Bu şartlardaki iş kabul edilir mi

Sen bence biraz yanlış anlamışsın...Her gün 11 de cıkıyoruz dememişlerdir, gün olur geceye kadar çalışabiliriz demişlerdir...Sence herkes her gün 11 de cıkabilir mi? İmkansız bişey...

Kurulan cümle şu “normalde mesai bitişimiz 19.00 diye geçiyor ama biz burada mesaiye göre çalışmıyoruz, işten çıkmamız 9,10,11 leri buluyor. Burası çok yoğun bir ortam, şimdiden onu söyleyelim, gerçekten çok fazla iş düşüyor burada herkese, öyle butik bürolar gibi akşam 6-7 oldu 8 oldu ben çıkayım diyemezsin burada”

Bunu nasıl yanlış anlamış olabilirim ki?

Ben her gün 11 de çıkılır demedim bi de, eve gelişim 11 i bulur dedim çünkü yol 45 dakika

Kurulan cümle şu “normalde mesai bitişimiz 19.00 diye geçiyor ama biz burada mesaiye göre çalışmıyoruz, işten çıkmamız 9,10,11 leri buluyor. Burası çok yoğun bir ortam, şimdiden onu söyleyelim, gerçekten çok fazla iş düşüyor burada herkese, öyle butik bürolar gibi akşam 6-7 oldu 8 oldu ben çıkayım diyemezsin burada”

Bunu nasıl yanlış anlamış olabilirim ki?

Ben her gün 11 de çıkılır demedim bi de, eve gelişim 11 i bulur dedim çünkü yol 45 dakika

Konusma tarzı aynen boyleyse, bu kadar itici konusan insanlarla calışmazdım ben...Geçtim mesai saatini burası oyle 8de cıkılan işyeri değil ne ya...8 de cok geç bir saat...Kendilerinin hiç mi aile hayatı yokmuş? Konusma cok itici geldi bana..6 da cıkan işyerleri batması lazım o zaman. Bunlar ne yapıyormuş bu kadar, cumhurbaskanının avukatı mıymıslar..

Ben olsam kabul ederdim. Çünkü önü açık bir firmaymış. Bir süre dişimi sıkıp çalışırdım. Bir de gerçekten memlekette iş sıkıntısı var bulduğuma şükrederdim açıkçası

Avukat bir arkadaşım aynen bu şekilde günde 15-16saat çalışıyordu. Amerika'ya gitti sonra kurtuldu. Bu ne yaa.. Dün de doktor bir arkadaşın konusuna yazdım, 36 saat nöbet tutmak nasıl insanlık dışı bir şeyse bir avukatın da günde 15-16 saat çalışması o derece insanlık dışı. Yıllarca okumuş, emek vermiş, pırıl pırıl gençlerin yaşama ve çalışma şevkinin nasıl içine ederiz diyerek sınırsızca acımasızlaşıyorlar. Tamam tecrübe önemli de insanın bünyesi bu kadar çalışmayı kaldırabilir mi? Günde yarım saat bile ayıramayacaksınız kendinize. Umarım çok daha insani koşullarda tecrübe edineceğiniz bi yer çıkar karşınıza.

Her meslekte ilk yıllar ağır ya da kötü şartlar da denebilir olabiliyor sanırım. Eğer mesleğinizin başındaysanız tecrübe olması açısından bir kaç yıl dayanılabilecek bir durum. Sonrasında burayı bırakıp şartları daha iyi yerlere bakabilirsiniz.

X