Çay saati.İlk defa

Misafir ağırlamak bizde çok abartılıyor. Üç harfli marketlerde dondurulmuş börekler var onlardan alıp firinda pişirirsiniz. Kek yapmak kolaydır, 10 dakikada halledersiniz. Bide makarna salatası. Çocuklar sever diye bide pasta alirsaniz bitti gitti işte 40 cesit evde yapmaya gerek yok hiç

Yaşadığınız yeri en iyi siz bilirsiniz muhakkak ev yemekleri, meze vs yapan bir yerler vardır.

Ki yoksa bile hazır kurabiye, tatlı, börek, çiğ köfte :KK70:

Kızınız hoslanacak mi peki sadece hazır gıdalar olmasından. Makarna salatası ve kek gibi şeyler yapabilirsiniz. Bende çok usengecimdir ama böyle durumlarda itici güç olarak zorlayıp en azından bu ikisini yapardım. Hatta kizinizla birlikte yapın

Arayıp siz çağırmışsınız. Şimdi de ay yapasım yok diyorsunuz. Sağlık durumu bir şey olur anlarım ama sırf üşengeçlikten yapmak istememeyi anlamıyorum. Bir kek çırpmak kaç dakika sürer ki? Bir kek yapın bir de kolay patates salatası, makarna salatası tarzı bir şey bitti gitti. Çok isterseniz yanına bir de hazır kurabiye vs alırsınız. Çaya çağırmışsınız mantı diyorsunuz.

Benim annem çalıştığı halde arkadaşlarımı ve annesini çağırdığım çok oldu. Annecim de zavallı kadın ağır işte çalışırdı ama gene de bizi ihmal etmezdi. Ben onun çeyreğinin çeyreği değilim. Birlikte temizlik yemek hep zar zor yetiştirirdik ama yapardık. Bir arkadasimin annesi ev hanimiydi ama hiç böyle kek börek yapamıyor annem cagiramiyorum kimseyi utanıyorum falan diyordu. Benim oğlum mesela kesin kıyas yapar falanca şunu yaptı biz yapamadık diye.
Ben arkadaşıma bebek görmeye gitmiştim. Ev yapımı ama hazır bir kek almıştı. Yanına da filtre kahve. Benim çok hoşuma gitmişti. Muhabbete daha çok vakit kalmıştı. Ona zahmet vermedigim için kendim de huzurlu olmuştum. Bana da örnek olmuştu. Ben hem hamarat değilim hem de bebek görmek için biri geleceği zaman kendimi paraliyordum çocuğu bile emzirmeyi ihmal ettiğim bir gün olmuştu mesela hala aklımda.
Bu iki versiyonu kızınızi dikkate alarak karar verin diye yazdım. Bir de Instagram'dan falan çok güzel ikramlık yapan yerler var. İmkanınız elveriyorsa onlardan alabilirsiniz. Çalışan arkadaşlarımın çoğu artık böyle yapıyor. Misafir ağırlamak zor olmuyor diyorlar.

ev yapımı pasta börek satanlar oluyor, onlardan da almayı düşünebilirsiniz. olmadı fırından taze börek, ekler, biraz kurabiye alırsınız, belki bir de salata yaparsanı oldu da bitti maşallah. ben böyle misafir ağırlamam ama birisi beni böyle ağırlasa da bir beyis görmem, maksat muhabbet sonuçta
Ev yapımı olmasa da pideci veya borekciden börek pide de iyi oluyor .biraz pahalı oluyor ama. Veya pizza. Ben çeşit az yaptığımda ek çeşit olsun diye ortaya iki pide alırım mesela. Zaten bir pidede 7-8 dilim oluyor ya..bir tabak dolusu pide olur ekstra çeşit gibi olur.

