Bu süreç zorlu bir süreç mi?

Pcos bende de var 3-4 kiloda bile aşırı oynuyor düzen . Arkadaşlarıma kilo kaynaklı diyince abarttigimi düşünüyorlar:) insanlar kilonun etkilemesi için baya obeze yakın kilo bekliyor
Benim merak ettiğim şey mesela zayıfız ama kilo aldık gene zayıf sayılırız buda etkiliyor mu adet düzenini?

Pcos bende de var 3-4 kiloda bile aşırı oynuyor düzen . Arkadaşlarıma kilo kaynaklı diyince abarttigimi düşünüyorlar:) insanlar kilonun etkilemesi için baya obeze yakın kilo bekliyor

Pcos olduğunu söyleyen çoğu kişi regl düzenine dahi hakim değil maalesef. Keşke pcos nedir, ne değildir okusa, araştırsa insanlar.

Benim merak ettiğim şey mesela zayıfız ama kilo aldık gene zayıf sayılırız buda etkiliyor mu adet düzenini?
Evet etkiliyor şöyle söyleyeyim boyum 160 52 kilodan 57 e çıkmıştım ve regl gitmişti. Baktığınız aman yine az bir kilo . Beni antibiyotik kullanımı , aşırı stres ,kilo almak ve sporsuzluk çok etkiliyor . Pcos çok hassas bir şey değişiklikler hemen regli bozuyor

Evet etkiliyor şöyle söyleyeyim boyum 160 52 kilodan 57 e çıkmıştım ve regl gitmişti. Baktığınız aman yine az bir kilo . Beni antibiyotik kullanımı , aşırı stres ,kilo almak ve sporsuzluk çok etkiliyor . Pcos çok hassas bir şey değişiklikler hemen regli bozuyor
Gerçekten onunla baş edip yaşamayı bilmek önemli olan.Bazen kilo versende spor yapsanda o regl gecikiyor.Sivilce olayı apayrı sizde de var mı böyle sırtta çıkan sivilcelerden.

Herkese merhaba 6 aylık evliyim 3 aydır çocuk düşünüyoruz ama olmuyor kendi yaşımın 30 lara dogru gitmesinden eşimin yaşınin da 35 olmasından ve en önemlisi bnde pkos olmasından dolayı eşimi de ikna ettim tüp bebek tedavisine başlayacağız ama bu süreç beni yıpratır diye başlamak la başlamamak arasında kararsız kaldım gücüm yok gibi süreç nasıl işliyor anlatirmissnz ve de şimdi gelipte çok erken falan sen iyi değilsin diyecek olanlar hiç gelmesin bu benim düşüncem
6 aylık evlilikte tüp bebek yapıyorlar mı ? 3 aydır deniyorsunuz. Pkos artık olmayan yok doktora danistiniz mi ? Direk bu kararı mi aldınız ?

Ayda sadece 1 gün hamile kalabiliyoruz yumurtlamayı yakalamak önemli ovulasyon testi öneririm en azından bir iki ay her gün ovulasyon testi yapın hamilelik bölümünde gruplar var onlara katılın pco bende de var ovulasyon testi ve inositol takviye ile hamile kaldım

Bence biraz sabret hem evliliğinde tam oturmuş olur. Ağustos ayında 2 aylık evliyken boşanmayı düşünüyordun o yüzden 1 yılı doldur bakalım

Sizin dediğiniz şu kapıya da çıkıyor kanserim ama tedavisi yok ölmeyi bekleyecem şans kısmet artık ne yaşarsam…Allah derdi vermiş ki dermanı arayalım diye şans deyip tedavi mi olmayalım sizin bu deyişinizle tedavi olup çocuğu olanlarıda inkar edersiniz ozaman.Biz tedavimizi oluruz gerisi içinde Allah’a tevekkül ederiz zira buralarda böyle konuşup tedavi olacak olan insanlarında aklını bulandırmayın zannımca…
Şunu demek istiyorum. tecrübeyle sabit bir şekilde kişi hamile kalamıyorsa elbette ek yöntemlere baş vuracak.hani daha denemeden bazı kişilere senin çocuğun olmaz, imkansız, çok zor falan deniyor onların hiçbiri tutmuyor.tamamen etkisiz olduğunu o kadar iyi biliyoruz ki gördüklerimizi bildiklerimizden.ek yöntem uygulanır ama hamileliğin erken mi geç mi olacağınız ya da olup olmayacağını kimse bilemez.ihtimal olarak tahmin bile edemez.edemiyor.onu diyorum.

Ayda sadece 1 gün hamile kalabiliyoruz yumurtlamayı yakalamak önemli ovulasyon testi öneririm en azından bir iki ay her gün ovulasyon testi yapın hamilelik bölümünde gruplar var onlara katılın pco bende de var ovulasyon testi ve inositol takviye ile hamile kaldım
Yok kız hiç okuduğun konuları hatırlamıyorum musun? Adet günü ilişkiye girip hamile kalan vardı.ya da adetten 1 gün önce. Bu işler belli olmaz.konu hamilelikse tıp çaresizdir.hep söylerim üreme sistemiyle direkt tanrı ilgileniyor.bilimin konusu değil🤣🤣

X