Bu da benim hikayem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Keşke hep babanla kalsaymışşın
Diğerlerine göre o daha iyi bakarmış
Evlenmek tabiki babanında hakkı ama senin o yaşlarda anlamaman normal

Keşke kalsaydım o bana ilk zamanlar çok çok iyi baktı. Hakkıydı tabii ki ama bana danışsaydı keşke ben böyle bir şey yapacağım deseydi.. Birden onu öyle görünce şok oldum. Hiç tahmin yürütmemiştim.

25 Temmuz 1992'de hayatlarini bir omur birlestirmis bir ciftten 19 Agustos 1993de dunyaya merhaba diyen biri yaziyor bunlari size biraz uzun olacak ama icimi biraz doksem rahatlarım. Her ailede oldugu gibi bizde çekirdek ve guzel bir aileydik tabii ki bir yere kadar, gerek dedemin icki icip insanlara bagirmasi hatta isin eziyet boyutuna gelmesi derken ben 6 yasina gelivermistim ve asil seruven o zaman baslamisti. Daha ben okumayi yeni cozmeye calisirken birden arkadaslarimdan dislanmaya basladim. Neden mi ? Annemle babam ayrilmisti ve benim derslerimin basarisizligi gundeme cikmaya baslamisti. Daha sonra velayetimin anneme verilmesi dogrultusunda annemin ikamet ettigi ilcedeki okul basladim, uclu uclu oturan cocuklar ogretmenin anlattigi konuya dahi yetismeyen ven ver derslerimin daha da dusmesiyle aliskin oldugum eski okula ikinci donem yerlestirildim. Bu sirada annem beni gormeye gelmiyor ve beni arada okuldan kacirmalarini saymazsak ben 5 sene annemi bir iki defa yada hic gormuyorum.

Velhasil ben bu 5 senede neler mi yaptim ? Ilk baslarda babamla o kadar iyiydik ki, gece kalkar benimle ilgilenir, sabah kahvaltimi ayri hazirlar ayrica bakar ozen gosterir derken bir gun babam beni biriyle tanistirdi ve o kara gun yaklasiyordu. Biz bu insanla iyi anlasiyorduk guzeldi hersey hatta onun cocuklari ve yigenleri ile de oynuyordum. Bir gun anneannemle tatile gittik orada teyzem ben anneannem kaliyorduk, bir gun bana sordu teyzem "o kadini mi anneni mi cok seviyorsun?" diye annemi cok tanimiyorum ki e o kisiyle de cok vakit gecirmisiz bende cocuk aklimla onu seviyorum dedim ve deli gibi dayak yedim ama nasil agir geldi kucucuktum zaten. Sonra tatilden donduk ve kapida babaannem beni karsiladi elimde bavul, babam ve o kisi sabahin korunde kahvalti ediyorlar hemde bizim bahcede. Bunun ne isi var burada dedim babaanneme ? Evlendiler cevabi geldi hemen, yuzume dunyanin attigi ikinci tokat ve beni ilk babam aldatmış oldu. Ben bu sirada 9 yasinda falanim ama dunya basima yikildi 10 yasima gelene kadar o butun bir sene yorganin altinda aglaya aglaya gecti. Hani sevgilimizden ayrilinca deli gibi agladigimiz o iki gun varya ben onu bir sene yasadim.

Velhasil yine annemle gorusmuyorum derken o yaz avukat geldi ve neymis beni goturecekmis komple. Nereye? Annemin yanina ! Tanimiyorum bilmiyorum ki yuzunu bile animsiyamiyorum. Sonuc olarak konusuldu karar verildi ve ben o yazi oorada gecirecektim ve bundan sonraki tum haftasonlarini da iste asil serüven burada basliyor. Ben oraya gittim oyle ya da boyle bir yaz gecirdim bacagim camla kesildi cop atarken ama hastaneye goturulmedim, tabii teyzemin esi tarafindan olusan terbiyesizliklerde yavas yavas kendini gostermeye baslamisti. Bu yaklasik 3-4 sene surdu ve sonunda lise cagim geldi. Annem benimle kal dedi demekle kalsa iyi uzerine birde duygu somurusu yapinca tamam dedim. Alistigim babaanne evinden ayrilip oraya yerlestirildim. Guya her hafta harcligim duzenli bir hayatim olacakti babaannemleride gorecektim ama hersey konusuldugu gibi olmuyor biliyorsunuz. Ilk sene annem ben anneannem ve dayim yasadik . Annemle ben alt katta cami yari kirik bir odada kis gecirecektik. Ayri eve cikalim dedim cunku bende eziyet goruyordum siddet falan degil onlar TORUN yerine HIZMETCI ariyorlardi.

