Fırınlar, Ocaklar, Aspiratörler cam ocakların döküm kısmını nasıl temizliyorsunuz?

20150222_201122.jpg

20150222_201113.jpg

Cok sukurrr son hal budur:KK33::KK37:

Nasil yaptim anlatayim ;
Eki Görüntüle 1427484
Butun malzemeler bunlar...
Derin bir tencerede su kaynattim..
Demirleri ve ocak ustlerini suya attim 1bardak omo matik :KK53::KK53::KK53:
Suyu 10 dk daha malzemelerle kaynattim.. ben hepsini tek tek yaptim demirlerin anca sigdi.
Sonra kaynar sudan cikarip cif siktim dis fircasi ile fircaladim.:-):KK37::KK37::KK37:

Cok sukur bu halleri bile super otesi bence:KK70:
Ne demisler :
Omo kirlenmek guzeldir:KK70::KK70::KK70:

Dogru soze ne denir:KK53::KK53::KK53::nazar:
gözün aydın ohhh sevindim valla adına nerede ise ankastra almaktan vazgeçecektim

Nasil yaptim anlatayim ;
Eki Görüntüle 1427484
Butun malzemeler bunlar...
Derin bir tencerede su kaynattim..
Demirleri ve ocak ustlerini suya attim 1bardak omo matik :KK53::KK53::KK53:
Suyu 10 dk daha malzemelerle kaynattim.. ben hepsini tek tek yaptim demirlerin anca sigdi.
Sonra kaynar sudan cikarip cif siktim dis fircasi ile fircaladim.:-):KK37::KK37::KK37:

Cok sukur bu halleri bile super otesi bence:KK70:
Ne demisler :
Omo kirlenmek guzeldir:KK70::KK70::KK70:

Dogru soze ne denir:KK53::KK53::KK53::nazar:

canımsın canım:KK36: , harikasın değişim inanılmaz:confused: en kısa zamanda denicem bende , bi de arkadaşların yağçöz olarak ne kullanmışlar senin ciften yok ben de , hoş olmadı alırım ya yeterki görüntü böyle olsun
bi de arkadaşlarından benim gibi ocağı olan varmıydı acaba ocaktan ayrılmayan döküm parçalar onları nasıl temizliyorlar ki :KK23:kafamda deli sorular neyse bu kadarını bile çözmek büyük bir gelişme benim için, uğraşmış fotolamışsın canım çok çok çok teşekkür ederim

Ben denedim süper oldu gerçekten çok teşekkür ederim. Deterjan ariel matik, yağ çöz cilit bang kullandım.

O ayrılmayan yerler için eşimi bekliyorum. Onları söktürüp kaynatacağım.

Ben denedim süper oldu gerçekten çok teşekkür ederim. Deterjan ariel matik, yağ çöz cilit bang kullandım.

O ayrılmayan yerler için eşimi bekliyorum. Onları söktürüp kaynatacağım.
canım senin ayrılmayan dediğin kısımlar neresi benimki gibi mi ocaktan sökülürmü ki onlar, bu arada cilit bangin işe yaramasına sevindim :KK9:

Http://i.imgur.com/VZ1ha9O.jpg

Bu kısım canım. Gördüğün gibi içler acısı:)
Oradaki vidayı sökünce çıkıyor. Ama baya güç lazım. Tek başıma cesaret edemem sökmeye eşim sökecek gelince.

monteli olması daha da zormuş ama en son halini foto at sende.
neyse çözüm yolu varmış ya buna da şükür diyorum ben artık.

Http://i.imgur.com/VZ1ha9O.jpg

Bu kısım canım. Gördüğün gibi içler acısı:)
Oradaki vidayı sökünce çıkıyor. Ama baya güç lazım. Tek başıma cesaret edemem sökmeye eşim sökecek gelince.
evet canım ya benimki de böyle işte Hoppaaynısı,söküp takmak sorun olmaz inşallah acaba sökmeden lekeleri geçirebilen olmuşmudur ki matik deterjanlı kaynar suyla cilitbangi karıştırıp silsek falan

evet canım ya benimki de böyle işte Hoppaaynısı,söküp takmak sorun olmaz inşallah acaba sökmeden lekeleri geçirebilen olmuşmudur ki matik deterjanlı kaynar suyla cilitbangi karıştırıp silsek falan

ben ilk üşengeçlikten öyle yapmak istedim ama hem su kaynardı çok: hem de o demirlerin kaynar suda bekleyip çözülmeleri lazım.
yoksa fırça ve cifle ne yazık ki çıkmıyorlar.

Zaten arada söküp temizlemek gerekiyor. Eşim açmış temizlemiş bi kere çok pisti içi diyor. Süt taşırmıştım, reçel taşırmıştım, çorba taşırmıştım hepsi içerde birleşip karışım oluşturmuşlar. :)

:mad:Temizlenmiş hali bu malesef ne yaparsam yapayım o yağ lekeri çıkmıyor ancak dedigim gibi pamuga yag döküp siliyorum sonra elde yıkıyorum birkacgün parlıyor sonra yine eski haline dönüyor:KK61:
image.jpg

X