Eşimde sertleşme ve erken boşalma sorunu

Neresinden tutarsan tut elinde kalan bir adam.
Kendi içinizi kendiniz karartmayın boşanırsanız daha mutlu olacaksınız belki. Bir süre sonra karşınıza çok daha iyi biri çıkacak belki.
Ya da bekar kalsanız bile şundan bin kat daha iyi kafanız rahat olur.
Öğretmen bir kadın ve 35 yaş hiç de geç değil.

Kendim de öğretmenim. Terapistim de öyle demişti. Ama ben hep bir mesafemi korumaya çalıştım ama ailesi hep hataya taşınmadığımız için baskı yaptı. Okadar kalın bu kadar gelin. Onlara göre tüm tatilleri orda geçirmemiz gerekiyor. Çok baskıcı bir kültürle yetişmiş. Ben hala şaşırıyorum psikolojik danışman olup nasıl bu kadar köklü ve sabit geleneksel anlayışa sahip , okuduğu okulu sadece beni manipüle etmek için kullanıyor. Kişi ne okursa okusun anne babasının öğretilerinden kurtulamıyor. Ailenin söz dinleyen çoçuğu rolü yapışmış üstüne.
Bu eğitimini manipülasyon için kullanmış olması gerçekten üzücü. Benim eşimin de aile yapısı benzer. Bana da tuhaf geliyor. Eşim de başlarda bu konuda hevesliydi ama çok kavga ettim. Boşanma aşamasına geldik. Beğenmiyosan git köylün birini bul evlen dediğim çok oldu. Bir sene terapiye gittik. Sonradan benimle benzer düşünmeye başladı çünkü şehir hayatında karı koca çalışana bu aile yapısı sadece yük. Kaldırılabilecek bir tempo değil.

Öncelikle merhaba kızlar ben dört yıllık evliyim evlendiğimiz ilk günden beri eşimde sertleşme ve erken boşalma sorunu var. İlk evlendiğimiz yıl bir sene eşim doktora gitmedi macun ve hap kullandı. Daha sonra bir profesöre giderek muayene oldu ve doktor altı seans PRP uyguladı fakat PRPden sonra çok az bir değişiklik oldu. Bu arada çok şiddetli kavgalarımız oluyor sadece cinsellik değil bir çok konuda problem yaşıyorduk. Annesini haftada bir aramaktan tutunda, teyzesini çay doldurmadığıma kadar her şeyi problem yapıyor sürekli ailesini, kız kardeşini ve erkek kardeşlerini memnun etmemi istiyordu. İlk 1 bucuk yıl psikolojik şiddete maruz kaldım daha sonrasında aile terapistine tek başıma gittim ve yaşadığım şeyleri anlamlandırmaya başladım. Çünkü eşim sürekli hatanın ben de olduğunu söylüyor ve manipülasyon yapıyordu bu arada eşim psikolojik danışman kendisi. Ben ben aile terapistine toplam 12 seans gittim ve bu süreçte doktordan geldikten sonra bana çok daha iyi davranıyordu çünkü doktor gerçekten gözündeki perdeyi kaldırdı. PRP uygulamasından sonra cinsellikte yaşadığımız problemler devam etti ve 1:30 sene hiçbir şey yapmadı doktora gitmedi ve çabalamadı. Sonrasında başka bir doktorla görüştü ve peynirli Dobler çekildi teşhis olarak venöz yetmezlik konuldu ve tedavi olarak şok dalga tedavisi ve PRP yapıldı tekrardan. Fakat hiçbir işe yaramadı. Dört yıldır aynı problem devam ediyor. Davranış olaraktan böyle aşkım canım demez çok fazla seni seviyorum demez küçücük şeylerde aşırı derecede yükselir ailesi ile alakalı asla laf Söyletmez %100 haksız olsalar daha iyi her zaman ailesini savunur bu tarz bir davranış kalıbı içerisinde. Eskiye göre düzelme var mı evet ama ben buna ölümü gösterip sıtmaya razı etmek diyorum. Belki neden duruyorsun diyorsunuzdur. Kendim 35 yaşındayım bir daha sevememek ve evlenememek aslında tam olarak çocuk sahibi olamamaktan korkuyorum, biliyorsunuz ki yağışla birlikte yumurtalık sayılarımız azalıyor ve kalitesi düşüyor bundan dolayı tekrardan boşanıp tekrardan biriyle tanışıp çocuk sahibi olmak için zamanım yok muş gibi hissediyorum. Ama cinsellikle alakalı hiçbir şeyimiz düzelmiyor. Ciha lis denilen bir hap içiyor fakat sadece sertleşmeye biraz etki ediyor erken boşalmaya hiçbir faydası dokunmuyor. Ne yapabilecegimi bilemiyorum çok bunaldım çok çaresiz hissediyorum Bursa’da bu konuda iyi bir doktor önerisi olan var mı veya bu sorunları yaşayıp herhangi bir çözüm önerisi olan varsa yazarsa çok sevinirim.
Eṣiniz hem hayatda hemde yatakda sizi memmun edemiyor ama maşallah dil papuç gibi.Çocuk için tup bebek denedinizmi hiç?

