Bu da benim hikayem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
özet var mı arkadaşlar?

Kıza ne annesi ne babası sahip çıkmamıış. Babannesinde kalıyormuş ve onu hizmetçi gibi kullanmış. Eniştesi taciz etmiş. Annesinin eski erkek arkadaşı facebook üzerinden taciz ediyormuş. Yani kısacası çok sıkıntılı bir hayatı olmuş.

Öncelikle Allah eniştenin belasını versin! Sapıklık mı iyice arttı yoksa iletişim araçları geliştikçe bu tür olayları daha mı kolay duyar olduk bilemiyorum ama çok üzücü. Seni bu kadar sahipsiz bıraktıkları için anne ve babana yazıklar olsun. Anneannene de bişi derdim de neyse ölmüş zaten.
Yazını okurken aklıma forumda eşiyle anlaşamadığı halde belki aramız çocuk olunca düzelir veya bana ilerde arkadaş olur diye çocuk isteyenler geldi. Nolur siz çocuk yapmayın ya sonra bu arkadaş gibi yersiz yurtsuz ordan oraya savrulacaklar!!
Ben birazda örnek olsun istedim, çünkü bu yaşadıklarım beni olgunlaştırdı yine de şükürler olsun elim ayağım tutuyor. Daha kötüleri de vardır. ALLAH nasip eder de bir evladım olursa benim içimde kalanların hepsini ona yaşatıcam ve inşallah eşimden hiç ayrılmayacağım

Okumayın diyorsunuz da okunmayacaksa neden yazıyor o zaman? Bu kadar uzun bir yazı böyle yazılır mı bir üniversite mezunu tarafından? hani imla kurallarını ortaokulda öğreniyoruz.
İnsan şu yazıyı okuyanlara saygı açısından düzgün yazar. Konu sahibinden çok bu konu hakkında yorum yapanlar yazmış çıkın diye, size ne ki? İnsanlar okuyabilisn ki destek olsun. Hani siz okudunuz ne oldu bize laf sokmaktan başka?
Belli çok sıkıntılı yazmış, düşünmeden yazmış oda farkında ve düzeltmiş. Şuraya sırf yorum yazmak için yazanlar var.

Paragraf bıraktım kusura bakmayın gerçekten telefondan olduğu için öyle oldu. Ayrı evi bende çok istedim çok düşündüm fakat evlilik için para biriktirmek durumundayım bu yüzden şimdilik yapamıyorum. Fakat kuzenimin erkek arkadaşı tekrar bize kalmaya gelirse kalmasın istemiyorum dediğimde eğer beni dinlemezde onu seçerlerse o an evi direkt ayırıcam zaten.
okudum canım Allah herkesi bildigi gibi yapsın calışıyormuşsunda bırak ne halleri varsa görsünler bence hepsinden uzak durmaya calış daha yolun başındasın canım

Bu anlattıklarına bakılırsa ne annen ne baban yüzüne tükürülecek insanlar bile değil..
İnsanlar boşanır, ama evlatları için elinde geleni yapmaları mecburidir.
Hele de anne seni doğuran kadın her halde her durumda sana sevgi ilgi vermek zorunda..
Buna mecbur bu nasıl analık biri bana izah etsin.. açıklaması olamaz
Benim çocuğum 5 yaşındaydı boşandığımda.. şimdi 14 oldu..
Bu hayatta evladımından önemli hiç birşey olamaz..
Annelik başka bişey, babasından boşanmışta olsa o çocuğa bir yuva kurmak zorunda anne
Tek odalıda olsa, anneanne yanında da olsa çocuk asla böyle yalnız bırakılmamalı
Hep anne demiyorum, zaten baba kadını bulunca ağzını ayırmışş ona , kızını unutmuş
Ama 9 ay karnında taşıyan annen, koşulsuz çıkarsız sana bakmalıydı..
Bakamayacağınız çocuğu ne diye doğurursunuz.. onun bunun yanında itile kakıla
Sen bari seçimini iyi yap canım. Üzüldüm halin benim bile çok zoruma gitti..

