BU EVLİLİĞİ NASIL BİTİREBİLİRİM?YARDIM EDİN..

Çok teşekkür ederim

Bakın diyorum ya,aslında ben farketmemisim.Rolünü ya çok güzel oynamış ya da asgari ücretten biraz daha fazla almaya başlayıp kendi işini kurunca içinde olan yoldan çıkma durumunu gerçekleştirmiş. Zaten beni sürekli manipüle eden biriydi.Benim yasim küçüktü inanıyordum işte.Evet mükemmel değilmiş simdi bakınca daha iyi farkediyorum.Mesela işten gelir gelmez ilk cocugumuz doğunca onu alip annesine çıkarmasını istisnasiz hergün bunu yapmasını hic sorgulamadım bugüne kadar. Ya da bir yere gidince annesi çağırırsa o isterse gitmesini hic sorgulamadim. Ben istersem cani çıkmak istemezdi mesela.Ben bunlara hep körmüsüm, ama bugün daha önceki yaptıkları tek tek aklıma geliyor o zaman neden susmuşum diye kendi kendime soruyorum.
Gozundeki perde kalkmis artik...
Peki bu bahsettigin detaylar ne anlama geliyor? Cocugu hergun annesine goturmesi gibi..? Neden isgillendiniz bundan? Neyi sezdiniz merak ettim..

Davayi siz acacaksiniz hanimefendi. Velayeti verirler zaten. Esinize de uzaklastirma karari aldirin sacmalarsa. Ne demek oldu bilecekler. Ayrica cocuk esya degil sabah sende kalsin aksam bende gibi dusunceniz asirı saçma. Yas farkı sizde ortaya cikmiş. Hep deniyor bu sitede şimdi fark az olabilir ama ilerde kendisini belli eder diye. Siz daha gencecik belki yeni 1. Cocuga hamile olacak yastasinız. Alesiniz orta yas sendromuna girmiş.
Sanirim tek çarem o.Biraz birikim yapıp açicam davayı.

Gozundeki perde kalkmis artik...
Peki bu bahsettigin detaylar ne anlama geliyor? Cocugu hergun annesine goturmesi gibi..? Neden isgillendiniz bundan? Neyi sezdiniz merak ettim..
İşten geliyordu.Çocugu alip annesine çıkıyordu. Hergün ama.Cocuk acikirsa ya da altı pislenirse geri getiriyordu.Doyurup altını alıyordum yine annesine götürüyordu. Ben ilk çocuğuma annelik değil sadece bakıcılık yapmışım. Kızımla zaman bile geçirmeme izin vermemişler bebekken

Aileniz arkanizda yok.
Sabit bir işiniz yok.
Ve üç çocuk var.
Bosansaniz bile sonrası ne olacak?
Ekonomik özgürlük olmadan aile arkada olmadan yaşam mücadeleniz çok zorlu olur çünkü üç tane çocuk var.
Önce bir işe girip para biriktirmeniz lazım.
Evet önce yeterli birikimi yapıp davayı o şekilde açıcam.Bu şekilde onunla hergün muhatap olmak benim için çok zor olacak.Ama katlanicam

Acilen para biriktir, onu gonder.
Annende kal falan de.odani ayır, cocuklarinla yat, kucuk uyumuo bensiz de.
Ustelerse, beni aldattin sapikca sitelerdesin gozun disarda.. napmami bekliyorsun cekil surdan de !

Ailesi bilio mu rezilligini kocanin?

