BU EVLİLİĞİ NASIL BİTİREBİLİRİM?YARDIM EDİN..

Kendisine baba yapacak bir kadın arıyormuş sizi bulmuş resmen. Boşansanız babaya velayet vermezler kesinlikle ama siz bu adamdan nafaka alabileceğinizi düşünmeyin bile, alsanız bile mutfak masrafınız çıkmaz. Acil kendinize bir iş bulun
İş bulsa ne olacak asgari ücret 5500 tl
En kötü kira 4-5 bin TL :KK43:
Allah yardım etsin konu sahibi

Canim benim...
Öncelikle durumuna gerçekten üzgünüm. Herkes aynı hayata doğmuyor. Sen evliliğini bu kez mutlu olurum bir ailem olur ümidiyle yapmışsın. Sevgisiz ailelerde buyuyen çocukların durumları genelde bu oluyor.
Öncelikle hemen bir işe girmelisin. Çocuklarını alabilmen için elin güçlü olsun. Maddiyati öne sürerek, çocuklara bakacak durumu yok diyerek velayeti almasına izin verme. Fakat işe girersen 3 cocuğa bakacak maddi durumun olacak mı? Bunu da merak ettim.

Merhaba güzel insanlar..Senelerdir bu formu takip edip kiminizin acısına ağlayıp,kimilerinizin yaptığı yorumlara gözümden yaş gelerek gülmüştüm.Bu kez kendi derdime ağlıyorum ama bir yol da bulamıyorum. Lütfen bana akıl verin.

Konum uzun olursa k.bakmayın,kısa anlatmaya çalışacağım.8 yıl önce ikinci evliliğimi yaptım.ilk evliliğimden bir oğlum var.Ben eşimin ilk evliliğiyim.Oğluma hep iyi davrandı.İhtiyaçlarını hiç eksik etmedi.Herşey mükemmel gidince,hiç bir sorun da olmadığı için 2 sene sonra ortak bir çocuğumuz olsun istedik.Yine hersey mükemmeldi.Bu arada belirtmeyi unuttum .Ben şu an 28 ,eşim 40 yaşında. Senelerdir aramızda bir sorun yoktu yani ufak tefek tartışmalar hariç..Ama bunlar çok basit olaylardı. Ben ikinci çocuktan 4 sene sonra tekrar hamile kaldım isteyerek.Doktorum bir hastalığım dolayısıyla ilerde çocuğun olmayabilir demişti. Bizde 3 çocuk istiyorduk. 3.yü bile ilaçla kaldım zaten.Herşey hala sorunsuz bir şekilde ilerliyordu ,ben çok mutluydum ve sonunda istediğim aileye sahibim diye düşünüyordum. O iş öyle değilmiş.

Gelelim asıl konuya..Eşim benim 3.doğumumdan sonra bana sürekli kilo al demeye başladı. Onun istediği gibi de aldım. Ama farkettim ki eşim sürekli dışarıda başka kızlara bakıyor.Telefonunu kurcaladım .Sürekli İnternetten çıplak kadınları izliyor.Bu arada 3.doğumda vücudumda hiçbirsey değişmedi. Ben değişmedim ama neden böyle yaptığını anlamadım. Aynanın karşısında kendimi inceleyip durdum günlerce.

Bununla da kalmamış. Telefonundan yükleyip kaldırdığı uygulamaları buldum.Onlarca chat ve canlı yayın sitesi. Sahte hesapla girip profilinide buldum.Vurdum yüzüne.Tabi kendini haklı çıkarmak için bana bağırıp çağırmaya başladı. Bosanmak istiyorum dedi.cocuklari da görmeyeceksin seni öldü bilecekler dedi.Kendine kalacak yer bul dedi. Bende oğlumun okulu var çok istiyorsan sen kendine kalacak yer bul.bosanma davasına kadar burdayım dedim.Benim telefonumu çalıp kurcalamissin falan ,dedektif gibisin,seninle evlendigim güne lanet olsunlar havada uçuştu. Bu arada ailesinden kilometrelerce uzakta olan benim,onun ailesi yanında,iyi bir kazançla kendi işinde çalışıyor. Bu olaydan sonra 5 gündür gerekmedikçe konuşmadık.Ama boşalacak gibi davranmıyor. Sanirim çocukların velayetini ben alirim diye boşanma davası açmıyor. En küçük kızım 2 yaşında,diğer kızım 6.