Kıza ne annesi ne babası sahip çıkmamıış. Babannesinde kalıyormuş ve onu hizmetçi gibi kullanmış. Eniştesi taciz etmiş. Annesinin eski erkek arkadaşı facebook üzerinden taciz ediyormuş. Yani kısacası çok sıkıntılı bir hayatı olmuş.

Anladım çok üzücü.

Annesi, babası neden sahip çıkmamış ki? Öz anne babanın bunu yapması akıl alır gibi değil.

Gerçekten de biyolojik anne baba olmak marifet değil.

Bu anlattıklarına bakılırsa ne annen ne baban yüzüne tükürülecek insanlar bile değil..
İnsanlar boşanır, ama evlatları için elinde geleni yapmaları mecburidir.
Hele de anne seni doğuran kadın her halde her durumda sana sevgi ilgi vermek zorunda..
Buna mecbur bu nasıl analık biri bana izah etsin.. açıklaması olamaz
Benim çocuğum 5 yaşındaydı boşandığımda.. şimdi 14 oldu..
Bu hayatta evladımından önemli hiç birşey olamaz..
Annelik başka bişey, babasından boşanmışta olsa o çocuğa bir yuva kurmak zorunda anne
Tek odalıda olsa, anneanne yanında da olsa çocuk asla böyle yalnız bırakılmamalı
Hep anne demiyorum, zaten baba kadını bulunca ağzını ayırmışş ona , kızını unutmuş
Ama 9 ay karnında taşıyan annen, koşulsuz çıkarsız sana bakmalıydı..
Bakamayacağınız çocuğu ne diye doğurursunuz.. onun bunun yanında itile kakıla
Sen bari seçimini iyi yap canım. Üzüldüm halin benim bile çok zoruma gitti..

Zaten sonunda kendime güvenim falan gitti, sebepsiz ani çıkışlarım en ufak şeye parlamalarım oldu üç sene hiçbir şeye ses çıkarmamaktan.

Anladım çok üzücü.

Annesi, babası neden sahip çıkmamış ki? Öz anne babanın bunu yapması akıl alır gibi değil.

Gerçekten de biyolojik anne baba olmak marifet değil.

En ufak bir kavgada kızı kovmuş hep annesi babasıd başka kadın derdine düşmüş. Ben çok üzülüyorum böyle göreünce ya. Tabii biolojik anne olmak marifet değil. Sokaktaki patiler bile doğurunca yavrusuna sahip çıkıyor. Ama konu sahibini takdir ettim okumuş kız bunca şeye rağmen.

En ufak bir kavgada kızı kovmuş hep annesi babasıd başka kadın derdine düşmüş. Ben çok üzülüyorum böyle göreünce ya. Tabii biolojik anne olmak marifet değil. Sokaktaki patiler bile doğurunca yavrusuna sahip çıkıyor. Ama konu sahibini takdir ettim okumuş kız bunca şeye rağmen.
Çok teşekkür ederim.. Ama yinede şükür ki babam artık arkamda yanımda geç kalmış olsada yanımda :) onu bilmek bile yetiyor. Aynı binada olup hiç konuşamamak diye bir şey var

bir anne evladını nasıl bırakabilir, kol kanat gereceği yerde.. çok üzüldüm yaşadıklarınıza anne baba ayrılır normaldir fakat bir evlattan ayrılınmaz ki...

bundan sonra ayaklarının üzerinde duruyorsun çok şükür, sende kendi hayatını kur, kimseyi de yeni hayatına müdahele ettirme...

Çok teşekkür ederim.. Ama yinede şükür ki babam artık arkamda yanımda geç kalmış olsada yanımda :) onu bilmek bile yetiyor. Aynı binada olup hiç konuşamamak diye bir şey var

Babalar öyledir.. hep hazıra gelirler..
Eziyetin bitti tabii ele geldin genç kız oldun..
Çocukken sevgi vermek gerekirdi sana, baban o zaman zorlandı tabi..
Yorucu geldi ona, uğraş ister emek ister çocuk büyütmek
Şimdi seni sever ne olacak ki elden çıktın yakında da evleneceksin..
Neyse canım sen yinede kalbini bozma, ben yazarsam uzar gider böyle..
Sev babandır ama aklının bir köşesinde bulunsun
Babanda olsa hakkedene hakkını vereceksin....