Ya erkekler bosanirken ,
velayeti vermem, param pulum var bakarim Cocuguma diyorlar da.. 10 gune kalmadan, dusundum de cocuklar annesiz kalmaz deyip atiyorlar. Benim esim de neler neler dedi,kiyametleri kopardi simdi 10 gunde bir telefonla ariyor. Inanma sen kocanin bloflerinem 2 cocugun karnini doyuramaz o bikere! Kimse de 2 cocuga annelik yapmaya gelmez.
Kocan eninde sonunda o cocuklari sana atacak merak etme !
Ayrica cocuklarin cok kucuk, hele ki 2 yasinda biri.. sen alkolik degilsen, ahlaksiz hayat sürmuyorsan,cocuklari dovup darp etmiyorsan cocuklar sende kalir hic dusunme.
Cocuklarim 3 yasindaydi biz bosanirken, velayet bende, okula bile basladilar...
Uzulme ve bunlari dusunme.
Inatlasmadan ,kararli olarak boşan
(Erkekler pislik,cirkeflik yapabiliyor)
altinlarini falan sakla.
Esin pek tekin biri degil, hem suclu hem guclu..
Bir cacık olmaz ondan, konunun sonuna dogru sasirdim.. ne desek az olur ona.
Hakkinda hayirlisi olsun
Teşekkür ederim yorumun için .Asla bırakmam çocuklarimi ona.Birikim yapip davami acicam

Aman boş verin boşanmayi sonra 3.le başin derde girer.
Sakin olmaya çaliş ,bu adami ne kadar görüyorsunki .
Hafta içi hep çalişiyordur sende yattiğin odanin kapisini kilitle yat .
Para biriktir çocoğunu büyüt ondan sonra git
Tekrar evlenmeyi asla düşünmüyorum.Yeteri kadar birikim yapıp davamı açicam.Malesef ayni is yerinde çalışıyoruz.Oglumun okulu işe yakin ve iş yeri de evden uzak.O yüzden mecbur her gün o işe gidiyorum.Aksam birlikte dönüyoruz. Şu an konuşmuyorum hiç gerekmedikçe.Böyle sabredip birikim yapacağım.

Vallahi işiniz zor,veleyet kesinlikle sizde kalır çünkü çocuklar çok küçük ama bu ekonomik krizde 3 küçük çocukla yaşamanız mümkün değil,aileniz sahip çıksa giderdiniz,en azından adamın burnu sürtünürdü..ortalama kira 4bin 5bin ..eşya,faturalar,ısınma...nafaka da ne verecek sanki?asgari ücretli iş buldunuz diyelim çocuklara kim bakacak?anneniz hiç mi sahip çıkmaz, en azından geçici olarak geleceğim bana sahip çıkın deseniz?sonra da belki eşiniz hatalarını anlar barışmaya gelir..gidecek yeriniz olmadığından adam bu kadar rahat kovabiliyor...anneniz kızımı göndermem derse eminim eşiniz sizi bi daha kovamaz,çocuklarından kopacağını da bilir..
Annem gel diyor ama o da başkasıyla evli.Kocasina hic güvenmiyorum ve sevmiyorum. Ben eşimi hayatımda istemiyorum ki kovup kovalasın degil sorun.Kovarsa uzaklastirma aldırırım kendi gider

Baska yerde çalışmama izin dahi vermiyor. Asla elimde para olmasını istemiyor.O yuzden para toplamam zor ama yapabildiğim kadar yapacağım. Ev açacak kadar bir birikmisim var.Onca sene beklemeyi gözüm yemiyor çünkü biliyorum ki evde sürekli huzursuzluk ve kavga.Cocuklar da etkileniyor.Cocuklarin yaninda bana söylediği şeyler cocuklarin psikolojisini bozacak cinsten.Örnek vereyim mesela ; boşanmak istediğimde cocuklari görmeye gelirsen senin ayağını kırarım dedi 6 yaşındaki kizimin yaninda.cocuk ağlayarak anne gelme babam ayağını kırar, görüntülü arıycam ben seni dedi.Yine eşyalarımı dışarı atıp evden çık dedi kizim annemi gönderme baba diye aglayarak yalvardı. Ben beklerim de cocuklarin psikolojisi ne olacak.Birlikte olmak istemezsem bana yapmadığı kalmıyor.yillarca tecavüze mi uğrayayım komşulara rezil olmamak için .
Nasil bir vicdansiz? Ne karakter yoksunuymus.. ne diyecegimi bilemedim. Nerde yetismis bu dağ ayısı, insanligindan utansin.