Tek olay bu degil tabiki. Kendi işini yapmaya başladığından beri bana ilgisi azalmisti,bende orda calisiyorum bu arada ama ayda 1000 lira veriyor sadece. iş yerini acarken borçlandı diye de olsun dedim.Haftanin 2 günü işe gitmiyordum sadece. O günlerde de sabahtan akşama kadar iş yerinin kepenklerini kapatıp içerde oturuyormuş. Bana da yan taraftaki çalışanlar söyledi neden böyle yapıyor ki sıcakta diye.Sanirim ogünler şecaat sitelerindeydi. Dışarıdan kimse görmesin diye de kepenkleri kapatıyordu.

Şimdi size şunu sormak istiyorum;çocuklarımın velayetini almaya kalkarsam asla boşanamam.Mahkemeye bile gelmez,çocuklari da göstermez.Ailem arkamda degil ve geçinmek için çalışmam gerek..Ama çocuklarimdan ayrılmak istemiyorum. Biraz birikmiş param var, bir sekilde ev tutabilirim.Müsteri temsilciliği yapmıştım evden.Asgari ücret veriyorlar.Eşimin maddi durumu da kat kat iyi.Eşimin memleketinde bir ev tutup müşteri temsilciligi yapayım yine dedim. Velayeti de istiyorsa alsın ama gündüz cocuklar benimle kalsın aksam işten döndüğünde ve ise gitmediği günler onda olsun dedim.Bunu da kabul etmedi.velayeti ver hayatımızdan çık diyor. Zaten memleketimi çok özledim senelerdir gidemiyorum. Burda yasamaktan da nefret ederken çocuklarimdan için burda yaşayayım annesiz de kalmasın babasız da diyorum ama umrunda değil. Bu adamı görmeye bile tahammül edemiyorum artık. Ben bu aldatmayı kaldıramam kızlar. İcim parça parça. Ama onun yüzü bile kızarmadı.Ben bu adama köle olmak istemiyorum. Ne yapmalıyım nohut yardim edin ..Ayni evde,aynı işte kaldıkça psikolojim bozulacak.Resmen görünce içim sıkılıyor.
Bence boş yere korkmayın,boşanmak için illa anlaşmalı boşanmak zorunda dğeilsiniz.Çocukların ona verileceğini nereden çıkardınız ki? O evde yokken bi kaç eşya alıp cocuklarla aile evine ya da bi arkadaşın yanına vs gidebiliyorsnaız gidin.Sonrasında da davayı açın boşanın,herif aldatmış sonuçta.Çok bilgim yok ama hayal kurup kendinizi korkutmak yerine bi avukatla görüşün,o akıl versin size boşanma süreci hakkında.

Konu sahibi, Allah yar ve yardımcın olsun. Allah sana hayırlı güzel kapılar açsın. Maddi imkanım olsa destek olmak isterdim ancak imkanım olmadığı için sana her aklıma geldiğinde dua yollayacağım. Belki bir an kabul olur da çocukların ile beraber yeni bir hayat kurman için fırsat yaratır Rabbim. Çok dua edeceğim... Bizi habersiz bırakma. Allah sana sağlık sıhhat versin çocuklarının başında olasın hayırlı uzun ömür versin.

Yargilayadabilirsin.18imde evlendim aile baskısı yüzünden.Boşaninca da sahip çikmadilar. Çalıştım,baktım çocuğuma. Ama sevmiş bulundum ikincisini maalesef. İlk evliliğimde hemen hamile kalmışım. Adetim bile düzensizdi,haberim olmadı.1 yıl sürdü ilki ..
Aile konutu şerhi köydür senin değilse karakola git yada eve polis çağır evden atıp darp etti dersin seni o evden hiçbir güç çıkartamaz onu at uzaklaştırma al mahkeme kararıyla çocuğunu alirsin

X