Fırınlar, Ocaklar, Aspiratörler cam ocakların döküm kısmını nasıl temizliyorsunuz?

:mad:Temizlenmiş hali bu malesef ne yaparsam yapayım o yağ lekeri çıkmıyor ancak dedigim gibi pamuga yag döküp siliyorum sonra elde yıkıyorum birkacgün parlıyor sonra yine eski haline dönüyor:KK61:Eki Görüntüle 1432196
canım donukpudra 4. sayfada bir yöntem yazdı onunki çok güzel olmuş onu denedin mi? bi de senin fırın sorunun vardı hallettin mi onu?

canım donukpudra 4. sayfada bir yöntem yazdı onunki çok güzel olmuş onu denedin mi? bi de senin fırın sorunun vardı hallettin mi onu?
Denemeliyim ilk fırsatta çok teşekkür ederim. Fırını arçelik geri aldı 3 fırın geldi üçündede farklı farklı hatalar iade ettim paramı geri ödediler yarın siemense gidicem anlaşırsam alıcam anlaşamazsam boschtan alıcam

Denemeliyim ilk fırsatta çok teşekkür ederim. Fırını arçelik geri aldı 3 fırın geldi üçündede farklı farklı hatalar iade ettim paramı geri ödediler yarın siemense gidicem anlaşırsam alıcam anlaşamazsam boschtan alıcam

benim siemens demirdöküm olmasa hiç bir sorunu yok.Çok memnunum :KK51:

Bu soru beni yine strese soktu... yani o ocağöyşel görünce bir daha temizlemek bile istemiyorum. Benim akıllı eş dostlarım ben temizlikten anlamıyormulum gibi onu çıkartıcam diye camı bile çizdiler. Şu an evimde sürekli yaşamıyorum evime sürekli olarak geçim ilk işim onu camdan atmak. Alırken de satıcı bişey demedi zordur diye. Ne dökülürse kalıyo. Yağ cözde bile kaynattım...

canım tel sürünce beyazlıyor mu? ben bir salaklık yapıp cam kısmını kireci gitsin diye cilit bangin turuncu banyo olanıyla temizleyeyim dedim yapmaz olaydım döküm kısmına deydiği yerler beyazladı hemen:KK43:Sakın yapmayın ama cam üstündeki beyaz su lekelerini çok iyi çıkarıyor sadece leke üzerine müdahele edilebilir.offffff eskisin ilk iş ben de elektrikli düz camlardan istiyorum sil geç ömrümüzü yedi bu ocak
Şu an elektrikli ocağım var kaldığım evde hiç ama hiç tavsiye etmiyorum. Onlarada ıslak birşey koyduğunda iz yapıyor ve yemek pişirmek Alışana kadar zor. Ya dibi tutuyo ya sulu kalıyoo.

Şu an elektrikli ocağım var kaldığım evde hiç ama hiç tavsiye etmiyorum. Onlarada ıslak birşey koyduğunda iz yapıyor ve yemek pişirmek Alışana kadar zor. Ya dibi tutuyo ya sulu kalıyoo.
elektriklide iyi değil diyorsun ne kullansak, ya olmadı eski beyaz emayelere dönücez :KK12:onlarında tipi düzgün değil modernize etselerde yine onlardan alsak offff

benim siemens demirdöküm olmasa hiç bir sorunu yok.Çok memnunum :KK51:
canım ben haftasonu senin yöntemi denedim ama kullandığım deterjandan mı bilmem başarılı olamadım :KK43: deterjan etimatik vardı(deterjan alıp yöntemi tekrar denicem), ben de çeşit çeşit denemeler yaptım en iyi sonucu limon karbonat karışımı verdi döküm kısımlara bol limon sıktım üstüne de bol karbonat döktüm diş fırçasıyla fırçaladım yeni gibi olmasa da iyi oldu sayılır:KK68: foto çekmeyi unutmuşum bi dahakine foto da eklicem, araştırmalara devam