Cocuklara yazik, nasil bir psikoloji icindeler yazik.. ses_ goruntu kaydi al bence. Boyle bir adamin cocuklarini bile gormemesi gerek !
Ayrica durumu iyi diyordun, nafaka qlabilirsin bence cocuklarin icin. Keske aldatma olayini falan belgeleyip tazminat alabilseydin...
Avukata danis mutlaka, elinde belgeli kanit biriktir.

Nasil bir vicdansiz? Ne karakter yoksunuymus.. ne diyecegimi bilemedim. Nerde yetismis bu dağ ayısı, insanligindan utansin.

Cocuklara yazik, nasil bir psikoloji icindeler yazik.. ses_ goruntu kaydi al bence. Boyle bir adamin cocuklarini bile gormemesi gerek !
Ayrica durumu iyi diyordun, nafaka qlabilirsin bence cocuklarin icin. Keske aldatma olayini falan belgeleyip tazminat alabilseydin...
Avukata danis mutlaka, elinde belgeli kanit biriktir.
Avukata danisacagim ama önce biraz birikim yapicam.

Ben anlamadim davayi neden onun acmasini bekliyordunuz? Davayi kim acarsa onun sartlarinda bosanirsiniz. Bu durumda karşı dava acmaniz gerekir ki siz de kendi sartlarinizi sunun. Hem o dava acsa ne kusur sunacak ki? Davasi red olur. Anlasmali bosanmaya yanasmiyorsa siz acin davayi. Oturdugunuz ev evlilik sirasinda alindi ise oradan hakkinizi alirsiniz. Araba veya baska mallar da varsa oyle. Tazminat da talep edebilirsiniz. Is mahkemesine basvurup oradan da hakkinizi alabilirsiniz. Neden bir avukatla gorusmuyorsunuz?

Ne üzerineydi peki işi ve siz orda hangi işe baktınız tecrübe kazanmadınız mı
Banka kartlarının dağıtımını yapan bir şirketin şubesini aldı.Bende sekreterliği ve müşteri temsilciliğini yaptım bilgisayar işlerini hallettim merkezle yazişmalara baktım.Aslinda birçok işte tecrübem var.

Ben anlamadim davayi neden onun acmasini bekliyordunuz? Davayi kim acarsa onun sartlarinda bosanirsiniz. Bu durumda karşı dava acmaniz gerekir ki siz de kendi sartlarinizi sunun. Hem o dava acsa ne kusur sunacak ki? Davasi red olur. Anlasmali bosanmaya yanasmiyorsa siz acin davayi. Oturdugunuz ev evlilik sirasinda alindi ise oradan hakkinizi alirsiniz. Araba veya baska mallar da varsa oyle. Tazminat da talep edebilirsiniz. Is mahkemesine basvurup oradan da hakkinizi alabilirsiniz. Neden bir avukatla gorusmuyorsunuz?
Şöyle ki bizim oturduğumuz ev annesinin üstüne,ben ölünce senin diyor.Çekismeli bosanma davasını ben açarsam cocuklari alip beni evden atacak.Orasi kesin. Ben davaya kadar cocuklari da göremiycem. Biraz birikim yapıp öyle davayi açmaya karar verdim yorumların da etkisiyle. Biliyorum ki çekişmeli davalar da çok maliyetli.

Merhaba güzel insanlar..Senelerdir bu formu takip edip kiminizin acısına ağlayıp,kimilerinizin yaptığı yorumlara gözümden yaş gelerek gülmüştüm.Bu kez kendi derdime ağlıyorum ama bir yol da bulamıyorum. Lütfen bana akıl verin.