Mozaik pasta yazılmış o da iyi fikir. a101 de vardı sanırım mozaik pastası güzeldi. Ama baya masraflı olur gibi böyle. Kendiniz yapsanız daha iyi :)

Arayıp siz çağırmışsınız. Şimdi de ay yapasım yok diyorsunuz. Sağlık durumu bir şey olur anlarım ama sırf üşengeçlikten yapmak istememeyi anlamıyorum. Bir kek çırpmak kaç dakika sürer ki? Bir kek yapın bir de kolay patates salatası, makarna salatası tarzı bir şey bitti gitti. Çok isterseniz yanına bir de hazır kurabiye vs alırsınız. Çaya çağırmışsınız mantı diyorsunuz.
Haklısıniz

Kizlar yorumlariniz için teşekkür ederim.
Bir menü bemirledim sizce nasıl

Islak kek
Kısır
Gözleme
A101 den dondurulmuş börek
Belki patates salatası
Nasıl yeterli mi

Kizlar kizimin okuldan arkadaşlarini çok özlemiş aileleriyle konuştum tamam geliriz dediler.
Ama bir şeyler yapma isteğim yok .
Ders çalışıyorum ve bu aralar üstümde bir bikkinlik var mutfağa girmek istemiyorum hep pratik şeyler için giriyorum.

Evime ilk defa gelicekler hazır ikramda bulunsam ayıpmi olur.
Yada sizin önerileriniz varsa açığım
.

Madem kendine hayrın. Yok niye misafir çağırıyorsun demeyin lütfen kızım çok istedi.
Ev yemekleri yapan küçük işletmelere 5 çayı menüsü hazırlatabilirsiniz kişi sayısını verip

Ay iyice tembelleştik hepimiz.

Zorla gelmiyor bu insanlar. Evinize buyur ettiğiniz insana bir kek bir kısır ya da yapabileceğiniz herhangi bir şey yapın bir zahmet.

Marketten alınan a101 kurabiyesi koymak çok saçma kusura bakmayın.
Evde yapılabilecek pratik tarifler de var üstelik, makarna salatası yapımı kolay bir ikramlık, keza milföy alıp kimisinin içine peynir, kimisinin içine sosis salam vs koyup ikramlık olarak sunulabilir, bir kakaolu kek yapılır üzerine de isteğe göre çikolata sosu, bunlara destek olsun diye pastaneden tatlı ve tuzlu kurabiye alınır biter gider.

Ani gelen misafir olsa her şey hazır olabilir ama kendi davet ettiklerimize de her şey hazır ikram edilmez bence🙄

Benim annem çalıştığı halde arkadaşlarımı ve annesini çağırdığım çok oldu. Annecim de zavallı kadın ağır işte çalışırdı ama gene de bizi ihmal etmezdi. Ben onun çeyreğinin çeyreği değilim. Birlikte temizlik yemek hep zar zor yetiştirirdik ama yapardık. Bir arkadasimin annesi ev hanimiydi ama hiç böyle kek börek yapamıyor annem cagiramiyorum kimseyi utanıyorum falan diyordu. Benim oğlum mesela kesin kıyas yapar falanca şunu yaptı biz yapamadık diye.
Ben arkadaşıma bebek görmeye gitmiştim. Ev yapımı ama hazır bir kek almıştı. Yanına da filtre kahve. Benim çok hoşuma gitmişti. Muhabbete daha çok vakit kalmıştı. Ona zahmet vermedigim için kendim de huzurlu olmuştum. Bana da örnek olmuştu. Ben hem hamarat değilim hem de bebek görmek için biri geleceği zaman kendimi paraliyordum çocuğu bile emzirmeyi ihmal ettiğim bir gün olmuştu mesela hala aklımda.
Bu iki versiyonu kızınızi dikkate alarak karar verin diye yazdım. Bir de Instagram'dan falan çok güzel ikramlık yapan yerler var. İmkanınız elveriyorsa onlardan alabilirsiniz. Çalışan arkadaşlarımın çoğu artık böyle yapıyor. Misafir ağırlamak zor olmuyor diyorlar.
Teşekkür ederim.
Sizin yorumunuzdan sonra bir menü belirledim.Onu yapicam ilerde kızım tüm bunları hatirlayacak sonuçta

• Beğen
Reactions: Gif
X