Eşimde sertleşme ve erken boşalma sorunu

Öncelikle merhaba kızlar ben dört yıllık evliyim evlendiğimiz ilk günden beri eşimde sertleşme ve erken boşalma sorunu var. İlk evlendiğimiz yıl bir sene eşim doktora gitmedi macun ve hap kullandı. Daha sonra bir profesöre giderek muayene oldu ve doktor altı seans PRP uyguladı fakat PRPden sonra çok az bir değişiklik oldu. Bu arada çok şiddetli kavgalarımız oluyor sadece cinsellik değil bir çok konuda problem yaşıyorduk. Annesini haftada bir aramaktan tutunda, teyzesini çay doldurmadığıma kadar her şeyi problem yapıyor sürekli ailesini, kız kardeşini ve erkek kardeşlerini memnun etmemi istiyordu. İlk 1 bucuk yıl psikolojik şiddete maruz kaldım daha sonrasında aile terapistine tek başıma gittim ve yaşadığım şeyleri anlamlandırmaya başladım. Çünkü eşim sürekli hatanın ben de olduğunu söylüyor ve manipülasyon yapıyordu bu arada eşim psikolojik danışman kendisi. Ben ben aile terapistine toplam 12 seans gittim ve bu süreçte doktordan geldikten sonra bana çok daha iyi davranıyordu çünkü doktor gerçekten gözündeki perdeyi kaldırdı. PRP uygulamasından sonra cinsellikte yaşadığımız problemler devam etti ve 1:30 sene hiçbir şey yapmadı doktora gitmedi ve çabalamadı. Sonrasında başka bir doktorla görüştü ve peynirli Dobler çekildi teşhis olarak venöz yetmezlik konuldu ve tedavi olarak şok dalga tedavisi ve PRP yapıldı tekrardan. Fakat hiçbir işe yaramadı. Dört yıldır aynı problem devam ediyor. Davranış olaraktan böyle aşkım canım demez çok fazla seni seviyorum demez küçücük şeylerde aşırı derecede yükselir ailesi ile alakalı asla laf Söyletmez %100 haksız olsalar daha iyi her zaman ailesini savunur bu tarz bir davranış kalıbı içerisinde. Eskiye göre düzelme var mı evet ama ben buna ölümü gösterip sıtmaya razı etmek diyorum. Belki neden duruyorsun diyorsunuzdur. Kendim 35 yaşındayım bir daha sevememek ve evlenememek aslında tam olarak çocuk sahibi olamamaktan korkuyorum, biliyorsunuz ki yağışla birlikte yumurtalık sayılarımız azalıyor ve kalitesi düşüyor bundan dolayı tekrardan boşanıp tekrardan biriyle tanışıp çocuk sahibi olmak için zamanım yok muş gibi hissediyorum. Ama cinsellikle alakalı hiçbir şeyimiz düzelmiyor. Ciha lis denilen bir hap içiyor fakat sadece sertleşmeye biraz etki ediyor erken boşalmaya hiçbir faydası dokunmuyor. Ne yapabilecegimi bilemiyorum çok bunaldım çok çaresiz hissediyorum Bursa’da bu konuda iyi bir doktor önerisi olan var mı veya bu sorunları yaşayıp herhangi bir çözüm önerisi olan varsa yazarsa çok sevinirim.
Valla bir buçuğu 1:30 şeklinde yazmişsınız ya ben devamını hic okuyamadım kendimi veremedim yani aklımdan çıkmadı.Sanırım unutabilmek icin benim de yardım almam lazım bu sekilde devam edemem hayatıma

Beklemen ve şans vermen için bizlere yazmadığın , bilmediğimiz başka nedenlerin var mı ?
Yaşın daha genç ve hayatının baharındasın.
Kendine bu kötülüğü beden yapıyorsun.
Şahsen ben bir dakika beklemezdim.
Yok baska bır sebebım yok dedıgım gıbı tekrardan evlenıp tekrardan cocuk ıcın beklersem hıc cocugum olmaz dıye dusunuyorum emın olamıyorum