Konum uzun olursa k.bakmayın,kısa anlatmaya çalışacağım.8 yıl önce ikinci evliliğimi yaptım.ilk evliliğimden bir oğlum var.Ben eşimin ilk evliliğiyim.Oğluma hep iyi davrandı.İhtiyaçlarını hiç eksik etmedi.Herşey mükemmel gidince,hiç bir sorun da olmadığı için 2 sene sonra ortak bir çocuğumuz olsun istedik.Yine hersey mükemmeldi.Bu arada belirtmeyi unuttum .Ben şu an 28 ,eşim 40 yaşında. Senelerdir aramızda bir sorun yoktu yani ufak tefek tartışmalar hariç..Ama bunlar çok basit olaylardı. Ben ikinci çocuktan 4 sene sonra tekrar hamile kaldım isteyerek.Doktorum bir hastalığım dolayısıyla ilerde çocuğun olmayabilir demişti. Bizde 3 çocuk istiyorduk. 3.yü bile ilaçla kaldım zaten.Herşey hala sorunsuz bir şekilde ilerliyordu ,ben çok mutluydum ve sonunda istediğim aileye sahibim diye düşünüyordum. O iş öyle değilmiş.

Gelelim asıl konuya..Eşim benim 3.doğumumdan sonra bana sürekli kilo al demeye başladı. Onun istediği gibi de aldım. Ama farkettim ki eşim sürekli dışarıda başka kızlara bakıyor.Telefonunu kurcaladım .Sürekli İnternetten çıplak kadınları izliyor.Bu arada 3.doğumda vücudumda hiçbirsey değişmedi. Ben değişmedim ama neden böyle yaptığını anlamadım. Aynanın karşısında kendimi inceleyip durdum günlerce.

Bununla da kalmamış. Telefonundan yükleyip kaldırdığı uygulamaları buldum.Onlarca chat ve canlı yayın sitesi. Sahte hesapla girip profilinide buldum.Vurdum yüzüne.Tabi kendini haklı çıkarmak için bana bağırıp çağırmaya başladı. Bosanmak istiyorum dedi.cocuklari da görmeyeceksin seni öldü bilecekler dedi.Kendine kalacak yer bul dedi. Bende oğlumun okulu var çok istiyorsan sen kendine kalacak yer bul.bosanma davasına kadar burdayım dedim.Benim telefonumu çalıp kurcalamissin falan ,dedektif gibisin,seninle evlendigim güne lanet olsunlar havada uçuştu. Bu arada ailesinden kilometrelerce uzakta olan benim,onun ailesi yanında,iyi bir kazançla kendi işinde çalışıyor. Bu olaydan sonra 5 gündür gerekmedikçe konuşmadık.Ama boşalacak gibi davranmıyor. Sanirim çocukların velayetini ben alirim diye boşanma davası açmıyor. En küçük kızım 2 yaşında,diğer kızım 6.

Tek olay bu degil tabiki. Kendi işini yapmaya başladığından beri bana ilgisi azalmisti,bende orda calisiyorum bu arada ama ayda 1000 lira veriyor sadece. iş yerini acarken borçlandı diye de olsun dedim.Haftanin 2 günü işe gitmiyordum sadece. O günlerde de sabahtan akşama kadar iş yerinin kepenklerini kapatıp içerde oturuyormuş. Bana da yan taraftaki çalışanlar söyledi neden böyle yapıyor ki sıcakta diye.Sanirim ogünler şecaat sitelerindeydi. Dışarıdan kimse görmesin diye de kepenkleri kapatıyordu.