Bu eğitimini manipülasyon için kullanmış olması gerçekten üzücü. Benim eşimin de aile yapısı benzer. Bana da tuhaf geliyor. Eşim de başlarda bu konuda hevesliydi ama çok kavga ettim. Boşanma aşamasına geldik. Beğenmiyosan git köylün birini bul evlen dediğim çok oldu. Bir sene terapiye gittik. Sonradan benimle benzer düşünmeye başladı çünkü şehir hayatında karı koca çalışana bu aile yapısı sadece yük. Kaldırılabilecek bir tempo değil.
Aynen dedim yani ben istanbulda doğmuş büyümüş biriyim ben kendi ailemi aramıyorum benim annem kendi annesininaramıyor haftada bir. Saçma sapan şeylere takılıyor baskı yapıyor beni tehtıt edıyordu hep yok burda yaşamam yok tayin alır hataya giderim. Koloni halinde 15 kişi misafirliğe geliyorlar kalmalı yani benim hiç alışık olduğum şeyler değil. Madem ailesini bu kadar memnun etme derdindeydi gidip hataydan birini bulacaktı akrabasıyla evlenecekti yani ben terapıye gttım benımle gelmedi. Terapıstım bana sizi değiştirip olmadıgınız bırı gbı yapmaya calısıyro baskı dayatma tehtıt herseyı yasadım ve sureklı benı boşanmakla tehtıt ettı. İlk iki sene neden ayrılmadım dıye cok sucluyorum kendımı. Şuan bunları yapamıyor şuan sadece hataya gıdınce yzın ıkımızde öğretmen oldugumuz ıcın yok şu kadar kalalım ben bunalıyorum donmek ıstıyorum yok dönmüyor yanı aynı evın ıcınde kız kardesı benımle konusmuyor sacma sapan ergen tavırlarla 22 yasındakı kardesıne hak verıyor. Ailesine bağımlı baglı degıl. Ben terapıste gtmeye razı edemedım ıste.

Eṣiniz hem hayatda hemde yatakda sizi memmun edemiyor ama maşallah dil papuç gibi.Çocuk için tup bebek denedinizmi hiç?
Korunuyoruz hıc bebek denemedım dırek amh testı ıle yumurta rezervıne baktılar. Bu sorunlar olmsaydı korunmazdım bu sorunların hep bıtmesını bekledım. Aynen oyle bılıyor musunuz susmuyor ya bır erkek bu kadar konuşur mu ?

