bütünleme aptallığı....salak ben

Aptallık ki ne aptallık ettim.Bugün vizesinden 85 aldığım dersin finali vardı, çalışmayı son günde yoğunlaştırdım.Geceden sabah dört buçuğa kadar çalıştım.Sınav da sabah 10daydı.Dedim ki şimdi hiç uyumadan gidersem sersem bir şekilde herşeyi birbirine karıştırıp bir çuval inciri berbat ederim.En azından sabah evden çıkana kadar uyuyayım dedim.İki buçuk üç saat uyudum.

Meğer iki üç saat uyumaktansa hiç uyumadan gitsem sabahlasam daha iyi olacakmış.O iki saatlik uykudan kalkmak beni diğer ihtimalden çok çok daha sersem yaptı ve sınav kağıdını görünce zor olduğunu,kötü not alacağımı ve bu sersem kafayla yaparsam aldığım iyi vize notunun da güme gideceğini düşünerek boş kağıt verdim büte gireyim daha iyi hazırlanarak diyerekten.

Ama şimdi öyle pişmanım ki...Bir kere bu ders zor,hoca sınıf ortalamasını düşünerek notları yüksek tutardı.Ve benim vereceğim 50 puanlık kağıda hoca 70 puan verebilirdi.Veya 40-50 alsam bile sınıfın geneli dökülmüş olacağı için harf notu olarak yüksek bir not verirdi ben gibilere.Ama o uykusuz sersem kafayla vereceğim en aptalca kararı verip boş kağıt verdim. Şimdi öyle pişmanım ki...Belki bütünlemede çok kazık soracak, belki bütünleme ortalamasına göre bu sınav ortalaması daha iyi not getirecek cinsten çıkacaktı.

Bir de okul durumum normal değil.Gereğinden çok daha fazla okulu uzatmış bir insanım.Bu dönem aldığım diğer derslerim de kötü gelecek.İyice kendimi süründürmeye neden bu kararı verdim ki...Öyle pişmanım ki.Al dd kurtul demi..Ama yok hanımefendi master falan yapacak ya ortalamasını yüksek tutmaya çalışıyor...Gerizekalı hanımefendi.Kendimden nefret ediyorum.

Moralim çok bozuldu,paylaşmak istedim.Çok kötü hissediyorum...Aldığım iyi notu da hiç ettim.Ne yapacağımı bilmiyorum

aynı şey benim de başıma geldi. boş kağıt verdim, kafamı toparlayamadığım için sınav esnasında. bütünlemeden yüksek bir notla geçtim ama :KK6: bizim dersin hocası da bir sürü insanı bırakan bir adamdı ama bütünlemede herkesi takır takır geçirmişti. olur böyle şeyler öğrencilikte canını sıkma, şimdiden başarılar :)

Cok benzer bir durumu ben yasamistim...
Ilk sinav sonuclarini bilmiyorum, final zamani geldi, o gunde sevgiliyle ev bakmaya gidecegiz, kiralamak icin...
Ben de aldim kagidi, biliyorum ama sorulari, azicik zorlasam cikar cevaplar...
Dedim yahu zaten ilk sinav sonucumu bilmiyorum, simdi de icim kipir kipir, salla dedim sinavi, belki kalacagim ders icin neden simdi zaman kaybedeyim...
Sonra ne ogrendim biliyor musun?
Ilk sinav sonucu, birinci kim? Ben...
Hadi onu da gectim ben o dersi sonra baska hocadan vermek icin o kadar ugrastim ki, her kitabi defteri elime aldigimda yedi ceddime dakikalarca kufrettim...
Sonuc degisti mi?
Hayir...
Ben bir sekilde uzattigim o okulu bitirdim mi?
Evet...
Hem de ortalamayla...
Bu arada okul da hatiri sayilir, canim cikti ama oldu bitti...
Velhasil kelam, su an canini sikman hicbir sey degistirmeyecek...
Ikincisi yeri, zamani gelince o but e mis gibi calisacaksin ve ilk notunu heba etmeden gececeksin dersi...
Eger sacmaladiysan, toparlamak senin elinde...
Bir de felaket senaryolari da uretme, onyargiyla girme sinava...
Calis, gir sinava, gec...

Oncelikle kendine boyle cirkin sifatlari yakistirma hatta benzetme yapmak gibi olsa dahi kullanma derim.
Gecmis gecmis yapabilecegin hicbirsey yok. Simdi butunlemeye calismaktan baska yada hic calismayip kalmaktan baska secenek goremedim. Birini secip ona odaklanmani tavsiye ederim.

heexe,huzurluyum ben teşekkür ederim güzel dilekleriniz için..

heexe seninki de kötü olmuş,benim yaptığım da senin durumuna benziyor gerçekten.ama seninki mutlu sonla bitmiş.umarım benimki de öyle olur.Ama ortalamayla falan bitirmişsin, ben sen gibi başarılı biri değilim.

X