Bence ne olursa olsun terapiye devam edin. Bu tarz bir insanla akıl sağlığını koruyarak yaşamanın başka yolu yok gibi görünüyor. Sizi çok iyi anlıyorum. Eşimden olmasa da ailemden çok manipülasyona maruz kaldım. Kişisel sınırlarımı çizerek kendimi koruyabildim. Şimdi en azından söyledikleri hangi sözün gerçek, hangisinin manipülasyon olduğunu anlıyorum ve buna göre davranıyorum. Sizin de farkındalığınız artmış ve zamanla daha da gelişecek eminim.
Evet suan ben de anlıyorum. Ama bu manıpulasyonların baskı ve tehtıtlerın daha fazla oldugu zaman dılımınde boşanmayıp durdugum ıcın kendıme ofke duyuyorum. Ama bunun bır sebebı de sureklı evlılıgımızın yuzde 90 ı senın hataların falan dıyerek yanı benı suclayarak gerceklık algımla oynamasıydı. Suan bunu yapamıyor yapmaya kalksada ben anlıyorum. Ozmn boşanmayıp suan boşanmak daha saçma gelıyor. Hep duzelır duzleırız dıye bekledım acıkcası. Belkı korkularımın esiri oldum belkı de sureklı benı sucladıgı ıcın ıste bunu yapsaydın bunu demezdım bu olmazdı gbı davrandıgı ıcın ben kendımde hep hata aradım ıste kendın psıkologa gıdene kadar. Şuan da o kadar şiddetli değil ama hala tahammulsuz hala bazen kısas kıyas yapıyor hala hep aılesı haklı ve cınsellık sorunlarımız devam edıyor.

Valla bir buçuğu 1:30 şeklinde yazmişsınız ya ben devamını hic okuyamadım kendimi veremedim yani aklımdan çıkmadı.Sanırım unutabilmek icin benim de yardım almam lazım bu sekilde devam edemem hayatıma
Kusura bakmayın ben o arada mıkrofonu acıp konustum mesaja dönduruyor ya o yzden o şekılde döndürmüş farketmemişim. Bir buçuk olacaktı😂

Selam yazışmaların hepsini okudum size öncelikle şunu söylemek istiyorum çok naif ve herşeyi alttan alan bir yapınız var olaylara iyi tarafından bakmaya çalışıyorsunuz ve taktir ediyorum sizi çok sabırlı siniz. Ben şuna çok takıldım 35 yaşındayım demişsiniz ve çok geç gibi düşünüyorsunuz bu düşünceyi aklınızdan çıkarın lütfen hiçbir şey için geç değildir. Ayrıca yaşınız çok genç bende 33 yaşımdayım ve 15 yaşımda gibi hissediyorum kendimi ve olduğum değil hissettiğim yaş önemli benim için sizin içinde öyle olmasını diliyorum. Evliligin sorumluluklarını iki tarafta taşırsa evlilik olur. Sürekli bir kişi taşırsa bu evlilik değil fedakarlık tır ve çok yipraticidir. Sürekli kendinden verirsin ama bir karşılık alamazsın hiç kimse benim eşim değişir demesin değişmez anlamadığım hissetmedigin rahatsız olmadigin konu için değişmezsin kimse değişemez. 3 yılını daha verdin bu ilişkiye diyelim 38 yasinda oldun ve hiçbir şey değişmedi sorunlar aynı ve dahada arttı tahammulun bitti ve artık bitsin dedin o zaman da demicekmisin keşke çok önceden noktalandirsaydim ve hayatıma birini alsaydim bu zamanı onun için kullansaydim ve şuan ikinci bir yol cizerdim kendime demicekmisin. Çocuk konusuna gelirsek yumurtalıklarıni dondur istediğin zaman anne ol annelik sana çok yakışır. Peki başka konuya gelim sana saygısı olmayan biriyle çocuk yapmaya ve ömür geçirmeye okey misin ve çocuğunun bu kişiyi rol model almasına bu düşünce yapısına sahip biriyle çocuğu yetiştir meye var misin
Cinsel konusuna gelecek olursak evet çok önemli bir konu bu konuda kendini hep sana karşı yetersiz hissediyor ama bu hissiyatı zaten sana karşı olan tavırlarının asıl kaynağı ama burda dan empati yapma çünkü gerçekten seni düşünen birisi bunu yapmaz aksine bu sebepten dolayı sana karşı hep anlayışlı ve alttan alması gerekir ama kişilik bozukluğu olduğu için o hep senin üstüne oynamaya çalışıyor velhasıl iyi düşün hayat çok ama çok kısa geleceğini hayal et ve geleceğine yatırım yap kararlarınla

Ben de aynı şeyleri söyledim kendim de öğretmenim . Hem senin bu saçma sapan kültürünü çekeceğim hem de cinsel anlamda mutlu olmayacağım dedim resti çektim artık yok annemı hafta bir ara yok teyzeme onu yap diyemiyor. Ama bu sorunları yaşarken bile annesini aramadığım için ettiği kavgaları düşündükçe öfkeleniyorum. Yaşım genç olsa ayrılırım ama hep düzelir bir çocugum olur diye bekledim. Bir de hiç doktora gitmeyenleri burada okuyunca hiç değilse gidiyor diye düşünüyorum.
Beklemeseydin yaşın gayet idral olacaktı zaten.yazık olmuş.şimdi de çok değil gerçi.

