Sivilceli Ciltler Bu sivilce çukurlarına kesin çözüm nedir

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

kuvitgaliba

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2017
398
-611
29
Seneler önce roocutan tedavisı gordum ve sonuc olarak yuzumde bu cukurlar kaldı.. 6 seans kadar dermapen tedavisı oldum fakat hıcbır ise yaramadı. Kesin cozum dedıgınız bir tedavi yöntemi varmı? Varsa paylasirmsnz Allah rızası İcin... Psikolojim bozuldu bu cukurlar yuzunden biri bana yardımcı olabilir mi...

Eklentiler

• Screenshot_20201205_152534_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_20201205_152534_com.instagram.android.jpg
    35,6 KB · Görüntüleme: 202
Dermapen derin çukurlarda işe yaramıyor pek.
Kimyasal peeling en iyi çözüm. Deriyi tamamen kaldırıp atıyor.
"Yüzeysel, orta, ve şiddetli" olmak üzere üç derecesi var.
Kimyasal peelingte amaç, deri tabakasında istenilen derinliğe kadar hasar oluşturmaktır. Bu da derecesini belirler. Ne kadar derine hasar verilirse şiddet o kadar artar.
Size muhtemelen şiddetli veya orta olacak.
Şiddetli tek seans sürüyor. Ancak bir ameliyathane ortamında yapılmalı çünkü çok ciddi bir operasyon. Kaliteli bir yere gidilmeli. Çok da ağrılı bir süreç. Düzenli pansuman yapılmalı ve evden de çıkmamak gerekiyor. Zaten isteseniz de çıkamazsınız. Ama bu söylediklerim "şiddetli" dediğim derece için geçerli.
Orta derecedeki kimyasal peeling genelde 3-4 seans sürüyor. Ameliyathane ortamı gerekmiyor. Evden en az 1 hafta çıkmamak önemli kızarıklıklar da 5-6 güne geçiyormuş.
Yüzeyselde normal hayata çok kısa sürede geri dönülüyor ama bu derece ufak tefek lekeler için ideal bence, çukurlar için değil.
İnternetten bir araştırın derim yanlış bilgi vermişsem diye ama ben de birkaç ay öncesine kadar yüzeysel derece peeling düşünüyordum o yüzden çok araştırdım.

Son düzenleme:
Franksiyonel lazer. Ama çok iyi araştırın iyi bir doktora yaptırın bu işlemi.

Seneler önce roocutan tedavisı gordum ve sonuc olarak yuzumde bu cukurlar kaldı.. 6 seans kadar dermapen tedavisı oldum fakat hıcbır ise yaramadı. Kesin cozum dedıgınız bir tedavi yöntemi varmı? Varsa paylasirmsnz Allah rızası İcin... Psikolojim bozuldu bu cukurlar yuzunden biri bana yardımcı olabilir mi...
Üzerinden çok fazla zaman geçmeden yaptırmak gerekiyormuş bu iz tedavilerini eğer zaman geçmiş ve çukurun dokusu çöktüğü yere iyice yerleştiyde alt dokunun bağlarını kanülle ayrıştırmak gerekiyormuş instagramda görseller var subsizyon diye geçiyor adı

Kesinlikle doktora görünün. Fraksiyonel lazer, subsizyon vb. Yöntemler uygulanır. Asla estetisyenlerin çalıştığı güzellik merkezlerinde para ve zamanınızı harcamayın. Instagramda Avustralyalı bir doktor var kullanıcı adı: drdavinlim . Highlightlarında (hikayelerin öne çıkan kısımlarında) 2. Yuvarlakta acne scars yazıyor bakın orada skarlarda yani çukurlarda uyguladıklarını ve before afterları göstermiş ve sonuç harika bence yani herrr şeyin bir çözümü var sağlıcakla kalın

Dermapen uygulamasını bende yaptırdım evet hiçbi şeye yaramıyor yaptırmak isteyenlere yapmayın derim paranızın gitmesi bi tarafa boşu boşuna ümitlendirilmek zaten kulhakkına giriyo.

