya basladım ama nafile ..baktım olmucak artık kıvırcık olarak devam edeceğim bunun caresine bakmam gerektiğini düşünüdm...jöle, elidor 7/24 , pantene mükemmel bukleler durulanmayan krem, avon durulanmayan krem olmuyordu ne yapsam saclar kabarık ve garip dalgalı idi, son olarak bi arkadasımın tavsiyesine uyarak taft ultra güçlü sac köpüğünü aldımm o gunden sonra yaklasık bi hafta kullandım ve olanlara bn bile inanamadım..saclarımın buklelerine insanlar imrennerek bakıordu ve kesinlikle elektirklenme sorunu yasamıyordumm :KK1: o gunden beri taft benm vazgeç,ilmezim oldu...herkese tavsiye ediyorum biras sabır edip bi süre kullanın gelişmeleri görceksiniz...duştan cıkarken havlu sardıktan sonra havluyu cıkarıyorum...herhangi bi kurulama işlemi yapmadan köpüğü saclarıma vigo gbi yediriyorum daha sonra da vigo ile iice kurutuorm :KK1: sonuç mukemmel :KK66:
Merhaba acaba halen kullanuyor musunuz? Bir de hangi taft ürünü ultra güçlü deyince bir sürü şey çıkıyor da ☺️

Merhaba acaba halen kullanuyor musunuz? Bir de hangi taft ürünü ultra güçlü deyince bir sürü şey çıkıyor da ☺️

Muhtemelen belirgin ve dolgun bukleler yazan pembe kapli kopuktur:)

Eklentiler

• IMG_3771.JPG
    IMG_3771.JPG
    13,7 KB · Görüntüleme: 48
Benimde saçlarım kıvırcık Sebastian texturizer kullanıyorum.Duştan sonra sürüp yatıyorum uçlarına.Sabah kalktığımda ıslak gibi bir görünüm oluyor ama ben ellerimle açtırıp biraz saçlarımı savurunca sanki hiç birşey sürmemiş gibi doğal görünüyor.Yumuşacık oluyor jöle veya köpük gibi değil.Ve gün boyu bukleler bozulmadan kalıyor.

X