Fırınlar, Ocaklar, Aspiratörler cam ocakların döküm kısmını nasıl temizliyorsunuz?

Nasil yaptim anlatayim ;
Eki Görüntüle 1427484
Butun malzemeler bunlar...
Derin bir tencerede su kaynattim..
Demirleri ve ocak ustlerini suya attim 1bardak omo matik :KK53::KK53::KK53:
Suyu 10 dk daha malzemelerle kaynattim.. ben hepsini tek tek yaptim demirlerin anca sigdi.
Sonra kaynar sudan cikarip cif siktim dis fircasi ile fircaladim.:-):KK37::KK37::KK37:

Cok sukur bu halleri bile super otesi bence:KK70:
Ne demisler :
Omo kirlenmek guzeldir:KK70::KK70::KK70:

Dogru soze ne denir:KK53::KK53::KK53::nazar:
bu çok iyi oldu ya akşam hemen denicem benimde böyle oldu ocağım :) omo beyazlar içinmi kullandın renklimi :KK53:

beyazlar için olanı :KK53::KK53: ama farketmez sanırım.
hatta dün yine yaptım:KK70:
keşke daha pratik bir yol olsa ama buna şükür :KK45:

sevgili donuk pudra, senin omo yöntemini bende denedim ve çok memnun kaldım. geçenlerde rossmann dan fırın ve ızgara temizleyici aldım, dökümlerde de deneyim dedim. sonuçtan çok memnun kaldım.
flaşlı çekimde önceki hali
Resim1 001.jpg
flaşlı çekimde sonraki hali
Resim1 002.jpg

gece yatmadan temizleyiciyi dökümün üzerine hiç boşluk kalmayacak şekilde sıktım, traş köpüğü gibi birşey, sabah da sünger ve suyla ovmadan duruladım. ovsam belki daha iyi sonuç alırdım, onu da sonra deneyeceğim. birde laştan dolayı minik kirler de abartılı çıkmış, son hali normal ışıkta yeni gibi duruyor
aldığım temizleyici ve dökümlerin köpüklenmiş hali de şöyle :

Resim1 003.jpg

Konu açılalı epey olmuş ben yeni gördüm.Benim ocağım da 2 yıllık tam boy fırın ,termikel markası.ocak cam ,ızgara ,yuva ve bekleri döküm.ben de yaza kadar temizlesem de leke kalıyordu.asla makineye atmadım.cam bezi ve süngerin ardıyla silerdim.birgün pazarda amway fırın temizleyiciyi gördüm.üzerinde kırmızı fırçalı.küçük bir kaseye az birşey döktüm,jöle gibi bir kıvamı var fırçayla dökümlere komple sürdüm.20 dk sonra kurur gibi olmuş.sıcak suyla süngeri sürdüm baktım.i-na-nıl-maz!ilk gün gibiydi.sürerken mutlaka fırçasını kullanın.

merhaba hanımlar
konuya biraz farklı olucak ama cam ocaklarınızdan memnunmusunuz ben cam ocak istiyorum ama patlama çatlama erime gibi yorumlar çok okudum kararsız kaldım acıkcası çelik inoxmu yoksa siyah cam ocakmı daha kullanışlı sizce?camlar çok şık duruyor ama kullanımıda güzelmi

merhaba hanımlar
konuya biraz farklı olucak ama cam ocaklarınızdan memnunmusunuz ben cam ocak istiyorum ama elektirikli olanlardan degil gazlı ama cam olanlardan ama patlama çatlama erime gibi yorumlar çok okudum kararsız kaldım acıkcası çelik inoxmu yoksa siyah cam ocakmı daha kullanışlı sizce?camlar çok şık duruyor ama kullanımıda güzelmi

sevgili donuk pudra, senin omo yöntemini bende denedim ve çok memnun kaldım. geçenlerde rossmann dan fırın ve ızgara temizleyici aldım, dökümlerde de deneyim dedim. sonuçtan çok memnun kaldım.
flaşlı çekimde önceki hali
Eki Görüntüle 1617745
flaşlı çekimde sonraki hali
Eki Görüntüle 1617750

gece yatmadan temizleyiciyi dökümün üzerine hiç boşluk kalmayacak şekilde sıktım, traş köpüğü gibi birşey, sabah da sünger ve suyla ovmadan duruladım. ovsam belki daha iyi sonuç alırdım, onu da sonra deneyeceğim. birde laştan dolayı minik kirler de abartılı çıkmış, son hali normal ışıkta yeni gibi duruyor
aldığım temizleyici ve dökümlerin köpüklenmiş hali de şöyle :

Eki Görüntüle 1617751
Merhaba üründen nasıl hala memnunmusunuz?bende döküm ızgaralı ankastra ocak alacağım çok şık duruyor ama temizliği düşündürüyor.

Konu açılalı epey olmuş ben yeni gördüm.Benim ocağım da 2 yıllık tam boy fırın ,termikel markası.ocak cam ,ızgara ,yuva ve bekleri döküm.ben de yaza kadar temizlesem de leke kalıyordu.asla makineye atmadım.cam bezi ve süngerin ardıyla silerdim.birgün pazarda amway fırın temizleyiciyi gördüm.üzerinde kırmızı fırçalı.küçük bir kaseye az birşey döktüm,jöle gibi bir kıvamı var fırçayla dökümlere komple sürdüm.20 dk sonra kurur gibi olmuş.sıcak suyla süngeri sürdüm baktım.i-na-nıl-maz!ilk gün gibiydi.sürerken mutlaka fırçasını kullanın.
Merhaba anway ürününden nasıl hala memnunmusunuz?bende döküm ızgaralı ankastra ocak alacağım çok şık duruyor ama temizliği düşündürüyor.

Merhaba anway ürününden nasıl hala memnunmusunuz?bende döküm ızgaralı ankastra ocak alacağım çok şık duruyor ama temizliği düşündürüyor.
Merhaba,evet hala o kırmızı fırçalı üründen kullanıyorum ama ele değince çok yakıyor.Ben memnunum kendiminkinden.yalnız Termikel servis konusunda çok vasat, illa şikayet var'a yazmalısınız sorun hallolsun diye.

Bende temizlemek için çok uğraştım baktım olmuyor ısıya dayanıklı sprey boya ile boyadım çok güzel oldu 👍

X