Aynen dedim yani ben istanbulda doğmuş büyümüş biriyim ben kendi ailemi aramıyorum benim annem kendi annesininaramıyor haftada bir. Saçma sapan şeylere takılıyor baskı yapıyor beni tehtıt edıyordu hep yok burda yaşamam yok tayin alır hataya giderim. Koloni halinde 15 kişi misafirliğe geliyorlar kalmalı yani benim hiç alışık olduğum şeyler değil. Madem ailesini bu kadar memnun etme derdindeydi gidip hataydan birini bulacaktı akrabasıyla evlenecekti yani ben terapıye gttım benımle gelmedi. Terapıstım bana sizi değiştirip olmadıgınız bırı gbı yapmaya calısıyro baskı dayatma tehtıt herseyı yasadım ve sureklı benı boşanmakla tehtıt ettı. İlk iki sene neden ayrılmadım dıye cok sucluyorum kendımı. Şuan bunları yapamıyor şuan sadece hataya gıdınce yzın ıkımızde öğretmen oldugumuz ıcın yok şu kadar kalalım ben bunalıyorum donmek ıstıyorum yok dönmüyor yanı aynı evın ıcınde kız kardesı benımle konusmuyor sacma sapan ergen tavırlarla 22 yasındakı kardesıne hak verıyor. Ailesine bağımlı baglı degıl. Ben terapıste gtmeye razı edemedım ıste.
Bu durumda zaten evliliğinizi sürdürmek konusunda istekli olmadığını hissediyorsunuzdur. Benimki de ilk dediğimde gelmedi ama bir süre sonra mecbur geldi çünkü yolun sonu gözüküyordu.
Anladığım kadarıyla doğal olarak bağınız sevginiz çok kalmamış bu şekilde evlilik sürdürmek çok zor. Terapistiniz boşanmanız konusunda birşey dedi mi?

Korunuyoruz hıc bebek denemedım dırek amh testı ıle yumurta rezervıne baktılar. Bu sorunlar olmsaydı korunmazdım bu sorunların hep bıtmesını bekledım. Aynen oyle bılıyor musunuz susmuyor ya bır erkek bu kadar konuşur mu ?
Vallaha bence erkegin az konuşani makbuldür çok konuşunca boş konuşuyorlarya.😂
Haklisiniz korunmakda yani belkide korunmazsaniz çocugunuz vardi ama baba adayida guvenilir sizi mutlu eden bir adam olmaliki çoçugunuzda mutlu büyüsün.

Bu durumda zaten evliliğinizi sürdürmek konusunda istekli olmadığını hissediyorsunuzdur. Benimki de ilk dediğimde gelmedi ama bir süre sonra mecbur geldi çünkü yolun sonu gözüküyordu.
Anladığım kadarıyla doğal olarak bağınız sevginiz çok kalmamış bu şekilde evlilik sürdürmek çok zor. Terapistiniz boşanmanız konusunda birşey dedi mi?
İlk terapıstım ayrılmam konusunda farkettırmeye calıstı ama sonra baya değişim sağladı esım fakat gercekten saatlerce benımle hala kavga edıp laf yetıstırıyor. Demıyorki herseye ragmen yanımda. O kadar sıkıntılı zamnda gıtmeyıp sımdı eskı yaptgı seylerı yapmadıgı zamanda ınsan gıdemıyor. Dıyorum ya ölümü gösterip sıtmaya razı ettı. Belkı hala çok kötu davranıyor ama ben algılayamıyorum. Gerceklık algılarımla oynadı. Evet sevgım azaldı tabıkı cınsellıgın de olmaması sorunlu olması ilaçla sertlesşme olsa bile erken boşalmanın devam etmesı sebebıyle.

Vallaha bence erkegin az konuşani makbuldür çok konuşunca boş konuşuyorlarya.😂
Haklisiniz korunmakda yani belkide korunmazsaniz çocugunuz vardi ama baba adayida guvenilir sizi mutlu eden bir adam olmaliki çoçugunuzda mutlu büyüsün.
Evet o cocuk ıstıyor ama ben aıle yapısı tavrı cınsel sorunlar hep korktum ıstemedım . Ona kalsa olsun nasıl boyle çeken var onu. Çocuk yaparsa etrafına sorun olmadıgını da düşündürtecek. Elalem ne der dıye düşünen bir aile yapısı var.