Neyse biz ayri eve ciktik olmadi annemle anlasamiyoruz calismiyor babasindan kalan maasla gecinmeye calisiyorduk. Neyse olmadi yapamadik bir sekilde ben ilk senemi bitirdim. Ikinci sene yine beraberiz fakat bu sefer kavgalar artti aramizda okula giderken masanin uzerinde biraktigim bardak geldigimde yine ayni yerdeydi. Evi temizle, okula git, sinava hazirlan yetmedi anneannenin evinin isini yap. Yoo yanlis anlamayin evet evde yasiyorsam yardim edicem ama birazdan anlatacaklarimla bna hak vereceksiniz. Her kavgada annemin s*ktr git demesi sanki bavulum hep kapinin arkasinda hazirmis gibi. En son buyuk kavga ettik kafami duvarlara vurmasiyla tabaklarin yere firlatilmasiyla son bulan. Daha sonra annemin istegi dogrultusunda ben tek yasicam sen anneannenle kalacaksin oldu. Onada tamam dedim ama kalmak bir yana uyumak icin dua ediyordum. Ev kocaman bir salon bir oturma odasi bir yatak odasi (anneannemle dayim ayni odada kalirdi) mutfak banyo fln iste. Sobali ahsap tarihi eser bir evdi. Tek odada soba yanar ama diger yerler buz gibi olurdu. Sabah okula giderken evi komple supurur silerdim (her gun evde terrier kopek oldugu icin) okula gider aksam gelirdim uzerimi cikartir cikartmaz anneannem baslar Elmira yemek isitalim yemek isinir sofra kurulur dayim gelir yeriz sonra ben mutfagi toplarim bulasik falan hallederim tam oturucam zil calar her aksam teyzem ve enistem gelir ve karsilasmak istemedigim o insan enistem! Onlara cay servisi derken saat olur 11 - 12 giderler topla et derken ee dayım daha mac ozeti izleyecek e bende oturma odasinda yatiyorum malum bana oda yapilmadi. Sonra yatarim evde oldugum gunlerde.

Sabah erkenden kalkar evi supurup silerim, saat olur 1 her gun gelen belli kisiler tam saatinde yine zili calarlar. Onlara cay yemek servisi derken aksam olur saat 5-6 ama ben hep mutfak kisminda soguk yerde. Neyse tam onlar gider dayim gelir yemek isit sofra kur, topla, teyzemler gelsin cay vs derken yine gecenin bi saatine kadar ayakta artik yorgunluktan oluyordum. Haftasonlari babaanneme gidince rahat ediyirdum. He bu arada annemin eski erkek arkadasi bana sarmis durumda. Enistem de her yontemli tacizinden de kacinmamakta. F.bookta yazip dururdu ama cok terbiyesiz seyler hazmedemeyecegim seyler. Yilbasinda onunla tebriklesmedim diye burnumdan getirmesi aileninde cabasi. En son sinirlendim actim bilgisayari oturttum anneannemi (55 yasnda falandi masallahi vardi zaten hani is fln yaparm elbette ama kendi zaten yapacak durumdaydi) oturdu okudu. Bunu annem dayim duydu yuzlesmeye gidildi bilin bakalim kim suclu cikti ben. Neden mi karsilik vermisim hemde adama serefsiz vs hakaret edici sozler soyledigim sozler icin haklilardi ovmen lazimdi tabii cok dogru hareketti ya! Okulun en iyi siir okuyaniydim hocalarin gozleri dolardi dedimki sizde gelin izkeyin (babaannem hep gelirdi desteklerdi) tamam denildi o gun aradm geliyor musunuz diye yok misafir var denildi misafir dedikleri hergun gelen X ablalar iyi dedim kapattim ben gosterimi tamamladim eve dondum. 19 basamak var tam ucuncu basamaga geldim annemdeki tepki su "Elmira ustunu cikart komurleri topla ocaga dokulen yagida temizle" ben sok tabii aglaya aglaya onu da yaptim lise bitsin kurtulayim dedim. Bu arada dayim inat edip komur cikartmadiginda komurluge inip 25 kglik komurleri tek basima cikartiyordum isinalim diye.

