Çekişmeli boşanma davasında anlaşmaya gidilmeyen sorunlar 🤦

marsupirami34

Ayıpladığınız herşeyin başrolündesiniz!!
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2020
106
67
Merhaba hanımlar 5 yıllık evliliğim ihanet şiddet psikolojik baskı ve özellikle anneci olması ve ablası yüzünden bitirdim. Çekişmeli boşanma davası açtım yaklaşık 14 aydır dava devam ediyor. 2 oğlum var velayetleri bende eş kişisi 4 duruşma oldu gelmedi avukatı geliyor ayrıca kendiside bana karşı dava açtı ve boşanmak istediğini söylemesine rağmen tanıkları ve kendisi mahkemeye gelmiyorlar ve ha bire erteleniyor her seferinde bahane sunuyorlar. Neyse ben anlaşmalı boşanma istedim yeterki bitsin diye bu sefer hiç bisy vermem dedi. Çocuklara belirlenen nafaka 500 toplamda 1000 TL. Bende hiç bisy istemiyorum tazminattan vazgeçtim 2 bilezik ve sadece 4-5 bin nafaka ver bitsin dedim. Bu sefer de asla.vermem o rakamı kabul ediyorsan anlaşırsin veya çocukları bana ver bitsin hiç bisy isteme dedi. Ben vazgeçtim anlaşmaktan. Fakat bu seferde nafaka çok düşük hakim arttirmiyor çocuklar masraflı ailemle kalıyorum çalışmıyorum küçük oldukları için. En son tamam çocukları al bari bana bisy ver bitsin dedim hani belki işe girer düzen kurar alırım çocukları diye düşündüm. Bu sefer de 10 gün sonra dönüş yapıp anlaşmak istemiyorum hiç bisy vermem dedi eğer bisy istemezsen boşanırim dedi. Avukatta dava sonudna kaybederse ödeyecek rakam daha yüksek olacak diye ikna etmeye çalışıyor fakat kendisi dava sonunda 500 bin veriirm ama şimdi hiç bisy vermem diyor. Sizce ne yapmaya çalışıyor veya ben ne yapayım anlamış değilim. Anlaşmaktan vazgeçtim çekişmeli devam ediyor ama çok sıkıldım artık bitsin istiyorim 😭

Anlasamiyorsaniz cekismeli devam edeceksiniz yapacak birsey yok. Dava bittikten sonra bir de bunun istinafi var, 2 3 yil da ordan donmesini bekleyeceksiniz kesinlesmesi icin. Keske anlasmali olsaydi tabi…

Anlasamiyorsaniz cekismeli devam edeceksiniz yapacak birsey yok. Dava bittikten sonra bir de bunun istinafi var, 2 3 yil da ordan donmesini bekleyeceksiniz kesinlesmesi icin. Keske anlasmali olsaydi tabi…
Hadi ya ohoo desene 3-4 yılı bulacak. Ama işte karşı taraf boşanmak istiyordu güya ama hiç anlaşmalı bisy yok ortada sadece benim teklifime hayır diyor o kadar anlaşmak istemiyormus beyfendi

Neden çocukları veriyorsunuz anlamadım birde küçük diyorsunuz . Sanki babasında olursa rahatmı olacaksınız . Verirseniz çocuğu alması çok zor olur diyim bensize kinli nefretli çocuklar yetişir gene işe girersiniz ama çocukları vermeyin para için hele hiç vermeyin . 1 çocuğum var nafaka almıyorum boşandım karşı taraftın 1 kuruş yardımını istemedim sorunlu insanların parasıni Rabbim yedirtmesin

Cidden bin tl nedir yaaaa hiç birşey istememişsiniz ve ona rağmen vermiyor okadar şeyi..

Ben sizin yerinizde olsam muhattap olmam. Avukatlar konuşur sadece çekişmeli olarak ücretleri dahada artırırsk devam ederimm.. keyfi bilir..
çocukların hakkını vermemek ne demekkk yani
Bilerek yapıyo yılmayınn