Şimdi size şunu sormak istiyorum;çocuklarımın velayetini almaya kalkarsam asla boşanamam.Mahkemeye bile gelmez,çocuklari da göstermez.Ailem arkamda degil ve geçinmek için çalışmam gerek..Ama çocuklarimdan ayrılmak istemiyorum. Biraz birikmiş param var, bir sekilde ev tutabilirim.Müsteri temsilciliği yapmıştım evden.Asgari ücret veriyorlar.Eşimin maddi durumu da kat kat iyi.Eşimin memleketinde bir ev tutup müşteri temsilciligi yapayım yine dedim. Velayeti de istiyorsa alsın ama gündüz cocuklar benimle kalsın aksam işten döndüğünde ve ise gitmediği günler onda olsun dedim.Bunu da kabul etmedi.velayeti ver hayatımızdan çık diyor. Zaten memleketimi çok özledim senelerdir gidemiyorum. Burda yasamaktan da nefret ederken çocuklarimdan için burda yaşayayım annesiz de kalmasın babasız da diyorum ama umrunda değil. Bu adamı görmeye bile tahammül edemiyorum artık. Ben bu aldatmayı kaldıramam kızlar. İcim parça parça. Ama onun yüzü bile kızarmadı.Ben bu adama köle olmak istemiyorum. Ne yapmalıyım nohut yardim edin ..Ayni evde,aynı işte kaldıkça psikolojim bozulacak.Resmen görünce içim sıkılıyor.
Aldatmayı delillendirirseniz mahkeme Çocukları ve ev veya mal varsa yarısını size verir , eşinize belli etmeden delil toplayın..

Yine eski işinizde evden çalışın. Hem çocuğunuz küçük zaten sizle daha çok vakit geçirmiş olur. Hem kazancınız daha iyiymiş.

1-2 yıl para biriktirin. Küçük 4 yaşına gelsin.. şehir dışına gidin direkt ev tutun. Sonra boşanma davası açın. Adresinizi bilmesin.

Kiralar falan da belki daha makul düzeye gelir biraz daha bekleyin ama kuru kuru beklemeyin. Bin TL için calismayin. Hiç çalışmayın daha iyi

Merhaba güzel insanlar..Senelerdir bu formu takip edip kiminizin acısına ağlayıp,kimilerinizin yaptığı yorumlara gözümden yaş gelerek gülmüştüm.Bu kez kendi derdime ağlıyorum ama bir yol da bulamıyorum. Lütfen bana akıl verin.

Konum uzun olursa k.bakmayın,kısa anlatmaya çalışacağım.8 yıl önce ikinci evliliğimi yaptım.ilk evliliğimden bir oğlum var.Ben eşimin ilk evliliğiyim.Oğluma hep iyi davrandı.İhtiyaçlarını hiç eksik etmedi.Herşey mükemmel gidince,hiç bir sorun da olmadığı için 2 sene sonra ortak bir çocuğumuz olsun istedik.Yine hersey mükemmeldi.Bu arada belirtmeyi unuttum .Ben şu an 28 ,eşim 40 yaşında. Senelerdir aramızda bir sorun yoktu yani ufak tefek tartışmalar hariç..Ama bunlar çok basit olaylardı. Ben ikinci çocuktan 4 sene sonra tekrar hamile kaldım isteyerek.Doktorum bir hastalığım dolayısıyla ilerde çocuğun olmayabilir demişti. Bizde 3 çocuk istiyorduk. 3.yü bile ilaçla kaldım zaten.Herşey hala sorunsuz bir şekilde ilerliyordu ,ben çok mutluydum ve sonunda istediğim aileye sahibim diye düşünüyordum. O iş öyle değilmiş.

Gelelim asıl konuya..Eşim benim 3.doğumumdan sonra bana sürekli kilo al demeye başladı. Onun istediği gibi de aldım. Ama farkettim ki eşim sürekli dışarıda başka kızlara bakıyor.Telefonunu kurcaladım .Sürekli İnternetten çıplak kadınları izliyor.Bu arada 3.doğumda vücudumda hiçbirsey değişmedi. Ben değişmedim ama neden böyle yaptığını anlamadım. Aynanın karşısında kendimi inceleyip durdum günlerce.