Bir gun okuldan geldim hoca kizmis 85 soru vermis ve ertesi gun sinav yapacak calismam lazim daha ayakkabimi cikartiyorum anneannemden tepki Elmira bugun ev temizlenmedi. Bende anneanne yarin daha kapsamli yaparim sinavim var bugun calisayim. Tabii bu konu Almanyadaki teyzeme kadar gider. Ertesi gun bana telefon gelir nige o ev temizlenmedi ? Neyse okulla ev arasinda bayagi durak var ve domuz gribi zamaniydi bagisiklik sistemim dusuk oldugu icin cabuk hastalaniyorum ve bnm atesim 40i geciyor. Oyle hastalandim ama hastaneye goturulmuyorum, anneannem domuz gribi olmusumdur diye ayni odaya girmiyor. Yanima ilac koyup sadece bunu ic deyip gidebiliyor. O hafta 5 gunun besindede sinavim var. Okula arkadaslarim bez kap getirip atesimi dusurmeye calisiyorlar bezi koyduklari an bez yaniyor cayir cayir. Ve ben bu halde okula yuruyerek gidiyorum. Hee bu arada her hafta verilen harclik yalan oldu ilk hafta verdikleri 20tl ile ben 3 sene gecindim :)

Neyse o sene lise sona gececegim karne vakti geldi babaanneme iki haftadabir gidiyordum, o hafta anneannem hastalaninca gidemedim teyzem sen gitme ben katne aliminca seni 2-3 haftalik gondericem dedi. Karnede bir yada iki zayifim olacak haberiniz olsun dedim. Evde kopek oldugunu soylemistim, karneyi aldim geldim eve bi baktilar benden bi bk olmazmis ben o kopek kadar bile degilmisim hicbirsey yapamazmisim. Lise sonu uzerime kilitlenmis bir odanin icinde kendi camasirimi kendim elimde yikayip, telefon internet arkadas olmadan kole gibi gecirecekmisim neyse sustum o gun babaanneme gidecektim bavul alma nasilsa geleceksin dediler. Iki body bi pantolon aldm telefonumu da birakip ciktim. Babaannmde zor gunler gecirdm psikolojim coktu ise girdim calistim, 9 ay kimsenin telefonuna cikmadimm. Cunku bni or...la sucladilar ben sohbt kanallarina vermisim numarami guya. Her aksam parkta toplandgmz cocuklk arkadaslarmdan biri bu aksam gelmiyor msn toplniyorz diye msj atinca ben erkeklerle cok ilisigi oln biriymsm gibi oldu neyse sustum. kendi hattimi telefonumu aldm. 9 ay sonun da anne demeyi bile unutmstm bir gun yalvar yakar fln derken ikna etti bni bulustuk. Tabii ben bu sirada 2 gub okula 3 gun stja 2 gun ek ise gidiyorum gecenin kacnda eve geliyirm haftasonu 300e yakin cock bakiyorum.