canım ben haftasonu senin yöntemi denedim ama kullandığım deterjandan mı bilmem başarılı olamadım :KK43: deterjan etimatik vardı(deterjan alıp yöntemi tekrar denicem), ben de çeşit çeşit denemeler yaptım en iyi sonucu limon karbonat karışımı verdi döküm kısımlara bol limon sıktım üstüne de bol karbonat döktüm diş fırçasıyla fırçaladım yeni gibi olmasa da iyi oldu sayılır:KK68: foto çekmeyi unutmuşum bi dahakine foto da eklicem, araştırmalara devam

ben şuan memnunum.
temizlediğim gibi gidiyor.
sadece 2 ocağa yine yemek döküldüğü için onlarda yağlanmalar oldu.
bir de şu würt var ya ondan aldım onu davlumbaza sıktım.
yeni almış gibi yaptı
davlumbazımda çok leke vardı.
deneye deneye maşallah buluyoruz yöntemleri.

ben şuan memnunum.
temizlediğim gibi gidiyor.
sadece 2 ocağa yine yemek döküldüğü için onlarda yağlanmalar oldu.
bir de şu würt var ya ondan aldım onu davlumbaza sıktım.
yeni almış gibi yaptı
davlumbazımda çok leke vardı.
deneye deneye maşallah buluyoruz yöntemleri.
canım omonun hangi deterjanıydı aynısını alayım bari, bi de würt ü nerden aldın canım ben de alıcam ondan davlumbazım buzdolabım falan hep inox

canım omonun hangi deterjanıydı aynısını alayım bari, bi de würt ü nerden aldın canım ben de alıcam ondan davlumbazım buzdolabım falan hep inox

omo renkliler için olanıyla yıkadım.
alalı deterjanı 1 seneyi geçiyor.
acaba deterjanı daha da fazla mı atsaydın yada daha cok mu kaynatsaydın?

würt 'ü geçen link attığım siteden aldım ben

canım deterjanım o kadar kötüydü ki döküm kısımların üzerinde hatta kaynattığım tencerede bile o kadar durulamama rağmen beyaz beyaz deterjan izleri bıraktı, deterjan lekesini çıkarmak için bulaşık makinesinde yıkadım, ben hep sıvı deterjan kullanıyorum elimde toz olarak bitek etimatik vardı malesef o da o kadar kaynamaya çözünmedi bile rezil etti saatlerce uğraştım ,sıvı deterjanla kaynatsam olurmuki acaba, bu arada sen kitapçıkta sabunlu suyla temizleyin yazıyor demiştinya beyaz sabunuda denedim diş fırçasıyla köpürttüm duruladım ama o da bi işe yaramıyor , bi de sirke denedim olmadı sirkeyle karbonat denedim o da olmadı baya baya uğraştım yani:KK23:

Biz akşam sökemedik. Daha doğrusu söktükten sonra kaynatacak ocak bulamadık..:KK70: küçük tüp bulup sökeceğiz inşallah.

canım ben haftasonu üsttede yazdığım gibi baya bi deneme yaptım sökmeden nasıl temizlerim diye o kısımlar için limon karbonat karışımı iyi oldu gibi bir dene istersen

aldığım günden beri hergün evde kendime sinirleniyorum neden aldım die camda öyle izler kalıyorki anlatamam size döküm yeri makinaya attım pişman oldum iz yokken izler kaldı üzerinde akşam evde ocak pırıl pırıl bi ışık yada mutfagın perdesini aç sanki hiç temizlenmemiş gibi neler denedim anway,ersağ,biobelinde cifin gri ler için olan ilacını denemediğim markalar kalmadı aldım 3ay sonra pişman oldum şimdi 1.5 sene oldu akşamları görüntüsü güzel ewe sabah güneşi girince ocağı alıp atasım geliyor ankestra die tuturmayacağım birdaha :) su izlerini çıkaramıyorum acaba çıkaran varmı ? birde elinize el fenerini alıp akşam ocağa tutmayı deneyin görmediğiniz okadar lekeler varki şaşıracaksınız