Kök hücre tedavisi prp gibi uygulamalarada inanmayın ben skarlar için kök hücre yapalı tam bi yıl oldu bi yıl içinde takip altında olacağımı söyleyenler beni hiç aramadılar. Zaten yüzüm dahada kötü oldu allah sorsun verdiğim o paraların hesabını. Bu msjımı umarım herkes okur lütfen okuduğunuz izlediğiniz gördüğünüz hiçbir fotoğrafa videoya röportajlara inanmayın.

Dermapen derin çukurlarda işe yaramıyor pek.
Kimyasal peeling en iyi çözüm. Deriyi tamamen kaldırıp atıyor.
"Yüzeysel, orta, ve şiddetli" olmak üzere üç derecesi var.
Kimyasal peelingte amaç, deri tabakasında istenilen derinliğe kadar hasar oluşturmaktır. Bu da derecesini belirler. Ne kadar derine hasar verilirse şiddet o kadar artar.
Size muhtemelen şiddetli veya orta olacak.
Şiddetli tek seans sürüyor. Ancak bir ameliyathane ortamında yapılmalı çünkü çok ciddi bir operasyon. Kaliteli bir yere gidilmeli. Çok da ağrılı bir süreç. Düzenli pansuman yapılmalı ve evden de çıkmamak gerekiyor. Zaten isteseniz de çıkamazsınız. Ama bu söylediklerim "şiddetli" dediğim derece için geçerli.
Orta derecedeki kimyasal peeling genelde 3-4 seans sürüyor. Ameliyathane ortamı gerekmiyor. Evden en az 1 hafta çıkmamak önemli kızarıklıklar da 5-6 güne geçiyormuş.
Yüzeyselde normal hayata çok kısa sürede geri dönülüyor ama bu derece ufak tefek lekeler için ideal bence, çukurlar için değil.
İnternetten bir araştırın derim yanlış bilgi vermişsem diye ama ben de birkaç ay öncesine kadar yüzeysel derece peeling düşünüyordum o yüzden çok araştırdım.
Fraksıyonel lazerimi kastediyorsunuz?

Hayır fraksiyonel başka. Bu bahsettiğimde yüze kimyasal ilaçlar uygulanıyor
Benim kafam cok karıştı cok fazla teknık ve tedavı Yöntemi var doktorlar onerıyor fakat sonuç alan duyduğum yok gıbı . Resımlerde oncesı sonrası cok başarılı fakat çevremde yok gordugum . Acıkcası kumar oynamak gıbı bişey bu sanırım . Soyal
Hayatınızıda iş hayatınızıda onemlı olcude etkılıyor gunese cıkmamak gıbı ve maddı boyutu apayrı . Ben yaptıran bırebır biri ya da bırılerıyle yuzyuze gelmeden ikna olamıcam sanırım 😊

Benim kafam cok karıştı cok fazla teknık ve tedavı Yöntemi var doktorlar onerıyor fakat sonuç alan duyduğum yok gıbı . Resımlerde oncesı sonrası cok başarılı fakat çevremde yok gordugum . Acıkcası kumar oynamak gıbı bişey bu sanırım . Soyal
Hayatınızıda iş hayatınızıda onemlı olcude etkılıyor gunese cıkmamak gıbı ve maddı boyutu apayrı . Ben yaptıran bırebır biri ya da bırılerıyle yuzyuze gelmeden ikna olamıcam sanırım 😊
Lazerin işe yaramama ihtimali var ama kimyasal peelingte cilt tamamen soyulduğu için alttan yeni deri çıkıyor bu yüzden lazere göre daha işe yarar bi tedavi olduğunu düşünüyorum ben. Tabi uygulanan işlemin ve uygulamayı yapan uzmanın kalitesi de çok önemli.

Kök hücre tedavisi prp gibi uygulamalarada inanmayın ben skarlar için kök hücre yapalı tam bi yıl oldu bi yıl içinde takip altında olacağımı söyleyenler beni hiç aramadılar. Zaten yüzüm dahada kötü oldu allah sorsun verdiğim o paraların hesabını. Bu msjımı umarım herkes okur lütfen okuduğunuz izlediğiniz gördüğünüz hiçbir fotoğrafa videoya röportajlara inanmayın.
Çok geçmiş olsun,subsizyon yptırdınızmı?

X