Bununla da kalmamış. Telefonundan yükleyip kaldırdığı uygulamaları buldum.Onlarca chat ve canlı yayın sitesi. Sahte hesapla girip profilinide buldum.Vurdum yüzüne.Tabi kendini haklı çıkarmak için bana bağırıp çağırmaya başladı. Bosanmak istiyorum dedi.cocuklari da görmeyeceksin seni öldü bilecekler dedi.Kendine kalacak yer bul dedi. Bende oğlumun okulu var çok istiyorsan sen kendine kalacak yer bul.bosanma davasına kadar burdayım dedim.Benim telefonumu çalıp kurcalamissin falan ,dedektif gibisin,seninle evlendigim güne lanet olsunlar havada uçuştu. Bu arada ailesinden kilometrelerce uzakta olan benim,onun ailesi yanında,iyi bir kazançla kendi işinde çalışıyor. Bu olaydan sonra 5 gündür gerekmedikçe konuşmadık.Ama boşalacak gibi davranmıyor. Sanirim çocukların velayetini ben alirim diye boşanma davası açmıyor. En küçük kızım 2 yaşında,diğer kızım 6.

Tek olay bu degil tabiki. Kendi işini yapmaya başladığından beri bana ilgisi azalmisti,bende orda calisiyorum bu arada ama ayda 1000 lira veriyor sadece. iş yerini acarken borçlandı diye de olsun dedim.Haftanin 2 günü işe gitmiyordum sadece. O günlerde de sabahtan akşama kadar iş yerinin kepenklerini kapatıp içerde oturuyormuş. Bana da yan taraftaki çalışanlar söyledi neden böyle yapıyor ki sıcakta diye.Sanirim ogünler şecaat sitelerindeydi. Dışarıdan kimse görmesin diye de kepenkleri kapatıyordu.

Şimdi size şunu sormak istiyorum;çocuklarımın velayetini almaya kalkarsam asla boşanamam.Mahkemeye bile gelmez,çocuklari da göstermez.Ailem arkamda degil ve geçinmek için çalışmam gerek..Ama çocuklarimdan ayrılmak istemiyorum. Biraz birikmiş param var, bir sekilde ev tutabilirim.Müsteri temsilciliği yapmıştım evden.Asgari ücret veriyorlar.Eşimin maddi durumu da kat kat iyi.Eşimin memleketinde bir ev tutup müşteri temsilciligi yapayım yine dedim. Velayeti de istiyorsa alsın ama gündüz cocuklar benimle kalsın aksam işten döndüğünde ve ise gitmediği günler onda olsun dedim.Bunu da kabul etmedi.velayeti ver hayatımızdan çık diyor. Zaten memleketimi çok özledim senelerdir gidemiyorum. Burda yasamaktan da nefret ederken çocuklarimdan için burda yaşayayım annesiz de kalmasın babasız da diyorum ama umrunda değil. Bu adamı görmeye bile tahammül edemiyorum artık. Ben bu aldatmayı kaldıramam kızlar. İcim parça parça. Ama onun yüzü bile kızarmadı.Ben bu adama köle olmak istemiyorum. Ne yapmalıyım nohut yardim edin ..Ayni evde,aynı işte kaldıkça psikolojim bozulacak.Resmen görünce içim sıkılıyor.
Hakim velayeti karşı tarafa vermez. Aldatmayı kanıtlarsan ben boşanmam da diyemez kocan. Aldatmayı kanıtla tazminatını al, 2 çocuk için nafaka da al. İlk eşinden çocuk nafakasi alıyor musun?

Yine eski işinizde evden çalışın. Hem çocuğunuz küçük zaten sizle daha çok vakit geçirmiş olur. Hem kazancınız daha iyiymiş.

1-2 yıl para biriktirin. Küçük 4 yaşına gelsin.. şehir dışına gidin direkt ev tutun. Sonra boşanma davası açın. Adresinizi bilmesin.

Kiralar falan da belki daha makul düzeye gelir biraz daha bekleyin ama kuru kuru beklemeyin. Bin TL için calismayin. Hiç çalışmayın daha iyi
Ben de öyle düşünüyorum.En azindan oğlum da orta okula geçmiş olur.Okulunu değiştirirsem bocalar diye korkuyorum.2 sene bekleyeceğim bu arada da birikim yaparım

X