Babalar öyledir.. hep hazıra gelirler..
Eziyetin bitti tabii ele geldin genç kız oldun..
Çocukken sevgi vermek gerekirdi sana, baban o zaman zorlandı tabi..
Yorucu geldi ona, uğraş ister emek ister çocuk büyütmek
Şimdi seni sever ne olacak ki elden çıktın yakında da evleneceksin..
Neyse canım sen yinede kalbini bozma, ben yazarsam uzar gider böyle..
Sev babandır ama aklının bir köşesinde bulunsun
Babanda olsa hakkedene hakkını vereceksin....

Kesinlikle katılıyorum, ben bu zamana kadar okulumdur geçer diye sustum ama şuan acısı çıkıyor. Durduk yere sinirleniyorum birden patlıyorum. Hiç böyle değildim gayet sakin sessiz biriydim. Geriye dönüp baktığımda koca bir hiç var..

Keşke hep babanla kalsaymışşın
Diğerlerine göre o daha iyi bakarmış
Evlenmek tabiki babanında hakkı ama senin o yaşlarda anlamaman normal

Kesinlikle katılıyorum, ben bu zamana kadar okulumdur geçer diye sustum ama şuan acısı çıkıyor. Durduk yere sinirleniyorum birden patlıyorum. Hiç böyle değildim gayet sakin sessiz biriydim. Geriye dönüp baktığımda koca bir hiç var..

Evet hayatta yaşadığımız tranvalar, iler ki yaşlarda karekterimize yansıyor .
Gülünecek yerde sadece tebessüm ediyorsun.. ağlanacak şeye tepkisiz kalıyorsun..
Ufacık şeyler sende panik yapıyor, sağlıklı düşünemediğin anlar oluyor.
Oto kontrolünü kaybediyorsun, yada tamamen duyarsız kalıyorsun bazı konulara vss vs.. örnekler
Yani bunlar sonradan kazanılmış huylar davranışlar değil.. geçmişe bakınca onların yansıması

Okumayın diyorsunuz da okunmayacaksa neden yazıyor o zaman? Bu kadar uzun bir yazı böyle yazılır mı bir üniversite mezunu tarafından? hani imla kurallarını ortaokulda öğreniyoruz.
İnsan şu yazıyı okuyanlara saygı açısından düzgün yazar. Konu sahibinden çok bu konu hakkında yorum yapanlar yazmış çıkın diye, size ne ki? İnsanlar okuyabilisn ki destek olsun. Hani siz okudunuz ne oldu bize laf sokmaktan başka?
Belli çok sıkıntılı yazmış, düşünmeden yazmış oda farkında ve düzeltmiş. Şuraya sırf yorum yazmak için yazanlar var.
"üşeneceksen okuma arkadaşım ". . okuyanlar zaten yardımcı oluyor. geriside kuru kalabalık yapıyor. .
paragraf koymamasında herkes hemfikir ilk gördüğümde sayfadan geri çıktım . sonra merak edip okudum. .

Evet hayatta yaşadığımız tranvalar, iler ki yaşlarda karekterimize yansıyor .
Gülünecek yerde sadece tebessüm ediyorsun.. ağlanacak şeye tepkisiz kalıyorsun..
Ufacık şeyler sende panik yapıyor, sağlıklı düşünemediğin anlar oluyor.
Oto kontrolünü kaybediyorsun, yada tamamen duyarsız kalıyorsun bazı konulara vss vs.. örnekler
Yani bunlar sonradan kazanılmış huylar davranışlar değil.. geçmişe bakınca onların yansıması

Evet tam da böyle. Bazen durup durup ağladığım oluyor. Bazen diyorum ki dünyadaki en basit insansın herhalde ya neler neler. Önceden her şeye adım atan ben şimdi daha çekimserim. Ama en ufak bir canım kelimesinde bile mutlu olabiliyorum öylede bir şey var :))

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X