Neresinden tutarsan tut elinde kalan bir adam.
Kendi içinizi kendiniz karartmayın boşanırsanız daha mutlu olacaksınız belki. Bir süre sonra karşınıza çok daha iyi biri çıkacak belki.
Ya da bekar kalsanız bile şundan bin kat daha iyi kafanız rahat olur.
Öğretmen bir kadın ve 35 yaş hiç de geç değil.
Çok gülen çok renkli bir insandım çok değiştim…

Evet o cocuk ıstıyor ama ben aıle yapısı tavrı cınsel sorunlar hep korktum ıstemedım . Ona kalsa olsun nasıl boyle çeken var onu. Çocuk yaparsa etrafına sorun olmadıgını da düşündürtecek. Elalem ne der dıye düşünen bir aile yapısı var.
En nefret etdigim şey elalem ne der diye duşunen hareket eden insanlar.Milletin duşuncesine goremi yaşiyicaz bu hayati ne derlerse desinler çokda önemli yani gereksiz duşunceleri.

En nefret etdigim şey elalem ne der diye duşunen hareket eden insanlar.Milletin duşuncesine goremi yaşiyicaz bu hayati ne derlerse desinler çokda önemli yani gereksiz duşunceleri.
Kesınlıkle yok az gülüyor musum yok daha sıcak olcakmısım bir aksam toplanıyorlar 20 kısı herkesı memnun edemem yanı. Sankı akrabalarıyla evlendım. Bizde boyle bırsey yok ben onlarda gördüm bu saçmalığı. Onlar bır kısıyı memnun etmekten içlerine almaktan aciz tipik gelin bizim istedğimiz gbi olsun kafası.

Kesınlıkle yok az gülüyor musum yok daha sıcak olcakmısım bir aksam toplanıyorlar 20 kısı herkesı memnun edemem yanı. Sankı akrabalarıyla evlendım. Bizde boyle bırsey yok ben onlarda gördüm bu saçmalığı. Onlar bır kısıyı memnun etmekten içlerine almaktan aciz tipik gelin bizim istedğimiz gbi olsun kafası.
çok bile sabr etmişsin bunlara gelin degil kole ariyor böyleleri ne dersem onu yap gul dedim gul otur dedim otur.🙄

Beklemen ve şans vermen için bizlere yazmadığın , bilmediğimiz başka nedenlerin var mı ?
Yaşın daha genç ve hayatının baharındasın.
Kendine bu kötülüğü beden yapıyorsun.
Şahsen ben bir dakika beklemezdim.

İlk terapıstım ayrılmam konusunda farkettırmeye calıstı ama sonra baya değişim sağladı esım fakat gercekten saatlerce benımle hala kavga edıp laf yetıstırıyor. Demıyorki herseye ragmen yanımda. O kadar sıkıntılı zamnda gıtmeyıp sımdı eskı yaptgı seylerı yapmadıgı zamanda ınsan gıdemıyor. Dıyorum ya ölümü gösterip sıtmaya razı ettı. Belkı hala çok kötu davranıyor ama ben algılayamıyorum. Gerceklık algılarımla oynadı. Evet sevgım azaldı tabıkı cınsellıgın de olmaması sorunlu olması ilaçla sertlesşme olsa bile erken boşalmanın devam etmesı sebebıyle.
Bence ne olursa olsun terapiye devam edin. Bu tarz bir insanla akıl sağlığını koruyarak yaşamanın başka yolu yok gibi görünüyor. Sizi çok iyi anlıyorum. Eşimden olmasa da ailemden çok manipülasyona maruz kaldım. Kişisel sınırlarımı çizerek kendimi koruyabildim. Şimdi en azından söyledikleri hangi sözün gerçek, hangisinin manipülasyon olduğunu anlıyorum ve buna göre davranıyorum. Sizin de farkındalığınız artmış ve zamanla daha da gelişecek eminim.

X