BU YAPTIĞIMIN BİR AÇIKLAMASI VAR MI

Benim en sevdiğim şeylerden biri "şöyle şöyle birsey olsa ne derdim acaba?" Ve ona verdiğim cevaplardir :)) bayılıyorum böyle içsel konuşmalara, cevaplarımi sesli verdiğim de olur ama 🤣 bu vesile hem öğretmen hem de hukukçu olarak çevreme verecek bir ton hazır cevabım var. Hatta Allah sizi inandirsin, olurda bir gün Cumhurbaşkanı ya da belirli siyasetçilerden biri beni arasa konusma metnim bile zihnimde hazır 🤣
Böyle anlatınca çok normalmisim gibi gelmedi ama şizofren değilim bence 🤣

Bende çok hayalperestim her gece uykuya dalmadan önce güzel istediğim günleri hayal ederim yalnız olmadığıma sevindim
Hatta o sıralar net bir hayalim yoksa uykuya geç geçerim :)) acil hayal falan bulmaya çalışırım.
Çocukluğumda lunaparkta gece kapalı kaldığımı ve istediğim herşeye binebildigimi, genç kızlık zamanında bir AVM de kapalı kaldığımı ve tuuuummm ürünleri sabaha kadar denedigimi, ileriki yaşta kocamı, Nisan, nikah, düğün vs elbiselerimi, üni.deki hayaller, Erasmus için ayrı ayrı ülke hayalleri, evlenince evin dekorasyon hayalleri, bebekten sonra kilo verip giyeceğim hayaller... Şimdi ikizlere hamileyim biraz kendimi hayal kırıklığına uğrattım sanirim bir kaç haftadır hayalim yok uykuya dalamiyorum. Göbeğim de oldu kocaman, arada karnımın calladigini hayal edip korkuyorum 🤣 üç çocuklu ana olunca mi böyle olunuyor acaba 🤣 hayaller harikadır...

Hatta o sıralar net bir hayalim yoksa uykuya geç geçerim :)) acil hayal falan bulmaya çalışırım.
Çocukluğumda lunaparkta gece kapalı kaldığımı ve istediğim herşeye binebildigimi, genç kızlık zamanında bir AVM de kapalı kaldığımı ve tuuuummm ürünleri sabaha kadar denedigimi, ileriki yaşta kocamı, Nisan, nikah, düğün vs elbiselerimi, üni.deki hayaller, Erasmus için ayrı ayrı ülke hayalleri, evlenince evin dekorasyon hayalleri, bebekten sonra kilo verip giyeceğim hayaller... Şimdi ikizlere hamileyim biraz kendimi hayal kırıklığına uğrattım sanirim bir kaç haftadır hayalim yok uykuya dalamiyorum. Göbeğim de oldu kocaman, arada karnımın calladigini hayal edip korkuyorum 🤣 üç çocuklu ana olunca mi böyle olunuyor acaba 🤣 hayaller harikadır...
Yaaa aynı ben😍😍

İyi geceler arkadaşlar az önce bir başlık okudum eşim kendi kendine konuşuyor diye altına birçok kişi şizofren vs yazmış...Yazarken çok utanıyorum fakat bende aynı sorun var aynı özelliklerde mi bilmiyorum ama yinede çok korktum...Ben küçükken evcilik oynamayı çok seviyordum ve ablam hep mızıkcılarda komik gelirdi ona gülüp oyunu bozardı bende onu çıkardım kendi kendime konuşa konuşa oynardım hem konuşuyordum hem cvp veriyordum.Büyüdükçe bu huyumdan vazgeçemedim şuan 27 yaşında bir anneyim bazen yanımda kimse yokken yada ben başka odada yalnız kalmışken kendi kendime konuşuyorum.Karşımda kimseyi görmüyorum ,sadece hayal ediyorum ,mesela bir tv programı sunucu oluyorum soru soruyorum daha sonra konuk olup o soruyu cvplıyorum,yemek yaparken yemek programı sunuyormuş gibi anlatıyorum sonra sunucu olup soru sorup cvp veriyorum,bazen youtuber gibi iş yaparken o işi anlatıyorum bazen sanki bir dizide oynuyorum o dizide 2-3 karakteri canlandırıyorum ve bunları yaparken asla karşımda bir varlık görmüyorum.Oyun oynuyor gibi kamera karşısında gibi ama 2-3 karakterin konuşmasını canlandırıyorum ne olur dalga geçmeyin bu saçmalığımın bir açıklaması var mı
Hayır tabi ki şizofreni değilsiniz olsanız zaten hastamiyim diye düşünmediniz şizofreni hastaları halisilasyonlarla gerçeği ayırt edemezler.Çocuklarda hayali arkadaşlar olabiliyor yalnızlıktan ötürü gorebiliyorlar da yani hasta oldukları anlamına gelmiyor bu .Yetişkinlikte de insanlar kendi kendine konuşur kimi zaman öfkeden kimi zaman sıkıntıdan insansizliktan vs.Yetiskinlige dayanan halisulasyonlariniz yoksa ki olmadığını söylüyorsunuz yüzde yüz şizofreni değilsiniz.Bu kadar emin konuşuyorum çünkü hasta yakıniyim ve hastalığı çok iyi biliyorum.Ama böyle her duyduğunuz hastalıktan kendinizde var mı acaba gibi düşünceleriniz varsa kaygı bozukluğunuz olabilir.