Sonra universiteyi kazandm iyide bir bolume girdim liseyi tesekkurle bitirdim. Unide hala calistim surekli anneannm vefat etti bnden bildiler birakip gitmismisiimm. Bu sirada babamla da hic gorusmuyoruz tum bunlar olurken ve nedeni yok ! Sonra babaannemde de kuzenim ben dedem ve babaannem yasiyorduk. Babaannemin surekli kisitlamasi bi kiyafet bile allsam laf etmesi kendi paramla hemde. ama kuzenimin aksine rahat olmasi. Neyse baska cikisin yok dedim sustum uniyide bitirdim ama bu sirada babaannem beni erkek arkadasimdan da ayirdi arkamdan dolaplarda dondu bir suru seyler oldu hep tam toparlanirken yine dusuruldum. Durduk yere ustume gelmeler bagirmalar bnm artk sinir krizlerim olusmaya basladim bu arada ben birde kalpten rahatsizim. Neyse simdi dune kadar babaannemle de konusmuyordum yani 1 haftadir. Sebebi durduk yere ustume gelmsi evde yardm etmiyormsm ev tiklim tiklim dolu is yapsan yaninda durup mudahale ederler yapamazsin falan dev gibi ev var ama hinca hinc dolu.

Babamlada bu sene konusmaya basladik ve cok sukur aramizda iyi. Kuzenim istedigi kadar gezer eder laf soylenmez ben isten 20 dk gec kalayim aramalr etmeler. Bu ayirdigi kisiylede beraberim suan 3 sene olacak. Getirdim tanistirdim iyide anlastilar gel gelelim her hafta bulusulur muymus? Yilbasnda annesi bni davet etti beraber girelim diye izin vermedi ortada birsey yok diye hakliydi ama kuzenimin kim bilir kacinci erkek arkadasinin bizde kalisi. Yatagim kirilmisti babam dun yapmaya geldi ve benim daha yeni odam oldu babam odayi gordu kucucuk kuzenimin sadecd esyasi oldugu odayi gordu boyle sey mi olur diye soylenmeye basladi. Tepemde ayakkabi kutulari ve hepsi kuzenimin. Babaanneme birr soylendi bu insan burada yatilir mi vs diye hakkini yiyemem babaannem buyuttu beni ama kuzenimle aramda asiri ayrim yapiyor neymis o benden 4 yas buyukmus iyide o 22 yasindaykende bu sekilde geziyordu simdi de. Bende 22 yasindayim bu ara. Icimden dedimki keske baba hep boyle arkamda oldugunu gosterseydin kimse ezemeyecekti beni. Boyle iste yazmak geldi icimden uzun oldu kusura bakmayin. He simdi fake msn boyle olmaz iyi senaryo yazmissin diyenler olacak elbette fakat degl emin olun birebir yasadim hepsimi daha anlatamadigim bircok ayrintida var.

Yazım yanlışı çok yapmışım telefondan yazdığım için kusura bakmayın
ayanam çok uzun be tatlım :) roman yazmışın :)

yani sonunda biri kızı taciz felan edecek diye çok korktum.Allahtan bir de onu yaşamamış.

Allah bundan sonra yüzünü güldürsün, iyi insanlar çıksın karşına.. böyle anne babalık mı olur.. herşeyin sorumlusu anne ve babandır. onlar ezilmene müsaade etmişler.

bazı hesap hataları var yazıda. yaşlar seneler falan tutmuyo gibi sanki?

ben erinmedim sonuna kadar okudum. eğer gerçekse -ki gerçek olmamasını tercih ederim kimse yaşamasın böyle şeyler- zor zamanlar geçirmişsin. bundan sonra güzel bi hayatın olur inşallah.

bazı hesap hataları var yazıda. yaşlar seneler falan tutmuyo gibi sanki?

ben erinmedim sonuna kadar okudum. eğer gerçekse -ki gerçek olmamasını tercih ederim kimse yaşamasın böyle şeyler- zor zamanlar geçirmişsin. bundan sonra güzel bi hayatın olur inşallah.
Lisenin son sınıfında tekrar babaanneme taşındım o yüzden biraz öyle gelmiş olabilir üzgünüm ama gerçek olduğu için yazdım

