Bu süreç zorlu bir süreç mi?

en az 1 sene evlı olmanız lazım çoçuk için doktorlar böyle söyler hemen tüp bebek doktora görünsenize pko engel değil gebeliğe sokağa atılacak paranız çok sanırım
Alakası yok yaşı 30 u geçen çiftlerin 6 ay içerisinde çocuğu olmazsa tedaviye başlanılması gerekir.Dediğiniz 1 yıllık süreç 30 yaş altı çiftler için geçerlidir.

1 kez klomen kullandım doktor çatlatma iğnesi yapmadı doğal yolla çatlasın diye olmadı
Pkoluyum bende maalesef femera ve klomen tedavisinden sonuç alamadık.Aşılama hiç düşünmedim tutma oranı çok düşük olduğu için o yüzden tüp bebeğe başladık.Ama siz bir kere denemişsiniz bence hormonlarınıza baktırıp doktor kararıyla tedavi yönteminize karar verin.

Pkoluyum bende maalesef femera ve klomen tedavisinden sonuç alamadık.Aşılama hiç düşünmedim tutma oranı çok düşük olduğu için o yüzden tüp bebeğe başladık.Ama siz bir kere denemişsiniz bence hormonlarınıza baktırıp doktor kararıyla tedavi yönteminize karar verin.
Şuan hormonlarda. Sadece tsh yüksek görünüyor o da bugn baktırdım 4 lere kadar inmiş levetrln kullandım

Düzenli doktor kontrolüne gitmiyor, günü gününe regl dönemlerinizi bilmiyorsanız pcoslu olup olmadığınızdan emin olamazsınız.

Fazla kilodan kasıt, görsel açıdan belli olup olmaması değil. Hormon dengenizi etkileyen bir durum yaratıyorsa önce fazla kilonuzu vermeniz önerilir ve regl takvimi tutmanız.
Pcos bende de var 3-4 kiloda bile aşırı oynuyor düzen . Arkadaşlarıma kilo kaynaklı diyince abarttigimi düşünüyorlar:) insanlar kilonun etkilemesi için baya obeze yakın kilo bekliyor

Bence hiçbirşeyin etkisi yok.tamamen kısmet, şans.bu konuda bilime inanmıyorum ben.ne deseler boş.
Sizin dediğiniz şu kapıya da çıkıyor kanserim ama tedavisi yok ölmeyi bekleyecem şans kısmet artık ne yaşarsam…Allah derdi vermiş ki dermanı arayalım diye şans deyip tedavi mi olmayalım sizin bu deyişinizle tedavi olup çocuğu olanlarıda inkar edersiniz ozaman.Biz tedavimizi oluruz gerisi içinde Allah’a tevekkül ederiz zira buralarda böyle konuşup tedavi olacak olan insanlarında aklını bulandırmayın zannımca…

X