Bir daha sevmemek evlenememek bla bla bla demişsiniz de hanımefendi bu evlilik mi sizce yaşadığınız? Kağıda atılan bir imza sizinki . O imza için hem yatakta hem sosyal iletişimde sorun olan bir adama kendinizi kurban mi edeceksiniz birde ödül gibi adama çocuk vereceksiniz pes

En nefret etdigim şey elalem ne der diye duşunen hareket eden insanlar.Milletin duşuncesine goremi yaşiyicaz bu hayati ne derlerse desinler çokda önemli yani gereksiz duşunceleri.
Kimse de elalemin umrunda değil bu arada.eskiden altın günlerinde konuşulur geçerdi.şimdi o bile kalmadı.kimse kimsenin umrunda değil.benim birkaç tane ciddi ilişkim bitmişti annem bile ilgilenmedi.öyle birşey yok yani artık.

Kimse de elalemin umrunda değil bu arada.eskiden altın günlerinde konuşulur geçerdi.şimdi o bile kalmadı.kimse kimsenin umrunda değil.benim birkaç tane ciddi ilişkim bitmişti annem bile ilgilenmedi.öyle birşey yok yani artık.
Aynen öyle . Herkes kendi hayatında öyle maddi manevi sosyal sorunlarla boğuşuyor ki kimse kimsenin ne iyiliğini ne kötülüğünü dinlemek istiyor . Bahane kısacası ... Ayrıca adam beni yatakta mutlu etmiyor beni teyzesine çay koymadim diye eleştiriyor bana ne elalemden yaa alsın dotune soksun elalemi. Elalem mi beni mutlu ediyor

Yine var aslinda ama eskisi kadar degil .Ve koyde asla bitmez ordaki kadinlarin diline duştunmu seni her gordugunde hatirlarlar.Yada sana fark etdirmeden çekişdirenlerde var.Ama takmamak lazim işleri guçleri zaten milletin hayatini tartiṣmak sanki kendi hayatlari mukemmel.

Selam yazışmaların hepsini okudum size öncelikle şunu söylemek istiyorum çok naif ve herşeyi alttan alan bir yapınız var olaylara iyi tarafından bakmaya çalışıyorsunuz ve taktir ediyorum sizi çok sabırlı siniz. Ben şuna çok takıldım 35 yaşındayım demişsiniz ve çok geç gibi düşünüyorsunuz bu düşünceyi aklınızdan çıkarın lütfen hiçbir şey için geç değildir. Ayrıca yaşınız çok genç bende 33 yaşımdayım ve 15 yaşımda gibi hissediyorum kendimi ve olduğum değil hissettiğim yaş önemli benim için sizin içinde öyle olmasını diliyorum. Evliligin sorumluluklarını iki tarafta taşırsa evlilik olur. Sürekli bir kişi taşırsa bu evlilik değil fedakarlık tır ve çok yipraticidir. Sürekli kendinden verirsin ama bir karşılık alamazsın hiç kimse benim eşim değişir demesin değişmez anlamadığım hissetmedigin rahatsız olmadigin konu için değişmezsin kimse değişemez. 3 yılını daha verdin bu ilişkiye diyelim 38 yasinda oldun ve hiçbir şey değişmedi sorunlar aynı ve dahada arttı tahammulun bitti ve artık bitsin dedin o zaman da demicekmisin keşke çok önceden noktalandirsaydim ve hayatıma birini alsaydim bu zamanı onun için kullansaydim ve şuan ikinci bir yol cizerdim kendime demicekmisin. Çocuk konusuna gelirsek yumurtalıklarıni dondur istediğin zaman anne ol annelik sana çok yakışır. Peki başka konuya gelim sana saygısı olmayan biriyle çocuk yapmaya ve ömür geçirmeye okey misin ve çocuğunun bu kişiyi rol model almasına bu düşünce yapısına sahip biriyle çocuğu yetiştir meye var misin
Cinsel konusuna gelecek olursak evet çok önemli bir konu bu konuda kendini hep sana karşı yetersiz hissediyor ama bu hissiyatı zaten sana karşı olan tavırlarının asıl kaynağı ama burda dan empati yapma çünkü gerçekten seni düşünen birisi bunu yapmaz aksine bu sebepten dolayı sana karşı hep anlayışlı ve alttan alması gerekir ama kişilik bozukluğu olduğu için o hep senin üstüne oynamaya çalışıyor velhasıl iyi düşün hayat çok ama çok kısa geleceğini hayal et ve geleceğine yatırım yap kararlarınla
Çok tesekkur ediyorum yazdıklarınız beni o kadar etkiledi ki aslında hep düşündüğüm şeyler ama biri söyleyince daha gerçek olur ya öyle oldu. Bir çok konuda çok haklısınız. Fazla empati yapmam herşeyin iyi tarafını görmeye çalışmam sebebiyle 4 yılım gitti zaten. Dediğiniz gibi bu problemden ötürü daha anlayışlı davranabilirdi ama bunu bile yapma zahmetine girmedi senelerce. Çok teşekkür ediyorum zaman ayırıp yazdığınız için.