Merhaba hanımlar 5 yıllık evliliğim ihanet şiddet psikolojik baskı ve özellikle anneci olması ve ablası yüzünden bitirdim. Çekişmeli boşanma davası açtım yaklaşık 14 aydır dava devam ediyor. 2 oğlum var velayetleri bende eş kişisi 4 duruşma oldu gelmedi avukatı geliyor ayrıca kendiside bana karşı dava açtı ve boşanmak istediğini söylemesine rağmen tanıkları ve kendisi mahkemeye gelmiyorlar ve ha bire erteleniyor her seferinde bahane sunuyorlar. Neyse ben anlaşmalı boşanma istedim yeterki bitsin diye bu sefer hiç bisy vermem dedi. Çocuklara belirlenen nafaka 500 toplamda 1000 TL. Bende hiç bisy istemiyorum tazminattan vazgeçtim 2 bilezik ve sadece 4-5 bin nafaka ver bitsin dedim. Bu sefer de asla.vermem o rakamı kabul ediyorsan anlaşırsin veya çocukları bana ver bitsin hiç bisy isteme dedi. Ben vazgeçtim anlaşmaktan. Fakat bu seferde nafaka çok düşük hakim arttirmiyor çocuklar masraflı ailemle kalıyorum çalışmıyorum küçük oldukları için. En son tamam çocukları al bari bana bisy ver bitsin dedim hani belki işe girer düzen kurar alırım çocukları diye düşündüm. Bu sefer de 10 gün sonra dönüş yapıp anlaşmak istemiyorum hiç bisy vermem dedi eğer bisy istemezsen boşanırim dedi. Avukatta dava sonudna kaybederse ödeyecek rakam daha yüksek olacak diye ikna etmeye çalışıyor fakat kendisi dava sonunda 500 bin veriirm ama şimdi hiç bisy vermem diyor. Sizce ne yapmaya çalışıyor veya ben ne yapayım anlamış değilim. Anlaşmaktan vazgeçtim çekişmeli devam ediyor ama çok sıkıldım artık bitsin istiyorim 😭

14 ayda 4 duruşma çok iyiymiş
Bizde 20 ayda 2 duruşma olmamıştı
Hangi şehir ?

Normal şartlarda hiç bir anne çocuklarını asla vermez
Bunu bildiğinden O sizi denemiş çocukları ver diye vermeyeceğinizi düşünüp .
Siz de verince ters köşe olmuş

O ne iş yapıyor ? Geliri ne kadar
Size ne kadar nafaka belirlendi ?

Yani ben o kadar şeyin içinde bana bari bir şey ver çocuklar sende kalsına takıldım. Bence sizde çok fenasınız bu kolay kolay kurulacak bir cümle değil.
Ben onun niyetini anlamak için söyledim çocuklara tek başıma bakıyorum 1.5 yıldır maddi olarak oldukça zor bu devirde heleki. Ayrıca ben nasıl annesiysem oda.babasi ben babamın evinden getirmedim ya çocukları kendisi gezilerden kafelerden çıkmıyor gece hayatı desen hat safada bende evde çocukların başında ikisi küçük kıpırdayamiyorum.bile. çocuklar babasına çok düşkün ona gitmeyi çok istiyorlar ben bu zamana kadar hiç vermedim şimdi ise en azından düzen kurayım diye vermeyi düşündüm bence yaşamadan kimseyi kınamayin ...

14 ayda 4 duruşma çok iyiymiş
Bizde 20 ayda 2 duruşma olmamıştı
Hangi şehir ?

Normal şartlarda hiç bir anne çocuklarını asla vermez
Bunu bildiğinden O sizi denemiş çocukları ver diye vermeyeceğinizi düşünüp .
Siz de verince ters köşe olmuş

O ne iş yapıyor ? Geliri ne kadar
Size ne kadar nafaka belirlendi ?
Bu zamana kadar zaten hiç vermedim vermem de. Vandayim. Kendisi esnaf ama vergide gelirini 4 bin göstermiş.bana 600 çocuklara 500 belirlendi toplamda 1600 ama yetersiz

Tedbir nafakası alın boşanma gerçekleşene kadar vermek zorunda, birde çocuklardan vazgeçmeyin asla
Yani geçmem ama gerçekten erkek çocuğu bide küçük olunca ise girecek halde bile değilim en azından toparlanıp alana kadar ama benimde elim.gitmiyot ne yalan soylim oldukça zor bı süreç

Para icin kucukler dediginiz cocuklarinizi mi verecektiniz gercekten? Keske hic dogurmasaydiniz
Para icin olsaydı baştan beri almazdım. İkisine tek başıma çalışmadan bakıyorum ama yetmiyor birazda babasında kalsın.ben ise girip düzen kurana kadar sonuçta oda babası dimi

X