Çay saati.İlk defa

Evde yapılabilecek pratik tarifler de var üstelik, makarna salatası yapımı kolay bir ikramlık, keza milföy alıp kimisinin içine peynir, kimisinin içine sosis salam vs koyup ikramlık olarak sunulabilir, bir kakaolu kek yapılır üzerine de isteğe göre çikolata sosu, bunlara destek olsun diye pastaneden tatlı ve tuzlu kurabiye alınır biter gider.

Ani gelen misafir olsa her şey hazır olabilir ama kendi davet ettiklerimize de her şey hazır ikram edilmez bence🙄
EVET haklısınız zaten burdaaki yorumlardan sonra bir menü hazırladım onu yapacağı. Herkes çok haklıydı hem ben davet ediyorum hem yaoamam diyorum bir utandim kendimden☺️

EVET haklısınız zaten burdaaki yorumlardan sonra bir menü hazırladım onu yapacağı. Herkes çok haklıydı hem ben davet ediyorum hem yaoamam diyorum bir utandim kendimden☺️
Aniden gelen misafire bizlerde genelde kuru kuru çay ikram etmeyelim diye mecburen hazır çıkarıyoruz ama davet ediyorsak bir hazırlık yapmak lazım :) Kızınız da sizde güzel vakit geçirirsiniz inşallah 🙏

Evde yapılabilecek pratik tarifler de var üstelik, makarna salatası yapımı kolay bir ikramlık, keza milföy alıp kimisinin içine peynir, kimisinin içine sosis salam vs koyup ikramlık olarak sunulabilir, bir kakaolu kek yapılır üzerine de isteğe göre çikolata sosu, bunlara destek olsun diye pastaneden tatlı ve tuzlu kurabiye alınır biter gider.

Ani gelen misafir olsa her şey hazır olabilir ama kendi davet ettiklerimize de her şey hazır ikram edilmez bence🙄
Evet her şey pratikleşti zaten. Airfryer'da bile kek yapılıyor artık :) Ama bunun bile kolayına kaçmaya çalışıyoruz.

Benim çocukluğumdan en güzel anılarım annemle günlere gitmem, orada yediğim pasta börek gün tabaklarıdır. Ne bileyim bana göre gelen insana verilen değerdir bu.

Kizlar yorumlariniz için teşekkür ederim.
Bir menü bemirledim sizce nasıl

Islak kek
Kısır
Gözleme
A101 den dondurulmuş börek
Belki patates salatası
Nasıl yeterli mi

Gözleme veya börekten birini seçin. İkisi birlikte gereksiz olur. İkisi de hamur işi. Kısırla patates salatası da aynı şekilde.

Evet her şey pratikleşti zaten. Airfryer'da bile kek yapılıyor artık :) Ama bunun bile kolayına kaçmaya çalışıyoruz.

Benim çocukluğumdan en güzel anılarım annemle günlere gitmem, orada yediğim pasta börek gün tabaklarıdır. Ne bileyim bana göre gelen insana verilen değerdir bu.
Airfryerda yaptığım ıslak keki yiyorum şu an :))) aynen öyle eskisi gibi meşakkatli değil misafir ağırlamak, eskiden öyle her köşe başında yufka bulamıyorlarmış kadınlar evde kendi yufka açıyorlarmış vs, şimdi yufkacıdan al yufkayı içine istediğin iç malzemeyi koy ver fırına pişsin, milföy deseniz büyük rahatlık ben milföyle şerbetli samsa tatlısı, muska tatlı da yapıyorum saatlerce hamur açmaya gerek kalmıyor, mikserler mutfak robotları var onlar karıştırıyor siz pişiriyorsunuz 🤷‍♀️

Ben hazir ikram kullanirim hiç ayip diye düşünmem. Tadi güzel, taze iyi ürünler olsun yeter elinle yapsan ne olur hazir alsan ne olur.
Yeni evliyken hazır kurabiye tabagi ve çay ikram ettiğim misafir (eşimin arkadaşının karisi) tabagi önünden kaldırıp öteye bıraktı ve ben hazır tükemiyorum tek çay içeyim bari bunları hazır almışsın dedi . Var öyle terbiyesizler.ustelik bir anda arayıp geliyoruz demişlerdi. Davetsiz misafir

Airfryerda yaptığım ıslak keki yiyorum şu an :))) aynen öyle eskisi gibi meşakkatli değil misafir ağırlamak, eskiden öyle her köşe başında yufka bulamıyorlarmış kadınlar evde kendi yufka açıyorlarmış vs, şimdi yufkacıdan al yufkayı içine istediğin iç malzemeyi koy ver fırına pişsin, milföy deseniz büyük rahatlık ben milföyle şerbetli samsa tatlısı, muska tatlı da yapıyorum saatlerce hamur açmaya gerek kalmıyor, mikserler mutfak robotları var onlar karıştırıyor siz pişiriyorsunuz 🤷‍♀️
Mune sen erkek degilmiydin?

Aniden gelen bir misafir olsa hazır alırsınız ama madem kendiniz çağırdınız pratik bir şeyler yapabilirsiniz. Çocuklar olacağı için makarna salatası, kapkek sevdikleri arasında oluyor genelde. Yanina tepsi böreği yapsaniz oldu bitti. Börek zor gelecekse hazır olabilir belki.

Yeni evliyken hazır kurabiye tabagi ve çay ikram ettiğim misafir (eşimin arkadaşının karisi) tabagi önünden kaldırıp öteye bıraktı ve ben hazır tükemiyorum tek çay içeyim bari bunları hazır almışsın dedi . Var öyle terbiyesizler.ustelik bir anda arayıp geliyoruz demişlerdi. Davetsiz misafir

Hazir ikram diyince bazilari A101 kurabiyesi diye düşünmüş ama hazir ikram kuru abur cubur değil.
Ben sarmayı da sipariş ediyorum mesela kendim oturup saramam çokta güzel yapiyorlar. Ev ikramlari, ev yemekleri yapan yerler var.

Ha davetsiz misafiri hiç sevmem, hazir da olamam bi de ustune kurabiyeye terbiyrsizlik yapsa çat kapı geliyorsunuz siz de derim ki evim yemek dagitma cadiri degil kimseye lokanta hizmeti vermek zorunda da degilim kalkip geldi diye, devamli insan almam ben eve zaten.

Kizlar kizimin okuldan arkadaşlarini çok özlemiş aileleriyle konuştum tamam geliriz dediler.
Ama bir şeyler yapma isteğim yok .
Ders çalışıyorum ve bu aralar üstümde bir bikkinlik var mutfağa girmek istemiyorum hep pratik şeyler için giriyorum.

Evime ilk defa gelicekler hazır ikramda bulunsam ayıpmi olur.
Yada sizin önerileriniz varsa açığım
.

Madem kendine hayrın. Yok niye misafir çağırıyorsun demeyin lütfen kızım çok istedi.
aynısını yaşadım on gün önce zaten kendiime hayrım yok sadece akşamdan bir kısır yaptım. gerisini hazır kuru pasta börek yas pasta aldım. bence gayet güzel de oldu.

Kizlar yorumlariniz için teşekkür ederim.
Bir menü bemirledim sizce nasıl

Islak kek
Kısır
Gözleme
A101 den dondurulmuş börek
Belki patates salatası
Nasıl yeterli mi
Kısır varsa patates salatasına gerek yok bence ikiside salata gözleme varsa dondurulmuş böreğe de gerek yok ikiside börek sonuçta .

Kısır
Islak kek
Börek olabilir.

X