Yumurta rezervlerimin azaldığını öğrendim.. amh testinden. Yapıyordu dırdır vala. Yok aramıyordu benim aılemın oyle bir beklentisi baskısı yok. Kültür çatışması yaşadık çok fazla.
Yaşadıkların o kadar ben ki…… en azından bi işiniz var ve size destek olan bi aileniz

Öncelikle merhaba kızlar ben dört yıllık evliyim evlendiğimiz ilk günden beri eşimde sertleşme ve erken boşalma sorunu var. İlk evlendiğimiz yıl bir sene eşim doktora gitmedi macun ve hap kullandı. Daha sonra bir profesöre giderek muayene oldu ve doktor altı seans PRP uyguladı fakat PRPden sonra çok az bir değişiklik oldu. Bu arada çok şiddetli kavgalarımız oluyor sadece cinsellik değil bir çok konuda problem yaşıyorduk. Annesini haftada bir aramaktan tutunda, teyzesini çay doldurmadığıma kadar her şeyi problem yapıyor sürekli ailesini, kız kardeşini ve erkek kardeşlerini memnun etmemi istiyordu. İlk 1 bucuk yıl psikolojik şiddete maruz kaldım daha sonrasında aile terapistine tek başıma gittim ve yaşadığım şeyleri anlamlandırmaya başladım. Çünkü eşim sürekli hatanın ben de olduğunu söylüyor ve manipülasyon yapıyordu bu arada eşim psikolojik danışman kendisi. Ben ben aile terapistine toplam 12 seans gittim ve bu süreçte doktordan geldikten sonra bana çok daha iyi davranıyordu çünkü doktor gerçekten gözündeki perdeyi kaldırdı. PRP uygulamasından sonra cinsellikte yaşadığımız problemler devam etti ve 1:30 sene hiçbir şey yapmadı doktora gitmedi ve çabalamadı. Sonrasında başka bir doktorla görüştü ve peynirli Dobler çekildi teşhis olarak venöz yetmezlik konuldu ve tedavi olarak şok dalga tedavisi ve PRP yapıldı tekrardan. Fakat hiçbir işe yaramadı. Dört yıldır aynı problem devam ediyor. Davranış olaraktan böyle aşkım canım demez çok fazla seni seviyorum demez küçücük şeylerde aşırı derecede yükselir ailesi ile alakalı asla laf Söyletmez %100 haksız olsalar daha iyi her zaman ailesini savunur bu tarz bir davranış kalıbı içerisinde. Eskiye göre düzelme var mı evet ama ben buna ölümü gösterip sıtmaya razı etmek diyorum. Belki neden duruyorsun diyorsunuzdur. Kendim 35 yaşındayım bir daha sevememek ve evlenememek aslında tam olarak çocuk sahibi olamamaktan korkuyorum, biliyorsunuz ki yağışla birlikte yumurtalık sayılarımız azalıyor ve kalitesi düşüyor bundan dolayı tekrardan boşanıp tekrardan biriyle tanışıp çocuk sahibi olmak için zamanım yok muş gibi hissediyorum. Ama cinsellikle alakalı hiçbir şeyimiz düzelmiyor. Ciha lis denilen bir hap içiyor fakat sadece sertleşmeye biraz etki ediyor erken boşalmaya hiçbir faydası dokunmuyor. Ne yapabilecegimi bilemiyorum çok bunaldım çok çaresiz hissediyorum Bursa’da bu konuda iyi bir doktor önerisi olan var mı veya bu sorunları yaşayıp herhangi bir çözüm önerisi olan varsa yazarsa çok sevinirim.
Yumurtani dondurma imkanın var mı ?