İyi geceler arkadaşlar az önce bir başlık okudum eşim kendi kendine konuşuyor diye altına birçok kişi şizofren vs yazmış...Yazarken çok utanıyorum fakat bende aynı sorun var aynı özelliklerde mi bilmiyorum ama yinede çok korktum...Ben küçükken evcilik oynamayı çok seviyordum ve ablam hep mızıkcılarda komik gelirdi ona gülüp oyunu bozardı bende onu çıkardım kendi kendime konuşa konuşa oynardım hem konuşuyordum hem cvp veriyordum.Büyüdükçe bu huyumdan vazgeçemedim şuan 27 yaşında bir anneyim bazen yanımda kimse yokken yada ben başka odada yalnız kalmışken kendi kendime konuşuyorum.Karşımda kimseyi görmüyorum ,sadece hayal ediyorum ,mesela bir tv programı sunucu oluyorum soru soruyorum daha sonra konuk olup o soruyu cvplıyorum,yemek yaparken yemek programı sunuyormuş gibi anlatıyorum sonra sunucu olup soru sorup cvp veriyorum,bazen youtuber gibi iş yaparken o işi anlatıyorum bazen sanki bir dizide oynuyorum o dizide 2-3 karakteri canlandırıyorum ve bunları yaparken asla karşımda bir varlık görmüyorum.Oyun oynuyor gibi kamera karşısında gibi ama 2-3 karakterin konuşmasını canlandırıyorum ne olur dalga geçmeyin bu saçmalığımın bir açıklaması var mı
Maladaptive daydreaming hastalağına sahip ola bilirsiniz. Ben'de çocukluğumdan bu hastalığa sahibim. Aslında hastalık olarak geçmiyor,pek çok psikolog bilmiyor çünki yeterli araştırma yapılmamış bu konuda,ama bu gün baktığımız zaman bu hastalıkdan baya bir çok insan muzdarip. Size araşdırmanızı öneririm.

Bunu neden yapıyorsunuz yani eğlence içinmi yoksa içten gelen bir dürtü mü? Yapmamayı deneyin rahatsız olacakmısınız yapmayınca diye bakın. Bence her türlü bir doktora gürünün normal mi değilmi dr daha iyi bilir. Çoğumuz kızınca zaman zaman kendi kendimize konuşuruz bende yaparım ama sizinki biraz tuhaf geldi. Diğer konuyu okumadım.
Maladaptive daydreaming hastalığına sahipse yapmamayı deneyemez,sürekli hayal kurma isteği için'de olur bir süre sonra kontrolden çıkar.

Ben de internette bazı aptalca yorumlar görünce :Gerizekalı şunun sebebi şu,hem aptalsın hem bilgiçsin diye o kişiyle tartışıyorum .

Not:Kastettiğim siteler burası değil ,yanlış anlaşılma olmasın. :KK45: Belli grupları ötekilestirmesiyle ünlü siteler :ıslık:

Bende de var. Aşırı vaktimi alıyor, bir de laf lafı açıyor ki sormayın.
Maladaptive daydreaming bu arada. Bi araştırın

bence iyi bir şey o_O

Sen karşındaki kişinin olmadığını bilip onun yerine cevap veriyorsun 😄 cevabı sen vermeden muhabbet sıkıntı 😄😄😄😄

Ay kendimi okudum sanki bende öyleyim ayol bazen ayna karşısında ağlıyorum falan komik geliyor sonra gülüyorum bazen sunucu taklidi yapıyorum 😂 bunlar güzel şeyler hayatın tadını çıkar

Eğer karşınızda hayali canlılar görmüyorsanız, halüsinasyonlar görmüyorsanız, oynadığınız oyunlardan sonra günlük hayata geçtiğinizde karşınızdaki hayali kişilerin istediği /emrettiği şekilde hareket etmiyorsanız, ya beni terk ederlerse korkusu taşımıyorsanız endişelenmeyin. Psikiyatristlerin bir esprisi vardır bu konuda. Rahatlamak için olmayan birisiyle konuşuyorsan sorun yok. Ama karşıdan cevap geliyor ve sizi yönlendiriyorsa sorun var derler. Bence hayal gücü yüksek tatlı bir insansınız. Kendi kendinize oyunlar oynuyorsunuz. Sizin kadar olmasa da daha kısa, anlık olarak ben de yaparım. Ayrıca kendimle de konuşurum ki çok da doğal ve rahatlatıcı bir durummuş bu. Zaten yalnız yaşayan bir insanım evde kendimden başka konuşacak kimse yok :KK48: . Başta saydığım durumlar yoksa endişelenmeyin.

Ne var ki bunda
Kendi kendinize eğleniyormuşsunuz
Hepimizin eve tıkıldığı, sosyalleşmeye hasret kaldığı bir dönem zaten
Gerçekle hayalin ayırdını yapabildikten sonra bir sıkıntı yok

X