Bastan soylemistim sahte degil diye. Inandirici gelmemis bu kadar olur mu demis olabilirsiniz ama oluyor iste. Birazda olsa rahatlamak istedim.
Niye bilmiyorum ama ben inandım yazdıklarına :) Şükretmeliyiz canım ne olursa olsun beterin beteri var. En azından baban geç bile olsa arkanda, yaşın küçük değil kendi hayatına atılmaya az kalmış. Sen bunları yaşamışken sevdiklerine daha bir bağlı olursun bir nevi yaşadıkların sayesinde tecrübe edinmiş oldun. Ha bir de burada dalga amaçlı yazanları takma,hep dua et Rabbim yanında... Hayatında mutluluklar :)

Niye bilmiyorum ama ben inandım yazdıklarına :) Şükretmeliyiz canım ne olursa olsun beterin beteri var. En azından baban geç bile olsa arkanda, yaşın küçük değil kendi hayatına atılmaya az kalmış. Sen bunları yaşamışken sevdiklerine daha bir bağlı olursun bir nevi yaşadıkların sayesinde tecrübe edinmiş oldun. Ha bir de burada dalga amaçlı yazanları takma,hep dua et Rabbim yanında... Hayatında mutluluklar :)

Çok teşekkür ederim canım benim. Zaten hep çok şükür diyorum ALLAH'a. Kesinlikle sevdiğim insanların en ufak mutlulukları için bile elimden geleni yaparım. Yok takmıyorum artık çünkü kimisi gerçekten yazıyor kimisi de yazmak için. Çok çok çok teşekkür ederim

Canım konundan şu belli herkes evleneceği kişiyi iyi seçsin dikkat etsin evliliğini yıpratmasın gereksiz şeylerle..
anne baba boşanınca çocuklar rezil oluyor..
konu sahibi bunların mükafatını bir gün alacaksın inş.eşini iyi seç hemen aldanma genelde böyle çok cekenlere Allah yardım ediyor bahtın açık olsun..

Yaşanılan şeyler kolay değil Nefes aldığımız sürece herşeyden sınanacağız sen yeterki hayattan pes edip umudunu kaybetme.

Okdum inanamadım tekrar Okudum nasıl birailen varmış böyle bencil resmen sahipsiz gibi olmuşsun canım ya elinde valiz ordan oraya sürüklemiş hayat seni takdir ettim seni aferin yinede okumuşsun artık eskileri düşünme bundan sonra gelecege bak eskileri düşünürsen annem bunu yaptı babam şunu annannem eniştem diye bırak önünde koskocaman yıllar var Allah ömür verirse tabiki canım benim böyle cok sıkıntı cekenler hayata daha sıkı sarılır kücücük olayların üstesinden gelirler seninde böyle olacagına inanıyorum canım sen cok güclü bir kızsın ........

inş evlendiğin zaman rahat edersin çok iyi seçmelisin seni tek başına görüp ezmek isteyebilir. Öncelikle okulunu bitir ve kendi ayakların üstünde dur olurmu. Allah yardımcın olsun

benim anlamadığım; okumuş okulu bitirmiş iş sahibi de olmuşsun neden hala enayi gibi bunlara tahammül ediyorsun? allah akıl fikir versin ya nasıl ezdirebiliyosunuz kendinizi bu kadar ben anlamıyorum besleme gibi yaşamayı onurunuz nasıl kaldırıyor valla başlarım öyle babaya da anneye de neneye de nedir yani okurken içim daraldı. para kazanıyosun tut bi ev otur azcık aşım ağrısız başım ne var yani? okuyorsan bile hala yaparsın her yer burs veriyo devletten garanti alıyosun zaten geri ödemeli, kiralar pahalıysa al kendine bi öğrenci bi çalışan arkadaş bölüş masrafları. Aklıma üvey babadaki sümsük lamia geldi.

sizin var ya böyle acı içinde yaşamak hoşunuza gidiyo o yüzden böyle gariban edebiyatı yapıp duruyosunuz gibi geliyo bana artık. mutsuz olan insan o durumdan kurtulmaya çalışır, ki kurtulur da. ben de anlatsam roman olur şimdi de neyse...

he ayrıca ailem annem babam dedem ninem bıdıbıdım izin vermiyor olayına da ayrıca bitiyorum. birey olamamak nasıl bir duygu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X