aldığım günden beri hergün evde kendime sinirleniyorum neden aldım die camda öyle izler kalıyorki anlatamam size döküm yeri makinaya attım pişman oldum iz yokken izler kaldı üzerinde akşam evde ocak pırıl pırıl bi ışık yada mutfagın perdesini aç sanki hiç temizlenmemiş gibi neler denedim anway,ersağ,biobelinde cifin gri ler için olan ilacını denemediğim markalar kalmadı aldım 3ay sonra pişman oldum şimdi 1.5 sene oldu akşamları görüntüsü güzel ewe sabah güneşi girince ocağı alıp atasım geliyor ankestra die tuturmayacağım birdaha :) su izlerini çıkaramıyorum acaba çıkaran varmı ? birde elinize el fenerini alıp akşam ocağa tutmayı deneyin görmediğiniz okadar lekeler varki şaşıracaksınız
ahhhh ah dert ortağıyız desene:KK42: karanlıkta davlumbazın ışığını yakınca o şok görüntü oluyor malesef :KK57: canım su izi derken dökümlerin üzerinde olan mı yoksa camda olan su izimi?

canımmmmm öncelikle tebrik ederim Allahım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin, bi de Allah razı olsun senden ya derdime derman oldun iyiki bu konuyu açmışım haftasonu omo renkliler için olanla denedim ben de, sonuç harika yeni gibi olmasada artık temiz görünüyor

bu dertten muzdarip herkese bu yöntemi tavsiye ederim öncesi sonrası fotosu yaptım (not: fotolar flaşlı)

Eklentiler

• IMG_3297[1].JPG
    IMG_3297[1].JPG
    85,6 KB · Görüntüleme: 526
  • IMG_3312[1].JPG
    IMG_3312[1].JPG
    92,2 KB · Görüntüleme: 530
canımmmmm öncelikle tebrik ederim Allahım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin, bi de Allah razı olsun senden ya derdime derman oldun iyiki bu konuyu açmışım haftasonu omo renkliler için olanla denedim ben de, sonuç harika yeni gibi olmasada artık temiz görünüyor

bu dertten muzdarip herkese bu yöntemi tavsiye ederim öncesi sonrası fotosu yaptım (not: fotolar flaşlı)

Allah razı olsun teşekkür ederim :KK68::KK68:
inşallah :emir_bebek:

çok sevindim sonuç vermesine . yeniye yakın bir görüntü olmuş.
olsun hiç yoktan iyidir bence eski hallerine nazaran.:KK68:

Allah razı olsun teşekkür ederim :KK68::KK68:
inşallah :emir_bebek:

çok sevindim sonuç vermesine . yeniye yakın bir görüntü olmuş.
olsun hiç yoktan iyidir bence eski hallerine nazaran.:KK68:

würt'ün hangi ürününden aldınız? bir de bu kaynatmayı denicem ilk temizliğimde. gerçekten şu an çok mutlu oldum. ankastreye verdik beş bin lira para. lekelerle başımız dertte. ben de dener denemez fotoğraf yüklemek istiyorum. =)

würt'ün hangi ürününden aldınız? bir de bu kaynatmayı denicem ilk temizliğimde. gerçekten şu an çok mutlu oldum. ankastreye verdik beş bin lira para. lekelerle başımız dertte. ben de dener denemez fotoğraf yüklemek istiyorum. =)
Würth paslanmaz (ankastre,davlumbaz,evye vs.) bakım ve temizlik spreyi
ben ankastreye sıkıyorum bunu sadece.

canım cam olan yerlerinemi benim sıkıntım hem cam hem döküm yerleri

hayır bu bizim ocaklara kullanılmıyor maalesef.
paslanmaz yüzeylere.
ankastre gibi..

demir döküm için resimli anlatım var onu deneyin memnun kalacaksınız.
kaynar suda omomatikle kaynatmak.

X