canıma tak etti artık isveç diyetine başladım.Gelin beraber yapalım

britneyyyyy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2019
1.285
1.395
Bugün isveç diyetine başladım. Her gün sonucu gün gün yazacağım. Benimle kimler isveç diyetine başlamak ister??

İSVEÇ DİYETİ MALZEME LİSTESİ..
Bu malzeme listesi 13 günlüktür
*12 Günlük Türk Kahvesi yada Nescafe hatta mümkünse filtre kahve
*12 Kesme şeker 🙂 (ben kesme şeker yerine 1 kayısı,gün kurusu yada hurma yiyeceğim)
*14 Adet Yumurta
*4 Adet Domates
*Ortalama 1 kilo ıspanak (alternatif olarak maydanoz, marul,salatalık kabak haşlama da olur)
*1 kilo 200gr ızgaralık et (ben kırmızı et tüketmiyorum ama tüketsekte malum pahalı ondan ya tavuk yiyeceğim yada mercimek )
*400 gr tavuk
*400 gr balık ( KONSERVE TON BALIK YAĞI SÜZÜLMÜŞ hatta yağsız, bu ara çoğu markette indirim var)
*Bir parmak kalınlığında 4 dilim salam (hindi füme alın 60gr olanlardan hem sağlıklı hem tadı daha güzel)
*400 gr yoğurt
*5 adet meyve (örn. elma,armut,nektarın)-çok şekerli meyveleri tüketmemek en iyisi
*4 adet kızarmış ekmek -yada etimek
*1 kilo kadar havuç
*50 gr yağsız peynir
*2 bardak portakal suyu- portakal bulamayız hazır satılan portakal suyu da şekerli ondan onun yerine yarım nektarın tüketebiliriz veya şekersiz limonata.
*Ortalama 400gr brokoli - bununda gene değişimleri MARUL, SEMİZOTU, MAYDANOZ, KIVIRCIK
*Ve yeşil salata malzemeleri (salatalık, biber, kıvırcık, maydanoz , nane , roka v.b arzuya göre)
*1 fincan çay 🙂
*Salatalar için yağ ve limon..
Ben ekstradan her şeye ve yoğurda bol bol baharat ekliyorum-ki metabolizmam daha çok çalışsın ve akşam 6 dan sonra öğün yapmacayağım çok acıkırsam tatlı için yoğurda tarçın - tuzlu için bir bardak kefir yada salatalık tüketeceğim.
Bu malzeme listesi 13 günlüktür.. Tuz diyette kesinlikle yoktur

Merhabalar bu sabah tam 61.4 çıktım regliyim belki birazda olsa onunda etkisi vardır diye umut ediyorum. Kahvemi içtim 1 adet kayısı yedim küp şeker yerine..Artık konu ciddileşti iyice saldım. Gittikçe kilom artıyor her gün burada kilomu güncelleyeceğim.

kahve içildi ben ayriyetten çörekotu yağı kapsülü kullanıyorum iştahımı kontrol ediyor gibi

Eklentiler

• 9AB235BE-D8E1-4A6D-B4AF-6D4CC7F552F8.jpeg
    9AB235BE-D8E1-4A6D-B4AF-6D4CC7F552F8.jpeg
    346,7 KB · Görüntüleme: 145
akşam yemeğim ıspanağı pek sevmem bende onun yerine roka ekledim ve yeşil çay. 6 dan sonra birşey yememeye çalışacağım bol şans dileyin

Eklentiler

• 0A8277EB-E0D6-4330-BEBA-72047E78C5FC.jpeg
    0A8277EB-E0D6-4330-BEBA-72047E78C5FC.jpeg
    114,5 KB · Görüntüleme: 152
günaydın reglide oldugum için ilk gün 1.2 gitmesi normal:) dün akşam çok acıktım bol bol su içtim o yüzden

