BU EVLİLİK OLMAZDI DİYEN EŞİM

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Belli ki çok dolmuş. Konu başka birşeyden de açılıp buraya gelebilirdi. Annesi başka şehre gitme nedeni olarak eş seçimi olarak görüp çok söylenmiş belli ki. Yine de bu size söylediklerini haklı çıkarmıyor. Evlenmeyip otursaymış anasının dizinde. Bir çok insan işi gereği ayrı şehirlerde yaşıyor. Bence eşinize tavrınızı koyun. Kesinlikle konuşmayın. Gönlünüzü almak için neler yapacak bir görün. Hemen de affetmeyin. Hamile olmasanız basın tekmeyi derdim ancak bebeğiniz daha doğmamış aile ortamından mahrum kalmasını kimse istemez. Kurduğu cümleler ağır. Aslında yallah ananın evine demek gerekir ama..

Şimdi birden bire bu tarz konuşma oldu ve gerçekten boşanıyor musunuz?
Aydınlanma vs geldi dediniz de buradaki yorumlardan dolayı mi oldu?
Yoksa geçmişi var mı ?
Aslında yaklaşık olarak 1 sene önce de boşanma muhabbetleri yapmıştı eşim o zaman alttan aldım, çünkü eşim benim hayatıma giren ilk insandı ve ondan ayrılıp başkasını hayatıma alamazdım, boşanmaktan da çok korkuyordum. O zamandan bu zamana eş kişisi benim hakkımda neyden şikayet ediyorsa ve neyimden hoşlanmıyorsa düzeltmek için çabaladım, evet gerçekten düzeltmem gereken şeyler vardı bu arada ama eş kişisindeki karakter bozukluğunun yanında benimkiler hiçbir şeymiş. Kendimi düzeltmek için psikoloğa bile gidiyordum "neyimi düzelteceksem". Yani kısacası adam benden şikayet ede ede beni sindirmişti, günden güne özgüvenimi kaybetmiştim, kendisini kusursuz sanıyormuş farkında değildim.
Bu konuyu burada ilk açtığımda bile "ayrıl bu adamdan" diyen hanımlara anlam verememiştim, ayrıl mesajlarını gördükçe saatlerce ağladım "nasıl ayrılacam" diye, birçok hanım bana kızdı hatta, iyi de yaptılar onlara teşekkür ediyorum, her şeyin farkına vardım, sonrasında babamla konuşup babamın bana söylediği sözler beni daha da güçlendirdi, aslında bazı günler hala ağlıyorum çok üzülüyorum ama artık ayrılmaktan hiç korkmuyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…