Evlenmeden önce kadın cinsellik yaşamasın çok bir şey bilmesin diye toplum baskısı yapıyorlar sonra biz evlendiğimizde cinsellikle ilgili problemlerle karşılaşıyoruz ama boşanmak için yeterli sebep olarak göremiyoruz. Şiddet aldatma vs olmadığı sürece herkes yuvanı yıkma ayrılma diye beynimize empoze ediyor kadın olarak evlilikten ne cinsellik ne de başka anlamlarda doyum alamadan yaşımız da gidiyor gençliğimiz de.. Bence hiçbir şey için geç değil cinsellik olmayan evlilikte insanın aklına ister istemez aldatma düşünceleri bile gelebiliyor kendine yediremiyor bunu ama şöyle düşünün 45 yaşında ayrılsanız yeni bir hayat kurmanız daha zor olacak kendinize haksızlık etmeyin ayrılmazsanız sürekli başkalarının mutlu cinsel hayatını dinler onlara özenirsiniz maalesef durum böyle

Çok tesekkur ediyorum yazdıklarınız beni o kadar etkiledi ki aslında hep düşündüğüm şeyler ama biri söyleyince daha gerçek olur ya öyle oldu. Bir çok konuda çok haklısınız. Fazla empati yapmam herşeyin iyi tarafını görmeye çalışmam sebebiyle 4 yılım gitti zaten. Dediğiniz gibi bu problemden ötürü daha anlayışlı davranabilirdi ama bunu bile yapma zahmetine girmedi senelerce. Çok teşekkür ediyorum zaman ayırıp yazdığınız için.
Hayatına bir nebzede ışık tuta bildiysem ne mutlu bana sen güçlü bir kadınsın ayaklarının üzerinde durabilen birisin çözümler sende hayatına yön verilmesine izin verme sen yön ver bazen en yakinimiz dediklerimiz bizi assagiya çeke biliyorlar

Çok severseniz ancak bazı eksilere katlanılır. Bazen çaba da göstermiyor diyorsunuz. Çocuk olsa ona bağlansanız diğer sorunlar çözülmeyecek ve siz cinsel anlamda da mutlu olmak isteyeceksiniz hep. Size sevecen sizi düşünen öpen koklayan güzel sözler söyleyen destek olan eş de isteyeceksiniz. Cinsel lik güzel olsa da normal zamanda insan bunu bekleyip istiyor. Ee sizde hiçbiri yokmuş. Bu ortama çocuk getirmek ne kadar doğru? Çocuk beraber istenip sevilerek büyütürse sağlıklı. Aileden kopup kendi bir birey olamamış nasıl bu adam ayrı bir birey yetiştirecek hayata? Anne olmak istemeniz anlıyorum kimseye kolayca boşan demem ama boşanmasanız bile sorunlar çözülmeden bu ortama çocuk getirmek sağlıklı değil. Çocuğa da yazık. Kendi maaş imkanınız varmış güvenilir bir yerde yumurtalarını dondurdun ileride tüp bebekle anne olabilirsiniz bu da kötü birşey değil. Boşansanız 5 yıl içinde karşınıza biri çıkıp evlenseniz yine bu sayede anne olabilirsiniz. Bu stres panikle bu adamdan hemen anne olmaya çalışmayın. Amh düşükse bir an önce yumurta dondurun.vibratör vs diyenler var onları da deneyin bakalım.

Yok baska bır sebebım yok dedıgım gıbı tekrardan evlenıp tekrardan cocuk ıcın beklersem hıc cocugum olmaz dıye dusunuyorum emın olamıyorum
Bu kişiden çocuğun olsa o çocuğa yazık günah değil mi? Çocuk mutlu örnek bir ailede büyümeli. Baba böyle ailesi böyle çocuğu alet ederler. Sizin hayatınız heder olur arada ama çocuk da sizi suçöayabşlie büyüyünce.

X