Eklentiler

• 1CC8E6AE-CCE2-4BC5-A514-E653C3DC5876.jpeg
    1CC8E6AE-CCE2-4BC5-A514-E653C3DC5876.jpeg
    113,9 KB · Görüntüleme: 132
merhaba:) böyle diyetlere karşı olan ben vücudu şaşırtmak için mecburen başlama kararı aldım bu diyete.makarna ekmek yemem ama tatlıya düşkün olduğumdan birde ameliyatlar,tedaviler derken 2 yılda tam 15 kg aldım :KK70: bu sabah itibari ile bende başladım. bir fincan filtre kahve içtim. öğle saati domates-yumurta ve kabak haşlama var yanımda hadi bakalım hayırlısı, 70 kg dan ne kadar gidebilecek :KK48:

merhaba:) böyle diyetlere karşı olan ben vücudu şaşırtmak için mecburen başlama kararı aldım bu diyete.makarna ekmek yemem ama tatlıya düşkün olduğumdan birde ameliyatlar,tedaviler derken 2 yılda tam 15 kg aldım :KK70: bu sabah itibari ile bende başladım. bir fincan filtre kahve içtim. öğle saati domates-yumurta ve kabak haşlama var yanımda hadi bakalım hayırlısı, 70 kg dan ne kadar gidebilecek :KK48:
hoşgeldinnn, bende 55 lerden koruyamadım bir inip bir çıkıyordu en son 61 leri görünce delirdim ve yapacağım ddeim. Ben daha önce yaptım ve 5 kilo verdim. İnşallah bu seferde min 5 kilo veririm. Motive olmaya ihtiyacım var buradan belki destek bulurum dedim ama kimse yazmadı malesef. Geldiğine sevindim.. Dün akşam çok acıktım hala açım sabırsızlıkla hindi füme ve yoğurdu bekliyorum :) sen daha önceden yaptınmı?

öğle yemeğim 1 küçük paket hindi füme+ 100 gram yogurt +1 salatalık aıcıkta baharat ve yeşil çay (çook acıktım şimdiden meyve yemeyi bekliyorum)

Eklentiler

• 3E725804-1588-4712-AE44-01D9E70B317E.jpeg
    3E725804-1588-4712-AE44-01D9E70B317E.jpeg
    104,7 KB · Görüntüleme: 123
yok daha önce hiç yapmadım bu ilk :KK48: umarım işe yarar.en zoru tatlı yememek olacak ama bu kilolarla mutsuzum ondan odaklandım başaracağım :) birazdan yerim bende öğle yemeğini bakalım.şu an iyiyiyim açlık yok ama öğleden sonra nasıl olur bakalım.sanada afiyet olsun:)

merve mi ara öğün yaptım üstüne azda tarçın ekledim

Eklentiler

• 7BCB8E8D-6D3D-45C2-9BFB-DBD112F23597.jpeg
    7BCB8E8D-6D3D-45C2-9BFB-DBD112F23597.jpeg
    98,4 KB · Görüntüleme: 109
yok daha önce hiç yapmadım bu ilk :KK48: umarım işe yarar.en zoru tatlı yememek olacak ama bu kilolarla mutsuzum ondan odaklandım başaracağım :) birazdan yerim bende öğle yemeğini bakalım.şu an iyiyiyim açlık yok ama öğleden sonra nasıl olur bakalım.sanada afiyet olsun:)
teşekkür ederim canım ben birde akşam 6 dan sonra birşey yememeye çalışıyorum çok zor şu anlık ama bir kaç güne alışacağım :) bende ilk yaptıgımda 70 kiloydum ve 5 kilo gitmişti :)

kimse yok zaten kendi kendimeyim ondan resim atmayacağım
kahvaltı: kızarmış ekmek alamadım çörekotlu altınbasagım vardı bir pakette 4 adet var ben 2 adet yedim. Kahve ve 1 adet gün kurusu.

Bu sabahki tartı beni çok motive etti. İnşallah böyle devam eder.

akşam yağsız tavada et ve salata yedim bol su içtim hiç açlık olmadı dün iyi geçti.
bu sabah tek şekerli filtre kahve ile başladım.öğlen yoğurt ve hindi füme salam var :KK54:

akşam yağsız tavada et ve salata yedim bol su içtim hiç açlık olmadı dün iyi geçti.
bu sabah tek şekerli filtre kahve ile başladım.öğlen yoğurt ve hindi füme salam var :KK54:
ayy zorlanmadıysan süper. akşamları zorlanıyorum bir ben. sabah 7 de kalkıyorum gün çok uzun benim için:) sen ne zaman tartılıcaksın?

Konuyu takipteyim :KK54:

Sürekli diyet yapan biri olarak sonucu merak ediyorum.
Şu an kilo vermem durdu böyle bir şok uygularım bende belki deneyenlerin sonucunu göre.

X